تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4921 برو جستجو جستجوی پیشرفته   روحاني:
 ملت ايران در سخت‌ترين شرايط عزت خود را نخواهد فروخت 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس جمهوري گفت: ممکن است به ملت ايران اسلامي سخت بگذرد، ولي اين ملت عزت خود را در سخت‌ترين شرايط نخواهد فروخت.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني شامگاه سه‌شنبه در نشست توسعه و افتتاح همزمان طرح‌هاي زيربنايي و اقتصادي استان سمنان در تالار هلال‌احمر شهر سمنان افزود: دولت قصد ورود به خيلي از مسايل را ندارد، برخي مي‌گويند چرا تمام مسايل دولت به مردم گفته نمي‌شود، نمي‌گوييم، چون اگر گفتن آن براي مردم و وحدت کشور مفيد نباشد کار در کشور سخت‌تر مي‌شود.

وي با تاکيد بر اين که همه بايد در کنار هم براي مديريت کشور دست به دست هم بدهيم، تاکيد کرد: چيزها در دل دارم، شهامت گفتنش را دارم، ولي گفتن آن را براي کشور مفيد نمي‌دانم.

رئيس جمهوري با بيان اينکه برخي در کشور عينک خاصي بر چشم دارند، افزود: در دوره‌اي شرايط عادي و متعادلي در کشور برقرار کرديم، ولي برخي‌ها که آمدن سرمايه‌گذاران خارجي را نمي‌ديدند اکنون که آنها در حال خروجند با عينک ذره‌بيني تک تک را بازگو مي‌کنند.

وي اين سئوال را مطرح کرد که اين عده چرا آمدن سرمايه‌گذاران خارجي را نمي‌گفتند ولي الان با آمار در روزنامه و رسانه‌هايشان عنوان مي‌کنند؟

روحاني با اشاره به اقدام‌هاي دولت تدبير و اميد براي بهبود شرايط اقتصادي و تجاري ايران اسلامي با دنيا، افزود: شما نمي‌دانيد چقدر دشمنان ايران از اين دستاوردها عصباني بودند، عده‌اي در داخل با اين نکته مساله داشتند و دشمنان نيز در بيرون نمي‌توانستند عظمت و قدرت ايران را تحمل کنند.

رئيس جمهوري تاکيد کرد: نمي‌دانيم چرا اول نيمه خالي ليوان را بيشتر مي‌بينيم و نيمه پر را کمتر مي‌بينيم، مشکلاتي داريم، کشور در شرايط تحريم است ابرقدرتي مانند آمريکا و رژيم منحوس صهيونيستي با ما مبارزه مي‌کنند و کشورهايي ک متاسفانه دولت‌هايشان نام اسلامي دارند عليه ما توطئه مي‌کنند.

وي با بيان اينکه شرايط کشور عادي نيست ولي بايد همه در اين شرايط دست به دست هم بدهيم، بيان کرد: نکته‌اي در اين نشست مطرح شد اينکه چرا بخشنامه‌ها و قوانين تغيير مي‌کند، چرا به توليدکننده و صادرکننده کمک نمي‌شود و دولت آنها را به عنوان سربازان خط مقدم نمي‌داند.

وي با اشاره به اينکه آنچه واقع مي‌شود با آنچه بيان مي‌شود متفاوت است، اضافه کرد: اين مساله که خيلي از مردم ممکن است به جزئيات آگاه نباشند طبيعي است.

رئيس جمهوري گفت: توطئه آمريکا را در فروردين ديديم و در نشستي اقتصادي در سطح ملي با حضور مسوولان، معاونان و مشاوران اقتصادي کشور تصميمي به اتفاق آراء گرفتيم، در آن نشست از همه سئوال شد و اگر يک نظر مخالف بود، نمي‌پذيرفتم.

وي ادامه داد: تمام وزيران، معاونان و مشاوران در آن نشست تاکيد داشتند که ارز تک نرخي شود، در آن نشست همه به اتفاق معتقد بودند با ارز با نرخ 4200 تومان تمام نيازمندي کشور کامل تامين مي‌شود. رئيس جمهوري خاطرنشان کرد: اين تصميم به سلامت به سرانجام مي‌رسيد به شرطي که همه گيرندگان ثبت سفارش درست عمل مي‌کردند.

