تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4878 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امروز همراه با جشن قهرماني تيم پارس جنوبي در ايستگاه آخر ليگ برتر در پارک سيمرغ سمنان؛
 شهرداري سمنان به دنبال اثبات شايستگي در بازي پخش زنده 

سرويس ورزشي:

ايستگاه پاياني ليگ برتر فوتبال ساحلي فصل جاري امروز در شهرهاي مختلف کشور با انجام شش مسابقه به پايان خواهد رسيد. در يکي از اين بازي‌ها که با اهداي جام قهرماني و پخش زنده از سيماي کشور همراه خواهد بود، بازي بين دو تيم شهرداري سمنان با تيم مطرح و پرستاره پارس جنوبي در زمين پارک سيمرغ سمنان خواهد بود. بازي که قرار است ساعت شش امروز بعدازظهر با حضور پرشور تماشاگران شهر اخلاق انجام شود تيم پارس جنوبي که اکثر نفرات تيم را بازيکنان تيم ملي تشکيل مي‌دهند در مسابقه امروز به دنبال زدن گل زياد به تيم ميزبان هستند تا جشن قهرماني خود را با پيروزي به پايان برسانند اما از آن سوي تيم شهرداري سمنان که دو بازيکن ارزنده و تاثيرگذار خود به نام‌هاي مهران مرشدي‌زاده و مرتضي کاظميان را به دليل مصدوميت ندارد با ارايه يک بازي منطقي و خوب به دنبال نمايش گذاشتن شايستگي‌هاي خود است تا نشان دهد در اين تيم بازيکنان بسيار ارزنده‌اي وجود دارند که متاسفانه ديده نشده‌اند اما تماشاگران عزيز و دوست‌داشتني سمنان امروز علاوه بر تشويق و حمايت از بازيکنان تيم شهرداري حتي بايد بازيکنان تيم حريف را که عنوان قهرماني را به دست آورده‌اند را نيز مورد تشويق قرار دهند. پس وعده همه ما امروز ساعت شش در زمين فوتبال ساحلي پارک سيمرغ.


 تنها نماينده استان سمنان در مسابقات پاراآسيايي 2018
 مدالم را به مردم ايران تقديم مي‌کنم 

سرويس ورزشي:

زهرا برناکي تنها نماينده استان سمنان در مسابقات پاراآسيايي 2018 گفت: از کسب مدال برنز خوشحالم و مدالم را به مردم ايران تقديم مي‌کنم، قول مي‌دهم در آينده طلا بگيرم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ زهرا برناکي درباره کسب مدال برنز رشته پرش طول بانوان بازي‌هاي پاراآسيايي جاکارتا گفت: خوشحالم موفق به کسب مدال برنز شدم؛ مدالم را تقديم به مردم ايران مي‌کنم، اما شرمنده شدم که طلا نگرفتم؛ قول مي‌دهم در آينده طلا بگيرم.

وي ادامه داد: براي کسب مدال طلا آمده بودم، اما شرايط و جو مسابقات طوري شد که نتوانستم حتي رکورد خودم را بزنم و تنها با اختلاف 17 سانتي‌متر سوم شدم و شايد اگر رکورد خودم را که 6 ماه پيش زدم را مي‌زدم مدال بهتري مي‌گرفتم.برناکي در پاسخ به اين سوال که چرا به رکورد خودتان نرسيديد، گفت: هواي اينجا بسيار شرجي و گرم است؛ سعي کردم خودم را گرم کنم، اما چون هوا شرجي و گرم بود فکر کردم گرم شده‌ام و آمادگي عضلاني را دارم در حالي که در حرکت سومم متوجه شدم بدنم تازه در حال آماده شدن است چون در اولين پرشم پايم به تخته نرسيد و دومي هم خطا بود؛ تازه از سومين حرکت راه افتادم.وي خاطرنشان کرد: از بهمن رضايي تشکر مي‌کنم؛ از خانم شيعه، آقاي کياني، ايزدبخش، فراتي همسر و مربي‌ام که در شهرستان کمکم مي‌کند، هم تشکر مي‌کنم. فتاحي، مديرکل ورزش و جوانان سابق سمنان و محسن جهانشير، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان که حمايت‌هاي خوبي از من داشتند هم تشکر مي‌کنم.

شايان ذکر است زهرا برناکي بانوي دووميداني‌کار بانوي شايسته استان سمنان و تيم ملي ايران به مدال برنز ماده پرش طول مسابقات دووميداني بازي‌هاي پاراآسيايي 2018 دست يافت.


 سمنان؛ ميزبان مسابقات تنيس مناطق کشور 

سرويس ورزشي:

عباس قادري، رئيس هيأت تنيس استان سمنان در گفت‌وگويي اظهار کرد: مهرماه در بخش آقايان و بانوان، اعزام به مسابقات و ميزباني‌هايي داريم که در کنار اين برنامه‌ها، برپايي کلاس‌هاي آموزشي هم از اهميت زيادي برخوردار است.

