تاریخ 1397/09/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4911 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده سپاه شاهرود:
 210 ويژه‌برنامه هفته بسيج در شاهرود برگزار مي‌شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده سپاه شاهرود از برگزاري 210 ويژه‌برنامه هفته بسيج در سطح شهرستان خبر داد و گفت: برگزاري اجتماع چهار هزار نفري بسيجيان پنجم آذر برگزار مي‌شود.

سرهنگ دوم پاسدار جواد عبيري در نشست خبري به مناسبت هفته بسيج در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با بيان اينکه 210 ويژه‌برنامه طي اين هفته در سطح شاهرود اجرايي خواهد شد، ابراز داشت: با توجه به گستردگي شهرستان اين برنامه‌ها در 180 پايگاه مقاومت و 18 کانون اجرا مي‌شود که مهم‌ترين آن ديدار با امامان جمعه، عطرافشاني مزار شهدا، اعزام گروه‌هاي جهادي به مناطق محروم، برگزاري حلقه‌هاي صالحين، برپايي ايستگاه‌هاي سلامت، مسابقات ورزشي، برگزاري جلسات روشن‌گري است.

وي ضمن بيان اينکه پنجم آذرماه به مناسبت روز بسيج اجتماع چهار هزار نفري با حضور گردان‌هاي مختلف برگزار خواهد شد، اضافه کرد: 10 برنامه شاخص در شاهرود تعريف ‌شده که مهم‌ترين آن برنامه روز بسيج، بهره‌برداري از سقاخانه گلزار شهدا و افتتاح دفاتر محلات اسلامي در سه محله خواهد بود.

فرمانده بسيج ناحيه مقاومت شاهرود پيرامون همکاري بسيج با پدافندغير عامل گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن هفته پدافند غيرعامل و ضرورت توجه همه مردم به اين امر با همکاري آموزش‌وپرورش، مانور پدافند غيرعامل در دو مدرسه با حدود 90 کلاس درس شاهرود برگزار شد و معتقديم ارائه آموزش از سطح مدارس مي‌تواند سريع‌تر به‌کل جامعه تعميم پيدا کند.

وي گفت: با استفاده از ظرفيت سپاه و مشارکت مردمي 200ميليون تومان در حوزه عمراني شهرستان هزينه شد و البته مي‌کوشيم تا با کمترين هزينه شاهد بيشترين ميزان عملکرد باشيم.

فرمانده سپاه شاهرود گفت: در اين حوزه اقدامات بسياري صورت گرفت، از جمله آنکه کلاس‌هاي خياطي برگزار و تلاش شد تا مردم خودشان کسب درآمد داشته باشند و در واقع عرصه را براي حضور کارآفرينان آماده مي‌کنيم.

عبيري در ادامه تصريح کرد: با توجه به اينکه در شاهرود ظرفيت‌هاي خوبي وجود دارد براي توانمند کردن مردم در حوزه صنايع تبديلي زردآلو، زنبورداري، کشت زعفران، پروش شترمرغ تلاش شد تا با برگزاري کلاس‌هاي مختلف مردم را به سمت کارآفريني سوق دهيم.

وي افزود: در هفته بسيج 300 دانش‌آموز دختر راهي اين سفر معنوي شدند ولي برنامه‌ريزي طي سه مرحله اعزام 700 نفر در دستور کار است.

فرمانده سپاه شاهرود به اقدامات شاخص صورت گرفته طي هشت‌ماهه امسال اشاره کرد و ابراز داشت: 110 کارگاه آموزشي ايراني اسلامي و ارائه مشاوره، سالم‌سازي پارک‌ها و بوستان‌ها طي سه‌ماهه تابستان،خدمات‌رساني به مناطق کم‌برخوردار با مشارکت خود مردم انجام ‌شده است.

