تاریخ 1397/10/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4937 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تجليل از برگزار‌کنندگان اجلاس سراسري نماز کشور 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

اجلاس استاني نماز ويژه مديران و فعالان دستگاه‌هاي اجرايي ستاد اقامه نماز و آئين قدرداني از خادمان اجلاسيه سراسري نماز کشور در سمنان برگزار شد.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان در اين جمع با برشمردن برکات معنوي نماز در زندگي، خدمت در عرصه نماز را يک توفيق بزرگ براي مسئولان دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي با بيان اينکه يکي از درس‌هاي مهم برپايي نماز رفع تکبر و غرور از شخصيت انسان‌هاست، تصريح کرد: بايد نتايج و اثرات اين کار شاخص استان با ترويج بيشتر در همه دستگاه‌هاي اجرايي، فرهنگي و مذهبي به خصوص در بين نسل جوان تداوم يابد.

وي با قدرشناسي از دستگاه‌هاي اجرايي و مسئولاني که بري اين کار فرهنگي برنامه‌ريزي کرده و وظيفه اجراي آن را برعهده داشتند بر استخراج نقاط ضعف و قوت آن براي اجراي مطلوب‌تر در سال‌هاي آينده تاکيد کرد.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور نيز در اين آئين با ابلاغ پيام تشکر حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي به مسئولان استان گفت: اجلاسيه سراسري نماز در استان سمنان سبب ارتقاء تراز ميزباني و برگزاري اين برنامه ملي در سطح کشور شد.

محمود مظفر برگزاري 80 اجلاسيه شهرستاني و استاني براي زمينه‌سازي اجلاسيه سراسري در استان سمنان را پشتوانه علمي و فکري مستحکمي براي اين اجلاس دانست و تاکيد کرد: بيش از يک هزار و 500 شيوه، مهارت و ايده احصاء شده از مجموع مقالات و طرح‌هاي برتر اين اجلاسيه هم‌اکنون براي بهره‌برداري فرهنگي بيشتر در اختيار مروجان نماز قرار گرفته است. معاون سياسي ـ امنيتي استاندار سمنان نيز در سخناني به همفکري و همدلي مسئولان استاني براي برگزاري باشکوه اجلاسيه نماز به عنوان يکي از برنامه‌هاي محوري سفر رئيس‌جمهور به استان اشاره کرد و گفت: تمام توان تخصصي و اجرايي استان در بخش‌هاي فرهنگي به رغم برنامه‌هاي متعدد و فشرده سفر رئيس‌جمهور، معطوف اجراي موفقيت‌آميز اجلاسيه سراسري نماز بود.

سعيد ناجي پذيرش و خدمات‌رساني و ميزباني دو روزه از بيش از هزار و 600 ميهمان اين اجلاسيه را يکي از کارهاي اساسي براي برگزاري مطلوب اجلاسيه دانست که با مديريت دفتر امور اجتماعي استانداري و دستگاه‌هاي همکار به خوبي به ثمر و نتيجه مورد نظر رسيد.

حجت‌الاسلام محمدرضا شمس‌الدين، مشاور استاندار و مدير ستاد اقامه نماز استان نيز در اين نشست علاوه بر ارائه گزارشي از روند اجرايي اجلاسيه سراسري نماز، به نتايج ارزيابي سالانه دستگاه‌هاي اجرايي در بخش ترويج و توسعه فرهنگ نماز اشاره و خاطرنشان کرد: از بين 76 دستگاه اجرايي و نهادي که مستندات خود درخصوص ترويج فرهنگ نماز را به ستاد ارائه کردند، 31 دستگاه و نهاد با کسب امتياز 91تا100 به عنوان ارگان‌هاي برتر استان و 26 دستگاه و نهاد نيز با کسب امتياز بين 81 تا 90رتبه شايسته قدرداني دريافت کردند.


 طرح تعادل دام و مرتع با سرشماري دام در مراتع قشلاقي شهرستان آرادان آغاز شد 

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

اميرحسين شاه‌حسيني رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آرادان بيان نمود: هدف از اين طرح حفاظت از مراتع و عرصه‌هاي طبيعي و توسعه پايدار و اجراي پروژه‌هاي تعادل دام و مرتع است که در دو مرحله زماني بهره‌برداري از مراتع در زمان ييلاق و قشلاق انجام مي‌شود.

در راستاي تحقق اهداف طرح تعادل دام و مرتع از ورود زودتر از فصل چراي دام در مراتع شهرستان جلوگيري مي‌شود تا بتوان گامي موثر در راستاي جلوگيري از تخريب و نابودي مراتع در سطح اين شهرستان‌ برداريم.شاه‌حسيني افزود: از اوايل آذر لغايت 30 اسفند هر سال مراتع قشلاقي شهرستان مورد تعليف دام قرار مي‌گيرد. ورود دام بدون پروانه چرا و بيش از ظرفيت ‌مندرج در پروانه چرايي جلوگيري و با افراد خاطي به شدت برخورد مي‌شود بنابراين رعايت زمان ورود و خروج، ظرفيت دام با مرتع، اجراي عمليات احيايي و اصلاحي در مرتع ضروري است.


 تصويب 36 طرح اقتصاد مقاومتي در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

براي تامين آب و اشتغال در استان سمنان 36 طرح اقتصاد مقاومتي در بخش‌هاي آب، کشاورزي، منابع طبيعي، صنعت و نوسازي مدارس تصويب شد.

اين طرح‌ها در جلسه مشترک شوراي برنامه‌ريزي و توسعه و ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان به تصويب رسيد.

در اين جلسه اعلام شد: استان سمنان امسال با افزايش 20 درصدي اعتبارات هزينه‌اي در جايگاه دوم کشور قرار گرفته است.

استاندار سمنان در اين جلسه بر استفاده از طرفيت‌هاي قانون بودجه براي اجراي طرح‌هاي مشترک ملي و جذب اعتبارات تاکيد کرد و گفت: مديران دستگاهاي اجرايي بايد اين طرفيت‌ها را شناسايي و براي تحقق اهداف به‌کار‌گيري کنند.

عليرضا آشناگر تعامل و همکاري همه دستگاه‌ها براي رونق اقتصادي در استان را هم خواستار شد و گفت: دستگاه‌هاي خدمات‌رسان در استان در هيچ شرايطي به علت بدهي دستگاه‌هاي اجرايي نبايد در ارائه خدمات کوتاهي کنند.

استاندار گفت: استفاده از اوراق تسويه راه قانوني براي وصول مطالبات است.

آشناگر بر فعال شدن کارگروه‌هاي وابسته به شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان و نيز تشکيل يک کارگروه ويژه براي پيگيري مصوبات سفر رياست جمهوري به استان تاکيد کرد.