تاریخ 1397/09/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4926 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون استاندار سمنان:
 ?? طرح از استان سمنان به فعالان سرمايه‌گذاري ارائه‌ شده است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان با اشاره به ارائه 80 طرح به فعالان اقتصادي در حاشيه سفر رئيس‌جمهور به استان گفت: اين طرح‌ها چهار هزار و 500 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري را دربر مي‌گيرد.

حشمت‌الله عسگري در نشست خبري تشريح دستاوردهاي سفر رئيس‌جمهور به ميزباني استانداري سمنان با بيان اينکه 80 طرح از استان به فعالان سرمايه‌گذاري ارائه‌ شده است، تأکيد کرد: ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري بسيار خوبي در استان فراهم‌ شده که اين امر شرايط را براي استقبال خوب سرمايه‌گذاران کشور به‌خصوص در حاشيه سفر روحاني به استان فراهم کرد که خوشبختانه اين امر منجر به ارائه 80 طرح سرمايه‌گذاري شد.

وي افزود: اين طرح‌ها مجموعاً چهار هزار و 500 ميليارد تومان اعتبار را با همکاري 11 بانک کشور دربر مي‌گيرد که قطعاً در راستاي تأمين سرمايه در گردش موردنياز واحدهاي توليدي در استان که امروز با وجود گران شدن ارز، يکي از نيازهايشان نيز محسوب مي‌شود، تأثير به‌سزايي خواهد داشت.

آمادگي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي و امضاء 110 تفاهم‌نامه

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان با بيان اينکه سازوکاري فراهم ‌شده تا نحوه ارجاع پرونده‌هاي واحدهاي توليدي براي تأمين سرمايه در گردش به‌خوبي طي شود و شاهد توسعه خوبي در سطح استان باشيم، بيان کرد: خوشبختانه اين استان داراي ظرفيت‌هاي عظيم در بخش‌هاي توليدي است.

عسگري در ديگر بخش سخنان خود درباره بخش خصوصي و سفر رئيس‌جمهور نيز ادامه داد: استان سمنان داراي قابليت‌هاي فراواني در زمينه سرمايه‌گذاري است و سفر هيئت دولت در هفته گذشته نيز سبب شد تا سرمايه‌گذاران دانه‌درشت خوبي به همراه دولت به استان سفر کنند که ماحصل آن تفاهم‌نامه‌هاي همکاري قابل توجه بود که در بسياري موارد منعقد شده است.

وي گفت: در نشست با سرمايه‌گذاران در کنار ارائه ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري استان خوشبختانه ايجاد 110 تفاهم‌نامه به ‌مثابه اعلام آمادگي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي براي پروژه‌هاي مشخص‌ شده اقتصادي و عمراني، گردشگري، صنعتي، توليدي، کشاورزي و... را شاهد بوديم.

پيش‌بيني ايجاد اشتغال براي 15 هزار نفر

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان همچنين با بيان اينکه اين تفاهم‌نامه‌ها در صورت اجرا براي 15 هزار نفر در استان سمنان شغل ايجاد مي‌کنند، بيان کرد: 32 تفاهم‌نامه با بخش خصوصي در بخش صنعت و معدن استان سمنان امضا شده که مي‌تواند تحول خوبي را در زمينه توليدات صنعتي و معدني به همراه داشته باشد.

عسگري افزود: در سايه ظرفيت‌هاي گردشگري و توريسم در بخش‌هاي طبيعي، ورزشي، عرفاني و... خوشبختانه شاهد انعقاد 27 تفاهم‌نامه با بخش خصوصي بوديم همچنين 22 تفاهم‌نامه سرمايه‌گذاري بخش خصوصي نيز در حوزه کشاورزي استان منعقد شده است.

وي گفت: به‌واسطه استعدادها و ظرفيت‌هاي فراوان استان در زمينه انرژي‌هاي نو به‌خصوص انرژي خورشيدي همچنين 29 موردتفاهم‌نامه در بخش زيرساخت و انرژي‌هاي نو شامل آب، برق و... با حضور سرمايه‌گذاران بخش خصوصي به امضا رسيده است.

26 طرح جديد کلنگ‌زني شد

معاون استاندار سمنان همچنين از حضور چند هولدينگ وابسته به دولت در استان سمنان خبر داد و تاکيد کرد: شستا وابسته به تامين اجتماعي در آردان سه واحد توليدي را راه‌اندازي خواهد کرد که در صورت اين کار، شاهد تحولات خوب اقتصادي و اشتغال‌زايي در اين منطقه خواهيم بود.

عسگري افزود: بنياد مستضعفان همچنين بزرگترين کارخانه لاستيک‌سازي منطقه را در استان سمنان احداث خواهد کرد و ايميدور وابسته به وزارت صنايع و معادن دو واحد بزرگ معدني را در طرود جنوب شهرستان شاهرود ايجاد مي‌کند که قطعاً برکت خوبي را به همراه خواهند داشت.