عبيري با بيان اينکه سپاه شاهرود 138 ميليون تومان در سرفصل‌هاي پزشکي به مردم خدمات‌رساني کرده است، اضافه کرد: طي مدت مذکور 150 نفر توسط پزشک ويزيت شده و مردم مناطق محروم از خدمات دندانپزشکي، چشم‌پزشکي و پزشکي بهره‌مند شدند.

وي اضافه کرد: تکميل و بازسازي هفت خانه در محلات اسلامي، توزيع بسته‌هاي فرهنگي و آموزشي که امسال 400 بسته لوازم تحريري بين دانش‌آموزان مناطق محروم داده شد، برگزاري کلاس‌هاي اقتصاد مقاومتي، برگزاري اردوهاي جهادي، تعمير و بازسازي منازل مسکوني محرومان، ارائه مشاوره‌هاي قراني و برگزاري کلاس‌هاي آمادگي دفاعي از جمله اقدامات صورت گرفته طي هفت ماهه امسال است.

فرمانده سپاه شاهرود با بيان اينکه حلقه‌هاي بصيرتي و صالحين طي مدت مذکور انجام ‌شده و ادامه دارد، ابراز داشت: تاکنون 110 يادواره شهدا در سطح شهرستان برگزار شده و مجالس راوي‌گري با بهره‌مندي از 50 الي 60 راوي دفاع مقدس اجرا مي‌شود.

عبيري در ادامه تصريح کرد: تامين امنيت با گشت‌هاي محله محور درسطح شهرستان انجام مي‌شود که در پي آن کاهش وقوع سرقت را شاهد هستيم و از سوي ديگر همکاري دستگاه قضا هفت کشف عمده پيرامون احتکار لوازم‌خانگي، مواد غذايي و دارويي انجام‌ شده است.

وي با بيان اينکه سيزدهم آبان‌ماه امسال بار ديگر شاهد تقويت روحيه جهادي بين مسئولان و مردم بوديم، اضافه کرد: با توجه به هجمه دشمن و تلاش‌هاي مذبوحانه آن‌ها در راستاي جدايي مردم از مسئولان اما اين بار نيز با حضور همه گروه‌هاي مختلف مردمي اتحاد و همبستگي خوبي در شهر ايجاد شد.

فرمانده سپاه شاهرود با بيان اينکه ثمره پيروزي انقلاب تشکيل شجره طيبه بسيج به‌فرمان امام خميني‌(ره) در پنج آذر 58 بود، ابراز داشت: از خصوصيت بسيج از مردم و در خدمت آن‌ها بودن است و بسيج هرکجا که ورود کرد توانست تاثيرات بسياري در جامعه بگذارد.

عبيري ضمن تاکيد بر وحدت و يگانگي به مواردي که سطح شهرستان را تهديد مي‌کند، اشاره و تصريح کرد: ضعف ايمان دور شدن از ارزش‌هاي اسلامي را به دنبال دارد. لذا بايد با تربيت نيروهاي انقلابي بانفوذ در بين جوانان، توطئه‌ها و هجمه‌هاي دشمن را خنثي کرد در وهله دوم مي‌بايست دستاوردهاي انقلاب را تبيين و گفتمان‌سازي کنيم که اين طرح با کار در محلات پيگيري مي‌شود.

وي اضافه کرد: دشمن به دنبال ترويج سبک زندگي غربي است و در اين راه با همه ابزارهاي خود از ظرفيت‌ها استفاده مي‌کند که راهبرد بسيج در اين حوزه ترويج زندگي ايراني- اسلامي با اشاعه امر به ‌معروف و نهي از منکر است.

فرمانده سپاه شاهرود به حرکت جهادي انقلابي ايجاد حوضچه آرامش نيز اشاره کرد و افزود: اين طرح براي اولين بار در سطح شهرستان شکل گرفت و هدف آن ارائه مشاوره توسط روان‌شناسان به مردم مناطق محروم است که در وهله نخست با نيازسنجي فضاي روستاها تلاش شد تا مدل يکسان ولي با نيازهاي بومي همان روستا ارائه شود که مردم استقبال خوبي از اين طرح کردند.


