تاریخ 1397/09/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4911 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با پيام مقام معظم رهبري و حضور رييس‌جمهور؛
 بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز در دانشگاه سمنان برگزار مي‌شود 

سرويس خبر:

بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز 14 آذر با حضور رياست محترم جمهوري در دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، حجت‌الاسلام شمس‌الدين مشاور استاندار و رئيس ستاد اقامه نماز استان سمنان با اعلام اين خبر در جلسه مشترکي که به منظور هماهنگي برگزاري اين اجلاس در دانشگاه سمنان برگزار شد، گفت: بيست‌ و هفتمين اجلاس سراسري نماز با عنوان «شيوه‌ها و مهارت‌هاي دعوت به نماز»، چهارشنبه، 14 آذر با پيام مقام معظم رهبري در دانشگاه سمنان آغاز به کار مي‌کند.

وي همچنين اظهار کرد: با اعلام نظر قطعي دفتر رياست محترم جمهور، دکتر حسن روحاني در اين اجلاس سخنراني مي‌کند.

وي افزود: با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي، رئيس ستاد اقامه نماز کشور هم جديدترين شيوه‌هاي دعوت به نماز با حضور گروه‌هاي مختلف طلاب، دانشجويان و کارشناسان امر اقامه نماز مطرح و بررسي مي‌شود.

حجت‌الاسلام شمس‌الدين اعلام و تقدير از آثار برتر، برگزاري گفتمان‌هاي نماز با حضور اساتيد حوزه علميه قم، برگزاري گفتمان‌هاي نماز در سطح شهرستان‌ها، گفتمان نماز در حوزه دانشجويان توسط حجت‌الاسلام‌ قرائتي و تدوين و چاپ مقاله‌هاي رسيده پس از برگزاري اجلاس را از ديگر برنامه‌هاي اين اجلاسيه عنوان کرد.

وي افزود: پس از هماهنگي‌هاي لازم جهت ميزباني اجلاس و بازديدهاي ميداني به عمل آمده، دانشگاه سمنان با توجه به ظرفيت‌هاي خوب، به عنوان ميزبان انتخاب و اين اجلاس بسيار مهم در تالار اميرکبير دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

دکتر مصطفي فضلي مشاور اجرايي رئيس دانشگاه سمنان و رئيس حوزه رياست دانشگاه، نيز در اين جلسه ضمن ابراز خرسندي از انتخاب دانشگاه سمنان به عنوان ميزبان برگزاري بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز، برگزاري اين رخ داد عظيم فرهنگي را در استان سمنان مايه خير و برکت براي کل استان دانست و گفت: دانشگاه سمنان با تمام امکانات براي برگزاري مطلوب اين اجلاس مهم تلاش مي‌کند.


 16 هزار طرح روستايي از صندوق کارآفريني اميد تسهيلات گرفتند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد گفت: هفت هزار و 700 ميليارد ريال اعتبار براي 16 هزار طرح در حوزه روستايي در کشور پرداخت شد.اصغر نورالله‌زاده در حاشيه سفر به شاهرود و شرکت در کارگاه توانمندسازي مديران اقامتگاه‌هاي بوم گردي استان سمنان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با بيان اينکه حدود 10 درصد از اين طرح‌ها در حوزه گردشگري و بوم گردي است، افزود: تاکنون در سطح کشور حدود 33 هزار طرح مورد بررسي قرار گرفته که 17 هزار مورد در حوزه روستايي با اعتبار 11 هزار ميليارد ريال به تصويب رسيده است.وي پرداختن به بخش گردشگري را يکي از اولويت‌هاي صندوق کارآفريني اميد دانست و تصريح کرد: اين صندوق يکي از موسسات عاملي بود که در اين حوزه متمرکز شده و طرح‌هاي معرفي شده را مورد حمايت قرار داده است چرا که معتقديم گردشگري مي‌تواند در مناطق کم‌برخوردار به کسب و کار رونق داده و پايداري جمعيتي ايجاد کند.مديرعامل صندوق کارآفريني اميد با اشاره به معرفي 212 طرح به اين صندوق در سطح استان سمنان، ابراز داشت: تاکنون 24 طرح با اعتبار 630 ميليارد ريال به تصويب رسيده و از اين تعداد47 مورد به مبلغ حدود 100 ميليارد ريال پرداخت شده است.نورالله‌زاده با بيان اينکه تا پايان سال 200 ميليارد ريال اعتبار براي پرداخت در استان سمنان وجود دارد، اضافه کرد: حدود 50 ميليارد ريال قرارداد منعقد شده که تا روزهاي بعد پرداخت مي‌شود.وي همچنين به ظرفيت‌هاي ويژه شهرستان شاهرود براي جذب گردشگر اشاره کرد و گفت: از يک سو بايد بتوان از اين مزيت‌ها براي راه‌اندازي کسب و کار بهره برد و از سوي ديگر بايد چنين ظرفيت‌هايي توسط رسانه‌ها به مردم معرفي شود.در اين کارگاه تعدادي از صاحبان بو‌م‌گردي‌هاي شاهرود به بيان مشکلات خود پرداختند.

