تاریخ 1397/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4894 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 اقدامات پدافندي در حوزه توليدات گياهي استان سمنان انجام مي‌شود 

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به ضرورت توجه به پدافند غيرعامل در بخش کشاورزي گفت: اقدامات پدافندي در حوزه توليدات گياهي استان سمنان انجام و به شدت پيگيري مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، لطف‌الله رضايي در کارگروه تخصصي پدافند غيرعامل سازمان جهاد کشاورزي استان اظهار داشت: پدافند غيرعامل و بيوتروريسم در بخش محصولات کشاورزي بايد جدي گرفته شود.

وي خاطرنشان کرد: پدافند غيرعامل مجموعه‌اي از اقدامات غيرمسلحانه است که موجب افزايش بازدارندگي، کاهش آسيب‌پذيري، تداوم فعاليت‌هاي ضروري، ارتقاء پايداري ملي و تسهيل مديريت بحران در مقابل تهديدات و اقدامات نظامي دشمن مي‌شود.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه عدم توجه به پدافند غيرعامل در بخش‌هاي مختلف کشاورزي سبب ايجاد مشکلاتي مي‌شود، تصريح کرد: لذا توجه به مباحث پدافند غيرعامل در بخش کشاورزي امري ضروري و حائز اهميت است.

رضايي با بيان اينکه اقدامات پدافند غيرعامل در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان و به ويژه در بخش توليدات گياهي به صورت جدي پيگيري مي‌شود، اضافه کرد: با اجراي اقدامات پدافند غيرعامل در بخش کشاورزي قدرت اثر تهديدات کاهش و آستانه آسيب‌پذيري بخش کشاورزي افزايش مي‌يابد و از اين راه مي‌توان ميزان خسارات احتمالي ناشي از تهديدات را کاهش داد.

وي با بيان اينکه در بخش کشاورزي با پديده «بيوتروريسم کشاورزي» مواجه هستي، افزود: در اين ميان «اگروتروريستم» که کاربرد عمدي عوامل بيماري‌زا با هدف اختلال در بخش اقتصاد کشاورزي و برهم‌زدن امنيت غذايي است نيز حائز اهميت است و بايد به آن توجه شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان پديده «اگروتروريسم» را يکي از بخش‌هاي مهم بيوتروريسم عنوان کرد و افزود: عوامل متعددي مانند انتشار و تکثير سريع، دامنه وسيع، پراکندگي و همچنين کم‌سوادي از چالش‌هاي مهم اين بخش است.

رضايي با بيان اينکه در«آگروتروريسم» اهداف متعددي دنبال مي‌شود، افزود: ايجاد خطر براي سلامت عمومي و امنيت غذايي، بحران اقتصادي، التهاب و اضطراب اجتماعي و رواني و نارضايتي و نا آرامي اجتماعي از مهم‌ترين اهداف «آگروتروريسم» است.

وي با بيان اينکه موضوع پدافند غيرعامل و بيوتروريسم در بخش کشاورزي بسيار حائز اهميت است، افزود: محصولات کشاورزي به صورت مستقيم بر سر سفره‌هاي مردم قرار مي‌گيرد و از اين رو رعايت الزامات پدافند غيرعامل براي توليد محصولات سالم امري ضروري است و سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان نيز با جديت فراوان اين موضوع را پيگيري مي‌کند.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: مقاوم‌سازي تأسيسات، جلوگيري از ورود پايه‌ها و اندام‌هاي تکثيري آلوده، جلوگيري از ورود و کاربرد سموم، کودها و مواد بيولوژيک، جلوگيري از ورود ژن‌هاي مضر به سرمايه ژرم پلاسم موجود، بومي‌سازي دانش، فنون و اطلاعات و تکنولوژي خارجي، رصد رقباي صادراتي، رعايت اصول استاندارد حمل و نقل، جلوگيري از واردات بي‌رويه و رعايت قوانين قرنطينه از مهم‌ترين اقدامات استاني با هدف اجراي الزامات پدافند غيرعامل است.


