تاریخ 1397/10/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4936 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سمنان جام قهرماني دارت بانوان کشور را در خانه نگه داشت 

سرويس ورزشي:

پانزدهمين دوره مسابقات دارت قهرماني بانوان کشور که به ميزباني استان سمنان و در سراي ورزشکاران شهرستان شاهرود برگزار شد با برتري تيم ميزبان به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ در اين مسابقات و در مجموع رقابت‌هاي انفرادي و دوبل تيم سمنان با 117 امتياز به عنوان قهرماني دست يافت، تهران با 90 امتياز دوم شد و اصفهان با 76 امتياز در جايگاه سوم قرار گرفت. در بخش انفرادي عسل عوض‌زاده عضو تيم ملي جوانان دارت ايران از سمنان با اقتدار هرچه تمام‌تر به عنوان قهرماني دست يافت، منا فرهنگ از تهران دوم شد و زينب دوالفقاري از اصفهان و مهتاب صادقي از کهکيلويه و بويراحمد مشترکا در جايگاه سوم قرار گرفتند.

در رقابت‌هاي بخش دوبل تيم دو نفره استان سمنان متشکل از عسل و مهشاد عوض‌زاده دو عضو تيم ملي جوانان دارت ايران به عنوان قهرماني رسيد، تيم دو نفره تهران متشکل از مژگان رحماني و منا فرهنگ دوم شد و تيم اصفهان متشکل از دو ملي‌پوش جوان خود يعني فاطمه صفي و فاطمه کريمي و تيم خراسان رضوي متشکل از نجمه‌سادات ابراهيمي و راحله کريمي در جايگاه سوم مشترک ايستادند.

مراسم اختتاميه اين رقابت‌ها با حضور محمدحسين فاضلي دبير انجمن دارت کشور، مهدي ميرزاييان نماينده فدراسيون انجمن‌هاي ورزشي و رييس امور استان‌هاي کشور،مهدي شايسته سرمربي تيم ملي بزرگسالان، حميدرضا مومني سرمربي تيم ملي جوانان، جابر قمي رييس انجمن دارت کارگران کشور، مجيد محمدي رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود و اعضاي کميته فني و برگزاري مسابقات انجمن دارت ايران متشکل از پژمان وثوق، مهدي سليمي، محمدرضا فراهاني، مهدي نداف و مهدي مسگر برگزار شد.

در خلال اين مراسم عسل عوض‌زاده قهرمان انفرادي و دوبل اين مسابقات در اقدامي شايسته و قهرمانانه دو مدال طلاي خود را به استادش در تيم ملي جوانان يعني حميدرضا مومني تقديم کرد.

در پايان اين رقابت‌ها ضمن اهداي جوايز قهرمانان، از تيم اصفهان به عنوان جوان‌ترين تيم مسابقات با هدايت مسعود نجفيان به عنوان رييس کميته دارت شهرستان اصفهان و خانم بهناز قرباني به عنوان نايب‌رييس کميته دارت اين استان و سرمربي تيم تقدير شد.

همچنين از تيم دوبل شهرستان شاهرود متشکل از مريم يوسفي و معصومه لشگري به عنوان پديده اين مسابقات تقدير به عمل آمد.


 از 26 دي‌ماه؛
 سمنان ميزبان کلاس مربيگري کشوري تنيس بانوان 

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت تنيس استان سمنان گفت: 26 دي‌ماه اين استان ميزبان کلاس مربيگري کشوري درجه سه تنيس بانوان است.

عباس قادري در تشريح برنامه‌هاي هيأت تنيس استان سمنان، اظهار کرد: در زمينه ممنوعيت به‌کارگيري بازنشستگان در هيأت‌هاي ورزشي هنوز تکليف را روشن نکرده‌اند و همچنان رياست هيأت تنيس استان را برعهده دارم.

رئيس هيأت تنيس استان سمنان ادامه داد: 26 دي‌ماه استان سمنان ميزبان کلاس مربيگري کشوري درجه سه تنيس بانوان است و حدود 20 مربي از سراسر کشور در اين کلاس حضور پيدا خواهند کرد.قادري با تأکيد بر اينکه برگزاري هيچ مسابقه استاني و کشوري را تا بهمن‌ماه در برنامه نداريم، تصريح کرد: بهمن‌ماه طبق سنت هرساله به مناسبت سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي، ويژه‌برنامه‌اي در قالب برگزاري مسابقات داريم.