در استان سمنان 60 مکان بوم‌گردي وجود دارد که بنابه گفته مديرکل صنايع دستي، گردشگري و ميراث فرهنگي استان سمنان در سفر آينده هيات دولت پنج مکان ديگر بهره‌برداري شده و تا پايان سال هم به 100 مکان افزايش مي‌يابد.


 از بسيجيان نمونه شرکت توزيع برقاستان سمنان تجليل شد 

سرويس خبر:

با حضور مديرعامل شرکت توزيع برق استان و فرمانده حوزه مقاومت بسيج روح‌ا... ادارات کل استان، از بسيجيان نمونه اين شرکت تجليل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين آئين ضمن تبريک هفته وحدت و هفته بسيج بيان داشت: اساساً تفکر بسيجي نوعي فرهنگ است که در جامعه ما متبلور شده است.

سيد‌محمد موسوي‌زاده اظهار داشت: جمهوري اسلامي و نظام سياسي ما مبتني بر اسلام است و دين مبين اسلام، فلسفه حيات و زندگي را شناخت خدا مي‌داند و جملگي مي‌بايد در زمينه معرفت ا... حرکت نمائيم.

وي تصريح کرد: تشکيل بسيج به فرمان تاريخي و ابتکار امام راحل انجام شد و توانست از تمام گزندهاي تاريخي انقلاب گذر نموده و با فرهنگ ناب بسيجي از بدخواهي بدخواهان عبور خواهيم کرد.

وي فعاليت حلقه‌هاي تعالي بسيج را در راستاي بهبود و کمال افراد، بسيار اثرگذار دانسته و يادآور شد: براي رسيدن به مطلق خوبي‌ها، ائمه معصومين ما به عنوان چهارده ستاره درخشان هستند که با تاسي از سلوک و راه و روش آنان، مسير هدايت ما هموار است تا بتوانيم به کمال و تعالي برسيم.

در اين مراسم از "محمدحسن معادي" به عنوان بسيجي پيشکسوت و همچنين از حسن سماوي، محمد قدس، احمد اسلامي، سعيد سبحاني، محمد سبوحي و نرجس خانم هراتي به عنوان بسيجيان نمونه سال 97 اين شرکت، با اعطاي لوح و هدايايي تجليل صورت پذيرفت.


 برگزاري جشن کتاب در روستاهاي استان سمنان 

سرويس خبر:

جشن کتاب به‌همت مربيان مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري در روستاهاي استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، مربيان کانون پرورش فکري استان سمنان در روستاهاي تحت پوشش مراکز فرهنگي‌هنري با اجراي فعاليت‌هاي کتاب‌محور، هفته‌ي کتاب و کتاب‌خواني را گرامي داشتند.

