تاریخ 1397/10/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4949 برو جستجو جستجوی پیشرفته   275 واحد نانوايي متخلف در استان سمنان جريمه شدند 

سرويس حوادث:

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان با اشاره به تشکيل پرونده قضايي براي بيش از 300 واحد نانوايي متخلف در اين استان از جريمه نقدي براي 275 نانوايي متخلف خبر داد.

رضا محمدي در حاشيه آغاز دور جديد طرح نظارت و بازديد از نانوايي‌هاي استان سمنان اظهار داشت: بازديدهاي دوره‌اي از نانوايي‌ها از ابتداي امسال تاکنون همواره در دستور کار تعزيرات حکومتي استان سمنان قرار داشته و از اين رو گشت‌هاي مشترک ويژه بازرسي‌ از نانوايي‌هاي استان سمنان اجرايي شده است.

وي با اشاره به اهميت توجه به قيمت و کيفيت نان در نانوايي‌هاي استان سمنان عنوان کرد: در همه بازديدهاي انجام شده از نانوايي‌هاي استان سمنان به موضوعاتي نظير کم‌فروشي، گران‌فروشي و ديگر تخلف‌هاي مرتبط با پخت و توزيع نان توجه شده است.

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان با بيان اينکه از ابتداي سال تاکنون با 302 واحد نانوايي متخلف در اين استان برخورد شده و از اين رو 302 فقره پرونده واحدهاي صنفي نانوايي در تعزيرات حکومتي استان سمنان ايجاد شده است، تصريح کرد: بازرسي از اين واحدهاي صنفي در دستور کار است.

محمدي با اشاره به اينکه عدم رعايت مقررات نظام صنفي بيشترين تخلف در نانوايي‌هاي استان است، تأکيد کرد: در ميان تخلف‌هايي که به موجب آن براي واحدهاي نانوايي متخلف در استان سمنان پرونده تشکيل شده است؛ کم‌فروشي بيشترين فرواني را دارد.

به گفته وي، از مجموع پرونده‌هاي تشکيل شده براي نانوايي‌هاي متخلف 275 مورد آن منجر به صدور رأي جريمه نقدي و اخذ تعهد کتبي شده و مابقي آن نيز در دست اقدام است.

مديرکل تعزيرات استان سمنان با بيان اينکه ارزش ريالي پرونده‌هاي تخلف صنف نانوايان استان سمنان در اين مدت بيش از 216 ميليون و 495 هزار ريال بوده است، خاطرنشان کرد: با مختومه شدن پرونده‌هاي تخلف، متخلفان در مجموع به پرداخت 529 ميليون و 460 هزار ريال جريمه محکوم شدند.


 احراز تخلف 55 درصد شکايت‌هاي مردمي از واحدهاي صنفي سمنان 

سرويس حوادث:

معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از احراز تخلف 55 درصد شکايت‌هاي مردمي از واحدهاي صنفي اين استان خبر داد. مهدي يحيايي اظهار کرد: گزارش افزون بر يک هزار و 978 مورد شکايت مردمي در خصوص تخلفات واحدهاي صنفي به ستادهاي خبري اين سازمان تا پايان آذرماه سال جاري ارائه شد. وي بيان کرد: از اين تعداد، يک هزار و 310 گزارش به‌صورت تلفني، 14 گزارش حضوري و 654 گزارش نيز به‌صورت کتبي ارسال شده است. معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار کرد: از مجموع شکايت‌هاي دريافتي، تعداد يک هزار و 892 مورد توسط بازرسان و کارشناسان سازمان مورد رسيدگي قرار گرفته است.

يحيايي گفت: از مجموع گزارش‌هاي دريافتي، تعداد يک هزار و 86 مورد با رسيدگي کارشناسان و بازرسان منجر به تشکيل پرونده تخلف صنفي شد که 55 درصد کل شکايات را شامل مي‌شود و براي بررسي و سير مراحل قانوني به اداره کل تعزيرات حکومتي ارسال شده است. وي يادآور شد: هم‌استاني‌ها مي‌توانند شکايات و گزارش‌هاي خود را اعم از گران‌فروشي، کم‌فروشي، عدم درج قيمت، عدم صدور صورت‌حساب، عرضه و فروش کالاي قاچاق به شماره 124 سامانه ستاد خبري سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.