 از سوي مديرعامل شرکت ساخت مطرح شد:
 وعده اتمام 11 کيلومتر از بزرگراه سمنان- فيروزکوه 

سرويس خبر

معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل‌ونقل کشور در بازديد از پروژه‌هاي سمنان وعده داد 11 کيلومتر از بزرگراه سمنان- فيروزکوه سال جاري به بهره‌برداري برسد.

در خبري که تين‌نيوز، سوم مرداد به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل شرکت ساخت‌ و ‌توسعه زيربناهاي حمل‌ونقل کشور منتشر کرد، خيرالله خادمي در سفر به استان سمنان از بزرگراه سمنان- فيروزکوه بازديد و اعلام کرد: اين بزرگراه 65 کيلومتر است و 27 کيلومتر آن در استان تهران و 38 کيلومتر ديگر نيز در سمنان واقع‌ شده است.

وي تاکيد کرد: 12 کيلومتر از اين مسير در محدوده استان تهران با 7‌ درصد پيشرفت فيزيکي در حال اجرايي شدن است و 11 کيلومتر نيز در سمنان با پيشرفت فيزيکي 30‌ درصد در حال انجام است و طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته تا پايان سال جاري اين بخش به بهره‌برداري مي‌رسد.

خادمي همچنين در‌خصوص راه‌هاي روستايي سمنان بيان کرد: با توجه به مذاکرات صورت گرفته مقرر شد کليه راه‌هاي روستايي فاقد آسفالت سمنان به شرط اجراي عمليات زيرسازي از سوي شرکت ساخت‌ و ‌توسعه روکش آسفالت شود.


 برگزاري انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بيش از 97 هزار نفر از دانش‌آموزان استان سمنان در بيست و يکمين دوره انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي شرکت کردند.

معاون پرورشي و فرهنگي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي در 871 واحد آموزشي اين استان برگزار و 97 هزار و 372 دانش‌آموز در اين انتخابات شرکت کردند.

قاسم شريفي هدف از برگزاري اين انتخابات در مدارس را تحکيم و تعميق ارزش‌هاي ديني و اخلاقي، تسهيل در اجراي برنامه‌هاي آموزش و پرورش در مدارس، تمرين مسئوليت‌پذيري و تقويت روحيه نقادي و انتقاد‌پذيري برشمرد.


 تجمع بزرگ اربعين حسيني در بين‌الحرمين ايران در سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

تجمع بزرگ عزاداران اربعين حسيني با حضور جاماندگان از قافله زائران اربعين در استان سمنان برگزار شد.

مردم حسيني و عاشورايي سمنان در اربعين شهادت سرور و سالار شهيدان امام حسين(ع)، گسترده و پرشور در تجمع بزرگ عزاداران اربعين حسيني در مناطق مختلف اين استان شرکت کردند.

اين مراسم در سمنان در جوار آستان مقدس امام‌زاده يحيي‌ابن موسي‌الکاظم(ع) که بين‌الحرمين ايران است، برگزار شد.

همچنين جمع زيادي از مهاجران افغانستاني ساکن در مهمان‌شهر سمنان نيز خود را از محل سکونتشان به بارگاه امامزاده يحيي(ع) رساندند و در کنار برادران و خواهران ايراني خود سوگواري کردند.

قرائت زيارت اربعين در چهلمين روز شهادت امام حسين(ع) و مداحي مداحان سمناني در رثاي شهداي دشت ‌نينوا از ديگر برنامه‌هاي اين تجمع بزرگ بود.

مراسم عزاداري اربعين حسيني در شهرهاي مختلف استان سمنان برگزار و مردم با حضور خود در اين مراسم سوگواري عشق و ارادت خود را به سيد و سالار شهيدان و همچنين نسبت به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند.

مراسم اربعين حسيني در جاي جاي استان سمنان و در تمامي شهرهاي اين استان از جمله شاهرود، گرمسار، دامغان، سرخه، مهديشهر و ديگر شهرهاي اين استان برپا شد.

‌در اين مراسم‌هاي عزاداري علاوه بر مداحي و ذکر مصائب کربلا، فلسفه قيام کربلا نيز براي مردم عزادار سمنان نيز تبيين شد.


