تاریخ 1397/10/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4949 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بهره‌برداري از بزرگترين کشتارگاه صنعتي طيور استان سمنان در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب  

سرويس خبر

مديرکل دامپزشکي استان در حاشيه بازديد از کشتارگاه صنعتي طيور سيمرغ در ايوانکي شهرستان گرمسار بيان نمود: با بهره‌برداري از اين کشتارگاه که در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي افتتاح و آغاز به کار مي‌نمايد، تعداد کشتارگاه‌هاي صنعتي طيور استان به 8 واحد مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر محمد سعيدي در ادامه گفت: اين کشتارگاه که بزرگترين کشتارگاه طيور استان و يکي از بزرگترين کشتارگاه‌هاي طيور کشور مي‌باشد با سرمايه‌اي بالغ‌بر 200 ميليارد ريال احداث و با شروع فعاليت زمينه اشتغال بيش از 125 نفر را به صورت مستقيم و 125 نفر را به صورت غيرمستقيم فراهم مي‌نمايد.

ايشان با بيان اينکه کشتارگاه صنعتي طيور تکميل‌کننده زنجيره توليد گوشت مرغ در استان و کشور مي‌باشد، افزود: احداث کشتارگاه‌هاي صنعتي دام و طيور در استان موجب ارتقاء بهداشت و تضمين کيفيت فرآورده‌هاي خام دامي و حفظ و توسعه اشتغال، عامل توليد ثروت، ارزش افزوده و پويايي زنجيره صنعت دام و طيور در استان مي‌شود.

مديرکل دامپزشکي استان اضافه نمود: استان سمنان از استان‌هاي موفق در توليد گوشت مرغ مي‌باشد و اکنون بيش از 70 درصد گوشت مرغ توليدي استان بيشتر از نياز مصرف استان بوده و به ديگر استان‌ها ازجمله تهران ارسال مي‌گردد.

دکتر سعيدي در پايان افزود: در حال حاضر 511 واحد مرغداري فعال در استان وجود دارد که از اين تعداد 421 واحد به پرورش مرغ گوشتي و توليد گوشت مرغ اشتغال داشته و زمينه خودکفايي کشور در تأمين گوشت مرغ را فراهم نموده است.


 انعقاد تفاهم‌نامه همکاري ميان دانشگاه آزاد اسلامي و اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان سمنان 

سرويس خبر

تفاهم‌نامه همکاري بين دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان و اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان سمنان امضاء شد.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان با اعلام اين خبر به خبرنگار ما در سمنان اظهار کرد: در راستاي ارتباط صنعت و جامعه و به‌منظور برقراري ارتباط مؤثر ميان دانشگاه با اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان سمنان تفاهم‌نامه همکاري منعقد شد.

دکتر علي جهان انجام فعاليت‌هاي آموزشي، پژوهشي و تحقيقاتي مشترک، ارتقاء و حل مشکلات صنعت کشور و انجام تحقيقات کاربردي را از اهداف اين تفاهم‌نامه بيان کرد و ادامه داد: تدوين استانداردهاي ملي، بالا بردن کيفيت کالاهاي توليد داخلي، کمک به بهبود روش‌هاي توليد و کارايي صنعت کشور و جهت‌دهي به پايان‌نامه‌هاي دانشجويي در راستاي نيازهاي موجود، ازجمله اهداف اصلي اين تفاهم‌نامه است که با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي علمي و فني واحد سمنان امکان‌پذير است.

وي با اشاره به موضوعات اين تفاهم‌نامه گفت: تأييد صلاحيت آزمايشگاه‌هاي دانشگاه در قالب آزمايشگاه همکار، تدوين استانداردهاي ملي، پيش‌نويس استانداردهاي بين‌المللي به‌صورت مشترک، برگزاري دوره‌هاي آموزشي، گردهمايي‌هاي علمي و اجراي پروژه‌ها و طرح‌هاي تحقيقاتي مشترک در راستاي پاسخگويي به مسائل و مشکلات صنعت ازجمله موضوعات مورد توافق در اجراي اين تفاهم‌نامه است.

