تاریخ 1397/08/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4896 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در سمينار آموزشي لابي‌گري تشکل‌ها مطرح شد:
 تشکل‌ها بايد واقعيت‌هاي موجود و افق توسعه را بهبود ببخشند 

سرويس خبر

سمينار آموزشي لابي‌گري در تشکل‌ها در محل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، افتخاريان مدرس اين سمينار آموزشي وظيفه تشکل‌ها را در چهار حيطه دفاع از حقوق اعضاء، نمايندگي در مراجع تصميم‌گيري، ارائه خدمات و توسعه کسب کارها عنوان و اظهار مي‌کند: علاوه بر موارد ذکر شده طبق تعاريف جهاني دو موضوع، حفظ محيط زيست و صادرات بين‌المللي بنگاه‌ها به عنوان وظايف جديد تشکل‌ها تفويض شده است.

وي لابي‌گري بدون برنامه را مضر خواند و گفت: در لابي‌گري عواملي همانند آشنايي با قوانين بالادستي، آئين‌نامه‌ها و مقررات بسيار مهم است و به عبارت ديگر لابي‌گر بايد حقوق‌دان بسيار خوبي باشد.

افتخاريان تصريح کرد: نماينده تشکل زمان ملاقات با نماينده دولتي، بايد شيوه رفتار و تفسير عوامل را به درستي مديريت نمايد.

افتخاريان معتقد است تشکل‌ها بايد واقعيت‌هاي موجود و افق آرزوهاي خود را انسجام ببخشند.

وي ادامه داد : فعالين اقتصادي سه رفتار حسابگري، مطالبه و ارائه بديهات را دستور کار دارند و تا زماني که که کاري را منتج به نتيجه نکنند از تلاش خود منصرف نمي‌شوند.

افتخاريان اضافه کرد: لابي‌گري يک تشکل نمي‌تواند در تشکل ديگر موفق باشد زيرا مفروضات تشکل‌ها کاملا با هم متفاوت هستند.

در ادامه اين سمينار آموزشي حاضرين تاثيرگذاري و لابي‌گري انجمن‌ها، سنديکها و اتحاديه‌ها را مورد تجزيه و تحليل قرار دادند.

لازم به ذکر است مرکز آموزش اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان تاکنون 16 سمينار آموزشي از ابتداي سال برگزار نموده است.


 از سوي شرکت توزيع برق استان سمنان به اجرا درآمد؛
 رزمايش قطع برق و ارزيابي به‌کارگيري مولّدهاي برق اضطراري دستگاه‌هاي اجرايي 

سرويس خبر

به منظور بررسي و ارزيابي عملکرد آماده به کاري مولّدهاي برق اضطراري مراکز حياتي، حساس، مهم و ضروري، رزمايش قطع برق دستگاه‌هاي اجرائي توسط شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان انجام شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان گفت: اين رزمايش در دومين روز هفته پدافند غيرعامل و با هدف محک زدن و ارزيابي ميزان آمادگي ادارات در به مدار آوردن مولّد برق اضطراري در هنگام قطع برق سراسري، به اجرا درآمده است.

سيدمحمد موسوي‌زاده با اشاره به اين که يکي از اهداف برگزاري اين رزمايش، محک زدن مراکز مهم و ادارات مي‌باشد، افزود: دستيابي به سطح بالايي از آمادگي در شرايط واقعي و نهادينه‌سازي فرهنگ پدافند غيرعامل، از ديگر اهداف اجراي اين برنامه است.

وي خاطرنشان کرد: رزمايش سراسري قطع برق از سوي شرکت توانير برنامه‌ريزي گرديده و بر‌اساس اعلام مرکز فرماندهي اين رزمايش، برق يکي از مراکز مهم، بدون اطلاع قبلي قطع و سنجش ميزان آماده بودن دستگاه مورد نظر در موقع بحران و قطع برق، براي استفاده سريع از ديزل ژنراتور ارزيابي گرديد.

وي افزود: بر‌اساس هماهنگي به عمل آمده از طريق ستاد راهبري رزمايش شرکت توزيع برق استان، برق سراسري دستگاه اجرايي که قطع شده بود، مولّد اضطراري آن ظرف 10 ثانيه وارد مدار شده و پس از انجام موفقيت‌آميز اين رزمايش و بعد از پنج دقيقه مجدداً برق دستگاه مربوطه به شبکه اصلي متصل گرديد.

وي با عنوان اين که هدف پدافند غيرعامل، ايجاد آمادگي براي مصون‌سازي ناشي از مشکلات و بحران‌هاي احتمالي است، يادآور شد: يکي از زيرساخت‌هاي اساسي و کليدي در هر حوزه‌اي برق است و اجراي چنين برنامه‌هايي، يک اقدام پيشگيرانه در آمادگي براي بحران‌هاي احتمالي و همگام با برنامه‌هاي پدافند غيرعامل مي‌باشد.

خاطرنشان مي‌سازد: اين رزمايش با حضور مديرکل پدافند غيرعامل استانداري، فرمانده بسيج ادارات کل استان، مديرعامل و معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع برق استان سمنان برگزار شد.


 بررسي موضوعات مربوط به بيماري آنفلوانزايفوق حاد پرندگان در دامپزشکي استان سمنان 

سرويس خبر

موضوعات مربوط به بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در ستاد اجرايي اداره کل دامپزشکي استان مورد بررسي قرار گرفت.به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر علي جاويدپور رئيس اداره بهداشت و مديريت بيماري‌هاي طيور، آبزيان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکي استان با اعلام اين خبر افزود: سومين جلسه ستاد اجرايي کنترل و پيشگيري از بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان به رياست دکتر محمد سعيدي مديرکل دامپزشکي استان و حضور کليه اعضاء در سالن جلسات اداره کل دامپزشکي برگزار شد. وي در ادامه ضمن تشريح وضعيت فعاليت واحدهاي پرورشي واحدهاي مرغ تخمگذار و پولت، بر پيگيري موضوعات مربوط به بيماري آنفلوانزا بالاخص برخورد با فروشندگان و عرضه‌کنندگان طيور غيرمجاز، رعايت ضوابط بهداشتي- قرنطينه‌اي از جانب بهره‌برداران و نظارت بر واحدهاي وابسته به صنعت طيور اعم از کشتارگاه‌ها، کارخانجات و انبارهاي مربوط به خوراک دام و طيور تاکيد نمود. وي افزود: در اين جلسه دکتر حسن هاشم‌زاده معاون سلامت و دکتر وحيد قدس رئيس اداره نظارت بر بهداشت عمومي و مواد غذايي اداره کل دامپزشکي استان ضمن تشريح وضعيت بيماري آنفلوانزا در جهان به دستورالعمل‌هاي ابلاغي درخصوص طيور بومي، نحوه برخورد با واحدهاي غيرمجاز و همچنين چگونگي دپو و نگهداري فضولات طيور اشاره نمودند.در پايان جلسه دکتر محمد سعيدي مديرکل دامپزشکي استان ضمن تاکيد بر استمرار اقدامات کنترلي و پيشگيرانه، به بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي قانوني موجود از جمله تبصره 3 ماده 5 قانون جامع دامپروري کشور تاکيد نمودند.