تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4899 برو جستجو جستجوی پیشرفته   همزمان با سراسر کشور صورت گرفت:
 نواختن زنگ جهاد فکري و عملي در کانون سمنان 

سرويس خبر

زنگ جهاد فکري و عملي به مناسبت روز دانش‌آموز همزمان با سراسر کشور در کانون پرورش فکري سمنان نواخته شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، به مناسبت 13 آبان، روز دانش‌آموز، روز تسخير لانه جاسوسي آمريکا و روز ملي مبارزه با استکبار، گفتمان بصيرتي «پيام‌آوران ايثار» با دعوت از خانواده شهيد مدافع حرم عباس دانشگر و حضور مهدي جمال مديرکل کانون پرورش فکري استان، جمعي از کارکنان ستادي، مربيان و اعضاي کارگاه نقاشي کانون و 40 دانش‌آموز پسر دبيرستان دوره اول شاهد در مرکز فرهنگي‌هنري شماره دو کانون پرورش فکري سمنان برگزار شد.

مؤمن دانشگر پدر شهيد، ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع دانش‌آموزان و قدرداني از مديرکل و مربيان کانون پرورش فکري، سيزده آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني را برگ زريني از دفتر تاريخ انقلاب برشمرد.

دانشگر در ادامه با اشاره به برخي خصوصيات بارز رفتاري فرزند شهيدش به بيان خاطراتي از زندگي وي پرداخت و از دانش‌آموزان خواست تا براي مؤفقيت و پيشرفت در مسير آينده، پنج موضوع اساسي مبني بر تلاش و پشتکار، توفيق، خواندن نماز اول وقت، انتخاب يک شهيد به عنوان دوست و داشتن برنامه‌ريزي و هدف را هميشه در زندگي خود مدنظر قرار دهند.

مهدي جمال مديرکل کانون استان سمنان نيز ضمن قدرداني از خانواده شهيد مدافع حرم با بيان اين‌که امروز، ياد شهيد دانشگر زنده است، هدف از برگزاري اين نشست را ترويج فرهنگ جهاد فکري و جهاد عملي و هم‌چنين گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي دانش‌آموز با رويکرد تبيين هويت ايراني‌اسلامي، نمايش وحدت، احساس قدرت و عزم راسخ نوجوانان و جوانان ايران اسلامي، بيان عظمت ايران، اقتدار جمهوري اسلامي و اراده شکست‌ناپذير ملت ايران، مهارت‌آموزي و کارآفريني دانست.

جمال، نقش‌آفريني کانون پرورش فکري در اين روز را با اهتمام به موضوع جهاد فکري و عملي، زمينه‌سازي گشودن گره‌هاي اقتصادي عنوان و خاطرنشان کرد: حضرت امام خميني(ره)، استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي را به امانت، دست ما سپرده و براي اين‌که قدر اين نظام را بدانيم بايد انقلاب خود را که انقلاب فرهنگي است، حفظ کنيم.

وي با بيان اين‌که دشمن قصد دارد با توسل به جنگ نرم، با تهاجم فرهنگي و آسيب‌رساندن به فکر و سلامت جسم و روح در کودکان و نوجوانان ملت ما نفوذ کند، بر شکل‌گيري فرهنگ با احترام به شهيدان به عنوان الگوهاي برتر کشور، تأکيد و خاطرنشان کرد: همه‌ي ما رفاه و آسايش زندگي امروز خود را مديون خون شهيدان هستيم و در برابر جانفشاني و رشادت آنها مسئوليم.

جمال از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در اين نشست خواست تا علاوه بر عضويت در تمامي کارگاه‌هاي کانون پرورش فکري به‌صورت رايگان برحسب علاقه و تمايل خود شرکت کنند.

شايان ذکر است؛ در پايان، زنگ جهاد فکري و عملي توسط پدر شهيد مدافع حرم نواخته و از خانواده شهيد با اهداي لوح سپاس و از دانش‌آموزان با اهداي کتاب و نوشت‌افزار ايراني‌اسلامي تجليل شد و تلاوت قرآن، قرائت متن بيانيه روز دانش‌آموز و سرودخواني اعضاي نوجوان از ديگر برنامه‌هاي اين نشست بود.


