تاریخ 1397/10/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4937 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در نشست مشترک رييس اتاق و مديرکل راه‌آهن شمال شرق مطرح شد:
 سرعت عمل شبکه ريلي در حمل کالا 

سرويس خبر

رييس اتاق سمنان نشست مشترکي را با مديرکل راه‌آهن شمال شرق کشور برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رييس اتاق سمنان راهبرد حمل نقل کشور را مهم دانست و گفت: سيستم لجستيک حمل نقل کشور نيازمند برنامه استراتژيک و منظم مي‌باشد.

وي ادامه داد: در حال حاضر کشور بيش از نياز خود کاميون و تريلي دارد ولي چون اين سيستم دچار خرده مالکي شده توان رقابت را از دست‌ داده، به ‌طوري‌که نمي‌شود برنامه‌ريزي منظمي را در اين حوزه داشته باشيم.

رييس اتاق سمنان ادامه داد: اين ضرورت وجود دارد تا شبکه حمل نقل کشور خود را، با شبکه‌هاي حمل‌ونقل دنيا تطبيق بدهد.

حميد علوي رييس کميسيون صنعت، معدن اتاق سمنان مشکلات سيستم حمل نقل را عديده عنوان کرد و بيان داشت: زماني توليد يک کالا مقرون‌به‌صرفه است که توان توزيع مناسب را داشته باشيم.

علوي ادامه داد: در حال حاضر صادرات کالا از درگاه‌ها و بندرهاي کشور بسيار مشکل است، چون تأمين کانتيتر کاري بسيار سختي مي‌باشد، تا آنجا که وجود دلالان در اين عرصه به‌وضوح مشاهده مي‌شود.

رييس کميسيون صنعت، معدن ادامه داد: شرکت‌هاي مالک واگن در حال حاضر تعاملات لازم را با صاحبان کالا ندارند و اين امر باعث شده تا اختلالاتي به وجود بيايد.

احمد عجم‌حسني صادرکننده محصولات معدني در اين نشست گفت: هزينه تمام‌شده و سرعت عمل دو اولويتي است که مدنظر بنگاهداران اقتصادي مي‌باشد.

اين صادرکننده محصولات معدني از مديرعامل راه‌آهن شمال شرق درخواست کرد تا سرعت عمل بازرگاني در خط سير راه‌آهن را افزايش يابد.

فرشاد زادخور مديرعامل راه‌آهن شمال شرق توانمندي‌هاي ترابري استان را مثبت خواند و اظهار داشت: راه‌آهن شمال شرق داراي 541 کيلومتر راه دوخطه مي‌باشد.

مديرکل راه‌آهن شمال شرق اضافه کرد: اهتمام ويژه و ارائه خدمات خاص به قطارهاي باربري موردتوجه قرار گرفته و اين آمادگي وجود دارد خدمات ويژه به صاحبان کالا ارائه بشود.

زادخور به فعالين اقتصادي پيشنهاد داد براي ارزان‌تر شده هزينه حمل بايد ترتيبي اتخاذ نمايند تا واگن‌ها در مسير رفت‌وبرگشت پر باشند.

مديرکل راه‌آهن شمال شرق ادامه داد: توليدات معادن شامل باريت، فروسيليس، سلستين، باريم، نمک مي‌تواند ظرفيت بسيار خوبي براي ترابري باشد.

وي از بنگاه‌هاي اقتصادي درخواست کرد تا ظرفيت‌هاي راه‌آهن شمال شرق را جدي بگيرند.

در ادامه اين نشست مسائلي همانند تأمين مالي شرکت‌هاي لجستيکي، خريد واگن، چارتر واگن، تجميع شرکت‌هاي صاحب محمول مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.


 مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان خبر داد؛
 تصويب طرح جامع مديريت خطرپذيري استان سمنان 

سرويس خبر

رييس کارگروه تخصصي فناوري اطلاعات و ارتباطات مديريت بحران و مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان از آمادگي و برنامه‌ريزي تمامي دستگاه‌هاي اجرايي عضو کارگروه در روز ملي ايمني در برابر زلزله و کاهش اثرات بلاياي طبيعي خبر داد و گفت: در همين راستا طرح جامع مديريت خطرپذيري استان تصويب و تهيه شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان، سيدمسعود ميررضايي در ششمين جلسه کارگروه تخصصي فناوري اطلاعات و ارتباطات مديريت بحران استان با اشاره به اينکه طرح جامع مديريت خطرپذيري، نقشه راه استان درمديريت بلاياي طبيعي است، خاطرنشان کرد:با اجراي اين طرح بخش اعظمي از چالش‌هاي استان در حوزه آمايش سرزمين و پدافند غيرعامل به منظور توسعه ايمن و متوازن مرتفع و به مرور تمامي موارد در طرح که جزو ملزومات است، مهيا خواهد شد.