 ضربه خصوصي‌سازي به اقتصاد کشور؛
 کارگران اولويت مسئولان نيستند! 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون دبيرکل خانه کارگر با بيان اينکه خصوصي‌سازي در يک دهه اخير تغيير مسير داده است، گفت: اين امر به اقتصاد کشور ضربات مهلکي وارد ساخته است.

حسن صادقي در همايش قانون کار که به همت خانه کارگر استان سمنان برگزار شد با بيان اينکه اقتصاد ما بر‌اساس قانون متشکل از سه ضلع اقتصاد دولتي، خصوصي و تعاوني است، تأکيد کرد: متأسفانه در سال‌هاي اخير تمرکز بر روي خصوصي‌سازي آن‌هم با روش اشتباه بوده که اين امر سبب شده تا هم اقتصاد ما ضربه بخورد و هم بخش تعاوني جدي گرفته نشود.

وي با بيان اينکه در سال‌هاي اخير خصوصي‌سازي دچار تغيير شيوه و يا به‌ عبارت ‌ديگر ريل‌گذاري جديد شده که اين امر به اقتصاد ما ضربه وارد کرده است، افزود: خصوصي‌سازي بلايي بر سر کشور آورده که آثار سوء آن سال‌ها با ما خواهد بود.

معاون دبيرکل خانه کارگر با طرح اين پرسش که دستاورد اين به‌اصطلاح خصوصي‌سازي براي کشور چه بوده است که اين‌چنين اصرار بر آن وجود دارد؟ بيان کرد: ما در سال‌هاي اخير با شيوه غلط خصوصي‌سازي به ايجاد رانت کمک کرديم که امروز سبب شده بسياري از افراد پول‌دار شوند و در ازاي آن کارگران و واحدهاي توليدي به خاک سياه بنشينند.

صادقي با بيان اينکه ماجراي غم‌انگيز کارگران هفت‌تپه دقيقاً مصداق اين تغيير رويه است، تأکيد کرد: خصوصي‌سازي اصلي بود که در دولت‌هاي قبل به‌خوبي پايه‌گذاري و انجام شد اما با روي کار آمدن دولت نهم به‌يک‌باره همه‌چيز تغيير کرد و اين بلايي که امروز شاهد هستيم بر سر اقتصاد کشورمان آمده است.

وي با تاکيد بر اينکه ما به دولت يازدهم و دوازدهم هم نقد داريم چراکه اشتباه آن‌ها استمرار بر خصوصي‌سازي به شيوه دولت نهم و دهم است، توضيح داد: تعجب ما البته دراين‌بين عدم‌ اصلاح وضعيت موجود محسوب مي‌شود، ما شاهد هستيم که در يک دهه گذشته خصولتي‌ها 98 درصد از تسهيلاتي که به بهانه خصوصي‌سازي دريافت مي‌شد را صاحب شدند و البته آن را در جاي ديگري جز توليد سرمايه‌گذاري کردند پس به‌واقع بخش خصوصي نتوانست تسهيلات بانکي را دريافت کند در نتيجه روزبه‌روز با مشکلات عديده‌اي روبرو شد.

تبديل واحدهاي صنعتي تعطيل به واحدهاي صنعتي تعطيل بدهکار تبديل

معاون دبيرکل خانه کارگر با بيان اينکه به بهانه خصوصي‌سازي رانت براي اشخاص در کشور به وجود آمده است، بيان کرد: اين نگاه در سال‌هاي اخير سبب شده تا واحدهاي توليدي خصوصي يکي پس از ديگري تعطيل شوند و اين امر همچنين باعث شد تا کارگران بيکار به کارگران بيکار بدهکار و واحدهاي صنعتي تعطيل به واحدهاي صنعتي تعطيل بدهکار تبديل شوند.