 مديرکل امور مالياتي استان سمنان
 نيمه آبان‌ماه آخرين مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان مؤديان در سال جاري 

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان از آخرين مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان 1397 تا نيمه آبان‌ماه سال جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان، عباس بي‌نياز بيان کرد: طبق دستور رياست محترم سازمان امور مالياتي کشور، مودياني که فهرست معاملات فصلي سال‌هاي قبل خود را ارائه نکرده‌اند، مي‌توانند با ارائه اين اطلاعات از بخشودگي 100 درصدي جرايم قانوني ناشي از عدم ارسال صورت معاملات فصلي بهره‌مند شوند.

وي همچنين اذعان داشت: هدف از ارسال فهرست معاملات فصلي به صورت الکترونيکي شفاف‌سازي اطلاعات اقتصادي، مکانيزه کردن نظام مالياتي، تحقق عدالت مالياتي و عدم مراجعه‌ي حضوري به ادارات مي‌باشد.

وي در ادامه افزود: براساس ماده 169 قانون ماليات‌هاي مستقيم، اشخاص حقوقي و صاحبان مشاغل موضوع اين قانون که حسب اعلام سازمان امور مالياتي کشور موظف به ثبت‌‌نام در نظام مالياتي مي‌شوند، مکلفند براي انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادي خود و طرف معامله را در صورتحساب‌ها، قراردادها و ساير اسناد مشابه درج و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

مديرکل امور مالياتي استان سمنان با اشاره به محدويت زماني جهت ارسال صورت معاملات خاطرنشان کرد: فهرست معاملات حداکثر در مقاطع سه ماهه (فصلي) تهيه و تا يک و نيم ماه پس از پايان هر فصل به صورت الکترونيکي از طريق درگاه اينترنتي سازمان براي سامانه معاملات ارسال و يا به صورت لوح فشرده در قالب اطلاعات درخواستي به اداره امور مالياتي ارائه مي‌شود.

عباس بي‌نياز ادامه داد: با ارسال فهرست معاملات در هر ساعت از شبانه‌روز ضريب اشتباه تا حدودي به صفر مي‌رسد و متعاقبا درج آن در پرونده‌هاي مالياتي براي رسيدگي درآمد و تشخيص ماليات باعث مي‌شود از مطالبه ماليات مضاعف و يا درج ارقام خريد و فروش براي ديگران جلوگيري شود که اين مهم کاهش مراجعه به هيات‌هاي حل اختلاف مالياتي در‌پي دارد.

وي در پايان خاطرنشان کرد:عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده از طريق روش‌هايي که تعيين شده، مشمول جريمه اي معادل يک درصد معاملاتي که فهرست آنها ارائه نشده است، مي‌باشد.


 روزهاي خدايي پايان ماه صفر 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

در قرآن واژه ايام‌الله را داريم که خداوند به رسول اکرم(ص) مي‌فرمايد: مردم را به روزهاي برجسته و عبرت‌آموز و سازنده و آموزنده خدايي يادآور شو که با خود نشانه‌هاي بلند براي صابران و شاکران دارد. در روايات اهل بيت آمده که ايام عبارتند از: روز ظهور امام زمان(عج) و روز رجعت و روز قيامت و روز بعثت و روز غديرخم و روز عاشورا و روز رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع).

2- پايان ماه صفر سه روز سنگين رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع) را دارد و تعطيل رسمي است و سراسر دنياي اسلام غرق ماتم است و به عنوان يک فرصت مناسب جهت آگاهي و سازندگي و افشاگري امت بشري و امت اسلامي و جامعه پوياي شيعي بايد به کار گرفت. از رسول اکرم(ص) معجزه جاويدان قرآن کريم را داريم و سيره و سنت 23 ساله دوران بعثت و هجرت حضرت را که دنيايي مطلب در خود دارند. رسول اکرم(ص) از نقطه صفر شروع کرد و جامعه غرق در جاهليت را به يک جامعه پويا و پايا تبديل نمود که ارزش‌هاي علم و عقل و عرفان و عقيده و عمل صالح و اخلاق را ملاک شخصيت نمود و همه را دعوت و هدايت به ايمان و اخلاق و استقامت و ايثار و دگردوستي و گذشت و شکيبايي نمود. رسول اکرم(ص) اسوه نيکو در همه چيز بود و مومنان و متعهدان و مجاهدان بايد به سيرت و سنت وي اقتدا نمايند.

