تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4921 برو جستجو جستجوی پیشرفته   حميد رضا روشان در گفتگو با سرويس هنري پيام سمنان:
 اجراي محسن ابراهيم زاده بدون هيچ مشکلي برگزار شد 

حميد رضا روشان مدير شرکت اواي چنگ درباره خبر خبرگزاري فارس و روزنامه جوان توضيحاتي به خبرنگار ما داد که با هم مرور مي کنيم.

متاسفانه شاهد تيتر بدي از سوي يک خبرگزاري و يک روزنامه بوديم که بايد بگويم طبق مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان برنامه محسن ابراهيم زاده در سمنان بدون هيچ مشکلي برگزارشد

و طبق مجوز امنيت سالن برعهده شرکت مي باشد و خارج از سالن برعهده نيروي محترم انتظامي مي باشد.

وي درباره حادثه رخ داده گفت:لازم است در ابتدا درگذشت اين دو دانشجوي عزيز را به خانواده محترمشان و مردم شريف سمنان تسليت عرض نماييم و انشالا روحشان شاد باشد؛ اما اين اتفاق هيچ ارتباطي با کنسرت نداشت که متاسفانه روزنامه فوق و خبرگزاري فوق به اشتباه تيتر زدند که طبق قانون مطبوعات اميدواريم اصلاح شود.

به طوريکه زمان تصادف کاملا مشخص بوده است، که طبق اعلام رييس راهور 19/30اعلام شده است.

در اين زمان کنسرت درسانس اول در حال برگزاري بوده و سانس بعدي نيز ساعت 21 اعلام شده است که مطمنا اين دوبزرگوار براي سانس دوم نيز نمي امدندو حتي نام اين دو بزرگوار در ليست خريد بليط نيز وجود نداشته است.

وي گفت:خبرنگاران ما بايد دقت بيشتري براي درج مطالب خودشان داشته باشندو درست کردن جو منفي در جامعه به ضرر مي باشد...

مگر در ان نمايشگاه سالانه نمايشگاه هاي متعدد برگزار نمي شود ؛مگر دران سالن قبلا کنسرت برگزار نشده است؟؟؟

مگر در سالن ديگري برگزار مي شد شاهد اتفاق نبوديم؟؟؟؟

روشان گفت:من شنيدم سال گذشته در همان حوالي چنين اتفاقي براي دانشجوي ديگري افتاده است ،اين موضوع اتفاق تلخي مي باشد که انشالا در اينده شاهد چنين اتفاقاتي نباشيم.

در اخر جا دارد از تمامي کساني که در اين برنامه ما را ياري کردند از جمله؛معاونت هنري اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان؛حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان؛نيروي انتظامي؛اماکن سمنان؛پليس راهور و ستاد امر به معروف و نهي از منکر و تيم برگزاري برنامه تشکر نمايم..

لازم به ذکر ياداور شويم در هفته گذشته به اشتباه تيتري از سوي خبرگزاري فارس و روزنامه جوان زده شد که کنسرت شبانه جان دو نفر را گرفت


 نمايشگاه نقاشي با عنوان «نگاه» در شاهرود گشايش يافت 

نمايشگاه نقاشي با عنوان «نگاه» در گالري سيب مجتمع فرهنگي هنري مهر شاهرود با حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شاهرود و پيشکسوتان نقاشي گشايش يافت.

سيديونس مطلبي هنرمند برگزارکننده اين نمايشگاه با اشاره به اينکه 36 اثر در نمايشگاه ارائه شده است، گفت: اين آثار با تکنيک سياه قلم در سبک‌هاي فوتو رئال، ‌هايپررئال، طراحي، و طراحي با زغال مو و تکنيک پاستل در سبک‌هاي رئال، فوتورئال و... در گالري سيب به نمايش گداشته شده است.

وي افزود: اين نمايشگاه از دهم تا پانزدهم آذر در گالري سيب مجتمع فرهنگي هنري مهر شاهرود آماده بازديد علاقه‌مندان است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود در آيين افتتاحيه اين نمايشگاه با تجليل از برگزار‌کننده اين نمايشگاه گفت: هنر ظرافت بسياري دارد و هنرمند نيز اين زيبايي را با ظرافت روح و دستان هنرمندش خلق مي‌کند و هر بيننده‌اي را مجذوب خود مي‌کند.