معاون پژوهش و فناوري واحد سمنان به بيان محورهاي بحث در جلسه امضاء اين تفاهم‌نامه از سوي روساي دو سازمان پرداخت و گفت: بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي مراکز تحقيقاتي اين واحد دانشگاهي براي استقرار نظام ISO/IEC 17020 وISO/IEC17025 در بخش‌هاي صنعتي، ادامه همکاري اين دانشگاه در تدوين استانداردهاي ملي و در بعضي موارد ترجمه و تدوين اين استانداردها ازجمله محورهاي بحث براي توسعه همکاري في‌مابين بود.

جهان به همکاري‌هاي علمي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان با ادارات، صنايع و شرکت‌هاي خصوصي و دولتي اشاره کرد و افزود: بهره‌مندي از اعضاء هيأت‌علمي کارآمد در کنار امکانات آموزشي و وجود تجهيزات پيشرفته سخت‌افزاري متناسب با نيازهاي جامعه در قالب مراکز تحقيقاتي و کارگاه‌ها و آزمايشگاه‌هاي فعال، اين فرصت را براي واحد سمنان ايجاد کرده تا بتواند در راستاي حل مشکلات و نيازهاي جامعه و صنعت گام بردارد.


 در چهل و چهارمين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي مطرح شد:
 رفع موانع همکاري دستگاه هاي دولتي و بخش خصوصي در استان 

سرويس خبر

چهل و چهارمين شست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي در محل اتاق بازرگاني، معادن و کشاورزي سمنان برگزار ‌گرديد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، استاندار سمنان وجود قوانين مبهم و دست‌و‌پاگير را از مهمترين مشکلات کشور و خصوصا مشکلات پيش‌روي فعالان اقتصادي برشمرد و با اشاره به شرايط ويژه اقتصادي امروز و قرار گرفتن فعالان اقتصادي در خط مقدم جنگ اقتصادي گفت: قوانين بايد به نفع توليدکنندگان تفسير شوند.

علي‌رضا آشناگر رئيس شوراي گفتگوي بخش خصوصي و دولت استان و استاندار سمنان اظهار کرد: دستگاه‌هاي اجرايي و نظارتي در اين شرايط بايد همچون سازمان‌هاي پشتيبان در دوران دفاع مقدس به ميدان آمده و در اين شرايط ويژه که با جنگ رواني پيچيده دشمن نيز روبرو هستيم از فعالان اقتصادي و توليدکنندگان حمايت کنند.

وي با اذعان به اينکه صاحبان صنايع در شرايط اقتصادي امروز حجم زيادي از مشکلات را به دوش خود مي‌کشند، افزود: بار اصلي و عمده تحريم‌هاي آمريکا و متحدان آن امروز بر دوش فعالان توليد بخش خصوصي است.

وي با اشاره به مشکلات دولت در حمايت مالي از توليد گفت: از آن‌جا که در شرايط ويژه امروز منابع مالي دولت و ميزان تحقق آنها به روشني مشخص نيست برنامه‌ريزي در راستاي برخي حمايت‌ها از اين بخش با پيچيدگي‌هاي خاصي روبرو است.

رئيس شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان به نقش مهم مردم و بخش خصوصي در اين شرايط ويژه اشاره و خاطرنشان کرد: بخش خصوصي مي‌تواند سرمايه‌هاي مردم را نيز جذب و در جهت رونق توليد به کار گيرد.

حيدر آسيابي دادستان سمنان هم اظهار کرد: متاسفانه قوانين ما ابهام زيادي دارند و همين ابهام مانع از پيشبرد امور مي‌شود.

وي از تشريفات طولاني به عنوان يکي از جدي‌ترين مشکلات قوانين در کشور نام برد و افزود: جدا از تشريفات طولاني نبود ضمانت اجرايي معضل ما در اجراي قوانين است که سبب شده يا قوانين اصولا اجرايي نشوند و يا به طور ناقص اجرايي شوند.