وي با اشاره به اينکه مساله اصلي در اين ميان موفقيت يا سوء استفاده برخي بود، گفت: در هر صورت تصميم گرفتيم و به همه مسوولان و مشاوران اقتصادي گفتم اين تصميم نتيجه شرايطي است که ما را الزام کرده و ما مجبور به تک نرخي کردن ارز بوديم.

رئيس جمهوري بيان کرد: اگر مردم همراهي مي‌کردند موفق مي‌شديم اگر الان هم ارز را تک نرخي کنيم با همراهي مردم نيازمندي کشور را مي‌شود، تامين کرد.

روحاني يادآور شد: متاسفانه در حين اجراي تصميم تک نرخي شدن ارز متوجه شديم برخي که به عنوان واردکننده و سرمايه‌گذار از بانک مرکزي ارز گرفتند، فرم‌هايي را ساختند و نصف آن مبلغ دريافتي يا حتي تا دو سوم آن پول را در بازار آزاد فروختند و فساد ايجاد کردند.

وي با اشاره به سخنراني خود در جمع دانشجويان استان سمنان گفت: در اين نشست به فکر فرو رفتم زيرا دانشجويان بايد در زمينه کشور فعال باشند.

روحاني اضافه کرد برخي دانشجويان اطلاعاتشان از فعاليت‌هاي اقتصادي فرهنگي و سياسي ناقص است در حالي که براي ما مهم است در اين شرايط همه دست به دست بدهيم.

وي ادامه داد: برخي مي‌گويند چرا از کسي که ارز گرفته و جنسي را وارد کرده، دولت از او ما به التفاوت مي‌گيرد، کسي ارزي را از دولت گرفته و به قيمت آزاد مي‌فروشد، اگر دولت ما‌به‌التفاوت نگيرد يعني برخي از رانت استفاده کرده‌اند.

وي با بيان اينکه مردم، کاسبان و وارد‌کنندگان کشور متدين هستند، افزود: اما کساني هستند که تمام اصول ديني و اخلاقي را مراعات نمي‌کنند.

روحاني اضافه کرد: دولت هم نقص‌هايي دارد اما کمک آنهايي که بايد به دولت کمک کنند به اندازه کافي نيست.

وي تاکيد کرد: اين مساله‌اي که امروز مي‌گويند بخشنامه و مقررات را دولت چرا عوض مي‌کند علت آن فضاهايي است که پيش مي‌آيد که کمتر قابل پيش‌بيني است.

وي با بيان اينکه ما ملت انقلاب، اخلاقي و زير پرچم امام رضا‌(ع) و عشق به خاندان بايد بيشتر همديگر را ياري کنيم، افزود: کافي نبودن سرمايه در گردش را مي‌دانم و راه حل برخي مشکلات کشور کمک بانک‌هاست.

رئيس جمهوري تاکيد کرد: دولت به تنهايي قادر به حل مشکلات نيست تمام بانک‌هاي دولتي، خصوصي و خصولتي و انواع بانک‌ها بايد ياريگر دولت باشند.

وي با اشاره به اينکه بانک بايد اموال، شرکت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي خود را بفروشند، اضافه کرد: اين حرکت بانک‌ها اقتصاد را منجمد کرده است.

وي بيان کرد: بار سنيگيني در اقتصاد کشور بر دوش بانک‌هاست، مسايل اقتصادي بدون بانک‌ها نمي‌چرخد و بانک‌ها بايد بيشتر دولت را ياري کنند تا دولت بتواند از شرايط سخت عبور کند.

رئيس جمهوري با ابراز خرسندي از حضور در استان سمنان ، گفت: در اين استان هم ميهمان و هم ميزبانيم، استان سمنان فرهنگ دوست و پرتلاش در مسيري است که مي‌تواند براي سال‌هاي آينده ادعا کند بيکاري را به مرز متوسط جهاني مي‌رساند که اهميت بالايي براي ما دارد.

مي‌توانيم دشمن را وادار به عقب‌نشيني کنيم

رئيس جمهوري در ادامه گفت: دولت شرايطي فراهم کرد که کشتيراني و ارتباطات تجاري تسهيل شود و کشور به سمت عظمت و رشد حرکت کرد و دشمنان از اين امر بسيار ناراحت و عصباني بودند اين در حالي بود که در حال اجراي برجام بوديم و عده‌اي در داخل و دشمنان در خارج اين امر را برنمي‌تابيدند.