رضا مهديان افزود: هنرمند بايد مورد حمايت و توجه قرار گيرد تا بتواند با آرامش و انگيزه کافي، اثر هنري ماندگار و خلاقانه‌اي را از خود به جا گذارد.

در اين نمايشگاه تعدادي از آثار نقاشي ساجده زارعيان نيز به نمايش گذاشته شده است.


 يش‌بيني اسکار خارجي 2019؛
 فيلم کارگردان ايراني در ميان شانس‌هاي اصلي اسکار خارجي 

فيلم «مرز» ساخته علي عباسي به عنوان يکي از پيشتازان اصلي شاخه بهترين فيلم غيرانگليسي جوايز سينمايي اسکار در سال 2019 محسوب مي‌شود.

به گزارش ايسنا، وب سايت سينمايي«ايندي‌واير» در پيش‌بيني خود از شاخه بهترين فيلم غيرانگليسي نودويکمين دوره جوايز سينمايي اسکار، فيلم‌هاي با توجه به شانس درخشش در اين شاخه از جوايز سينمايي اسکار را به ترتيب در سه دسته شانس‌هاي اصلي، ديگر رقبا و چشم‌انداز دور تقسيم کرده است.

از ميان 87 کشوري که واجد شرايط رقابت در شاخه بهترين فيلم غيرانگليسي جوايز سينمايي اسکار 2019 معرفي شده‌اند، فيلم‌هاي حاضر در جشنواره کن، برلين و همچنين جشنواره‌هاي پائيزي پراميدترين فيلم‌ها هستند.

«جنگ سرد» از لهستان برنده جايزه بهترين کارگرداني جشنواره کن که جديدترين ساخته «پاول پالکوفسکي» پس از فيلم برنده اسکار «آيدا» است، «آيکا» از قزاقستان برنده جايزه بازيگري کن 2018، «دزدان فروشگاه» ساخته «هيروکازو کورئيدا» برنده نخل طلاي کن از ژاپن، «کفرناحوم» برنده جايزه هيات داوران کن به کارگرداني «نادين لبکي» از لبنان و «مرز» ساخته علي عباسي برنده جايزه بهترين فيلم بخش نوعي نگاه، از جمله فيلم‌هاي حاضر در کن امسال هستند که امسال از سوي کشورهايشان به آکادمي اسکار معرفي شده‌اند.


 داريوش اسدزاده:
 «خدا را شکر مي‌کنم که توانستم بلند شوم» 

داريوش اسدزاده که به دليل مشکلات کليوي در بيمارستان بستري شده بود، پس از ترخيص اين روزها در انديشه کرج دوران نقاهت را مي‌گذراند.

داريوش اسدزاده بازيگر پيشکسوت سينما، تئاتر و تلويزيون درباره‌ي وضعيت عمومي خود در حال حاضر توضيح داد: چند روزي است که از بيمارستان مرخص شده‌ام و در انديشه کرج هستم. بيش از هشت روز در بيمارستان بستري بودم و پزشکان نسبت به بهبودي من اظهار اميدوار کردند و خدا را شکر مي‌کنم که توانستم بلند شوم. البته به سختي راه مي‌روم.

اين هنرمند درباره فعاليت‌هاي اخير خود به ايسنا گفت: اين اواخر کاري نمي‌کردم کتابم (تهران و خاطرات) را نيز ماه قبل تمام کردم و از آن رونمايي شد.

اين هنرمند در بخش پاياني از مردم و همه‌ي کساني که از او حمايت کردند، ابراز خرسندي، تشکر و قدرداني کرد.

اسدزاده چندي پيش به دليل مشکلات کليوي در بيمارستان«ايرانمهر» و در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري شد.

داريوش اسدزاده بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون، يکم آذرماه 1302 در کرمانشاه به دنيا آمد. او در 20 سالگي وارد عرصه بازيگري شد و سال‌ها در مقام بازيگر، نويسنده و کارگردان در تئاتر تهران (نصر) فعاليت کرد. در دهه چهل و پنجاه شمسي در بيش از پنجاه فيلم سينمايي ايفاي نقش کرد. او پيش از پيروزي انقلاب ايران را ترک کرد و در سال 1365 پس از 10 سال اقامت در آمريکا بازگشت و در دو سريال «سمندون» و «خانه سبز» و همچنين ديگر سريال‌هاي تلويزيوني حضور داشت.