صادقي ادامه داد: بايد قطار رشد روي ريل توسعه قرار گيرد نه اينکه به ترويج سرمايه‌داري بينجامد از سوي ديگر بايد گفت قانون کار به مسلخ برده شده است، اين قانون به يک شير بي‌يال و دم تبديل‌شده که ديگر شبيه شير نيست. لذا بايد گفت متأسفانه سياست‌هاي غلط باعث شده تا از اين قانون اصلاً چيزي باقي نماند.

وي با تأکيد بر اينکه مشکل ما بيشتر در ساختارها است و بايد ساختار قوانين را عوض کرد تا شاهد آثار آن به‌صورت عملي باشيم، تصريح کرد: بايد به اين شيوه خصوصي‌سازي که فقط رانت ايجاد مي‌کند و به سرمايه‌داري دامن مي‌زند تا کارگران در آن به خاک سياه بنشينند پايان داد.

کارگران اولويت مسئولان نيستند

معاون دبيرکل خانه کارگر در ادامه بخش دولتي را تافته‌اي جدا بافته در نزد مسئولان دانست که امتيازات بسياري را به خود اختصاص داده است، بيان کرد: همواره اولويت با کارکنان دولت است و اگر صحبت از حقوق، معوقات، دستمزد و … باشد ابتدا کارکنان دولت در اولويت هستند و دراين‌بين کارگران با بدبختي بايد روزگار سر کنند چراکه در اولويت‌هاي مسئولان جايي ندارند.

صادقي با بيان اينکه انتظار مي‌رود دولت بدهي‌هاي خود به تأمين اجتماعي را نيز پرداخت کند تا بخشي از مشکلات کارگران رفع شود، بيان کرد: چرا نبايد قانون مصوب مجلس اجرايي شود؟ مگر کارگران جزئي از اين مردم نيستند؟ متأسفانه روند کنوني و بي‌اعتنايي به کارگران برخلاف منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي و عدالت است.

وي افزود: پرداخت سرانه سه‌درصدي حق تأمين اجتماعي 40 سال درگير مشکلات است يعني به‌عبارت‌ديگر بايد گفت حتي يک سال در اين چهار دهه هم وجود ندارد که قانون در کشور اجراشده باشد، نکته قابل‌تأمل اما اينجا است که نه‌تنها يک ريال به تأمين اجتماعي داده نمي‌شود بلکه سازمان 178 هزار ميليارد تومان نيز از دولت طلب دارد و اين باوجود تصويب قانون جاي تأسف دارد.


 مديرکل امور سياسي و انتخابات استانداري سمنان:
 استانداري سمنان پيگير رفع مشکلات معيشتي کارگران است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل امور سياسي استانداري سمنان با بيان اينکه جلسات متعددي براي رفع مشکل کارگران برگزار شده است، گفت: استانداري پيگير رفع مشکلات معاش اين قشر است.

سعيد متقي در همايش قانون به همت خانه کارگر استان سمنان ضمن بيان اينکه استانداري پيگير رفع مشکلات معيشتي کارگران است، تأکيد کرد: مشکلات معيشتي قشر کارگر و کوچک‌تر شدن سفره آن‌ها متأسفانه مشکلات عديده‌اي را پيش آورده که البته استانداري با همراهي خانه کارگر در ماه‌هاي اخير جلسات متعددي را برگزار و به دنبال رفع مشکلات و يا کاهش آن‌ها است.

وي با بيان اينکه اقدامات و تمهيداتي در راستاي حمايت از کارگران با همراهي تشکل‌هاي کارگري مانند خانه کارگر صورت گرفته است، افزود: ما نيز معتقديم اين اقدامات کم است و براي رفع مشکلات کارگران بايد عزم و اهتمام بيشتري از سوي همه مسئولان وجود داشته باشد.

مديرکل امور سياسي و انتخابات استانداري سمنان با بيان اينکه قراردادهاي کاري يکي از مشکلات کارگران در سراسر کشور و البته استان سمنان است، گفت: اصلاح و ارتقاي قانون کار که به نفع کارگران و حتي کارفرمايان باشد امروز يک ضرورت محسوب مي‌شود.

