تاریخ 1397/10/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4936 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بازديد مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري و شهردار گرمسار از محل دفن زباله شهرداري 

گرمسار ـ روزنامه پيام استان سمنان

حسين الماسي مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري سمنان به همراه مهندس عربي شهردار اين شهر از محل دفن زباله در حومه اين شهر بازديد نمودند و از نزديک در جريان شيوه دفن زباله در اين مرکز قرار گرفتند.

شهردار گرمسار در اين بازديد اعلام کرد: زباله‌هاي شهري گرمسار كه در طي شبانه‌روز جمع‌آوري مي شوند به اين سايت منتقل و در شرايط مطلوبي با رعايت نكات ايمني و اصولي لازم دفن مي‌شود و پرسنل زحمت‌کش شهرداري گرمسار با تلاش شبانه‌روزي خود موفق شده‌اند گرمسار را به بهترين شرايط با امكانات و ماشين‌آلات موجود برسانند تا شهر عاري از زباله بوده و شهروندان نيز از شرايط پاكيزگي شهر لذت ببرند.

مهندس عربي افزود: شهرداري و شوراي اسلامي شهر گرمسار تمام تلاش خود را به کار گرفته است که هر‌چه زودتر سايت جديد جامع پسماند را راه‌اندازي نموده كه بحمدالله پيشرفت خوبي نموده و با همكاري ساير ارگان‌هاي ذي‌ربط در حال پيگيري مي‌باشد و در صورت مساعدت بيشتر انشالله به‌زودي شاهد اقدامات عمراني و عملياتي در اين خصوص خواهيم بود.

مهندس عربي شهردار گرمسار با تشکر از حضور دکتر الماسي در مرکز دفن زباله شهرداري اضافه نمودند: طرح جامع مديريت پسماند در گرمسار با محوريت فرهنگ‌سازي و تفکيک زباله از مبدا با همكاري پيمانكار در شرايط فعلي آغاز شده و انشالله به زودي پس از راه‌اندازي سايت جديد پسماند كه در مراحل مطالعه و بازبيني آن صورت گرفته و بزودي به اجرا گذاشته مي‌شود شرايط بهتري در اين خصوص نه تنها براي شهر گرمسار بلكه براي شهرهاي اطراف نيز رقم خواهد زد.

در ادامه مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري سمنان گفت: جمع‌آوري به موقع پسماند، تنظيف مناسب شهري و امحاء زباله يکي از اولويت‌هاي ضروري براي مديريت شهري است.

حسين الماسي با عرض خداقوت به نيروهاي خدوم شهرداري گرمسار؛ از فعاليت‌هاي شهرداري اين شهر در راستاي مديريت پسماند جهت تحقق اهداف آن اداره کل در چهارچوب طرح جامع مديريت پسماند اعلام خرسندي نمود و اظهار داشت: از نقطه‌نظرات کارشناسان و اساتيد دانشگاه و اداره کل محيط زيست استان در زمينه شيوه‌هاي نوين مديريت پسماند استقبال مي‌کنيم و با توجه به اينکه سلامت عمومي با رعايت امور بهداشتي و توجه به روش‌هاي صحيح زباله‌هاي عفوني و بيمارستاني و پسماندهاي ويژه در ارتباط مستقيم و حائز اهميت مي‌باشد، خواستار اهتمام بيشتر دستگاه مسئول در دانشگاه علوم پزشکي استان در اجراي استاندارد آيين‌نامه‌هاي کم‌خطر کردن و امحا اين دسته زباله‌ها شد.

دکتر حسين الماسي در ادامه با بيان اين که سلامت عمومي جامعه خط قرمز ماست خواستار همکاري بيشتر نهاد‌هاي مذکور با شهرداري‌ها در زمينه امحاي زباله‌هاي بيمارستاني شدند.


 نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس:
 آمار واقعي اشتغال در شاهرود اعلام شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس با بيان اينکه قانون کسي که حتي يک ساعت در هفته کار مي‌کند را شاغل حساب مي‌کند، گفت: مسئولان آمار اشتغال واقعي شاهرود را اعلام کنند.سيد‌حسن حسيني شاهرودي در دهمين جلسه سال ‌جاري کارگروه اشتغال استان با بيان اينکه افرادي داريم شبانه‌روز کار مي‌کنند نمي‌توانند زندگي را بچرخانند چه طور يک نفر با دو ساعت کار در هفته، از سوي دولتي‌ها شاغل محسوب مي‌شود، تأکيد کرد: دولت هر کس که دو ساعت در هفته کار مي‌کند را نيز شاغل محسوب مي‌کند پس مي‌توان گفت عدد واقعي بيکاري در شهري مانند شاهرود بيش از اين آمار ارائه ‌شده است.

