تاریخ 1397/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4918 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اعلام برنامه‌هاي سفر رئيس‌جمهور به سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست استانداري سمنان با اعلام سفر دو روزه رئيس‌جمهور به اين استان، برنامه‌هاي دکتر روحاني در اين سفر را تشريح کرد.

سعيد ناجي گفت: حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني روزهاي سيزدهم و چهاردهم آذرماه به استان سمنان سفر مي‌کند.

وي افزود: ديدار با مردم استان سمنان در شاهرود، شرکت در اجلاسيه سراسري نماز و سخنراني در اين مراسم، شرکت در مراسم روز دانشجو در يکي از دانشگاه‌هاي سمنان، حضور در جلسه با نخبگان عرصه‌هاي مختلف علمي، اجتماعي و اقتصادي و نيز شوراي اداري استان سمنان و در پايان حضور در جمع خبرنگاران از برنامه‌هاي سفر آقاي روحاني به استان سمنان است.

سرپرست استانداري سمنان گفت: اعضاي هيات دولت و وزراي همراه دکتر روحاني هم به صورت حضوري و ويدئو کنفرانسي طرح‌هايي در بخش‌هاي آموزش عالي، آموزش و پرورش، ورزشي، بهداشت و درمان، حمل و نقل، کشاورزي، منابع آب، آب آشاميدني و فاضلاب و انرژي را به بهره‌برداري مي‌رسانند و يا اجراي آن را آغاز مي‌کنند.

دکتر حسن روحاني آخرين بار هفدهم فروردين96 براي افتتاح مجموعه صنعتي خودرو‌سازي فردا به سمنان آمده بود.

سفر استاني هيات دولت به استان سمنان هم در سال95 انجام شد.


 اشتغال‌زايي 73 هزار نفري اصناف در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بيش از 73 هزار نفر در اصناف استان شاغل و مشغول فعاليت مي‌باشند.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، بهروز اسودي در پنجمين جلسه کميسيون نظارت بر سازمان‌هاي صنفي استان سمنان با اعلام اين خبر افزود: در استان سمنان در حدود 29 هزار واحد صنفي داراي پروانه کسب مي‌باشند که بيش از 73 هزار نفر در اين واحدها مشغول به فعاليت مي‌باشند.

وي با اشاره به فعاليت 127 اتحاديه صنفي در استان سمنان تصريح کرد: از مجموع 29 هزار واحد صنفي در استان، 4500 واحد صنفي توليدي، 15هزار واحد صنفي توزيعي، 4 هزار واحد صنفي خدماتي و 5500 واحد نيز به صورت خدمات فني در استان فعاليت مي‌کنند.

رئيس کميسيون نظارت بر سازمان‌هاي صنفي استان در پنجمين جلسه اين کميسيون اظهار داشت: در اين نشست نرخ‌گذاري کالاها و خدمات مورد بررسي قرار گرفت و پيرامون حق‌الزحمه اعضاي هيات رئيسه اتاق‌هاي اصناف شهرستان‌هاي مهديشهر و دامغان بحث و بررسي شد.

اسودي با اشاره به ديگر دستور کار اين جلسه گفت: درخواست‌هاي صدور مجوز نانوايي در اين نشست مورد بررسي قرار گرفت و با تصويب اعضاي کميسيون درخصوص ايجاد کد رسته‌هاي جديد در برخي صنوف موافقت گرديد.


 حضور شركت تعاوني روستايي زنان دامنكوه در نمايشگاه ملي صنايع‌دستي و سوغات دامغان 

سرويس خبر:

شركت تعاوني روستايي زنان دامنكوه به عنوان نماينده اين شبکه در نمايشگاه ملي صنايع‌دستي و سوغات دامغان حضور يافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان تعاون روستايي استان سمنان؛ سيدرضا ميرمحسني رئيس اداره تعاون روستايي شهرستان دامغان گفت: اين تعاوني در يک غرفه محصولات خود شامل نان‌هاي محلي و شيريني‌هاي خانگي را در معرض ديد عموم قرار داده است.

اين نمايشگاه از هشتم تا شانزدهم آذر‌ماه 97 از ساعت 15 الي 23‌ پذيراي شهروندان دامغاني است.


 خريد تضميني بيش از 27 هزار تن گندم و کلزا در ميامي 

سرويس خبر:

سرپرست اداره تعاون روستايي شهرستان ميامي، گفت: در شش ماهه نخست امسال بيش از 27 هزار تن گندم و جو به صورت تضميني از کشاورزان ميامي خريداري شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تعاون روستايي استان سمنان؛ مهدي حق‌پرست، افزود: از اين ميزان محصول 26 هزار و 533 تن گندم و 500 تن کلزا بوده است.

حق‌پرست گفت: اين محصولات در 5 مرکز خريد ميامي ري‌آباد، نردين، حسين‌آباد، کالپوش و فرومد از کشاورزان خريداري و به انبار غله شاهرود و سمنان و کارخانه آرد شاهرود منتقل شده است.

وي با اشاره به اينکه اين اداره از ابتداي سال تاکنون در توزيع کالاهاي يارانه‌اي هم نقش داشته است، بيان داشت: اين کالاها شامل 528 شانه تخم‌مرغ، 8 هزار کيلوگرم برنج در روستاهاي شهرستان ميامي توزيع شد.

سرپرست اداره تعاون روستايي شهرستان ميامي، افزود: اين اداره همچنين از ابتداي سال تاکنون 325 هزار ليتر مواد سوختي در بين کشاورزان اين شهرستان توزيع کرده است.