متقي با بيان اينکه نزديک 20 سال از اصلاح و تصويب قانون جديد کار در ايران اسلامي مي‌گذرد، بيان کرد: ما نيز معتقديم شرايط کاري در اين دو دهه دستخوش تغييراتي شده که اين امر مي‌طلبد تا قانون کار نيز بازنگري شود.

وي افزود: برخي کارفرمايان در سطح استان سمنان اقدام به انعقاد قراردادهاي يک‌ماهه با کارگران مي‌کنند که اين امر سبب بروز مشکلاتي براي اين قشر شده که ازجمله آن‌ها مي‌توان به استرس رواني عدم تمديد قرارداد و حقوق اشاره کرد.

مديرکل امور سياسي و انتخابات استانداري سمنان گفت: تعداد معدودي از کارفرمايان در سراسر استان از برخي نواقص استفاده کرده و حداقل‌هاي حقوقي را براي کارگران در نظر مي‌گيرند که اين امر نتيجه‌اي جز کوچک شدن سفره کارگران را ندارد.

متقي با بيان اينکه شرايط اقتصادي امروز کارگران را مجبور به تمکين مي‌کند، تأکيد داشت: قانون کار نيازمند اصلاحاتي است که در آن چنين رويدادهايي رخ ندهد.

وي درباره ديگر مشکل کارگران در سراسر استان سمنان نيز گفت: کارگران زيادي به استانداري مراجعه و معتقد هستند که اگر اعتراض و يا شکايتي درباره وضعيت کاري، دريافت و بيمه و... کنند از سوي برخي کارفرماها تهديد به اخراج مي‌شوند که اين امر قوياً از سوي مسئولان استان محکوم است.


 برترين‌هاي زکات در استان سمنان تجليل مي‌شوند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل کميته امداد امام خميني‌(ره) استان سمنان با بيان اينکه دومين همايش زکات در استان سمنان برگزار مي‌شود، گفت: در اين همايش برترين‌هاي زکات در اين استان تجليل مي‌شوند.

سيد‌جواد رضوي اظهار داشت: در اين همايش از 25 نفر از مؤديان وعاملين زکات استان سمنان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين سيد‌رضا تقوي نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهاد کشاورزي و رئيس زکات کشور تجليل مي‌شود و 604 عامل افتخاري در امور فرهنگ‌سازي و جمع‌آوري زکات با اين نهاد همکاري دارند.

مديرکل کميته امداد امام خميني‌(ره) استان سمنان اضافه کرد: از مجموع عاملان زکات در استان سمنان 534 عامل افتخاري در مناطق روستايي و 61 عامل نيز در مناطق شهري مشغول به فعاليت هستند.

رضوي با اشاره به اينکه 130 مبلغ و مبلغه در سال گذشته در ترويج سنت حسنه زکات با اين نهاد همکاري داشتند، افزود: 37 نفر از اين مبلغان به‌صورت افتخاري در ترويج و نهادينه کردن فرهنگ پرداخت زکات همکاري داشتند.

وي با بيان اينکه پرداخت زکات تأثيرات اجتماعي مثبتي بر جامعه دارد، گفت: يکي از ويژگي‌هاي اجتماعي پرداخت زکات تعديل ثروت، ايجاد اشتغال و فقرزدايي در جامعه است.

مديرکل کميته امداد امام خميني‌(ره) استان سمنان افزود: اين همايش با هدف ترويج سنت حسنه زکات و مشارکت هرچه بيشتر مؤديان در پرداخت زکات با هدف دستگيري از نيازمندان با مشارکت سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان برگزار مي‌شود.

