تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4899 برو جستجو جستجوی پیشرفته   «پاويون تخصصي شرکت‌هاي دانش‌بنيان پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان» در هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت برق ايران 

سرويس خبر

9 شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوري و مرکز رشد در هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت برق ايران محصولات فناورانه خود را به نمايش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت برق ايران از روز جمعه 11 آبان‌ماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برپا شد و 9 شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوري و مرکز رشد دانشگاه سمنان در اين نمايشگاه تخصصي محصولات فناورانه خود را به نمايش گذاشتند.

شرکت‌هاي فناور «فناوران الکترونيک آکو افرا»، «راه‌حل تيزهوش برتر»، «پايا‌صنعت فرا‌دانش»، «فناوران نگين قومس»، «پويان‌صنعت قومس»، «پرتو‌فناوري اطلاعات اطلس کوير»، «حامي سيستم قومس»، «پويان‌تجارت کومش» و «گروه هنري دوتينو» از شرکت‌هاي فعال اين پارک علم و فناوري در زمينه برق در سالن 38A غرفه 578، در کنار حدود 68 شرکت خارجي از 18 کشور صاحب فناوري و پيشرو در صنعت برق از جمله اتريش، آلمان، روسيه، ژاپن، انگلستان، چين، ايتاليا، فرانسه، سوئيس، کره جنوبي و آمريکا در اين نمايشگاه حضور دارند.

شايان ذکر است شرکت‌هاي فناور با حمايت مالي و معنوي پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان و با هدف معرفي توانمندي‌ها و محصولات در سطح گسترده و بين‌المللي، شناخت رقبا و انجام مذاکرات تجاري براي انعقاد قراردادهاي داخلي و خارجي در اين نمايشگاه حضور يافتند.

پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، از علاقمندان براي بازديد از «پاويون تخصصي شرکت‌هاي دانش‌بنيان پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان» در هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت برق ايران دعوت مي‌نمايد.


 تدوين طرح جامع مقابله با تهديدات تخصصي حوزه جهاد کشاورزي ضروري است 

سرويس خبر

رئيس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزي استان سمنان گفت: تدوين طرح جامع مقابله با تهديدات تخصصي حوزه جهاد کشاورزي ضروري است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، امير آقارضوي در شوراي پدافند غيرعامل جهاد کشاورزي استان سمنان اظهار داشت: توجه به پدافند غيرعامل در حوزه جهاد کشاورزي امري ضروري است.

وي با بيان اينکه کارگروه جهاد کشاورزي در راستاي اجراي اصول پدافند غيرعامل در بخش کشاورزي وظايف متعددي دارد، افزود: شناسايي طبقه‌بندي و اولويت‌بندي مراکز مهم تأسيسات مهم در حوزه جهاد کشاورزي، کنترل و پايش تهديدات تخصصي حوزه بيماري مشترک دام و انسان در سطح استان به ويژه در استان‌هاي مرزي برخي از وظايف اين کارگروه است.

رئيس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزي استان سمنان افزود: تهيه طرح جامع مقابله با تهديدات تخصصي حوزه جهاد کشاورزي در سطح استان به ويژه در استان‌هاي مرزي، طراحي آموزش‌هاي تخصصي پدافند غيرعامل در حوزه جهاد کشاورزي در سطح استان و اجراي تمرينات و رزمايش‌هاي مقابله با تهديدات و اقدامات دشمن (ستادي و اجرايي) به منظور حفظ و ارتقا آمادگي در سطح استان از ديگر رسالت‌هاي کارگروه جهاد کشاورزي در راستاي اجراي اصول پدافند غيرعامل در بخش کشاورزي است.

رضوي تهيه طرح چگونگي تداوم خدمات ضروري و سازمان‌هاي تابعه در سطح استان براي شرايط اضطراري ناشي از تهديدات و اقدامات نظامي را از ديگر وظايف کارگروه جهاد کشاورزي عنوان کرد و گفت: تهيه دستورالعمل چگونگي تأمين نيازمندي‌هاي ضروري مورد نياز مردم در حوزه جهاد و کشاورزي در شرايط اضطراري ناشي از تهديدات و اقدامات نظامي دشمن در سطح استان از ديگر وظايف اين کارگروه است.

وي با بيان اينکه تهيه طرح تأمين و نگهداري و توزيع کالاي اساسي در سطح استان در نقاط امن براي مقابله با اقدامات و تهديدادت دشمن بايد در راستاي توجه به اصول پدافند غيرعامل امري ضروري است، افزود: يکي از وظايف کارگروه جهاد کشاورزي در راستاي اجراي اصول پدافند غيرعامل در بخش کشاورزي اين است که کالاهاي اساسي و حياتي مردم را براي شرايط اضطراري پيش‌بيني کند.

