تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4921 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دکتر سلطاني‌فر در جلسه شوراي اداري شهرستان ميامي به عنوان نماينده عالي دولت تدبير و اميد مطرح کرد:
 جنگ تحميلي و برجام قدرت نظامي و سياسي ايران را به رخ جهانيان کشاند  
 دولت در استمرار برنامه‌ها از مقاوم کردن اقشار ضعيف حمايت مي‌کند

سرويس ورزشي:

وزير ورزش و جوانان هشت سال دفاع مقدس طلايي‌ترين دوران تاريخ انقلاب اسلامي است که حتي يک وجب خاک ايران به تصرف دشمن در نيامد و قدرت نظامي ايران به رخ جهانيان کشيد و در عرصه برجام و در طي 30 ماه مذاکره با کشورهاي 5+1 قدرت سياسي ايران به جهان دي‌ماه شد و با وجود بدعهدي‌هاي آمريکا، آثار و عواقب تحريم‌ها را توانسته‌ايم حل کنيم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطاني‌فر نماينده عالي دولت تدبير و اميد در سفر استاني هيات دولت به سمنان در جلسه شوراي اداري شهرستان ميامي حضور پرشور و گسترده مردم استان سمنان در استقبال از دکتر روحاني را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: مردم استان سمنان در استقبال از رييس جمهور محبوب خود در شاهرود که فرزند اين استان و افتخار روحانيت است، برگ زريني از حمايت‌هاي خود را در حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران رقم زدند و نشان دادند که با وجود همه فشارها، تهديدها و تحريم‌هايي که وجود دارد، عاشقانه در حمايت از نظام و دولت ايستاده‌اند و مردم در عهدي که با شهدا، رهبر کبير انقلاب اسلامي و مقام معظم رهبري همچنان وفادارند و هيچ خللي در عزم و اراده مردم به منظور همراهي با نظام به وجود نيامده است.

وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه حامل گرم‌ترين سلام‌ها از سوي دکتر روحاني رييس جمهور به مردم شهرستان ميامي است، خاطرنشان ساخت: چند هفته قبل از هر سفر استاني هيات دولت نيازهاي آن استان مطرح و در جلسات مختلف با وزرا و کارشناسان بررسي‌ها صورت مي‌گيرد و تخصيص منابع هم بر‌اساس اولويت پروژه‌ها اعمال مي‌شود تا دولت پروژه‌هايي که وعده داده است را در اختيار مردم قرار دهد.

دکتر سلطاني‌فر تصريح کرد: تاکيد دکتر روحاني به اعضاي دولت اين است که قولي را که نتوانيم خودمان عملي کنيم به مردم ندهيم و رويکرد دولت در پروژه‌ها اين است که بتواند تا پايان اين دولت افتتاح و به بهره‌برداري برساند.

وزير ورزش و جوانان اعتبار سفر استاني سمنان را بيش از يک هزار و 200 ميليارد تومان دانست و گفت: ظرف سه سال آينده اين بودجه تخصيص و پروژه‌ها اجرايي خواهد شد.

دکتر سلطاني‌فر در بخش ديگري از سخنانانش با اشاره به اين مهم که در آستانه فجر چهلم انقلاب اسلامي قرار داريم، دوران هشت سال دفاع مقدس را طلايي‌ترين دوران انقلاب اسلامي دانست و تصريح کرد: در اين دوران در بعد نظامي، يک ملت مقابل تهاجم‌ها ايستادگي کرد تا جايي که با رهبري‌هاي پيامبرگونه امام راحل، بسيج مردمي و به‌کارگيري از ظرفيت‌هاي اقتصادي در پايان جنگ تحميلي نه تنها يک وجب از خاک ايران به تصرف دشمن درنيامد در حالي که حتي دشمن را وادار به عقب‌نشيني کرديم و کارنامه‌اي از خود به جا گذاشتيم که ديگر هيچ کشوري از منطقه اجازه تجاوز به خاک ايران را به خود ندهد.