وي با اشاره به اينکه اجراي پروژه‌هاي عمراني زيرساختي تنيس در استان سمنان متوقف نيست، اضافه کرد: اجراي چهار پروژه زمين تنيس در شهرستان سمنان از پيشرفت فيزيکي خوبي برخوردار است.

رئيس هيأت تنيس استان سمنان با بيان اينکه دو زمين تنيس در شهرستان گرمسار داريم، تصريح کرد: اين دو پروژه هم در حال تکميل است و در وضع خوبي قرار دارد.

قادري با تأکيد بر اينکه مراحل ساخت و تکميل دو پروژه زمين تنيس در شهرستان شاهرود هم در حال انجام است، اضافه کرد: مشکل خاصي در اين رابطه وجود ندارد.

وي با اشاره به اينکه برنامه استعداديابي بدون وقفه در حال انجام است، اظهار کرد: در رده‌هاي سني پايه و بزرگ‌سالان در بخش‌هاي مردان و بانوان داراي استعدادهاي خوبي هستيم.


 با ميزباني درجزين؛
 اولين دور از جشنواره بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان مهديشهر برگزار شد 

سرويس ورزشي:

سرپرست اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان مهديشهر گفت: اولين دور از جشنواره بازيهاي بومي ومحلي شهرستان مهديشهر به ميزباني شهر درجزين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «محمدتقي اعرابي» در گفت و گويي افزود: اين جشنواره با عنوان «چو. که. کا» به صورت دوره‌اي برگزار مي‌شود و در هفته‌هاي آينده مهديشهر، شهميرزاد، فولادمحله و چاشم ميزبان اين جشنواره هستند.

وي گفت: در اين دوره تيم‌هاي مهديشهر، درجزين، فولادمحله و چاشم به رقابت دوستانه در بازي«الک و دولک» يا «کوردوسي» پرداختند.

اعرابي، هدف از برگزاري اين جشنواره را ترويج بخشي از فرهنگ و آئين‌هاي سنتي شهرستان مهديشهر در قالب بازي‌هاي بومي و محلي و ترويج نشاط اجتماعي عنوان کرد و افزود: اين بازيها با محور يک بازي مشترک و با هدف تقويت روحيه همدلي و صميميت در شهرستان مهديشهر برگزار مي‌شود.

وي گفت: معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري و توليدات صنايع‌دستي و سوغات شهرستان مهديشهر از جمله برنامه‌هاي جانبي اين رويداد گردشگري ورزشي است.

سرپرست اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان مهديشهر افزود: حضور اقشار مختلف در تمام سنين و وجود فضاي پرنشاط از جمله ويژگي‌هاي اين جشنواره است.


 سرويس ورزشي: 

دولت تدبير و اميد به پروژه‌هاي

نيمه‌تمام ورزشي نگاه ويژه‌اي دارد

سرويس ورزشي:

استاندار سمنان به اتفاق سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و جمعي از مسئولين استاني در اولين سفر خود از پروژه نيمه‌تمام ورزشي شهرستان شاهرود بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ عليرضا آشناگر استاندار سمنان به اتفاق حسيني نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي، جهانشير سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و مسئولين استان به عنوان اولين سفر خود به شهرستان شاهرود از روند اجرايي پروژه استاديوم 15000 نفري اين شهر بازديد کرد.

محسن جهان‌شير در حاشيه ديدار استاندار جديد سمنان از طرح‌هاي نيمه‌تمام ورزشي شاهرود، با بيان اينکه استاديوم 15 هزار نفري شاهرود در زميني به مساحت 20 هزار مترمربع و با اعتبار 9 ميليارد تومان در سال 88 کلنگ‌زني شده است، تأکيد کرد: به دليل تأخيرهاي صورت گرفته و افزايش قيمت‌ها اين پروژه امروز نيازمند 80 ميليارد تومان اعتبار است.

وي با اشاره به اولين سفر استاندار سمنان به شهرستان شاهرود و بازديد ايشان از پروژه استاديوم15 هزار نفري به عنوان اولين مکان مورد بازديد افزود: دولت تدبير و اميد به پروژه‌هاي نيمه‌تمام ورزشي نگاه ويژه‌اي دارد و اين موضوع در اين سفر نمود عيني پيدا کرد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بيان اينکه روند پرداختي‌ها به اين پروژه به قسمي بوده که امروز اين طرح 20 درصد پيشرفت فيزيکي دارد، تأکيد کرد: مشکل اين است که پيمانکار با همان قيمت‌هاي 88 پيشنهاد کار را داده اما مشکلات و تورم گراني سبب شده تا امروز نتواند طرح را به اتمام برساند.