رئيس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزي استان سمنان شعار هفته پدافند غيرعامل را (پدافند غيرعامل، افزايش بازدارندگي در سايه حماسه حسيني) عنوان کرد و گفت: بايد دستاوردهاي پدافند غيرعامل با گفتمان‌سازي عمومي و تخصصي به جامعه معرفي شده و اين مهم در جامعه نهادينه شود.

رضوي با اشاره به ضرورت توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري درباره پدافند غيرعامل گفت: بايد ساز و کارهاي مناسب براي تحقق اين فرامين در جامعه فراهم شود. وي بر ضرورت نهادينه‌سازي مفاهيم پدافند غيرعامل در جامعه تأکيد کرد و گفت: اين مهم بايد از طريق آموزش و با بهره‌گيري از شيوه‌هاي نوين فرهنگي و هنري صورت گيرد.

رئيس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزي استان سمنان بر ضرورت افزايش همکاري و مشارکت بيش از پيش مردم و مسئولين در تحقق اهداف پدافند غيرعامل تأکيد کرد و افزود: همچنين بايد مشارکت فکري نخبگان، اساتيد و صاحب‌نظران به ويژه جوانان در اين حوزه افزايش يابد.

رضوي گفت: انجام رزمايش‌هاي مختلف در سطح ملي، دستگاهي، استاني و شهري در برابر انواع تهديدات نوين با هدف افزايش آمادگي دفاعي امري ضروري است.


 سرويس خبر 

مديرکل امور مالياتي استان سمنان:

ارائه خدمات الکترونيکي به مؤديان

گامي در جهت تکريم مؤديان و شفاف‌سازي

فرآيندهاي مالياتي است

مديرکل امور مالياتي استان از امکانات خدمات الکترونيکي در راستاي تکريم مؤديان مالياتي و کاهش مراجعات حضوري به واحدهاي مالياتي و تسهيل فرآيند پرداخت‌هاي مالياتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان سمنان، عباس بي‌نياز بيان کرد: با توجه به پياده‌سازي طرح جامع مالياتي و الکترونيکي شدن فرآيندها در سازمان امور مالياتي کشور و ضرورت پرداخت الکترونيک امکان استفاده مطلوب از خدمات به شيوه الکترونيکي فراهم شده و اين امر شفاف‌سازي، عدالت مالياتي، رضايتمندي مؤديان و صرفه‌جويي در هزينه‌ها را در پي دارد.

وي در ادامه افزود: در راستاي توسعه خدمات الکترونيک، سامانه ثبت‌نام الکترونيکي و دريافت کد رهگيري مورد‌نياز در انجام فرآيندهاي مالياتي ايجاد و جهت خوداظهاري مؤديان، اظهارنامه الکترونيکي در سايت عمليات الکترونيکي مؤديان قرار گرفته و ارسال الکترونيکي اظهارنامه به منزله تسليم قانوني اظهارنامه است. وي از دسترسي مؤديان محترم مالياتي به نرم‌افزار ماليات من (ويژه گوشي‌هاي هوشمند اندرويد) خبر داد و گفت: اين نرم‌افزار داراي امکانات متعددي مانند قابليت دسترسي به سامانه‌هاي ثبت‌نام الکترونيک، اظهارنامه، ابلاغ و پرداخت الکترونيکي و اخبار ماليات است که اطلاعات مالياتي مورد نياز هر فرد را در سريع‌ترين زمان ممکن در اختيار او قرار خواهد داد.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: سامانه صورت معاملات فصلي الکترونيکي در راستاي ارائه خدمات موضوع ماده 169 ق.م.م ايجاد و سامانه فهرست ماليات حقوق کارکنان با هدف تسهيل در دريافت اطلاعات ماليات بر درآمد حقوق و سامانه‌هاي خلاصه پرونده الکترونيکي و ثبت صندوق و نرم‌افزار فروش به منظور درج اطلاعات تکميلي فراهم گرديده است.

مديرکل امور مالياتي استان سمنان با اشاره به قابليت سامانه ثبت اعتراضات و شکايات مؤديان اذعان داشت: از طريق اين سامانه تمامي مؤديان حقيقي و حقوقي که اطلاعات آنها در سامانه سنيم موجود مي‌باشد و نسبت به اوراق مالياتي ابلاغ شده نظير برگ ارزيابي و برگ رأي در مهلت قانوني اعتراض داشته باشند، مي‌توانند با توجه به قوانين و مقررات مربوطه اقدام به ثبت اعتراض خود نمايند.

عباس بي‌نياز در پايان خاطرنشان کرد: سامانه استعلام الکترونيکي عدم بدهي مالياتي در راستاي ارائه خدمت به مؤديان مالياتي جهت آگاهي از ميزان بدهي در منابع مختلف ايجاد و مؤديان محترم مي‌توانند پس از ورود به سامانه در صورت دارا بودن هرگونه بدهي مالياتي ليست آن را مشاهده کنند و پرداخت به موقع اقدام نمايند.