تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4899 برو جستجو جستجوی پیشرفته   همزمان با گستره وسيعي از کشور صورت گرفت؛
 برپايي رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 در استان سمنان 

رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 در بخش هاي وسيعي از شمال، مرکز و غرب کشور و بخشي از استان سمنان آغاز شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: تمام سامانه هاي رزمي، موشکي و تجهيزات نظامي به کار رفته در رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 به طور کامل بومي است.

به گزارش ايرنا، امير دريادار حبيب الله سياري روز دوشنبه در حاشيه برگزاري روز اول رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 به خبرنگاران در سمنان اظهار کرد: امام راحل در سال 1358 بر لزوم خودکفايي در تامين تجهيزات دفاعي در داخل کشور تاکيد کردند و اکنون در نيروهاي مسلح اين آرمان محقق شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران ادامه داد: تمام سامانه ها، موشک ها، امکانات به کار گرفته شده در رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 100 درصد بومي است و خطوط توليد آن به دست توانمند جوانان، دانش دانشگاه ها و شرکت هاي دانش بنيان، صنايع وزارت دفاع و همت قرارگاه خاتم(ص) ارتش و هوافضاي سپاه و نيروي هوايي ارتش ايجاد شده است.

وي با اشاره به برگزاري 2 روزه رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 در بخش هاي وسيعي از شمال، مرکز و غرب کشور و بخشي از استان سمنان از امروز دوشنبه، بيان کرد: اين رزمايش در بخش هايي از کشور به وسعت 500 هزار کيلومتر مربع با رمز يا خاتم الانبيا (ص) آغاز شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران بيان کرد: هدف از اين رزمايش ارتقاي سطح آمادگي پدافند هوايي کشور است و شامل مراحل استقرار و گسترش سامانه ها در کمترين زمان ممکن در نقاط مختلف و مراحل درگيري و رزم پدافند هوايي در بخش هاي هوا پايه و زمين پايه، کشف، شناسايي، رهگيري و انهدام و نيز استفاده از ظرفيت جنگ الکترونيک است .

وي اضافه کرد: در اين رزمايش عناصري از قرارگاه پدافند هوايي خاتم(ص) ارتش جمهوري اسلامي ايران، نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروي هوايي ارتش شرکت دارند.

سياري خاطرنشان کرد: تمرين ها و فنون نظامي در رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 با ساير فنون در سال هاي گذشته متفاوت است و موشک ها، سامانه ها، مهمات و آموزش هايي که در اين رزمايش تمرين مي شود بر اساس تهديدات روز است.

وي با تاکيد بر اينکه برنامه هاي رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 بر اساس تهديدات موجود برنامه ريزي شده است، افزود: يکي از اهداف اين اقدام، نشان دادن اين مساله است که تهديد را به خوبي مي شناسيم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: طراحي و برنامه هاي مختلف رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 بر اساس شناسايي نياز روز و نوع تهديدات پيش بيني شده است و طراحي اين رزمايش با گذشته متفاوت و متناسب با شرايط امروز است.

طي 2 روز برگزاري رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 تعدادي از تجهيزات و سامانه هاي نوين که به طور کامل در داخل کشور طراحي و ساخته شده است رونمايي مي شود.


 ترويج فرهنگ قرآني هدف برگزاري هفته‌هاي قرآن و عترت در استان‌هاي مختلف کشور 

سرويس خبر

مديرکل تبليغ و ترويج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، هدف از برگزاري هفته‌هاي قرآن و عترت در کشور را ترويج فرهنگ قرآني در جامعه بيان کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، اصغر اميرنيا در نشستي با مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان افزود: هفته‌هاي قرآن و عترت امسال در برخي از استان‌ها برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اهميت ترويج فرهنگ و گفتمان قرآني در جامعه تاکيد کرد: هدف اصلي از برگزاري هفته‌هاي قرآن و عترت در استان‌هاي مختلف، استفاده از ابزارهاي فرهنگي هنري براي جذب و انس بيشتر مردم به ويژه جوانان و نوجوانان به مباحث و فرهنگ قرآني است.