3- حضرت حسن بن علي(ع) که در سن 47 سالگي مسموم شد و زهر هلاهل رومي توسط معاويه و جعده کار خود را ساخت و اين نمونه اخلاق و انديشه و شجاعت و ايثار و اعتقاد را از پاي درآورد و در جنت‌‌البقيع به خاک سپرده شد. در حالي که تابوتش به وسيله گروه مرواني تيرباران شد. امام مجتبي(ع) به فرموده رهبر معظم انقلاب شجاع‌ترين امام است زيرا با پذيرش صلح تحميلي، اسلام ناب محمدي را حفظ کرد و بهانه قتل‌عام اهل‌بيت را از معاويه گرفت و شيعيان و پيروان امام علي‌(ع) را مصونيت بخشيد که رسول اعظم‌(ص) فرموده‌اند «ان ابني هذا سيد و لعل‌الله ان يصلح به بين فئتين عظيمتين من‌المسلين» امام مجتبي‌(ع) با پذيرش صلح تحميلي معاويه، انديشه پليد وي را در اسلام ناب محمدي و محو اهل بيت و قتل شيعيان از بين برد. گرچه معاويه به وعده و مفاد صلح‌نامه عمل نکرد ولي حضرت چهره پليد و مکارانه معاويه را به مردم آن زمان و تاريخ شناساند. در دنياي امروز، کارنامه آمريکا و اسرائيل و ارتجاع عرب را در ادعاي حقوق بشر و مذاکره و دموکراسي به وضوح مي‌شناسيم و به آگاهي مردم و افشاگري چهره واقعي آنان مي‌پردازيم. تاريخ را به درستي و کارشناسي بشناسيم و به ديگران بشناسانيم.

4- امام رضا‌(ع) در آخرين روز ماه صفر به شهادت رسيد آن هم توسط مامون‌الرشيد در خانه وي و سر سفره وي، وليکن حضرت از فرصت ولايتعهدي تحميلي؛ امامت و ولايت آل‌الله را رسمي و عملي نمود به گونه‌اي که انديشمندان گفتند بي‌شک امام هشتم‌(ع) براي ولايت از ديگران شايسته‌تر است. شيعيان فرصت يافتند خود را نشان دهند و امام ششم‌(ع) فرمودند «ان عالم آل محمد لفي صلبک و ليتني ادرکته فانه سمي اميرالمومنين.» بي‌شک دانشمند اهل بيت‌ حضرت امام رضا‌(ع) در صلب امام هفتم (ع) است اي کاش زنده مي‌ماندم و او را درک مي‌کردم، او هم‌نام اميرالمومنين است (فاصله وفات امام ششم با ولادت حضرت رضا‌(ع) 16 روز بود.) فرصتي که براي حضرت رضا‌(ع) پيش آمد تا ولايت اهل بيت و امامت آنان را معرفي نمايد براي هيچ امامي رخ نداد، امام هشتم(ع) در هفت مناظره علمي و سياسي با حضور خليفه عباسي مامون‌الرشيد (سابعهم اعلمهم) شرکت نمود و علما و پيروان هر مذهب را براساس منبع و کتاب‌هاي مرجع مذهب خودش محکوم ساخت و مرجعيت علمي اهل بيت را براي جهانيان روشن ساخت. اينجا بود که عطش قدرت مامون و حسادت عباسيان، باعث شد که کمر به شهادت ايشان ببندند و امام را غريبانه و مظلومانه از پاي درآورند و اکنون "مشهد‌الرضا" کانون ارادت و محبت و زيارت و شفاعت و توسل شده و هر سال بالاي 20ميليون زائر در خود جذب و جلب مي‌نمايد.