نسرين قرباني مربي کتابخانه پستي کانون پرورش فکري شاهرود از برگزاري ويژه‌برنامه‌ي «همنشين دل‌نشين» در مدرسه حضرت معصومه(س) روستاي کلاته‌خيج خبر داد و گفت: اين برنامه همزمان با هفته‌ي کتاب و کتاب‌خواني با هدف تشويق اعضا به مطالعه و ترويج فرهنگ کتاب‌خواني در قالب فعاليت‌هاي کتاب‌محور مانند قصه‌گويي، سرودخواني، مسابقه، شعرخواني اجرا شد.

قرباني با اشاره به برپايي جشنواره غذاهاي بومي‌محلي در حاشيه‌ي اين برنامه افزود: در پايان از پنج عضو برتر کتاب‌خوان با اهداي لوح و جايزه تجليل شد.

فاطمه کاشي مربي کتابخانه پستي کانون پرورش فکري سمنان اظهار داشت: در هفته‌ي کتاب با همکاري مربيان مجتمع فرهنگي‌هنري کانون سمنان جشن کتاب در مدرسه برکت روستاي خيرآباد برگزار شد.وي يادآور شد: در اين برنامه فعاليت‌هاي فرهنگي مانند قصه‌گويي، شعرخواني، نمايش فيلم «ربات و کشاورز»، دکلمه‌خواني با موضوع کتاب و... اجرا و در پايان از پنج عضو برتر کتاب‌خوان اين کتابخانه قدرداني شد.ثمانه رحيمي مسئول مرکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري ميامي نيز گفت: ويژه‌برنامه‌ي هفته‌ي کتاب و بازي‌هاي بومي‌محلي در مدرسه مصعب روستاي ابراهيم‌آباد برگزار شد.

رحيمي افزود: قصه‌گويي، معرفي کتاب، شعرخواني، بازي و مسابقه از برنامه‌هاي جشن بود و در پايان از سوي مدير مدرسه از مسئول مرکز فرهنگي‌هنري کانون ميامي و برگزيدگان مسابقه با تقديم هديه تجليل شد.


 معرفي و تجليل از ياوران کتاب، کتابداران و کتابخوانان برتر استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همزمان با هفته کتاب و کتابخواني و در آييني ياوران، کتابداران و کتابخوانان برتر استان سمنان با حضور سرپرست استانداري سمنان معرفي و تجليل شدند.در اين مراسم که جمع کثيري از دوستداران کتاب و کتابخواني و نيز مسوولان فرهنگي و اجرايي استان سمنان حضور داشتند از هفت دستگاه ياور کتاب، 9 کتابدار برگزيده استان و 10 کتابخوان برتر در رده‌هاي مختلف سني معرفي و مورد تقدير قرار گرفتند.

کتاب ابزار بالندگي جوامع است

ضرورت حرکت جامعه به سوي تعالي

سرپرست استانداري سمنان در اين آيين با بيان اينکه مهم‌ترين ويژگي جوامع انساني، رشد و بالندگي است، گفت: کتاب ابزار و منشأ رشد و بالندگي جوامع است.

سعيد ناجي، با بيان اينکه مهم‌ترين ويژگي جوامع انساني رشد و بالندگي است که وجه تمايز انسان با ساير مخلوقات نيز در همين امر خلاصه مي‌شود، بيان کرد: حرکت به سمت تعالي و بالا رفتن که اين حرکت نيازمند ابزاري است که داراي ويژگي‌هاي خاص خودش باشد که يکي از اين ابزارها تضارب آراء است.

وي با بيان اينکه تضارب آراء يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي اين تعالي است، افزود: انسان‌ها براي رشد نياز دارند تا باهم بتوانند درباره موضوعات مختلف همفکري کرده و يا بينديشند تا درنهايت بتوانند به راهکار برسند در اين راه اما مطالعه و کتاب مهم‌ترين ابزار محسوب مي‌شود.