رضوي با اشاره به اينکه مؤديان استان سمنان در هفت‌ماهه امسال گذشته 47 ميليارد و 890 ميليون ريال زکات پرداخت کردند، بيان کرد: پرداخت زکات امسال نسبت به مدت مشابه افزايش 78 درصدي داشته است.وي گفت: در هفت ماهه امسال 85 ميليارد و 130 ميليون ريال زکات در استان سمنان جمع‌آوري شد.

مديرکل کميته امداد امام خميني‌(ره) استان سمنان عمده مشارکت مؤديان زکات را مستحبي برشمرد و گفت: از مجموع 85 ميليارد و 130 ميليون ريال زکات جمع‌آوري‌شده در هفت‌ماهه امسال 73 ميليارد و 50 ميليون ريال زکات مستحبي بوده است.

رضوي خاطرنشان کرد: مؤديان زکات استان سمنان در اين مدت 2 ميليارد و 680 ميليون ريال زکات واجب، 6 ميليارد و 540 ميليون ريال زکات فطريه عام و سادات و 2 ميليارد و 830 ميليون ريال کفاره عمد و غيرعمد پرداخت کردند.


 راه‌اندازي سايت بالگرد امدادي شهرستانسرخه مطالبه مردم است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي بر ضرورت راه‌اندازي سايت بالگرد امدادي در شهرستان سرخه تأکيد کرد و گفت: اين مهم مطالبه مردم شهرستان سرخه است.

احمد همتي در آئين اختتاميه المپياد ورزشي کارکنان و اعضاي جمعيت هلال‌احمر جمهوري اسلامي ايران در سمنان با اعلام اينکه راه‌اندازي سايت بالگرد امدادي شهرستان سرخه مي‌تواند منشأ خدمات خوبي در حوزه امدادرساني باشد، اظهار داشت: مسئولان براي راه‌اندازي اين سايت بالگرد امدادي در شهرستان سرخه پيگيري لازم را انجام دهند.

وي با توجه به نزديکي استان سمنان به پايتخت گفت: راه‌اندازي سايت بالگرد امدادي در شهرستان سرخه مي‌تواند در زمان بحران مؤثر بوده و خدمت‌رساني کند.نماينده سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه ايجاد زيرساخت‌هاي امدادي يکي از ضرورت‌هاي مهم در کشور است به شرايط ويژه استان سمنان اشاره کرد و افزود: استان سمنان در مسير کريدور شرق به غرب و شمال به جنوب قرار دارد و سالانه ميليون‌ها مسافر از محورهاي اين استان عبور مي‌کنند و اين امر ايجاد زيرساخت‌هاي امدادي را در اين استان بسيار ضروري کرده است.همتي با بيان اينکه محورهاي استان سمنان سالانه شاهد تصادفات جاده‌اي بسيار است اضافه کرد: ايجاد و راه‌اندازي سايت بالگرد امدادي در شهرستان سرخه مي‌تواند زيرساخت‌هاي امدادي در اين استان را افزايش داده و در زمان بحران بسيار مهم و اثرگذار است.

وي بر ضرورت ايجاد پوشش هوايي کريدور شرق ــ غرب تأکيد کرد و گفت: راه‌اندازي سايت بالگرد امدادي در سرخه مي‌تواند دغدغه‌هاي موجود در زمان بحران را کاهش دهد.

نماينده سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس خاطرنشان کرد: راه‌اندازي اين سايت علاوه بر کاهش دغدغه‌هاي مردم در اين منطقه در زمينه زيرساخت‌هاي امدادي، مي‌تواند زمينه خدمت‌رساني در زمان بحران به پايتخت را فراهم کند.


 سرويس خبر: 

مديرعامل اتحاديه تعاوني گرمسار و آرادان:

300 تن نهاده دامي در گرمسار و آرادان تامين

و توزيع شد

سرويس خبر:

مديرعامل اتحاديه تعاوني روستايي شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان گفت: 300 تن نهاده دامي در گرمسار و آرادان تامين و توزيع شد.