وي با بيان اينکه آمار واقعي اشتغال و بيکاري در شاهرود اعلام نمي‌شود، ابراز کرد: امروز متأسفانه در يک دور تسلسل باطل در حوزه اشتغال گير کرديم، افزود: مسئولان و مردم اين احساس را دارند که متولي اشتغال هستند اما کسي از خودش نمي‌پرسد که شايد مشکل از خود دولت باشد که خودش را متولي همه حوزه‌ها مي‌داند؟

عضو خانه ملت گفت: دولت روزبه‌روز به‌جاي کوچک‌تر شدن بزرگ مي‌شوند تا جايي که ديگر خود را متصدي تمام امور مي‌بيند اين در حالي است که دغدغه جدي ما در بودجه 98 است و جايي که دقيقاً دو هفته بودجه به تأخير افتاد تا آن را با کار فراوان کارشناسي به 407 هزار ميليارد تومان برسانند. لذا شايد دليل مشکلات آن است که احساس مي‌شود دولت همه‌کاره است؟

حسيني شاهرودي با بيان اينکه در يک روستاي هدف گردشگري به نام قلعه‌بالا، فردي از راه خانه‌اش و بوم‌گردي که راه‌اندازي کرده درآمد کسب مي‌کند و به دنبال آن، بنياد مسکن و مردم، بافت روستا را حفظ کرده‌اند تا سبب جذب گردشگر شود و لذا اين اقدام سبب شده تا اشتغال خوبي در آن ناحيه به وجود آيد حال سؤال اينجا است که چه کسي اين اشتغال را ايجاد کرده است؟ آيا دولت به فکر بوده تا روستاي قلعه بالاي بيارجمند امروز در اين نقطه‌اي است، باشد؟

وي با اظهار اينکه موانع زيادي پيش‌رو داريم، گفت: دو سال است که مطالعات گردشگري شاهرود آغاز شده و حتي کميته برنامه‌ريزي براي آن‌هم تشکيل ‌شده است اما خروجي آن صفر بوده و ما به دولتمردان استان سمنان اعلام مي‌کنيم که اگر حداقل کارها را انجام نمي‌دهند آن را واگذار کنند تا مردم سريع‌تر آن را به اتمام برسانند.نماينده شاهرود و ميامي در مجلس همچنين گفت: هنوز بعد از يک سال از کميته‌هاي مختلف نتيجه‌اي خارج نشده است تا بتوانيم در حضور رئيس‌جمهور طرح‌ها و پروژه‌ها را اعلام و بر روي آنها صحبت کنيم! امروز در استان سمنان مشکل پول، سرمايه و قانون نداريم بلکه دولت خودش اعلام مي‌کند که در اجراي قانون بيش از 25 درصد موفق نبوده است.

حسيني شاهرودي با بيان اينکه هيچ‌کس در استان سمنان نيست توليد را برعهده بگيرد. لذا کشاورز ما امروز نمي‌تواند بازار عمان و کشورهاي ديگر منطقه را رصد کند، افزود: به‌عنوان ‌مثال دو سال است در شاهرود معطل ارائه زمين گمرک براي ساخت‌وساز هستيم اما هنوز مراحل اداري آن صورت نگرفته است، ما بارها اعلام کرده‌ايم که بايد بخشي از وظايف ادارات کل به شهرستان‌ها تفويض شود.

وي افزود: امروز شاهديم که کميته‌هاي چندگانه ذيل کارگروه‌هاي تخصصي، به شکل فراوان تشکيل‌ شده‌اند اما بايد مديران کل به شهرستان‌ها بيايند و در اين کميته‌ها کارها را تسريع کنند.

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس با انتقاد از برخي دولتمردان در استان سمنان، تأکيد کرد: ما در شاهرود متأسفانه افزايش اشتغال را نداشته‌ايم اما از سوي ديگر متقاضي بيمه بيکاري افزايش داشته است، 656 نفر در مهرماه به تعداد متقاضيان بيمه بيکاري شهرستان افزوده ‌شده‌اند.

حسيني شاهرودي با بيان اينکه برخي مديران کل سفرهاي بسياري کرده‌اند اما برخي ديگر با سال‌هاي سال سابقه هنوز بيارجمند شاهرود را به چشم نديده‌اند، تاکيد کرد: ما نبايد بدانيم اعتباراتي که به استان سمنان مي‌آيد چقدر در شاهرود و بخش‌هاي ديگر اشتغال ايجاد کرده است؟ ملاک اشتغال مديران کل چيست؟ افزايش اشتغال متاسفانه وجود نداشته است هرچند اقداماتي نيز صورت گرفته است، براي مثال بهترين کاري که کرده‌ايم در مشاغل خانگي و کوچک بوده است که طي آن فرد تسهيلات را گرفته و به دنبال تجهيزات اشتغال مي‌رود اما آيا همه ارگان‌ها نيز اينگونه هستند؟ لذا بايد گفت با کار جزيره‌اي و عدم پيوستگي موفق به توسعه نخواهيم شد.