وي ادامه داد: دشمنان از جمله صهيونيست‌ها و سران آمريکا که دشمني بيشتري از ساير حاکمان اين کشور با ملت ايران داشتند مي‌ديدند که سرمايه‌گذاران وارد ايران شده‌اند و از اين امر عصباني بودند.

روحاني با بيان اين که تحريم سختي و مشکلاتي دارد که همه بايد با هم تحمل کنيم، افزود: با مقاومت و گذشت زمان مي‌توانيم دشمن را وادار به عقب‌نشيني کنيم.

به هم ريختن ايران با تحريم تصوري اشتباه است

وي گفت: در اجلاس اخير سازمان ملل متحد سران برخي از کشورها که با آمريکا ارتباط خوبي دارند در ملاقات با بنده اقرار کردند که آمريکا از آنان تقاضاي همراهي براي فشار بيشتر به ايران را کرده است و گفته است اگر با سياست‌هاي ما همراهي کنيد ظرف يک الي دو ماه ايران را به هم ميريزيم.

روحاني افزود: به آنان گفتيم اگر اين ادعاي آمريکا را مي‌پذيريد 100 درصد در اشتباه هستيد و مطمئن باشيد که ملت ايران حتي اگر در سخت ترين شرايط قرار بگيرد استقلال خود را از دست نخواهد داد.

منتقدان رشد کشور را نمي‌بينند

روحاني از منتقدان خواست نيمه پر ليوان را ببينند و افزود: از آغاز فعاليت دولت تدبير و اميد توليد فولاد کشور از 120 ميليون تن در سال به 250 ميليون تن رسيده و براي برق کشور در دولت دوازدهم 60 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري شده است اما منتقدان اين حجم از سرمايه گذاري و رشد را نمي‌بينند.

روحاني سرمايه گذاري در صنعت برق کشور را بخاطر نياز به برق در زمان اوج مصرف يعني از خرداد تا شهريور هر سال دانست و افزود: اگر مردم ما براي مصرف برق همراهي کنند نياز به توليد 80 هزار مگاوات برق که مخصوص زمان اوج مصرف است نخواهيم داشت و مي‌توان آن را در بخش‌هاي ديگر سرمايه‌گذاري کرد و يا برق توليدي را فروخت. وي گفت: راه حل مشکلات کشور ياري رساندن به همديگر است در عين حالي که دولت خود را خادم مردم مي‌داند مي‌توانيم دست در دست يکديگر کشور را به سمت تعالي حرکت دهيم.

استان سمنان از ظرفيت‌هاي گردشگري متنوعي برخوردار است

روحاني به ظرفيت گردشگري استان سمنان اشاره کرد و افزود: اين استان به عنوان بين‌الحرمين ايران که مابين حرم حضرت معصومه‌(س) در قم و حرم امام رضا‌(ع) در مشهد واقع شده است در بخش گردشگري با آب و هواي متنوع و آثار تاريخي فراوان جذابيت زيادي دارد.

وي گفت: مناطق مختلف سمنان از جمله سرخه و مهديشهر که پيش از اين سنگسر نام داشت با فاصله 40 کيلومتري گويش‌ها و لهجه‌هاي فراواني دارد که اين امر نيز اين استان را جذاب‌تر کرده است و مي‌تواند با معرفي فرهنگ ايران به جهانيان نقش خوبي را ايفا و استان سمنان را آباد کند.

روحاني با بيان اينکه تخت هتل‌هاي استان سمنان که در سال‌هاي گذشته حداکثر 34 درصد اشغال مي‌شد در سال جاري به 70 درصد رسيده است افزود: صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان استعداد و آمادگي بالايي براي تحول و رشد دارد.

وي در پايان گفت: اساس امر اميد به آينده است و ملت بايد بداند که اگر دست به دست هم بدهيم و برادري را بيشتر کنيم و با هم مهربان‌تر باشيم و منافع شخصي را کنار بگذاريم و به فکر منافع ملت آينده فرزندان و کشورمان باشيم حتما از مشکلات ميگذريم و اگر دشمنان ببيند که ما ايستاديم از مسير باطل و غلط خود عقب نشيني خواهند کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران امروز سه‌شنبه وارد استان سمنان شد و تا فردا برنامه‌هاي مختلفي در اين استان دارد.

سخنراني مردمي در جمع مردم شاهرود، شرکت در اجلاس سراسري نماز، سخنراني به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجويان استان و حضور در شوراي اداري استان سمنان از جمله برنامه‌هاي رئيس جمهوري در اين سفر دو روزه است.