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون روستايي گرمسار، محمدعلي خالقي در حاشيه بازديد از محل توزيع جو علوفه‌اي اين شهرستان با بيان اينکه تاکنون 300 تن نهاده دامي جو وارداتي از سوي اتحاديه شرکت‌هاي تعاوني گرمسار و آرادان توزيع شده است، افزود: بالغ بر 200 تن از نهاده‌هاي دامي در گرمسار و 100 تن در آرادان توزيع شد.

مديرعامل اتحاديه شرکت‌هاي تعاون روستايي گرمسار و آرادان ابراز داشت: 70 تن از نهاده‌هاي دامي در اختيار شرکت تعاوني کشاورزي گاوداران قرار گرفته است و مابقي آن بين دامداران شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان توزيع شده است.وي خاطرنشان کرد: در مرحله دوم توزيع نهاده‌هاي دامي بالغ بر 300 تن نهاده از سوي اتحاديه خريداري شده است و به زودي در اختيار دامداران قرار مي‌گيرد.محمدرضا قرباني‌نيا رئيس اداره تعاون روستايي گرمسار نيز در اين بازديد گفت: توزيع جو علوفه‌اي در راستاي ارائه خدمت به دامداران و تنظيم بازار و رفع نياز دامداران شهرستان گرمسار و بخش ايوانکي انجام مي‌شود.

وي از همکاري و مشارکت برخي شرکت‌هاي تعاوني روستايي در طرح خريد و توزيع جو علوفه‌اي خبر داد و گفت: اين طرح مي‌تواند بخشي از نيازهاي خوراک دام‌هاي شهرستان گرمسار و بخشي از نياز مواد اوليه کارخانه توليد کنسانتره شرکت تعاوني گاوداران را تأمين کند.

رئيس اداره تعاون روستايي شهرستان ميامي خبر داد:

تامين و توزيع بيش از 700 تن بذر گندم، جو

و کلزا در بين کشاورزان ميامي

سرويس خبر:

رئيس اداره تعاون روستايي شهرستان ميامي گفت: براي کشت پائيزه تاکنون600 تن بذر گندم، 162تن بذر جو و 2 هزار و 140 کيلوگرم بذر کلزا در بين کشاورزان ميامي توزيع شده است. به گزارش روابط عمومي سازمان تعاون روستايي استان سمنان؛ مهدي حق‌پرست رئيس اداره تعاون روستايي شهرستان ميامي، با اعلام اين خبر افزود: اين اداره همچنين در سال زراعي جاري در توزيع1670کيلوگرم از بذور مختلف چون: آفتابگردان و لوبيا در بين کشاورزان اين شهرستان نقش داشته است. حق‌پرست با اشاره به اينکه از ابتداي سال تاکنون با همکاري اتحاديه تعاوني روستايي شهرستان شاهرود حدود 1800 تن کود شيميامي در بين کشاورزان ميامي توزيع کرده‌ايم، گفت: از اين ميزان کود شيميايي، 1672تن کود اوره، 114 تن سوپر فسفات و 15 تن کود پتاس بوده است.

وي با بيان اينکه امسال تاکنون 355 تن جو دامي تامين و در بين دامداران توزيع شده است، خاطرنشان کرد: توزيع اين محصولات همچنان ادامه دارد. کشاورزان و دامداران براي تهيه محصولات مورد نظر خود مي‌توانند به شرکت‌هاي تعاوني روستايي شهرستان ميامي مراجعه کنند.

حق‌پرست با بيان اينکه اين شبکه در تلاش است تا محصولات مورد نياز کشاورزان و دامداران شهرستان ميامي را تامين و توزيع کند، گفت: اين شبکه در سال جاري 276 تن خوراک دام و 610 ليتر انواع سموم شيميايي و کودهاي تقويتي در بين کشاورزان و دامداران شهرستان ميامي توزيع کرده است.