سرپرست استانداري سمنان با بيان اينکه نشر و کتاب باعث مي‌شود که انسان بتواند ساير انديشه‌هاي جوامع و انسان‌ها را مورد ارزيابي قرار دهد، ادامه داد: انسان با کتاب مي‌تواند از دل تضارب آراء راه‌کارهاي رشد جامعه خودش را پيدا کند و اين امر باعث تعالي مي‌شود.

ناجي درباره اهميت کتاب و نشر در راستاي درس گرفتن از گذشتگان در مسير رشد و تعالي، گفت: بي‌جهت نيست که خداوند متعال در قرآن به قلم و آنچه مي‌نويسد قسم مي‌خورد چراکه آنچه از قلم بيرون مي‌آيد، منشأ انديشه بشري محسوب مي‌شود.

وي بر ضرورت حرکت جامعه به سوي تعالي تاکيد کرد و افزود: اگر هرچه بيشتر به کتاب روي بياوريم و بتوانيم از اين ميراث گران‌بها استفاده کنيم توانسته‌ايم در تمام زندگي‌مان با انديشه‌هاي ديگران که ممکن است فرسنگ‌ها از ما دور باشند، آشنا شويم و نهايتاً قدرت تجزيه و تحليل‌مان را ارتقا داده‌ايم.نورعلي غلامحسين سما کوش مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان نيز در اين مراسم با بيان اينکه از 367 کتاب‌خوان برتر کشور در اين روز تقدير و تشکر به عمل مي‌آيد که 10 نفر از اين بين در استان سمنان هستند، گفت: اين افراد در بخش‌هاي نونهالان، نوجوانان، جونان و بزرگسالان تقدير مي‌شوند.

نورعلي غلامحسين نياسماکوش با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي کتابخانه‌هاي عمومي و برنامه‌هاي هفته کتاب و کتابخواني گفت: کتابداران رسالت بزرگي در عرصه فرهنگي و اجتماعي دارند.

وي گفت: ترويج فرهنگ مطالعه و فعاليت کتابداران موجب کاهش آسيب‌هاي اجتماعي شده و گامي مهم در اين عرصه است.

در استان سمنان 70 کتابخانه عمومي با قريب دو ميليون جلد کتاب است.


 فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج)
 امروز کار جهادي، حل‌کننده مشکلات است 

سرويس خبر:

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان گفت: امروز کار جهادي، حلال مشکلات و گره‌گشا در موضوعات سخت شده است.

سرهنگ حميد دامغاني در ديدار با مسئولين و مديران تيپ 12 فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج)، ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع رزمندگان تيپ 12 خاطرنشان کرد: امروز بايستي تلاشمان را در راه صيانت از انقلاب دوچندان کنيم.

وي تصريح کرد: آمادگي پاسداران بايستي در سطح بالايي باشد که البته تيپ همواره توانسته از ماموريت‌هاي محوله سربلند بيرون آيد.

سرهنگ دامغاني در ادامه خاطر نشان کرد: امروز کار جهادي حلال مشکلات و گره‌گشاي موضوعات سخت شده است بايستي مانند زمان دفاع مقدس اين آمادگي را بين خود ونيرو‌ها ايجاد کنيم تا بتوانيم با بالاترين ظرفيت ممکن در راه خدمت‌رساني به نظام مقدس جمهوري اسلامي حرکت کنيم.

وي تصريح کرد: موضوعاتي مثل توجه به خانواده نيز از اهميت بالايي برخوردار است که بايستي آنچنان که لازم است به خانواده‌هاي محترم خدمت‌رساني کرد.

وي افزود: موضوع راهيان نور و مسائل مربوط به اين حوزه نيز از موضوعات مهم است که بايستي برنامه‌ريزي درست و دقيقي براي استفاده حداکثري از اين ظرفيت خدادادي داشته باشيم.