وي با تاکيد برفرايند برنامه‌ريزي مديريت بحران و نقش فناوري اطلاعات در آن افزود: پنجم دي‌ماه به عنوان روز ملي ايمني در برابر زلزله و کاهش اثرات بلاياي طبيعي فرصت مناسبي براي بررسي نقاط ضعف و قوت دستگاه‌ها در برابر خطرات بلاياي طبيعي بمنظور افزايش ميزان آمادگي آنان مي‌باشد.

در ادامه نماينده اپراتور ايرانسل به ارايه گزارشي از خدمات اين شرکت در استان پرداخت و مقرر گرديد با همکاري همه اپراتورها و حمايت استانداري سمنان نسبت به خريداري و تجهيز کانکس خودکششي به عنوان سايت برقراري پوشش تلفن همراه در استان اقدامات لازم به عمل آيد.


 معاون اقتصادي استاندار سمنان خبر داد؛
 شناسايي دو هزار هکتار اراضي براي احداث مجتمع‌هاي انرژي خورشيدي در استان  

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون اقتصادي استاندار سمنان با بيان اينکه اولويت کاري حوزه اقتصادي در استان توسعه انرژي‌هاي نو است، گفت: دو هزار اراضي جديد براي احداث مجتمع‌هاي انرژي خورشيد در استان شناسايي شد.

حشمت‌الله عسگري در حاشيه برگزاري جلسه کارگروه جذب سرمايه‌گذاري استان سمنان در محل استانداري ضمن بيان اينکه اولويت کاري ما در حوزه اقتصادي توسعه انرژي‌هاي نو است، ابراز داشت: با توجه به دارا بودن روزهاي بسياري در تقويم خورشيدي توسعه انرژي‌هاي خورشيدي به طور جد در استان پيگيري مي‌شود.

وي اضافه کرد: براي توسعه اين کار زمين‌هاي بسياري به سرمايه‌گذاران واگذار شد که برخي از آن‌ها بنا به هر دليلي پاي‌کار نيامدند بنابراين سامان‌دهي وضعيت اين زمين‌ها در اولويت استانداري قرار گرفت.

معاون اقتصادي استاندار سمنان بابيان اينکه در وهله نخست 350 هکتار از دو هزار هکتار زمين واگذارشده خريداري شدند، ابراز داشت: به مابقي اخطار لازم داده شد که طي مدت شش ماه کار خود را سامان بخشي کنند.

عسگري همچنين تصريح کرد: در ادامه کار براي واگذاري‌هاي جديد محدوديت‌هايي در امکان اتصال به شبکه براي فروش برق به دولت وجود داشت، بنابراين پيشنهاد شد با احداث مجتمع‌هاي توسعه‌اي توليد برق خورشيدي برق را از توليدکنندگان برق خريداري کنيم. وي اضافه کرد: براي احداث مجتمع‌هاي توليد برق خورشيدي دو هزار اراضي جديد منتها در قسمت‌هاي مشخص شناسايي شد تا مجوزهاي لازمه گرفته شود و در کمترين زمان ممکن بتوانيم به سرمايه‌گذاران کمک کنيم تا کار خود را شروع کنند.

معاون اقتصادي استاندار سمنان با بيان اينکه کار جديدي پيرامون حوزه انرژي‌هاي نو در استان شروع ‌شده است، ابراز داشت: همين اقدام براي توسعه گلخانه‌ها نيز دنبال مي‌شود و از سويي استعلامات و مجوزها قبل از تحويل به متقاضي انجام و در کمترين زمان معرفي مي‌شوند و سپس منابع لازم در اختيار آن‌ها قرار خواهد گرفت.


 سرويس خبر 

اهداي انگشتري متبرک رهبر فرزانه انقلاب

به دست‌اندرکاران اجلاس سراسري نماز در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در آيين تجليل از فعالان و دست‌اندرکاران برگزاري بيست و هفتين اجلاس سراسري نماز، انگشتري متبرک رهبر فرزانه انقلاب به برخي از مسوولان و دست‌اندرکاران اين اجلاس اهداء شد.

