تاریخ 1397/10/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4937 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده انتظامي استان خبر داد؛
 کشف محموله 107 کيلويي حشيش در عملياتي مشترک 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از کشف محموله 107 کيلويي حشيش در عمليات مشترک با پليس سيستان و بلوچستان خبر داد.

سردار "روح‌الامين قاسمي" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: در پي بررسي و پيگيري‌هاي ويژه اطلاعاتي ماموران مبارزه با موادمخدر استان سمنان سرنخ‌هايي از فعاليت افرادي درخصوص تهيه و توزيع موادمخدر در شرق کشور به دست آمد.

سردار قاسمي ادامه داد: در همين خصوص، تعامل و هماهنگي‌هاي لازم با پليس سيستان و بلوچستان براي دستگيري اين افراد به عمل آمد و نحوه انتقال محموله مواد افيوني نيز براي ماموران مشخص شد.

وي تصريح کرد: ماموران با تعقيب و مراقبت‌هاي نامحسوس خود در محور خاش ايرانشهر خودرو حمل مواد را شناسايي و در عملياتي آن را متوقف کردند.

اين مسئول انتظامي به فرار قاچاقچيان موادمخدر از صحنه جرم حين انجام عمليات پليس به دليل موقعيت جغرافيايي اشاره و خاطرنشان کرد: در بازرسي از خودرو پيکان وانت سوداگران مرگ 107 کيلو و 600 گرم حشيش کشف شد.

سردار قاسمي در خاتمه به تلاش پليس براي دستگيري عاملان قاچاق اين محموله اشاره کرد و گفت: ريشه‌کني اين بلاي خانمانسوز از جامعه، عزمي ملي را مي‌طلبد.


 محموله ميلياردي احشام قاچاق در ميامي کشف و ضبط شد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي ميامي از کشف يک ميليارد ريالي دام قاچاق در اين شهرستان خبر داد و گفت: اين محموله 51 راس دام قاچاق را شامل مي‌شود.

سرگرد احمد حاج پروانه در گفتگو با خبرنگاران به ميزباني فرماندهي انتظامي ميامي با بيان اينکه يک دستگاه کاميونت ايسوزو حين کنترل محورهاي مواصلاتي توسط مأموران انتظامي ميامي متوقف شد، ابراز داشت: از اين خودرو 51 راس احشام قاچاق به ارزش يک ميليارد ريال کشف و ضبط شد.

وي با بيان اينکه احشام کشف ‌شده پس از هماهنگي مراجع قانوني به اداره دامپزشکي شهرستان منتقل شدند، اضافه کرد: اين اقدام در راستاي سلامت دام صورت گرفته است و پليس بر اين موارد نظارت ويژه‌اي دارد.

فرمانده انتظامي ميامي با بيان اينکه اقدامات قانوني پليس در راستاي حفظ و صيانت از حقوق شهروندي مردم صورت مي‌گيرد، اضافه کرد: از مردم تقاضا مي‌شود در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله با نيروي انتظامي موضوع را در ميان قرار دهند تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام شود.


 281 واحد صنفي متخلف در استان سمنان پلمپ شد 

سرويس حوادث:

رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان سمنان با بيان اينکه واحدهاي صنفي توسط بازرسان مورد رصد واقع مي‌شوند، گفت: 281 واحد صنفي متخلف طي پاييز امسال در استان پلمپ شد.

سرهنگ سيدموسي حسيني در گفتگو با خبرنگاران به ميزباني سالن جلسات ناجا سمنان ضمن بيان اينکه 281 واحد صنفي متخلف طي پاييز امسال در استان سمنان پلمپ شد، ابراز داشت: اين اقدام در راستاي رعايت حقوق شهروندي و تاکيد بر سلامت و بهداشت صورت گرفته است که مواردي نظير احتکار، گران‌فروشي، مواد تاريخ انقضا گذشته، قاچاق و غيره توسط بازرسان رصد مي‌شود. وي اضافه کرد: در سه‌ماهه سوم سال جاري بالغ‌بر چهار هزار و 351 مورد از صنوف گوناگون سطح استان سمنان بازديد شده است که اين اقدام بنا به ماموريت مستقيم پليس نظارت بر اماکن عمومي انجام مي‌شود.

رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان سمنان با بيان اينکه طي مدت مذکور به 734 واحد تذکرات لازم داده ‌شده است، ابراز داشت: طي سه ‌ماهه سوم سال جاري از 135 واحد نيز براي رعايت قوانين و از بين بردن مشکلات و نواقص موجود تعهد دريافت شده است.

حسيني ضمن اشاره به صدور 503 مورد اخطاريه پلمپ براي متخلفان، تصريح کرد: اين واحدها واحد به دليل بي‌توجهي به تذکرات و هشدارهاي پليس و رعايت نکردن قوانين و مقررات اماکن عمومي پلمپ شدند که انتظار مي‌رود واحدهايي که اخطاريه دريافت کردند نسبت به اصلاح موارد قيد شده اقدام کنند. وي اضافه کرد: رويکرد پليس حمايت از توليدکنندگان ايراني برمبناي شعار سال است از اين‌رو مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار است و بازارهاي استان سمنان از اين نظر به‌دقت مورد پايش واقع مي‌شوند.