فرمانده سپاه قائم در اين ديدار ضمن آشنايي با مديران و مسئولان اين يگان گزارش‌هاي ارائه شده توسط مسئولين را مورد ارزيابي قرار داده و ضمن قدرداني از تلاش‌هاي صورت گرفته روند حرکت تيپ 12 قائم‌(عج) را در سطح خوبي ارزيابي کردند.


 بازديد دانش‌آموزان از بخش نمايشگاهيششمين جشنواره حركت در دانشگاه سمنان 

سرويس خبر:

تعداد 100 نفر از دانش‌آموزان مدرسه نخبگان سمنان از بخش نمايشگاهي ششمين جشنواره دانشگاهي حركت دانشگاه سمنان بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، دانش‌آموزان در اين بازديد با دانشگاه سمنان و فعاليت و دستاوردها و آثار انجمن‌هاي علمي با موضوعات علوم پايه، فني و مهندسي، معماري و علوم انساني آشنا شدند.

بخش نمايشگاهي ششمين جشنواره درون‌دانشگاهي حرکت به عنوان بزرگترين رويداد علمي دانشجويي با 29 غرفه و با هدف شناساندن پتانسيل علمي دانشگاه و با محورهاي اختراع، مسابقه، غرفه برتر، نشريه و كتاب، محتواي ديجيتال، انجمن علمي برتر و فعاليت خلاقانه و كارآفرين در پرديس اصلي دانشگاه سمنان برگزار شد.

دانش‌آموزان همچنين به مناسبت هفته كتاب از كتابخانه مركزي و مركز اسناد رسمي دانشگاه سمنان نيز بازديد نمودند.


 سرويس خبر: 

اطلاع‌رساني مطالبات مردم

در جشن‌هاي 40 سالگي انقلاب

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان گفت: در جشن‌هاي 40 سالگي انقلاب اسلامي علاوه بر بازگويي دستاوردها، مطالبات مردم هم بيان و اطلاع‌رساني شود.حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد شاهچراغي در جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي با بيان اينکه اين جشن‌ها بايد در شان انقلاب و مملکت باشد، گفت: با اينکه بيان دستاوردهاي انقلاب بايد در اولويت جشن‌هاي 40 سالگي انقلاب باشد ولي نبايد از بيان مطالبات مردم و کم و کاستي‌هاي موجود در کشور هم غفلت کرد.شاهچراغي با قدرداني از صدا و سيماي استان سمنان در پوشش برنامه‌هاي 40 سالگي انقلاب گفت: جشن چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي بايد پوشش‌هاي لازم داده شود.

سعيد ناجي سرپرست استانداري سمنان هم در اين جلسه گفت: دشمن مشغول ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوري اسلامي است و از برگزاري اين جشن‌ها که منجر به اميدآفريني مي‌شود، به ستوه مي‌آيد.

هشدار پليس فتا درباره سامانه پيامکي

سبد حمايتي دولت

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس پليس فتا استان سمنان گفت: مردم در دام تبليغات سامانه پيامکي سبد حمايتي دولت نيفتند.به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، رئيس پليس فتا استان سمنان گفت: مردم آگاه و هوشيار باشند هيچگونه ثبت‌نامي براي دريافت بسته حمايتي دولت از طريق سرويس‌هاي پيامکي مجاز نيست و هيچ سامانه پيامکي براي دريافت بسته حمايتي دولت وجود ندارد. سرهنگ صادقي افزود: اگر شهروندان اطلاعات بانکي خود اعم از شماره حساب يا رمز دوم خود را در اختيار سامانه‌هايي قرار داده‌اند لازم است هرچه سريع‌تر به بانک‌هاي عامل خود مراجعه و براي به تغيير رمز اقدام کنند. شهروندان براي کسب اطلاعات بيشتر درخصوص نحوه ثبت و دريافت بسته حمايتي به وب‌سايت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي به آدرس WWW.MCLS.GOV.Ir مراجعه کنند.