اين مراسم با حضور جمعي از مسوولان و روحانيون در دفتر نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان برگزار شد.

در مراسم مذکور انگشتر اهدايي رهبر فرزانه انقلاب به همراه لوح تقدير و هدايايي به حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان، سعيد ناجي معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان و برخي ديگر از دست‌اندرکاران بيست و هفتين اجلاس سراسري نماز در سمنان اهداء شد.

در اين مراسم همچنين با معرفي دستگاه‌هاي برتر در ترويج و اقامه نماز استان سمنان از مسوولان و دبيران ستاد اقامه نماز اين دستگاه‌ها تجليل شد.

در ارزيابي ستاد اقامه نماز استان سمنان عملکرد 76 دستگاه بررسي شد که از اين تعداد 21 دستگاه با کسب امتياز 96 تا 100 به صورت ويژه تجليل و 26 دستگاه نيز با کسب امتياز 81 تا 90 مورد تقدير قرار گرفتند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در اين مراسم، سمنان را از استان‌هاي فعال در ترويج و اقامه نماز معرفي کرد.

صنايع فولادي در استان سمنان توسعه مي‌يابد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از برنامه‌ريزي براي توسعه صنايع فولادي در اين استان خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود که با افتتاح و بهره‌برداري از برخي پروژه‌هاي اين حوزه بيش از 2 هزار و 500 شغل در اين استان ايجاد شود.

بهروز اسودي در جمع خبرنگاران صنايع فولادي را از ظرفيت‌هاي مهم صنعتي در اين استان برشمرد و اظهار داشت: ظرفيت توليد استان در صنايع فولادي در حال حاضر بالغ بر 2.5 ميليون تن است.

وي با بيان اينکه سمنان ظرفيت توليد محصولات فولادي زيادي دارد ادامه داد: اين ميزان توليد با بهره‌برداري از طرح‌هاي در حال تأسيس به رقم بيشتري مي‌رسد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از فعاليت 37 واحد توليدي در بخش فولاد اين استان خبر داد و گفت: صنايع فولادي از اشتغال‌زاترين بخش‌هاي صنعتي در استان هستند.

اسودي با اشاره به تنوع توليد در صنايع فولادي اين استان خاطرنشان کرد: شمش و ورق فولادي، توليد انواع ميل‌گرد و محصولات فولادي، لوله و پروفيل و غيره از مهم‌ترين محصولات فولادي در واحدهاي فعال اين استان است.

وي در پاسخ به پرسشي درباره ميزان سرمايه‌گذاري‌ها در صنايع فولادي اين استان بيان کرد: بيش از سه هزار و 500 ميليارد ريال در صنايع فولادي استان سرمايه‌گذاري شده است؛ ضمن اينکه پيش‌بيني مي‌شود با توجه به صدور مجوزها و جواز تأسيس جديد بالغ‌بر 10 هزار ميليارد ريال ديگر نيز در اين بخش سرمايه‌گذاري شود.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از صدور 29 مجوز جديد براي صنايع فولادي استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر 2 هزار و 400 نفر در واحدهاي فعال استان مشغول به‌کارند که اين رقم با راه‌اندازي واحدهاي جديد به حدود پنج هزار نفر افزايش مي‌يابد.

آغاز پيش فروش بليط قطارهاي مسافري

سرويس خبر

مديرکل راه‌آهن شمالشرق (1) گفت: پيش‌فروش بليط قطارهاي مسافري حد‌فاصل بازه زماني 1/11/97 لغايت 23/12/97 از روز سه‌شنبه 4/10/97 شروع خواهد شد.

فرشاد زادخور اظهار داشت: متقاضيان جهت دريافت بليت در بازه زماني ياد شده، مي‌توانند با داشتن کد‌ملي و تاريخ تولد (روز و ماه و سال) به يکي از مراکز مجاز فروش بليت قطار در سراسر کشور و نيز به سايت اينترنتي راه‌آهن به نشاني: www.rai.ir مراجعه کنند.

شايان ذکر است سامانه صداي مسافر راه‌آهن به شماره 0215149 به صورت 24 ساعته آماده پاسخگويي به سوالات هموطنان و دريافت پيشنهادات، انتقادات و شکايات است.