 هنري 

هنرمندان صنايع دستي 9 استان کشور

در پايتخت سفال ايران

سرپرست معاونت صنايع دستي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: نخستين نمايشگاه منطقه‌اي صنايع دستي، هفته آينده در سمنان برپا مي‌شود.

همايون جورابلو با اعلام اين خبر افزود: اين نمايشگاه با حضور هنرمندان استان‌هاي اصفهان، کرمان، يزد، سيستان و بلوچستان، البرز، تهران، گلستان، مازندران و سمنان از 19 تا 23 آذرماه در سمنان برپا مي‌شود.

وي هدف از برپايي اين نمايشگاه را معرفي و فروش صنايع دستي استان‌هاي مختلف کشور عنوان کرد و گفت: اين نمايشگاه در خيابان امام، خيابان کهنه دژ، جنب مسجد صاحب الزمان، سراي نقش جهان(کاروانسراي جهان باني) برپا مي‌شود.

سرپرست معاونت صنايع دستي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان با بيان اينکه اين نمايشگاه به مدت پنج روز برپا خواهد بود، يادآوري کرد: علاقمندان مي‌توانند از 19 تا 23 آذر ماه از ساعت 15 تا 22 از اين نمايشگاه ديدن کنند.

جورابلو با اشاره به حضور هنرمندان برتر کشور در اين نمايشگاه از مردم استان خواست از اين نمايشگاه ديدان و از نزديک در جريان دستاوردهاي صنايع دستي استان‌هاي مهمان قرار گيرند.

وي با اشاره به فعاليت هنرمندان استان در اين بخش خاطرنشان کرد: استان سمنان داراي چهار هزار و 500 هنرمند صنايع دستي است و اين افراد در 52 رشته صنايع دستي مشغول فعاليت هستند.

برپايي نمايشگاه عکس نماز در اداره کل

فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان

نمايشگاه عکس نماز در آستانه برگزاري بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان برپا شد.

در اين نمايشگاه که در سالن ورودي اين اداره کل برپا شده است بيش از 20 قطعه عکس از آثار منتخب مسابقه عکس نماز در معرض ديد علاقه‌مندان و اهالي فرهنگ و هنر قرار گرفته است.

اين نمايشگاه به مدت يک هفته براي بازديد عموم در سالن ورودي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان دائر است.

محمدرضا سوقندي مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور ايثارگران در سفر به سمنان از اين نمايشگاه ديدن کرد.

يک عاشقانه زير موشک باران تهران

فيلم سينمايي «بمب؛ يک عاشقانه» به کارگرداني پيمان معادي از چهارشنبه(14 آذرماه) روي پرده سينما مي‌رود.

تيزر فيلم سينمايي «بمب؛ يک عاشقانه» به کارگرداني پيمان معادي در فاصله يک روز مانده تا اکران اين فيلم رونمايي شد.

فيلم سينمايي «بمب؛ يک عاشقانه»، به کارگرداني پيمان معادي با شعار «دنيا قشنگ‌تر ميشه وقتي آدما عاشق ميشن» از چهارشنبه(14 آذرماه) روي پرده سينماهاي کشور مي‌رود.

پيمان معادي، ليلا حاتمي، سيامک انصاري، حبيب رضايي و سيامک صفري بازيگران اصلي فيلم هستند.

داستان «بمب» با حال و هواي موشک‌باران تهران در سال 1366 روايت مي‌شود و فيلم‌نامه آن همچون اثر قبلي اين کارگردان توسط خود معادي نوشته شده و مدتي قبل به عنوان يکي از پنج نامزد نهايي جايزه بهترين موسيقي متن در جوايز سينمايي آسياپاسيفيک هم انتخاب شده بود.

پخش و تبليغات «بمب، يک عاشقانه» برعهده نيکان فيلم و لوتوس پلاس است. آنونس دو دقيقه‌اي اين اثر را نيز حميد نجفي‌راد ساخته است.

«بمب؛ يک عاشقانه» دومين فيلم پيمان معادي در مقام کارگردان است و احسان رسول‌اف و پيمان معادي تهيه‌کنندگان فيلم هستند.