آسيابي با انتقاد از افزودن برخي ارجاعات به قوانين از سوي دستگاه‌ها، بانک‌ها و سازمان‌ها خاطرنشان کرد: اين در حالي است که اصل و روح آن قانون هيچ قيدي ندارد. لذا همين ارجاعات متعدد سد اجرايي شد قانون شده و ميزان اثرگذاري آن را به شدت کاهش داده و از اين رو ديگر کارايي لازم را ندارد.

آسيابي بر ضرورت بهره‌گيري بيشتر از ظرفيت بخش خصوصي و خصوصا شوراهايي همچون شوراي گفتگو دولت و بخش خصوصي و اتاق‌هاي بازرگاني تاکيد کرد و گفت: اين شوراها مي‌توانند به عنوان اتاق فکر اقتصاد مقاومتي عمل کنند.

حشمت‌الله عسگري معاون اقتصادي استانداري سمنان از ابهام در برخي قوانين به عنوان يکي از اساسي‌ترين مشکلات تقنيني در کشور نام برد و اظهار کرد: اين ابهامات موانع جدي پيش پاي فعالان اقتصادي و سرمايه‌گذاران مي‌گذارد.

عسگري منابع مالي و اعتباري دولت را در شرايط ويژه اقتصادي امروز محدود ارزيابي و تصريح کرد: دولت تدبير و اميد با وجود اين محدوديت‌ها کوشيده تا به نحوي از انحاء و تا آنجا که ممکن است به رفع مشکل فعالان توليدي صنعتي کمک کند که تخصيص اعتبارات رونق توليد از جمله آنها است.

وي استان سمنان را از استان‌هاي موفق در اعطاي اين تسهيلات برشمرد و گفت: عملکرد استان سمنان و اعطاي تسهيلات در ستاد تسهيل نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

وي با اشاره به تصويب اعتبار 4500 ميليارد توماني به بخش توليد استان در سفر اخير رئيس جمهور به استان افزود: خوشبختانه با تلاشي که صورت گرفته بانک‌ها سهميه خود از اين اعتبار 4500 ميليارد توماني را ابلاغ کردند.

عسگري همچنين با اشاره به زيان بخش‌هايي از کشاورزان و بهره‌برداران از ناحيه خشکسالي‌ها و سرمازدگي‌ها و... گفت: منابع تخصيصي دولتي به اين بخش‌ها محدود است و کشاورزان و بهره‌برداران بايد به سمت فرهنگ بيمه محصولات بروند چرا که جبران خسارت‌ها از سوي دولت کفاف خسارات بالاي اين بخش را نمي‌دهد.

علي‌اصغر جمعه‌اي دبير شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان سمنان در اين نشست گفت: تعامل في‌مابين دستگاه‌هاي دولتي و بخش خصوصي در استان سمنان بسيار خوب است.

وي هماهنگي دستگاه‌هاي قضايي با بخش خصوصي در استان را مثبت ارزيابي کرد و ادامه داد: در حوزه قضايي ارتباط بسيار قوي و منسجم في‌مابين پارلمان بخش خصوصي و دستگاه‌هاي قضايي برقرار مي‌باشد، تا آنجا که بسياري از مسائل فعالين اقتصادي در کارگروه‌هاي مشترک حل و فصل شده است.

دبير شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي اتاق سمنان معتقد است با اجراي درست قوانين بسياري از مشکلات فعالان اقتصادي بهنگام حل و فصل خواهد شد.

لازم به ذکر است در حاشيه اين نشست از تارنماي شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان سمنان به آدرس www.dc.seccima.ir رونمايي شد.