حضور کارکنان مخابرات منطقه سمنان

در کارگاه آموزشي تغذيه، سلامتي و ورزش

سرويس خبر:

کارکنان مخابرات منطقه سمنان در کارگاه آموزشي تغذيه، سلامتي و ورزش که به صورت ويدئوکنفرانسي در شرکت مخابرات ايران برگزار شد، حضور يافتند.به گزارش روابط‌عمومي مخابرات منطقه سمنان، کارکنان مخابرات منطقه سمنان در کارگاه آموزشي تغذيه، سلامتي و ورزش، دکتر محمود مرداني، مشاور تغذيه و رژيم درماني و کارشناس ارشد فيزيولوژي ورزشي، که به صورت ويدئوکنفرانسي در شرکت مخابرات ايران برگزار شد، حضور يافتند. در اين کارگاه آموزشي، دکتر مرداني مطالب ارزشمندي درخصوص رژيم غذايي مناسب در سنين مختلف، مطالعه و ورزش و اثرات مفيد آنها بر مغز، آشنايي با ضمير خودآگاه و ناخودآگاه انسان و روش‌هاي غلبه بر استرس عنوان کرد.

آغاز به کار مرکز قرآني شهرستان سرخه

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مرکز فرهنگي قرآني شهرستان سرخه در روستاي لاسجرد افتتاح شد.اين مرکز با هزينه‌اي بالغ بر 30 ميليون تومان از محل نذورات امامزادگان لاسجرد تجهيز شده است.حجت‌الاسلام نفري رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان سرخه گفت: اين واحد فرهنگي به منظور ترويج فعاليت‌هاي قرآني و آموزش قرآن راه‌اندازي شده و در حال حاضر روزهاي پنجشنبه فعال است.وي افزود: به زودي روزهاي فعاليت اين مرکز افزايش خواهد يافت.

انتخاب مديرکل پدافند غيرعامل استان سمنان به عنوان

مدير برتر استاني در حوزه پدافند غيرعامل کشور

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

ايرج کارخايي مديرکل پدافند غيرعامل استان سمنان در همايش و کنفرانس ملي پدافند غيرعامل و پيشرفت پايدار که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد به عنوان مدير برتر در حوزه پدافند غيرعامل مورد تجليل قرار گرفت.در سومين همايش و کنفرانس ملي پدافند غيرعامل و پيشرفت پايدار، با حضور دکتر ذوالفقاري معاون امنيتي و انتظامي وزارت کشور، سردار جلالي رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور، مهندس قاسمي مدير‌کل امور انتظامي و توسعه نظم عمومي وزارت کشور و سردار حيدري معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل کشور و مديران کل پدافند غيرعامل سراسر کشور با لوحي به پاس تلاش در گسترش و فرهنگ‌سازي پدافند غيرعامل، از مدير کل پدافند غيرعامل استانداري سمنان تقدير شد.

ايرج کارخائي در همين ارتباط گفت: استان سمنان در سال 1396 نيز به عنوان استان برتر در حوزه پدافند غيرعامل کشور معرفي شده بود.

مديرکل پدافند غيرعامل استان سمنان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غيرعامل اين استان بر ضرورت همراهي دستگاه‌ها اجرايي با اين اداره کل تاکيد کرد.وي يادآور شد: در اين کنفرانس موارد مختلفي از قبيل ساختار و جايگاه پدافند غيرعامل در کشورهاي پيشرو- چند‌منظوره‌سازي فضاهاي شهري جهت افزايش تاب‌آوري، رعايت الزامات پدافندي در ساخت‌و‌ساز‌هاي حياتي، نقش محله‌محوري در ارتقاي تاب‌آوري، جنگ ارزي و راهکارهاي مقابله با آن، راهبردهاي عملي در عمران شهري، ارزيابي ريسک پروژه‌ها، طرح جامع پدافند، چند‌منظوره‌سازي پروژه‌ها و ارتقاي تاب‌آوري سامانه‌هاي آبرساني مورد بحث و بررسي قرار گرفت.