تاریخ 1397/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4950 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شاهرود:
 مجتمع فرهنگي و هنري شاهرود با اختصاص 40 ميليارد تومان اعتبار ساخت مي‌شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود يکي از مصوبات سفر رئيس‌جمهور به اين شهرستان را احداث مجتمع فرهنگي و هنري اعلام کرد و گفت: براي ساخت اين مجموعه 40 ميليارد تومان اعتبار تصويب شد. محمد کرم‌محمدي با بيان اينکه در سفر رئيس‌جمهور به شاهرود احداث مجتمع فرهنگي و هنري در دستور کار قرار گرفت، ابراز داشت: براي ساخت اين مجموعه 40 ميليارد تومان اعتبار تصويب شد که اين مجموعه قابل‌قبول و در شان مردم شاهرود خواهد بود. وي با بيان اينکه سفر رئيس‌جمهور به شاهرود ثمرات بسياري به همراه داشت، اضافه کرد: اين مجتمع فرهنگي و هنري برخوردار از سالن سينما، تئاتر، رستوران و غيره خواهد بود که اميدواريم تأمين زمين آن به‌زودي انجام و شاهد کلنگ‌زني اين مجموعه باشيم. معاون استاندار سمنان به برگزاري شانزدهمين نمايشگاه کتاب به‌عنوان بزرگ‌ترين رخداد فرهنگي در شهرستان اشاره و ابراز داشت: رکود خريد کتاب در اين نمايشگاه شکسته شد که اين امر نشان از فرهنگ غني مردم شاهرود دارد که در شهر عالمان دين و اخلاق توانستيم به چنين دستاوردهايي دست پيدا کنيم.

محمدي با بيان اينکه در هيچ کجاي تاريخ ايران نشاني از ناپختگي فرهنگي وجود نداشته است، تصريح کرد: ادبا، فضلا، فلاسفه و شاعران ايران در راستاي وحدانيت خدا و آموزه‌هاي ديني بسيار گفتند و نوشتند که معتقديم اگر در جامعه‌اي آثار فرهنگي مبتني بر واقعيت رشد کرد آن سرزمين هويت خود را روزبه‌روز توانمندتر خواهد ديد. وي با بيان اينکه گلايه‌مندي هنرمندان مبني بر عدم شرکت مسئولان در انجمن‌هاي فرهنگي کاملاً به‌جا است، اضافه کرد: مسئولان مي‌بايست به کار بومي بيش از فرهنگ وارداتي توجه کنند، گاهي به نام فرهنگ به اخلاق لطمه ميزنيم که اين امر ماندگار نخواهد شد.

فرماندار شاهرود با بيان اينکه مي‌بايست به عناصر ادب که همه آن در ادبيات کشور موجود است توجه شود، ابراز داشت: اگر به مقوله فرهنگ و هنرمند توجه کافي صورت نگيرد بي‌شک شبکه‌هاي مجازي جاي اصلي فرهنگ را خواهد گرفت. محمدي ضمن بيان اينکه کمبودها وجود دارد و ما گاهي شرمنده تلاشگران عرصه فرهنگ و هنر مي‌شويم، تصريح کرد: در ارائه مجوزها بايد افراد بومي در اولويت قرار گيرند و معتقديم اگر کمکي قرار است به انجمن‌ها و تشکل‌هاي فرهنگي صورت گيرد بايد بر همين مبنا باشد.

فرماندار شاهرود در پاسخ به نماينده اصحاب رسانه مبني بر حمايت از خبرنگاران در بحث پرونده‌هاي حقوقي توسط برخي ادارات، ابراز داشت: در طي 21 سال خدمت در وزارت کشور معارض هيچ‌گونه نويسنده و خبرنگاري نبوده و نخواهم بود ولي در اين جريان مي‌بايست اخلاق نيز رعايت شود معتقديم اگر به عناصر هويت خود پايبند نباشيم شهرهاي ما قابل سکونت نخواهد بود. محمدي در ادامه تصريح کرد: اگر امروز در جامعه طلاق و آسيب‌هاي اجتماعي وجود دارد شايد ناشي از عدم توجه به تشکل‌هاي فرهنگي است که به‌جاي پر کردن اوقات فراغت با فضاي مجازي غني شدند. وي اضافه کرد: در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي قرار داريم که مي‌بايست با بهره‌گيري از همين انجمن‌هاي علمي، فرهنگي و هنري زمينه نشاط اجتماعي را در جامعه فراهم کنيم.