 سرويس خبر 

برگزاري نخستين دوره فني تخصصي آموزش

ترانس ركتي‌فاير در شركت گاز استان سمنان

سرويس خبر

رئيس امور مهندسي و اجراي طرح‌هاي شرکت گاز استان سمنان در راستاي فرآيند اجرايي مديريت خوردگي، از برگزاري اولين دوره تئوري و عملي "فني تخصصي" آموزش ترانس ركتي‌فايرهاي حفاظت كاتدي در اين شرکت خبر داد و گفت: اين دوره آموزشي در راستاي ارتقاي دانش و توان پرسنل مرتبط با مبحث حفاظت كاتدي و با هدف استفاده بهينه از ترانس ركتي فايرهاي متنوع موجود در سطح شركت ملي گاز ايران و همچنين افزايش بهره‌وري در به‌کارگيري آنها برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان؛ عليرضا اعواني افزود: با توجه به عدم تعريف اين دوره در استاندارد تقويم آموزشي شركت، نظر به اهميت آن به عنوان دوره ضروري و تخصصي كاركنان، برگزاري دوره مذکور در سطح شركت ملي گاز ايران در دستور كار قرار گرفت.

رئيس امور مهندسي و اجراي طرح‌هاي شرکت گاز استان سمنان افزود: در اين دوره شركت‌كنندگان با ساختار انواع ترانس‌ها، اجزاي آنها، نحوه بهره‌برداري، رفع عيب و كنترل به صورت تئوري و عملي آشنا شدند.

اعواني در پايان گفت: اميد است با اجراي اين دوره، شاهد نتايج مثبتي از جمله بهبود عملكرد واحدهاي بهره‌برداري، بازرسي، مهندسي و اجرا، در حوزه حفاظت كاتدي و افزايش توانمندي پرسنل ذيربط در رفع اشكالات و تعميرات اساسي ترانس‌ها در سطح مجموعه شركت ملي گاز ايران باشيم.

لازم به ذكر است: اين دوره با حضور فراگيران از واحدهاي بازرسي، بهره‌برداري و مهندسي شركت‌هاي گاز استان‌هاي سمنان، كرمان، همدان، تهران، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اراك، گرگان و البرز به ميزباني شرکت گاز استان سمنان برگزار‌ گرديد.

در چهارمين جشنواره تبليغات ايران:

تنديس زرين مسئوليت‌هاي اجتماعي

به بانک مهر اقتصاد رسيد

سرويس خبر

بانک مهر اقتصاد در چهارمين جشنواره تبليغات ايران، برنده تنديس زرين مسئوليت‌هاي اجتماعي به پاس جنگل‌کاري 180 هکتاري در منطقه کانوني ريزگردها در استان خوزستان شد.

به گزارش روابط عمومي بانک مهر اقتصاد، در چهارمين دوره جشنواره تبليغات ايران که در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما و با شعار خلاقيت، اثربخشي تبليغات و حق انتخاب مشتري برگزار شد، از بين 350 اثر و فعاليت‌هاي تبليغاتي سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادها مختلف، بانک مهر اقتصاد در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي، پيرامون جنگل‌کاري 180 هکتاري در منطقه کانوني ريزگردها در استان خوزستان، تنديس زرين دريافت کرد.

بر‌اساس اين گزارش، برترين آثار تبليغاتي کشور در حوزه‌هايي مانند برنامه‌هاي يکپارچه و جامع تبليغاتي، بخش ويژه، تبليغات چاپي و معماري تبليغاتي، مطالعات و تحقيقات مرتبط با تبليغات، طراحي برند و برندينگ، تبليغات ديجيتال، فعاليت‌هاي ترويجي روابط عمومي، تبليغات ديداري و شنيداري، تبليغات محيطي، تبليغات مستقيم و حمايتي و ترويج فروش، مسوليت اجتماعي و شبکه‌هاي اجتماعي مورد بررسي قرار گرفت و 45 اثر برگزيده در هر حوزه انتخاب و معرفي شدند.

شايان ذکر است اين جشنواره با سخنراني محمد سلطاني‌فر معاون مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و محمود دهقان رئيس انجمن صنفي شرکت‌هاي تبليغاتي همراه بود، همچنين دو کارگاه آموزشي تحت عنوان توليد محتواي پيام‌هاي تبليغاتي، تبليغات ديجيتال و هوشمند نيز در حاشيه اين جشنواره تشکيل شد.