وزير ورزش و جوانان تصريح کرد: در هشت سال دفاع مقدس در حالي حتي يک وجب از خاک ايران به اشغال دشمن در نيامد و 15 هزار کيلومتر از خاک ايران که در تصرف دشمن بود آزاد شد اما در جنگ‌هاي بين دويست تا سيصد سال پيش که يک سوي جنگ ايران بود، چهل درصد از خاک کشورمان در قالب دو جنگ با روس‌ها ظرف سيزده سال در اختيار کشورهاي قفقاز قرار گرفت و حتي در جنگ جهاني هم شمال و جنوب کشور به اشغال شوروي و انگليس درآمد و حکومت مرکزي هيچ اقتداري نداشت اما در هشت سال دفاع مقدس در طلايي‌ترين دوره تاريخ انقلاب اسلامي قدرت نظامي ايران به رخ جهانيان‌ کشيده شد.

دکتر سلطاني‌فر سپس به ابتداي فعاليت دولت يازدهم اشاره کرد و‌ توضيح داد: ايران در شرايط بسيار بد تحريمي و اقتصادي به سر مي‌برد که شش قطعنامه شوراي امنيت در برابر ايران قرار داشت و محدوديت‌هاي اقتصادي شرايط سختي را به کشور وارد کرده بود و بر‌اساس ارزيابي وزارت امور اقتصاد و‌ دارايي در اثر تحريم‌هاي ظالمانه و ‌ناعادلانه 100 ميليون دلار روزانه به اقتصاد ضرر وارد مي‌شد که در اين شرايط مذاکرات آغاز شد و پس از 30 ماه مذاکره با کشورهاي 5+1 قدرت سياسي خود را به رخ دنيا کشيديم که بعد از اين معاهده، يک شرايط ويژه در حال رقم خوردن براي ما بود که يک عهدشکن مشکلات ديگري براي ما به وجود آورد.

وزير ورزش و جوانان ادامه داد: البته شرايط کشور با وجود بدعهدي آمريکا با پنج سال پيش تفاوت دارد چرا که آن موقع همه کشورها پشت سر آمريکا بودند و اکنون به جز چند کشور عربي منطقه و رژيم صهيونيستي که البته حمايت آنها فاقد ارزش است، کشور ديگري از آمريکا حمايت نمي‌کند.

دکتر سلطاني‌فر در ادامه همين بحث اضافه کرد: در آمريکا فردي به قدرت رسيده که که نه فقط با ايران بلکه با کشورهاي ديگر هم به زعم خود بابت دفاع از حقوق آمريکا مشکل دارد و مي‌خواهد با زورگويي و تماميت‌خواهي به دنيا زور بگويد اما ما ايستاده‌ايم.

وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه، رييس جمهور آمريکا ابتدا گفت در برجام منافع آمريکا تامين نشده و وزير خارجه ايران سر وزير خارجه آمريکا کلاه گذاشته و ايران تبديل به قدرت هسته‌اي مي‌شود، تصريح کرد: هر‌چند ايران از جهت دستيابي به دانش هسته‌اي به قطب تبديل شده است اما ايران از نظر توليد سلاح هسته‌اي بر‌اساس فتواي مقام معظم رهبري سمت و سويي ندارد.

دکتر سلطاني‌فر ادامه داد: آمريکا با بيان اينکه منافعش تامين نشده از برجام خارج شد و بحران‌هايي را به وجود آورد اما تا حالا موفق شديم آثار و تبعات آن را با حضور و حماسه مردم حل کنيم و اميدوارم، بتوانيم شرايط کشور را در شرايط متعادل کنترل کنيم.

وزير ورزش و جوانان تصريح کرد: اگرچه در اثر کاهش درآمدهاي ارزي شاهد افزايش قيمت‌ها هستيم که به مردم به ويژه قشري که درآمد ثابت داشتند، مي‌آورد و درآمدها با هزينه‌ها متعارف نيست اما دولت در استمرار برنامه‌هاي خودش براي ايجاد تعادل و مقاوم کردن اقشار ضعيف جامعه، برنامه‌هاي حمايتي را اعمال خواهد کرد.