جهان‌شير با بيان اينکه چهار ماه پيش مديرعامل شرکت توسعه قول تخصيص 10 ميليارد تومان اعتبار براي اين طرح را داد، بيان کرد: قول‌هايي ارائه‌شده، اما عملاً هيچ روند اعتباري صورت نگرفته است و طبق پيگيري‌هاي ما امروز اين قول‌ها در بروکراسي اداري شرکت مذکور درگير است.

وي با بيان اينکه پيمانکار پروژه در اين 10 سال فقط 570 ميليون تومان دستمزد آن‌هم از اوراق سال99 دريافت کرده که امروز نقد آن 380 ميليون تومان هم نمي‌ارزد، تأکيد کرد: در سمنان طرح مشابهي وجود دارد که تماماً به بهره‌برداري رسيده و مورد استفاده است اما در شاهرود اگر بخواهيم از تمام مجموعه 15 هزار نفري بهره‌برداري کنيم بايد 80 ميليارد تومان ديگر بپردازيم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بيان اينکه مقرر شده تا فاز نخست اين مجموعه با پنج هزار نفر از مجموعه 15 هزارنفري به بهره‌برداري برسد، ابراز داشت: براي اين طرح 15 ميليارد تومان طي چهار ماه گذشته مصوب شد که در کل شش ميليارد تومان آن تخصيص ‌يافته است و در سفر رئيس‌جمهور نيز 10 ميليارد تومان براي آن گذاشته ‌شده که تخصيصش قطعاً به سال 98 و 99 و ديگر سال‌هاي آتي مي‌انجامد.

جهان‌شير با تاکيد بر اينکه خواسته ما از مسئولان حمايت از پيمانکار پروژه 15 هزار نفري و روند تسهيل اعتبارات است تا بتوانيم شاهد تکميل آن حتي در فاز نخست به‌طور موقت باشيم، بيان کرد: همچنين سالن سه هزار نفري شاهرود که يکي از امکانات خوب ميزباني اين شهرستان از اردوها و برنامه‌هاي ورزشي ملي است، نيازمند نگاه ويژه مسئولان در پرداخت اعتبارات است.

گفتني است در دولت ط تدبير و اميد بيش از 43000 مترمربع فضاي ورزشي در قالب27 مکان ورزشي با هزينه‌اي بالغ بر 530 ميليارد ريال به استان سمنان افزوده شد.

رئيس هيأت ورزش‌هاي بيماران خاص سمنان خبر داد

محروميت بيماران خاص از اماکن

و امکانات ورزشي در سمنان

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت ورزش‌هاي بيماران خاص و پيوند اعضاي استان سمنان گفت: بيماران خاص ورزشکار در اين استان در زمينه اماکن و امکانات ورزشي در محروميت و محدوديت قرار دارند.

زهرا چگيني درباره وضع زيرساخت‌ها و امکانات در اختيار ورزشکاران بيمار خاص، اظهار کرد: مشکلات در زمينه زيرساخت‌ها و امکاناتي که در اختيار داريم، زياد است؛ زيرا هيأت ورزش‌هاي بيماران خاص و پيوند اعضاي استان سمنان درآمدزا نيست.

رئيس هيأت ورزش‌هاي بيماران خاص و پيوند اعضاي استان سمنان ادامه داد: ورزشکاران بيمار خاص با وجود شرايط خاص خود، فضاي ورزشي محدودي در اختيار دارند و متناسب با نياز آنها نيست.

چگيني با تأکيد بر اينکه ورزشکاران بيمار استان سمنان در زمينه برخورداري از اماکن و امکانات ورزشي در محروميت و محدوديت قرار دارند، تصريح کرد: شرايط خوبي براي اين ورزشکاران با وجود شرايط خاصي که دارند، مهيا نيست.

وي با اشاره به اينکه ورزشکاران بيمار خاص با محدوديت زماني و مکاني مواجه‌ هستند، اضافه کرد: اين مشکلات براي ورزشکاران بيمار خاص هنوز پابرجا است.

رئيس هيأت ورزش‌هاي بيماران خاص و پيوند اعضاي استان سمنان با بيان اينکه مجبوريم از فضاهاي ورزشي برخي هيأت‌هاي استان استفاده کنيم، اظهار کرد: کار ما سخت شده است و نياز به حمايت ويژه داريم.