 در نشست رئيس اتاق بازرگاني و اصناف مطرح شد:
 حمايت از توليد داخلي و توزيع بهنگام در بازار  

سرويس خبر

رييس اتاق سمنان نشست مشترکي را با رييس اتاق اصناف شهرستان سمنان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان در اين نشست گفت: اتاق بازرگاني ايران با بانک مرکزي مذاکرات مفصلي در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات داشته است.

وي ادامه داد: در حال حاضر بانک مرکزي سامانه‌هاي مرتبط را اصلاح نموده و مقرر شد ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان در سامانه مذکور وارد بشود.

جمعه‌اي خطاب به رييس اتاق اصناف گفت: بايد سازکار قيمت‌گذاري کالاهاي داخلي هرچه سريع‌تر سامان يابد به طوري که روايت‌هاي مختلف قيمت کالا در استان‌هاي مختلف نداشته باشيم.

در ادامه اخلاقي رييس اتاق اصناف سمنان در اين نشست اظهار کرد: قيمت‌گذاري مولفه‌هاي گوناگوني دارد، تعامل سازمان‌هاي تاثير‌گذاري با ستاد تنظيم بازار بسيار ضروري است.

در ادامه اين نشست بحث و تبادل‌نظر در‌خصوص قيمت‌گذاري کالاهاي ضروري مورد بحث و تبادل‌نظر في‌مابين رئيس اتاق بازرگاني و اصناف قرار گرفت.


 رئيس کميسيون هماهنگي بانک هاي استان سمنان خبر داد؛
  800 ميليارد تومان مطالبات بانک هاي استان سمنان  

سمنان- ايرنا- رئيس کميسيون هماهنگي بانک هاي استان سمنان گفت: 20 بانک عضو اين کميسيون اکنون هشت هزار ميليارد ريال مطالبات دارند.

علي کيومرثي در نشست شوراي هماهنگي بانک هاي استان سمنان در سالن غدير استانداري، افزود: از ابتداي سال 96 تاکنون، 114 هزار و 701 فقره تسهيلات در قالب هاي مختلف به مبلغ 61 هزار و 445 ميليارد ريال به مردم استان‌ پرداخت شد.

وي گفت: از هشت هزار ميليارد ريال معوقات بانک هاي استان سمنان بالغ بر چهار هزار و 500 ميليارد ريال متعلق به دو بانک کشاورزي و مسکن است.

کيومرثي اضافه کرد: از منابع اعتباري که در خصوص اشتغالزايي براي استان سمنان در نظر گرفته شده است، تاکنون 95 درصد اختصاص يافته است.

وي خاطر نشان کرد: از ابتداي سال 96 تاکنون هفت هزار و 826 فقره تسهيلات معوق به مبلغ 13 هزار و 628 ميليارد ريال در استان سمنان تمديد شد.

رئيس کميسيون هماهنگي بانک هاي استان سمنان گفت: تا پايان سال جاري بالغ بر 11 هزار ميليارد ريال تسهيلات در قالب طرح بهين ياب در استان بايد پرداخت شود.

کيومرثي بيان کرد: در 9 ماهه امسال 12 هزار و 650 فقره تسهيلات ازدواج به مبلغ يکهزار و 681 ميليارد ريال به جوانان استان پرداخت شده است.

رئيس کميسيون هماهنگي بانک هاي استان سمنان خاطر نشان کرد: در سال جاري تاکنون يکهزار و 867 فقره تسهيلات به مبلغ 267 ميليارد ريال به افراد تحت پوشش دو نهاد کميته امداد و بهزيستي پرداخت شده است.

به گزارش ايرنا، در حال حاضر بيست بانک از 35 بانک و موسسه‌مالي حاضر در استان سمنان عضو کميسيون هماهنگي بانک هاي استان هستند که با 278 شعبه، 2 هزار و 840 کارمند، 704 خودپرداز و پنجاه هزار و 450 پايانه فروش فعاليت مي کنند.