دکتر سلطاني‌فر سمنان را استاني پهناور دانست و توضيح داد: هر چند برخي با اشاره به برخورداري از مناطق کويري، اين استان را فاقد سرمايه‌گذاري مي‌دانند اما امروزه در دنيا به مناطق کويري هم با عنايت به توجه گردشگران خارجي به عنوان منطقه خوب براي سرمايه‌گذاري نگاه مي‌کنند بنابراين بايد از ظرفيت مناطق کويري هم براي توسعه اقتصادي برنامه‌ريزي کرد.

وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه در استان سمنان علاوه بر اينکه در کشاورزي رشد خوبي داشته است، اظهار داشت: استان سمنان به لحاظ صنعتي و معدني داراي پتانسيل بالايي است و در گردشگري هم هر چند گفته مي‌شود مقصد نيست و‌ معبر است اما با توسعه فعاليت‌هاي کويرنوردي که به شدت مورد توجه گردشگران است، مي‌تواند به عنوان مقصد گردشگري هم در کنار حرکت معبرگونه مورد توجه قرار گيرد به شرط آن‌که در زيرساخت‌ها هم توجه ويژه به آن صورت گيرد.

دکتر سلطاني‌فر ادامه داد: در توسعه زيرساخت‌ها لزوما نبايد هتل احداث کرد بلکه استفاده بهينه از خانه‌هاي روستايي و کاروانسراها که قابليت تبديل به هتل‌هاي سه و چهار ستاره را دارند مي‌تواند مثمرثمر باشد. همچنان‌که وقتي در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري حضور داشتم تعدادي از کاروانسراها را به هتل‌هاي چهار ستاره تبديل کرديم که يک مقصد گردشگري است.

وزير ورزش و جوانان استعدادهاي جوانان و ورزش استان سمنان را قابل توجه ارزيابي کرد و اظهار داشت: تعداد ورزشکاراني که از اين استاندار قالب تيم‌هاي ملي مدال‌هاي با ارزشي به ارمغان آوردند قابل توجه است و حکايت از اين مهم دارد که بايد باز هم نگاهمان را به ظرفيت‌هاي اين استان، عميق‌تر، ويژه‌تر و پررنگ‌تر کنيم.

دکتر سلطاني‌فر گفت: در خلال اين سفر استاني ده‌ها پروژه ورزشي به عنوان ره‌آورد سفر پيش‌بيني شده است تا انشاالله با تخصيص اعتبار به مردم ارائه دهيم.

وزير ورزش و جوانان با اشاره به پروژه راهسازي و جاده‌اي که ميامي را به استاد گلستان مي‌رساند، اظهار داشت: خوشبختانه عمليات زيرسازي آن شروع شده و بيمارستان 32 تخت خواب ميامي هم در حال احداث است که قطعا اين دو مورد مهم را از طريق جلسات هيات دولت با وزراي مرتبط پيگيري مي‌کنيم تا انشاالله اعتبارش در قالب اين سفر تامين شود.

دکتر سلطاني‌فر در پايان با اشاره به اين مهم که در چهلمين سال فجر انقلاب اسلامي قرار داريم، اظهار داشت: دشمنان گفته بودند مي‌خواهند نارضايتي مردم را تا آنجا بالا ببرند که فجر چهلم رقم نخورد اما فجر چهلم را با قدرت، ابهت و شکوه‌تر از هميشه با حمايت مردم و در کنار مردم برگزار مي‌کنيم.


 استخر سرپوشيده بيارجمند با حضور وزير ورزش و جوانان افتتاح شد 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، استخر سرپوشيده بيارجمند با حضور دکتر مسعود سلطاني‌فر، وزير ورزش و جوانان افتتاح شد.