وي همچنين در پاسخ به سوالي با موضوع اشتغال ايجاد شده در سفر رئيس جمهور، گفت: طبق آمار به دست آمده از دستگاه‌هاي اجرايي افتتاح 527 پروژه سفر رئيس جمهور توانسته در سطح استان دو هزار و 111مورد شغل ايجاد کند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان درباره ايجاد اشتغال در صورت اتمام و تکميل پروژه‌هاي کلنگ‌زني شده نيز توضيح داد: در صورتي که 26 طرح کلنگ‌زني شده در سفر رئيس جمهور به استان به اتمام برسند شاهد ايجاد يک هزار و 349 شغل ديگر در سطح استان خواهيم بود.


 بانک بايد بانکداري کند؛ نه بنگاه‌داري و دلالي 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ايران در استان سمنان با بيان اين که اگر بانکي به حوزه خريد و فروش ارز و سکه وارد شد، صد درصد مرتکب خلاف شده است، گفت: بانک بايد تنها و تنها بانکداري کند و نه بنگاه‌داري و دلال‌بازي.علي‌اکبر رضائيان در نشست با جمعي از اصحاب رسانه و مطبوعات با يادآوري اين مطلب که در پاييز سال 86 دولت وقت به اين نتيجه رسيد که با توجه به اسلامي بودن نظام ما، خلأهايي در نظام بانکداري وجود دارد، اظهار داشت: بر اين اساس، احساس شد که جاي بانکداري اسلامي در کشور خالي است و بر همين اساس بانک مهر ايران تأسيس شد.رضائيان با بيان اين که بانک قرض‌الحسنه مهر ايران با دارا بودن 525 شعبه در کشور و 9 شعبه در سطح استان، 140 هزار ميليارد تومان اعتبار در اختيار دارد، وضعيت اين بانک را بسيار مطلوب ارزيابي کرد، گفت: کميته بال که در سوئيس مستقر است و وضعيت کارآمدي بانک‌ها را مورد پايش قرار مي‌دهد، موقعيت بانک قرض‌الحسنه مهر ايران با عالي گزارش کرده است.

وي با اشاره به اين که مطالبات غيرجاري بانک‌ها معمولا بين 15 تا 20 درصد است، گفت: در اين شرايط مطالبات غيرجاري بانک قرض‌الحسنه مهر ايران يک درصد است.

مدير شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ايران با تأکيد بر اين که در اين بانک، مسأله‌اي به عنوان «سود» وجود ندارد، افزود: بيش‌ترين پرداخت وام ازدواج در شبکه بانکي استان و در قالب فردي 15 ميليون تومان مربوط به بانک مهر ايران است؛ ضمن آن که برنامه‌هاي نرم‌افزاري و الکترونيکي اين بانک بروز و داراي سرعت بسيار بالا هستند.

رضائيان با تصريح بر اين که چيزي به عنوان سودهاي 30 تا 40 درصدي در سيستم بانکي دنيا تعريف نشده و بانکي که با اين درصدهاي بالا سود مي‌دهد، شائبه‌ها و اشکالاتي در کارش وجود دارد، گفت: حتي در کشور ژاپن وقتي شما سپرده‌اي را نزد بانک مي‌گذاريد، بانک از شما بابت نگهداري پول، وجوهي را دريافت مي‌کند چرا که پول بايد در چرخه اقتصاد کشور جريان داشته باشد و صرف سرمايه‌گذاري شود.

وي تک‌رقمي کردن نرخ سود بانکي را در شرايطي که تورم کشور بالاست، نشدني توصيف کرد و گفت: در شرايطي که تورم بالاست، رانتي ايجاد مي‌شود تا پول از شبکه بانکي کشور به سمت خريد و فروش دلار و سکه هدايت شود.

مدير شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ايران با بيان اين که کارمزد تسهيلات پرداختي بانک قرض‌الحسنه مهر ايران بر‌اساس مدت‌زمان بازپرداخت بين 0 تا 4 درصد تعيين مي‌شود، گفت: تمامي هزينه‌هاي بانک قرض‌الحسنه مهر ايران با همين 0 تا 4 درصد تأمين مي‌شود.

رضائيان در ادامه با بيان اين که اگر بانکي به حوزه خريد و فروش ارز و سکه وارد شد، صد درصد مرتکب خلاف شده است، گفت: بانک بايد تنها و تنها بانکداري کند و نه بنگاه‌داري و دلال‌بازي.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: برخي از بانک‌ها تسهيلات را با سود 18 درصد به افراد مي‌دهند اما به دليل استفاده از فرمول‌هاي مرکب، سود نهايي 28 درصد خواهد بود!