مديرکل تبليغ و ترويج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين نشست بر حمايت اين معاونت از برنامه‌هاي هفته‌هاي قرآن و عترت تاکيد کرد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان نيز در اين نشست که معاون فرهنگي و رسانه‌اي و نيز مسوول دفتر قرآن و عترت اين اداره کل نيز حضور داشتند، گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي هفته قرآن و عترت اين استان بيان کرد و گفت: هفته قرآن و عترت در استان سمنان با مشارکت ادارات شهرستان‌ها و موسسات و انجمن‌هاي فرهنگي هنري در نيمه دوم دي‌ماه امسال برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام علي‌اصغر فضيلت تاکيد کرد: برگزاري اين هفته با مشارکت شهرستان‌ها موجب مي‌شود تا فضاي قرآني کل استان را در بر بگيرد و از ظرفيت‌هاي فرهنگي و هنري شهرستان‌ها نيز براي توسعه فرهنگ قرآن و عترت استفاده شود.

وي با تاکيد بر تاثير استفاده از ابزارهاي فرهنگي و هنري براي توسعه فرهنگ قزآني در اين استان گفت: هفته قرآن و عترت استان سمنان در رشته‌هاي مختلف و به ميزباني شهرهاي مختلف با مشارکت و همکاري موسسات و انجمن‌هاي فرهنگي هنري برگزار مي‌شود.

در قالب برنامه‌هاي هفته قرآن و عترت شهرستان آرادان ميزبان تئاتر خياباني، گرمسار برگزار‌کننده بخش مکتوب و پژوهشي، پوستر در مهديشهر، عکس در سرخه، تعزيه در دامغان و ساير رشته‌ها با مشارکت موسسات و انجمن‌هاي فرهنگي هنري برگزار مي‌شود.

تاکنون فراخوان تعدادي از اين برنامه‌ها منتشر شده و قرار است هفته قرآن و عترت در استان سمنان در بيش از 16 رشته مختلف فرهنگي هنري برگزار شود.


 سرويس خبر 

رئيس جديد سازمان نظام مهندسي

ساختمان استان سمنان منصوب شد

سرويس خبر

انتخابات هيأت‌رئيسه سال اول از دوره هشتم هيأت‌مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان سمنان، منتخبين به مدت يک سال به عنوان هيئت رئيسه اين سازمان انتخاب شدند.

دکتر حميد بيرقي در اين انتخابات با 9 راي از 9 راي ماخوذه به عنوان رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان سمنان انتخاب شد.

مهندس محمود اسکندري، مهندس محسن قدس و مهندس محمدرضا مهرعلي نيز به ترتيب به عنوان نواب رئيس اول، دوم و دبير هيات مديره با اتفاق آرا انتخاب شدند.

شايسته ذکر است هيات‌رئيسه، مهندس فريد همتي را به عنوان خزانه‌دار سازمان با اتفاق آرا انتخاب کرد که مورد تأييد اعضاي هيأت‌مديره سازمان قرار گرفت.

افتخارآفريني دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در عرصه علمي

سرويس خبر

براي اولين بار در دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، سپهر نيک‌زاد موفق به کسب رتبه سوم کشور در آزمون پيش‌کارورزي کشوري شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، دکتر دانايي رئيس دانشگاه با اعلام خبر کسب رتبه سوم کشوري دانشجوي پزشکي دانشگاه در آزمون پيش‌کارورزي گفت: از سوي مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تعداد پنج نفر از دانشجويان برتر پذيرفته آزمون پيش کاروزي شهريور‌ماه 1397 اين دانشگاه که موفق به کسب رتبه برتر کشوري بودند، اعلام شد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان اضافه کرد: تعداد کل دو و نيم درصد برتر پذيرفته‌شدگان آزمون مذکور از سوي مرکز سنجش 40 نفر بود که از اين تعداد 5 نفر از دانشجويان اين دانشگاه موفق به کسب رتبه شدند.

دکتر دانايي تاييد کرد: در اين آزمون سپهر نيک‌زاد دانشجوي رشته پزشکي موفق به کسب رتبه سوم کشوري شد که اين رتبه از بدو تاسيس دانشگاه تاکنون بي‌سابقه بوده است. پيش‌تر فاطمه اروجي با رتبه 4 در شهريور 95 و علي دانشمند در اسفند 93 و آرياسب دارايي در شهريور 77 با رتبه 5 جز برترين‌ها بودند. وي افزود: در اين آزمون علي داودي با رتبه 29 و مريم‌سادات بهشتي با رتبه 30 و سبا سويزي با رتبه 31 و محمد‌رضا شهري با رتبه 36 موفق به کسب رتبه‌هاي برتر دو و نيم درصد آزمون پيش‌کارورزي شهريور 97 شدند.

رئيس دانشگاه، معاون آموزشي و روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ضمن تبريک به اين دانشجويان و خانواده گراميشان و همچنين اساتيد دانشگاه براي اين عزيزان آرزوي موفقيت روزافزون را در زندگي و عرصه علم را مي‌نمايد.