پروژه استخر سرپوشيده بيارجمند با 25 ميليارد ريال اعتبار و يک هزار و 100 مترمربع زيربنا که شامل استخر، جکوزي و فضاهاي بهداشتي به بهره‌برداري مي‌رسد.

دکتر سلطاني‌فر بعد از اين برنامه به عنوان نماينده رييس جمهور به شهرستان ميامي سفر مي‌کند و پس از حضور در گلزار شهداي اين شهرستان از بافت تاريخي شهر و بيمارستان در دست احداث و محور ميامي به جيلان بازديد خواهد داشت.

شرکت در جلسه شوراي اداري شهرستان ميامي و ديدار با سازمان‌هاي مردم‌نهاد، جامعه ورزش و همچنين مسئولين از ديگر برنامه‌هاي سفر يک روزه وزير ورزش و جوانان به استان سمنان خواهد بود.

همچنين پروژه زمين چمن مصنوعي سرخه با زيربناي 15 هزار مترمربع و اعتباري بالغ بر 25 ميليارد ريال و کلنگ‌زني ورزشگاه انقلاب شهرستان دامغان هم در جريان سفر رئيس‌جمهور به استان سمنان انجام مي‌شود که 40 ميليارد ريال اعتبار به ‌منظور سرمايه‌گذاري براي تکميل اين پروژه در قالب چمن مصنوعي و پيست دووميداني اختصاص يافته است.


 سرويس ورزشي:  

بارقه اميد در جامعه ورزش با تحقق ماده 94 قانون

برنامه ششم توسعه ( 27صدم درصد ارزش افزوده)

سرويس ورزشي:

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: با حمايت و پيگيري دولت تدبير و اميد و تحقق ماده 94

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ محسن جهان‌شير در آيين افتتاح استخر سرپوشيده بيارجمند با حضور وزير ورزش و جوانان، ابراز داشت: با توجه به نگاه ويژه دولت به مناطق کم‌برخوردار و توسعه‌نيافته، نخستين پروژه استخر سرپوشيده بيارجمند بوده که اعتباري بالغ بر 25 ميليارد ريال براي آن هزينه شده است.

وي افزود: زيربناي اين طرح، يک هزار و 100 مترمربع بوده و شامل استخر، جکوزي و فضاهاي بهداشتي است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بيان اينکه يکي از بزرگ‌ترين شاخص‌هاي حوزه فعاليت‌هاي ورزشي حوزه زيرساختي است که نمود عيني دارد، ابراز داشت: قبل از انقلاب 39 مکان ورزشي با 109 هزار مترمربع زيربنا در استان وجود داشت که تا سال جاري درمجموع 176 مکان ورزشي جديد ساخته‌ شده است.

جهان‌شير با بيان اينکه استان سمنان 214 مکان ورزشي با مجموع مساحت 485 هزار مترمربع دارد، تصريح کرد: ارائه خدمات حتي به دورترين نقطه شهرستان‌ها و روستاها مهم‌ترين دستاورد دولت است که با توجه به وسعت زياد و جمعيت کم وظيفه خدمات‌رساني دستگاه‌هايي نظير ورزش را افزون‌تر مي‌کند.

وي بابيان اينکه خدمات و امکانات بايد عيناً در دورترين روستاها نيز مشاهده شود، ابراز داشت: خوشبختانه اقدامات خوبي در سطح روستاهاي استان صورت گرفت که حاصل تلاش مجموعه کلاني از افراد است که اگر اين همدلي و وفاق نباشد قطعاً نتيجه خوبي نخواهد داشت.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بيان اينکه پيرامون ستاد ساماندهي امور جوانان اين استان مقام اول کشور را کسب کرده است، ابراز داشت: جوان باوري و جوان‌ياوري سياست ما محسوب مي‌شود و معتقديم بايد اين نيروي انساني عظيم در هر حوزه‌اي مورد استفاده قرار گيرد.