 بربرداشت بيش از 887 تن محصول آفتابگردان در سال جاري از اراضي ميامي 

سرويس خبر

مدير جهاد کشاورزي شهرستان ميامي با اشاره به ميزان سطح برداشت آفتابگردان در اين شهرستان گفت: بيش از 887 تن محصول آفتابگردان از اراضي شهرستان ميامي برداشت شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، علي‌اصغر محمدي اظهار داشت: اين ميزان برداشت از سطح 2 هزار و 580 هکتار سطح سبز زير کشت آفتابگردان در شهرستان ميامي بود.

وي با اشاره به سطح زير کشت بيمه شده گياه آفتابگردان در اين شهرستان افزود: بيش از 398 هکتار از اين ميزان اراضي بيمه شده‌ بودند.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان ميامي با اشاره به بذر غالب کشف شده آفتابگردان در اين شهرستان عنوان کرد: بذر غالب کشت شده آفتابگردان در شهرستان ميامي از نوع «پروگرس» بوده است.

محمدي با اشاره به سطح برداشت شده آفتابگردان در شهرستان ميامي افزود: سطح برداشت شده گياه آفتابگردان در شهرستان ميامي 2 هزار و 580 هکتار بود.

وي با اشاره به ميانگين عملکرد توليد آفتابگردان در هر هکتار از اراضي زير کشت اين محصول در شهرستان ميامي گفت: ميانگين برداشت آفتابگردان از هر هکتار اراضي زير کشت اين محصول در ميامي 325 کيلوگرم تخمه آفتابگردان بوده است که بر اين اساس بيش از 887 تن از اين محصول در ميامي برداشت شد.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان ميامي با اشاره به قيمت بالاي فروش تخمه آفتابگردان در بازار آزاد عنوان کرد: به همين دليل کشاورزان و رغبتي براي تحويل محصولات خود به مراکز خريد تضميني محصول نشان ندادند.


 اخبار 

ورود 200 دستگاه اتوبوس توليدي سمنان

به چرخه حمل و نقل عمومي کشور

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در راستاي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي کشور، دويست دستگاه اتوبوس ساخت شرکت عقاب‌افشان به اين ناوگان تحويل داده شد.

بهروز اسودي با اعلام اين خبر افزود: شرکت توليدي و صنعتي عقاب‌افشان به عنوان بزرگترين توليد‌کننده انواع اتوبوس‌هاي شهري و بين‌شهري در کشور با ظرفيت توليد 3 هزار دستگاه اتوبوس و هزار دستگاه ميني‌بوس در سال نقش به‌سزايي در شروع و اجراي طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي کشور دارد.

وي تصريح کرد: طي تفاهمات انجام شده با وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هماهنگي بانک‌هاي عامل سهميه‌اي معادل 3300 دستگاه انواع اتوبوس و ميني‌بوس به اين شرکت واگذار گرديده است که 200 دستگاه اتوبوس در حال حاضر آماده تحويل است.

اسودي با اشاره به اين اقدام سنجيده دولت در راستاي حمايت از کالاي ايراني اظهار داشت: با اجراي اين طرح مهم توسط دولت تدبير و اميد، تحول مناسبي در نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي کشور، کاهش مصرف سوخت، حفظ محيط زيست و تقويت و تثبيت اشتغال خواهد شد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصريح کرد: خريد اين توليدات علاوه بر حمايت از اشتغال پايدار، مانع از خروج بي‌رويه ارز و تقويت توليد داخلي خواهد شد.

وي ورود اين 200 دستگاه اتوبوس ساخت شرکت عقاب‌افشان سمنان به چرخه حمل و نقل عمومي کشور را گامي در حمايت از اين واحد توليدي بزرگ برشمرد و گفت: نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي کشور يکي از اهداف دولت در چند سال اخير بوده و خريد بالغ بر 3000 دستگاه از عقاب‌افشان سمنان نيز در همين راستا بوده است.

راه‌اندازي اورژانس اجتماعي

در همه استان‌ها

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سازمان بهزيستي گفت: تا پايان امسال در همه شهرهاي با بيش از 50 هزار نفر جمعيت، اورژانس اجتماعي راه‌اندازي مي‌شود.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور در دامغان گفت: 360 اورژانس اجتماعي در شهرهاي کشور فعال است و تا پايان امسال در همه شهرهاي با بيش از 50 هزار نفر جمعيت، اورژانس اجتماعي راه‌اندازي مي‌شود. حبيب‌الله مسعودي فريد افزود: پارسال يک ميليون تماس تلفني با اورژانس اجتماعي گرفته شد.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور همچنين از راه‌اندازي سامانه طلاق در استان‌ها خبر داد و گفت: اين سامانه به منظور کاهش طلاق راه‌اندازي شده است و هر زوج از خدمات مشاوره روان‌شناختي و باليني بدون ثبت دعوي و شکايت بهره‌مند مي‌شود.

به گفته وي، اين سامانه تاکنون در 16 استان راه‌اندازي شده است و تا پايان سال همه استان‌هاي کشور از خدمات اين سامانه بهره‌مند مي‌شوند.