تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4921 برو جستجو جستجوی پیشرفته   پيام رهبر انقلاب به اجلاس سراسري نماز:
 نماز با خشوع و حضور به جامعه اعتلا مي‌بخشد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز، اين اجلاس سالانه را نشانه‌ حق‌گزاري در برابر فريضه نماز خواندند و گفتند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود، جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل مي‌کشاند و اعتلا مي‌بخشد.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، متن پيام حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به اين اجلاس که صبح چهارشنبه در استان سمنان گشايش يافت و آيت‌الله شاهچراغي نماينده ولي‌فقيه در سمنان آن را قرائت کرد به شرح زير است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

و صلي الله علي محمد و آله الطاهرين

اجلاس سالانه‌ نماز از سوئي نشانه‌ي حق‌گزاري در برابر فريضه‌اي است که مي‌تواند بر همه‌ اعمال و فرايض ديگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوي ديگر خدمت بزرگي است به آنان که حق اين هديه‌ الهي را ندانسته و در آن سهل‌انگاري مي‌کنند.

نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل مي‌کشاند و اعتلاء مي‌بخشد.

بخش مهمي از گرفتاري‌ها و آلودگي‌هاي ما براثر نپرداختن به اين حقيقت هشدار دهنده است. از اين رو ترويج نماز با همه‌ شيوه‌هاي اثرگذار، در شمار وظايف بزرگي است که همه بايد بدان اهتمام ورزيم و شما دست‌اندرکاران اين اجلاس به ويژه عالم مجاهد جناب حجت‌الاسلام آقاي قرائتي بحمدالله در اين راه از توفيق الهي بهره‌مند شده‌ايد.

آموزش و پرورش مي‌تواند در اين عرصه از اثرگذارترين‌ها باشد.

مدارس را مزين کنيد به نمازخواني نوجوانان؛ اين برترين تضمين براي سلامتي آينده‌ جامعه است.

والسلام عليکم و رحمت الله و برکاته

سيدعلي خامنه‌اي


 رئيس جمهوري از پرنده‌هاي صلح در سمنان رونمايي کرد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري در آييني از مجموعه پرنده‌هاي صلح صنايع دستي در استان سمنان به عنوان سفيران صلح براي اولين بار در کشور رونمايي کرد.

مجموعه پرنده‌هاي صلح صنايع دستي سمنان با حضور رئيس جمهوري در برابر دروازه ارگ، بناي عصر قجري شهر سمنان به صورت نمادين رونمايي شد.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان در حاشيه مراسم رونمايي از پرنده‌هاي صلح گفت: اين طرح با هدف معرفي فرهنگ غني ايراني و انعکاس پيام صلح ايران به سراسرجهان اجرا شده است.

محمد جهانشاهي افزود: طرح پرنده صلح صنايع دستي با مشارکت اين اداره کل و خانه و مدرسه صنايع دستي پاژ، اولين مدرسه صنايع دستي و هنرهاي سنتي ايران واقع در استان سمنان اجرا شده است.

به گفته وي، پرندگان صلح از اين استان به عنوان پيام آوران صلح به نقاط مختلف جهان ارسال مي‌شوند.

وي ابراز داشت: اين کبوتران سفيد سفالي توسط کودکان در خانه تاريخي ترابي سمنان ساخته شده‌اند و به همراه پيام‌هاي اميد بخش به سراسر دنيا ارسال مي‌شوند.

جهانشاهي اجراي اين طرح را در جذب گردشگر به ايران و استان سمنان موثر دانست و افزود: طرح پرنده صلح صنايع دستي به طور نمادين براي اولين بار در کشور توسط رئيس جمهوري در ماکت بافت تاريخي شهر سمنان نهاده شد.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: پرنده‌هاي صلح صنايع دستي به عنوان سفيران صلح ايران، زمينه ترغيب و سفر گردشگراني از سراسر دنيا را به ايران و استان سمنان فراهم مي‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران امروز سه‌شنبه وارد استان سمنان شد و تا فردا برنامه‌هاي مختلفي در اين استان دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه در قالب سفر کاروان تدبير و اميد در استان سمنان حضور دارد و در اين سفر 78 مصوبه با 14 هزار و 660 ميليارد ريال پيش‌بيني شده است.

روحاني پيش از اين در فروردين ماه 95 همراه با کاروان تدبير و اميد به استان سمنان سفر کرده بود


 قرائتي: دولت براي اقامه نماز تصميم‌هاي جدي بگيرد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس ستاد اقامه نماز گفت: دولت همانطور که در سفرهاي استاني در مورد مسائل هر استان تصميم‌هاي مهمي اتخاذ مي‌کند در مورد نماز نيز تصميم‌هاي جدي بگيرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قرائتي روز چهارشنبه در بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز که با پيام رهبر معظم انقلاب و سخنراني رئيس جمهوري در حال برگزاريست پيشنهاد کرد هيات وزيران هر شش ماه يکبار به مدت يک ساعت در جلسه‌هاي خود پيرامون اهميت، اقامه و احياي نماز مذاکره کنند.

وي با بيان اينکه مديران بايد امکانات اقامه نماز را فراهم کنند گفت: دست نوشته‌اي از مرحوم آيت الله‌هاشمي رفسنجاني مبني بر اين که همه امکانات جمهوري اسلامي بايد در خدمت اقامه نماز قرار بگيرد در اختيار دارم که به رهبر معظم انقلاب عرضه کردم و ايشان نيز اين دست نوشته را تاييد کردند.

قرائتي با اشاره به ذکر خاطراتي از حضرت امام (ره) در مورد اهميت دادن به نماز اول وقت گفت: اهميت نماز به حدي بالاست که مديران دستگاه‌ها خود بايد مسئوليت اقامه شايسته آن را داشته باشند و امکانات اقامه نماز را فراهم کنند.

وي گفت: اگر نماز احيا شود مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي از جمله مراجعات مردم به دادگاه کم مي‌شود چرا که نماز به همه شئونات و ارکان زندگي انسان مرتبط است.

قرائتي با تاکيد بر اينکه کمالي براي انسان نيست مگر اينکه در نماز باشد، افزود: نماز بايد همگاني شود و همه براي اقامه آن اهتمام داشته باشند.

وي همچنين گفت: خادم مسجد بايد افراد فرهيخته باشد زيرا بهترين انسان‌هاي روي زمين خادم مسجد بوده‌اند و اين شايسته نيست که افراد نامناسب خدمتگزار مساجد باشند.

بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز با شعار «شيوه‌ها و مهارت‌هاي دعوت به نماز» به ميزباني دانشگاه سمنان به مدت يک روز برگزار مي‌شود.