 اخبار 

پليس مقتدر مجهز به سلاح ادب و اخلاق است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده انتظامي استان نخستين و بارزترين نشانه پليس مقتدر را کرامت اخلاقي عنوان کرد و گفت: پليسي مي‌تواند داعيه اقتدار داشته باشد که خود را به سلاح ادب و اخلاق نيز مجهز کند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "روح‌الامين قاسمي" در هفتمين جلسه قرارگاه جهادي صيانت فرماندهي انتظامي استان با تسليت سالروز شهادت امام حسن مجتبي(ع)، ترويج سيره و رفتار ائمه اطهار(ع) را به عنوان عامل مهم بازدارنده از ناهنجاري‌هاي اجتماعي ضروري خواند.

وي به نکته مهمي در همين خصوص اشاره کرد و گفت: اگر مروجان سيره اهل‌بيت(ع) خودشان به گفته‌هايشان عامل باشند، بي‌ترديد تاثيرگذاري آنان نيز در بين اقشار مختلف بيشتر خواهدشد.

سردار قاسمي در ادامه يکي از وظايف مهم مديران و فرماندهان را صيانت از کارکنان در برابر جرايم، تخلفات و آسيب‌ها دانست و بر استمرار نظارت و دقت در آن به عنوان دو مقوله مهم در بهبود کيفي خدمات انتظامي تاکيد کرد.

قاسمي در همين راستا بر برگزاري مدون و مستمر کلاس‌ها و دوره‌هاي آموزشي تاکيد و اضافه کرد: با برنامه‌ريزي منسجم بايد آسيب‌ها در اين بخش را به کمترين ميزان آن کاهش دهيم.

وي، تقويت باورهاي ديني و توجه به دو فريضه امر به معروف و نهي از منکر را سدي در مقابل تخلفات و آسيب‌ها برشمرد و تصريح کرد: هرچه باورهاي ديني افزوده و تقويت شود از ميزان آسيب‌پذيري افراد کاسته مي‌شود.

قاسمي در ادامه با قدرداني از برگزاري مطلوب برنامه‌هاي هفته ناجا در اين استان، نخستين و بارزترين نشانه پليس مقتدر را کرامت اخلاقي عنوان کرد و گفت: پليسي مي‌تواند داعيه اقتدار داشته باشد که خود را به سلاح ادب و اخلاق مجهز کند.

فرمانده انتظامي استان سمنان همچنين با اشاره به ضرورت توجه ويژه به رضايت‌مندي مردم در تمام ماموريت‌ها، رمز اقتدار پليس جامعه‌محور را در کنار مردم و با مردم بودن دانست.

عشق حسيني مرز و مليت نمي‌شناسد

اتباع کره‌اي نيز در کربلا از زائران حسيني ‌پذيرايي مي‌کنند

برپايي موکب مشترک کره و عراق

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جمعي از اتباع کره جنوبي که در عراق به امر پيمانکاري مشغول هستند با مشارکت عراقي‌ها، موکبي در شهر کربلا برپا کرده و از زائران حسيني در اين شهر پذيرايي مي‌کنند.

اين موکب زير پل ضريبه در کربلا برپا شده است و در طول شبانه‌روز به حجم گسترده زائران اربعين حسيني در کربلا خدمات‌رساني مي‌کند.

يکي از افراد فعال عراقي در اين موکب گفت: اتباع کره‌اي که علاقه وافري به حضرت سيدالشهدا‌(ع) دارند، همه ساله با برپايي موکب در ايام اربعين به زائران خدمات‌رساني مي‌کنند.

وي با بيان اينکه قريب 20 نفر در اين موکب فعاليت دارند، افزود: در اين موکب که به صورت مشترک فعال است با انواع نوشابه، غذاي گرم و ساير تنقلات از زائران‌پذيرايي مي‌شود.

اين موکب در مسير تردد زائران که قصد ورود و يا خروج از کربلا دارند واقع شده و همواره مورد مراجعه زائران حسيني است.

بسياري از زائران با ديدن اتباع کره‌اي فعال در اين موکب از مشارکت آنها در ايام اربعين شگفت‌زده شده و اين امر را نشانه تاثير و گسترش عشق حسيني در اقصي نقاط جهان مي‌دانند.