همزمان با سفر کاروان تدبير و اميد به استان سمنان، جمعي از وزراي کابينه روحاني نيز براي افتتاح و آغاز عمليات اجراي ده‌ها طرح مختلف به شهرستان‌ها سفر خواهند کرد. روحاني پيش از اين در فروردين ماه 95 همراه با کاروان تدبير و اميد به استان سمنان سفر کرده بود.

براي اين سفر 78 طرح با اعتبار يک هزار و 466 ميليارد تومان مدنظر است تا در سال‌هاي آينده انجام شود.


 وزير بهداشت در جلسه شوراي اداري شهرستان مهديشهر:
 اتمام پروژه‌هاي ناتمام وزارت بهداشت در اولويت دولت است 

سرويس خبر

نشست شوراي اداري شهرستان مهديشهر با حضور سيد حسن قاضي زاده‌هاشمي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در قالب برنامه‌هاي کاروان تدبير و اميد برگزار شد.

در اين جلسه فرماندار مهديشهر گفت: اين شهرستان در سال گذشته رتبه نخست در زمينه جذب سرمايه‌گذار حوزه بوم‌گردي استان را کسب کرد و رويکرد و نگاه مسوولان در راستاي رشد و توسعه اقتصاد، استفاده و تکيه بر ظرفيت‌هاي داخلي است.

فرماندار مهديشهر با بيان اين که برخي از طرح‌هاي منطقه به علت کمبود اعتبارات تکميل نشده است، گفت: تکميل بيمارستان مهديشهر، راه دسترسي به مازندران، استقرار دستگاه‌ها در اين شهرستان و ايجاد صنايع تبديلي از خواسته‌هاي مردم شهرستان مهديشهر است.

حجت‌الاسلام محمد باراني امام‌جمعه مهديشهر در اين نشست گفت: توزيع عادلانه اعتبارات در شهرستان‌هاي استان سمنان، اجرا نشدن احداث و تکميل کنارگذر مهديشهر و نيز نبود استقرار ادارات اجرايي، احداث جاده گنداب مهديشهر آهوان، پژوهشکده ملي رويان، تکميل و تجهيز بيمارستان مهديشهر، تاسيس دانشکده و مرکز آموزش عالي پزشکي، تکميل جاده دواب به مهديشهر، ساخت و راه‌اندازي موزه تاريخي، الحاق منطقه دربند به محدوده شهر مهديشهر، تکميل و راه‌اندازي مصلاي بزرگ امام زما‌ن‌(عج)، توجه ويژه و تخصيص اعتبار براي گردشکري شهرستان، تکميل حوزه علميه خواهران، ارتقاء درمانگاه پلي‌کلينيک تامين اجتماعي و حمايت مالي به شهرداري‌هاي شهرستان مهديشهر از مطالبات شهرستان مهديشهر عنوان نمود و گفت: ان‌شالله در دولت تدبير و اميد خواسته‌هاي به حق محقق شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا رحيمي‌زاده امام‌جمعه درجزين هم در اين نشست گفت: مجتمع فرهنگي درجزين، شبکه فاضلاب شهري درجزين از ديگر مطالبات شهر درجزين عنوان کرد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در تشريح اولويت‌هاي دولت گفت اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام تا پايان سال98 اولويت وزارت بهداشت است.

سيدحسن قاضي‌زاده‌ هاشمي در نشست شوراي اداري مهديشهر به ميزباني فرمانداري اين شهرستان ضمن بيان اينکه اتمام پروژه‌هاي ناتمام وزارت بهداشت در اولويت دولت است، تاکيد کرد: ما بايد بتوانيم پروژه‌هاي نيمه تمام درماني و بهداشتي در سراسر کشور را طي بازه زماني مشخص و تا پايان سال98 به اتمام برسانيم.

وي درباره مطالبه مردمي از بيمارستان مهديشهر نيز، افزود: اين پروژه در دست وزارت راه و شهرسازي است که بايد تعيين تکليف شود.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي کابينه دوازدهم، گفت: وزارت راه و شهرسازي مي‌بايست يا نسبت به تعيين تکليف پروژه بيمارستان مهديشهر اقدام کند و يا اين طرح را به وزارت بهداشت تحويل دهد تا اين وزارتخانه بتواند آن را تمام کند.