جهان‌شير با بيان اينکه يکي از بزرگ‌ترين منابع مالي محل اعتبارات 27 صدم درصد از ماليات بر ارزش‌افزوده است، اضافه کرد: با حمايت و پيگيري دولت تدبير و اميد و تحقق ماده 94 قانون برنامه ششم توسعه بارقه‌هاي اميد در جامعه ورزش ايجاد شده است

گفتني است در دولت تدبير و اميد بيش از 42000 مترمربع فضاي ورزشي در قالب26 مکان ورزشي با هزينه‌اي بالغ بر 500 ميليارد ريال به استان سمنان افزوده شد.

دکتر سلطاني‌فر در مراسم افتتاحيه استخر

سرپوشيده بيارجمند شهرستان شاهرود:

مسير رشد و توسعه کشور ادامه دارد

سالن سرپوشيده بيارجمند را تا يک سال ديگر احداث مي‌کنيم

سرويس ورزشي:

وزير ورزش و جوانان گفت: رويکرد دولت اين است که از همه منابع استفاده کند تا موجب رضايتمندي مردم را فراهم آورد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان دکتر مسعود سلطاني‌فر در مراسم افتتاح استخر سرپوشيده بيارجمند اظهار داشت: امروز روز تاريخي براي شهرستان شاهرود و استان سمنان است که با حضور پرشور در مراسم استقبال از دولت تدبير و اميد و حضور گسترده در سخنراني رييس جمهور محبوب و مردمي خود، برگ زرين ديگري را در حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران رقم زدند.

وزير ورزش و جوانان با تقدير از مردم استان سمنان گفت: اميدوارم با همين شور و شعف و جوش و خروش، فجر چهلم را که دشمنان کمر بسته بودند ما نبينيم با غرور بيشتر برگزار کنيم.

وزير ورزشي جوانان با بيان اينکه، حامل سلام گرم رييس جمهور و فرزند اين سرزمين براي مردمان باصفاي بيارجمند هستم، اظهار داشت: از حدود يک ماه قبل که سفر استاني دولت به استان سمنان مطرح شد؛ گروه‌هاي کارشناسي تشکيل شدند تا مهم‌ترين نيازها را بررسي کنند و انشاالله با تامين منابع لازم بخش‌هاي قابل‌توجهي از مشکلات برطرف شود.

دکتر سلطاني‌فر با اشاره به اينکه پروژه‌هاي خوبي براي اين سفر انتخاب شده که در سفر تاريخي رييس جمهور افتتاح و به بهره‌برداري مي‌رسد، اظهار داشت: از جمله اين پروژه استخر سرپوشيده بيارجمند که توفيق پيدا کرديم در اختيار مردم خوب بيارجمند بگذاريم.

وزير ورزش تصريح کرد: رويکرد دولت اين است که از همه منابع استفاده کند تا موجب رضايتمندي مردم را فراهم آورد.

افتخار داريم با وجود مشکلات، کمبودها و تحريم‌ها؛ با حمايت و پشتيباني مردم، مسير رشد و توسعه را ادامه بدهيم.

وي با اشاره به تقاضاهاي مختلف که به صورت مکتوب تقديم شده، اظهار داشت: تقاضاها را در دولت بررسي مي‌کنيم و با توجه به امکانات تلاش مي‌کنيم تا مطالبات را محقق کنيم

دکترسلطاني‌فر با نويد احداث سالن سرپوشيده براي بيارجمند اظهار داشت: با توجه به نياز منطقه، يک سالن سرپوشيده را با مشارکت سي درصد مردم و‌ حمايت هفتاد درصدي وزارت ورزش و جوانان، تا ظرف يک سال آينده احداث مي‌کنيم تا در اختيار مردم قرار گيرد در رابطه با روستاها هم اقداماتي را انجام خواهيم داد و با کمک مسئولين اين منطقه تمهيداتي مي‌انديشيم تا کارهاي خوبي صورت گيرد.

دکتر سلطاني‌فر گفت: اين منطقه هرچند کويري اما بااستعداد است و‌ تلاش مي‌کنيم از ظرفيت‌ها براي رشد و توسعه و اشتغال بهره ببريم.