از صداي مرکز سمنان به روي آنتن رفت؛

پنجاهمين قسمت از برنامه راديوئي پرتو

با موضوع مديريت مصرف برق

سرويس خبر:

پنجاهمين قسمت از برنامه راديوئي پرتو با موضوع مضرات آلودگي نوري بر بدن انسان، از صداي مرکز سمنان به روي آنتن رفت.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، مدير دفتر مديريت مصرف شرکت توزيع برق استان بيان داشت: آلودگي نوري برآيند و نتيجه ناخواسته حاصل از نورپردازي‌هاي خارجي نظير تابش نور آسمان، زياده‌روي در نورپردازي و واکنش تشعشعات گوناگون مي‌باشد.

سيد بهروز کسائيان با اشاره به اين که آلودگي نوري مي‌تواند بر روي عملکرد بينائي اثر منفي داشته باشد، افزود: افزايش آلودگي‌هاي نوري موجب مي‌شود تا فرد، دچار عدم تشخيص کنتراست نور و رنگ شود و در نتيجه ضرب آهنگ بدن را به هم مي‌زند و اين مهم باعث ايجاد بيماري و بي‌خوابي در شخص مي‌گردد.

در بخش گزارشي برنامه، به مطالبي شامل جايگزين نمودن بخاري گازي به جاي دستگاه‌هاي گرمايشي برقي و همچنين خاموش نمودن لامپ‌هاي اضافي پرمصرف براي نورپردازي‌هاي ساختمان‌ها در اماکن تجاري اشاره شد. زيده اخبار صنعت توزيع برق با بيان ريحانه عامري از کارشناسان اين شرکت، از ديگر بخش‌هاي برنامه به شمار مي‌رود.

شايان ذکر است؛ علاقمندان براي شرکت در مسابقه "زيباترين جمله پيرامون مديريت بهينه مصرف برق" مي‌توانند متن مورد نظر را به شماره 30000231 پيامک نمايند.


 "کمبود آب" بزرگترين چالش استان سمنان است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان، «کمبود آب» را بزرگترين چالش پيش روي اين استان خواند و بر ضرورت مديريت مصرف آن تأکيد کرد.محمد طاهري در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز موضوع کمبود آب به ويژه در بخش آب شرب يکي از مواردي است که استان سمنان با آن مواجه است.وي با اشاره به وضعيت نامناسب تراز آبي در استان سمنان، از مشکل کمبود آب شرب در چند شهر مهم اين استان خبر داد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان اضافه کرد: در تابستان گذشته دو شهر بزرگ سمنان و شاهرود در استان سمنان با تنش کم‌آبي مواجه بودند.طاهري با اشاره به اينکه تنش آبي در شهر سمنان سبب جيره‌بندي آب شرب در اين شهر براي مقطعي کوتاه از تابستان امسال شد، تصريح کرد: همکاري مناسب مردم در دو شهر سمنان و شاهرود و اقدامات تأثيرگذار شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان سبب شد تا مشکل حادي براي تأمين آب شرب شهرهاي سمنان و شاهرود به وجود نيايد.

وي با بيان اينکه براي عبور از بحرا‌ن‌هاي آبي در آينده چاره‌اي جز فرهنگ‌سازي مديريت مصرف آب نداريم، بيان کرد: امروز بايد مردم نحوه زندگي در وضعيت آبي موجود را بياموزند و به آن عمل کنند تا مشکلات ناشي از کم‌آبي در آينده کمتر به سراغ مردم کشور بيايد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان آموزش و پرورش را بهترين بستر براي اين فرهنگ‌سازي دانست و با اشاره به اينکه امروز بهترين و تأثيرگذارترين مؤلفه‌هاي فرهنگ‌سازي در خانواده‌ها فرزندان آنان هستند؛ از برنامه‌ريزي براي اجراي 2 طرح مهم با موضوع صرفه‌جويي در مصرف آب در مدارس اين استان سمنان خبر داد و افزود: جشنواره نخستين واژه و طرح مهام با همکاري آموزش و پرورش استان سمنان در مدارس اين استان اجرا مي‌شود.