قاضي‌زاده ‌هاشمي درباره تعطيلي درمانگاه درجزين در شهرستان مهديشهر نيز، توضيح داد: مجلس طبق قانون به ما تکليف کرده که براي هر هزار نفر يک خانه بهداشت داشته باشيم و وقتي که جمعيت کاهش يابد، ما مجبور به کاهش تعداد خانه‌هاي بهداشتي هستيم.

وي با بيان اينکه يکي از دلايل کاهش جمعيت و کوچ اجباري، کم‌آبي و خشکسالي است، بيان کرد: بسياري از روستاهاي ما مهاجرت کرده‌اند و لذا جمعيت در بسياري بخش‌ها کاهش ‌يافته است اما در نهايت بايد گفت در حوزه درمانگاه درجزين بايد ساعات خدمات‌رساني را طولاني کرد.

وزير بهداشت درباره مطالبه ايجاد پژوهشگده رويان در مهديشهر، گفت: اين پژوهشکده دولتي نيست و لذا نمي‌توان قول اين امر را ارائه کرد اما مي‌توان آن را با مسئولان پژوهشکده مطرح کرد.

قاضي‌زاده ‌هاشمي با بيان اينکه اگر مي‌خواهيم پيشرفت کنيم بايد به سرمايه‌گذاري در بخش خصوصي روي بياوريم، تاکيد کرد: مشکل مهديشهر دوري از پايتخت نيست اما در بن‌بست واقع شده و لذا بايد به سمت سرمايه‌گذاري بخش خصوصي باشد. لذا بايد دندان طمع از دولت و پروژه‌هاي دولتي را براي اشتغال و افزايش ادارات و اشتغال دولتي کند چرا که اين امر از دست دولت برنمي‌آيد.

وي افزود: دولت با مشکلاتي روبرو است و از سوي ديگر اگر راهبردي وجود مي‌داشت نبايد پروژه‌هاي دولتي نيمه‌تمام در کشور پديد مي‌آمد و مدت‌ها طول مي‌کشيد تا تمام شود لذا مردم بايد خودشان را نيز جاي دولت بگذارند از اين طريق بايد گفت مي‌بايست در راستاي رفع مشکلات و بيکاري به سوي بخش خصوصي روي آورد.


 با حضور وزير نيرو و مديران ارشد صنعت آب و برق انجام گرفت:
 آغاز عمليات اجرايي پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اعتباري بالغ بر 840 ميليارد ريال 

سرويس خبر

در مراسمي با حضور وزير نيرو، مديرعامل شرکت توانير، مديرعامل شرکت برق حرارتي و ديگر مديران ارشد صنعت آب و برق در محل نيروگاه سيکل ترکيبي سمنان، همزمان عمليات اجرايي 6 پروژه شرکت برق منطقه‌اي سمنان آغاز گرديد.

دکتر اردکانيان وزير نيرو با اشاره به ظرفيت‌هاي خوب استان سمنان در بخش انرژي گفت:‌ در استان سمنان 70 درصد توليد انرژي در بخش‌هاي صنعت و کشاورزي به کار گرفته مي‌شود و تلفات انرژي برق استان حدود 8 درصد مي‌باشد که اين شاخص در حد استانداردهاي جهاني است.

وي با اشاره به توسعه گسترده زيرساخت‌هاي صنعت برق طي چهار دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران افزود:‌ جمعيت کشور ايران از ابتداي انقلاب تاکنون کمتر از 3 برابر شده است ولي توليد انرژي الکتريکي طي اين مدت 11 برابر افزايش‌يافته است.

وزير نيرو استان سمنان را از معدود استان‌هاي کشور دانست که توانايي بسيار خوبي را در سرمايه‌گذاري در بخش نيروگاه‌هاي تجديدپذير دارد و اظهار داشت: وزارت نيرو متعهد مي‌باشد که ظرفيت نيروگاه‌هاي تجديدپذير و تا پايان دولت دوازدهم به 4 هزار مگاوات برساند که اميدوارم بخش عمده‌اي از تامين انرژي تجديدپذير در استان سمنان انجام گردد.

مهندس سيدعلي‌اکبر صباغ رئيس هيات مديره و مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان و رئيس شوراي انسجام بخشي وزارت نيرو در استان سمنان با اظهار تشکر از توجه به صنعت آب و برق استان بيان داشت: عمليات اجرايي 6 پروژه شرکت برق منطقه‌اي سمنان در سفر دولت تدبير و اميد به استان سمنان با اعتبار پيش‌بيني شده حدود 840 ميليارد ريال آغاز خواهد شد. وي با اشاره به مشخصات پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي سمنان گفت: آغاز عمليات اجرايي احداث فاز اول پست 63 کيلوولت شهرک صنعتي دامغان به منظور ايجاد ظرفيت برق‌رساني به متقاضيان جديد صنعتي، افزايش قابليت اطمينان شبکه در راستاي تامين برق مطمئن و پايدار به مشترکين صنعتي و بهبود پارامترهاي کيفي برق و بهبود پروفيل ولتاژ شبکه با ظرفيت 80 مگاولت آمپر انجام مي‌گردد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان آغاز عمليات اجرايي احداث پست 63 کيلوولت اميرکبير سمنان و احداث خط و پست 63 کيلوولت شهرک صنعتي سرخه را از ديگر پروژه‌ها برشمرد و افزود: پروژه‌هاي فوق با هدف ايجاد ظرفيت برق‌رساني مطمئن به مشترکين جديد خانگي و متقاضيان جديد شهرک صنعتي با ظرفيت 80 مگاولت آمپر، عملياتي خواهد شد.

مهندس صباغ با اشاره به آغاز عمليات اجرايي دومداره کردن خط 63 کيلوولت شهيد ميرحاج – سرخه اظهار داشت: اين پروژه به منظور افزايش قابليت اطمينان و مانور شبکه به انجام مي‌رسد.

وي پروژه خطوط ارتباطي 400 و 63 کيلوولت به پست 400 کيلوولت ايوانکي و بهينه‌سازي پست 20/63 کيلوولت شاهرود 1 را از ديگر پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي سمنان دانست.

در پايان با دستور رياست محترم جمهوري اسلامي ايران از طريق ويدئوکنفرانس، عمليات اجرايي و افتتاح پروژه‌هاي صنعت آب و برق استان سمنان آغاز گرديد.


 عمليات آبخيزداري در 5/1 ميليون هکتار از اراضي کشور اجرا مي‌شود 

سرويس خبر

وزير جهاد کشاورزي از اجرايي شدن 5/1 ميليون هکتار عمليات آبخيزداري و آبخوانداري در اراضي کشور تا پايان سال جاري خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، محمود حجتي در حاشيه بازديد از طرح‌ها و پروژه‌هاي استان سمنان با بيان اين که نقشه راه براي اجراي طرح‌هاي آبخيزداري ترسيم شده است و ابهامي نيز وجود ندارد، افزود: امروز انسجام سازماني خوبي بين بخش‌هاي مختلف سازماني در حوزه جنگل، مرتع و بيابان در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور به وجود آمده است.

حجتي اظهار کرد: آب و خاک از سرمايه‌هاي گرانقدري است که خداوند در اختيار ما قرار داده و بايد آسيب‌ها به اين منابع را کاهش دهيم و سازگار با محيط زيست عمل کنيم.

وزير جهاد کشاورزي براي ارائه نسخه بهتري براي مقابله با ريزگردها در سال‌هاي آتي اظهار اميدواري نمود و افزود: با مشارکت مردم، بسيج و امکانات استاني مي‌توانيم مشکلات را هموار نماييم. وي در عين حال بر اعمال مديريت براي جلوگيري از فرسايش خاک و افزايش پوشش گياهي در کشور تاکيد و تصريح کرد: امروز بخش عمده‌اي از تخريب سرزمين کاهش‌ يافته است.

حجتي با اشاره به تعليف 70 درصدي دام سبک در مراتع و منابع طبيعي در سال‌هاي گذشته تصريح کرد: خوشبختانه با تدابير انجام شده وابستگي دام سبک و سنگين به عرصه‌هاي منابع طبيعي کاهش‌ يافته است.

وزير جهاد کشاورزي با بيان اينکه مديريت منابع زيست محيطي يك آبخيز شامل آب، خاک و پوشش گياهي است، افزود: ما بايد به بهترين وجه شرايط مديريت طرح را براي بهره‌برداري مداوم از اين منابع ايجاد نماييم.

وي در پايان تأکيد کرد: طرح آبخيزداري، سندي فرادستي است كه در يك حوزه آبخيز با مطالعه جنبه‌هاي طبيعي، اجتماعي و اقتصادي و با هدف اعمال مديريت جامع حوزه آبخيز، حفاظت آب و خاك و پوشش گياهي تهيه و تدوين شده است.