وي با تأکيد بر اينکه سمنان مهرماه ميزبان مسابقات تنيس مناطق کشور است، تصريح کرد: 12 تنيس‌باز سمناني در بخش مردان در اين مسابقات شرکت مي‌کنند.رئيس هيأت تنيس استان سمنان با اشاره به اينکه هشت بانوي تنيس‌باز از استان نيز در رقابت‌هاي تنيس مناطق کشور در جريان برگزاري مسابقات آقايان در سمنان شرکت مي‌کنند، اضافه کرد: ظرفيت‌هاي بالايي در اين بخش داريم و نگاه ويژه‌اي تنيس بانوان در استان داريم.قادري با بيان اينکه کلاس داوري تنيس را مهرماه براي داوران استان سمنان برگزار مي‌کنيم، تصريح کرد: هدف ما، ارتقاي دانش داوران استان و کسب آخرين اطلاعات داوري در سطح بين‌المللي است تا ضعف‌ها را برطرف و نقاط قوت خود را تقويت کنند.وي با تأکيد بر اينکه مشکل خاصي در بحث زيرساخت‌ها نداريم، افزود: رشد زيرساخت‌ها متناسب با رشد ورزشکاران در شهرستان‌ها صورت گرفته است؛ ولي کمبودهايي هنوز وجود دارد.

رئيس هيأت تنيس استان سمنان با اشاره به اينکه استعداديابي هنوز در استان جريان دارد، اظهار کرد: برنامه‌هاي مدوني در اين راستا در طول سال داريم.


 جهانشير سرپرست اداره کل ورزش و جوانان:
 يادمان شهداي تيم فوتبال آزادي سمنان ساخته مي‌شود 

سرويس ورزشي:

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از ساخت و پرده‌برداري يادمان شهداي تيم فوتبال آزادي سمنان در هفته تربيت بدني خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان، محسن جهانشير با بيان اينکه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه ورزشکاران يکي از اولويت‌هاي اصلي اين اداره کل در حوزه فرهنگي است، گفت: استان سمنان تاکنون 2 يادمان شهدا و يک تنديس با موضوع شهداي ورزشکار توليد و احداث نموده است که از اين نظر سرآمد استان‌هاي کشور مي‌باشد.

وي با تاکيد بر ضرورت الگوسازي از شهدا براي نسل جوان و به ويژه ورزشکاران افزود: اين يادمان با سفارش معاونت فرهنگي و جوانان اداره کل با همکاري موسسه سرو سرخ طراحي شده و در استاديوم تختي سمنان که محل تردد ورزشکاران، بدرقه و استقبال از مدال‌آوران و همچنين مکان تمرين و بازي تيم آزادي بوده است، ساخته خواهد شد تا نمادي از قهرمانان واقعي اين مرز و بوم باشد.

گفتني است 12 نفر از بازيکنان و مربي تيم فوتبال آزادي سمنان طي 8 سال جنگ تحميلي به درجه رفيع شهادت نائل گرديده‌اند که اسامي آنان به شرخ ذيل است:

شهيد ابوالفضل بزرويي، شهيد عطاءاله صحافي، شهيد ايرج نوروزي، شهيد کيومرث نوروزي، شهيد علي‌اکبر نيکو، شهيد ابوالقاسم اصلاحي، شهيد محمدرضا شمس‌الدين، شهيد جلال طاهريان، شهيد مجيد نيک‌ذات، شهيد حسن طاهريان، شهيد محمدعلي احمدي، شهيد محسن طاهريان


 جادوگر، بهترين‌هافبک تاريخ جام ملت‌هاي آسيا شد 

طبق نظر کاربران سايت AFC علي کريمي به عنوان بهترين‌هافبک تاريخ جام ملت‌هاي آسيا انتخاب شد.

در آستانه جام ملت‌هاي آسيا 2019 که در کشور امارات برگزار مي‌شود، سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا نامزدهاي بهترين‌هافبک تاريخ جام ملت‌هاي آسيا را اعلام کرد و از کاربران خود خواست تا برترين‌هافبک تاريخ اين رقابت را از بين علي کريمي از ايران، کيم جو سونگ از کره‌جنوبي، فهد الهريفي از عربستان، شونسوکه ناکامورا از ژاپن، شائو جيايي از چين، نشات اکرم از عراق، هري کيول از استراليا، سرور جپاروف از ازبکستان، کيسوکه هوندا از ژاپن و کو جاچئول از کره جنوبي انتخاب کنند.

در نهايت علي کريمي‌هافبک اسبق باشگاه بايرن مونيخ و تيم ملي ايران با قاطعيت و با کسب 91 درصد آرا به عنوان بهترين‌هافبک تاريخ جام ملت‌هاي آسيا انتخاب شد.

حالا که کريمي به عنوان بهترين‌هافبک تاريخ جام ملت‌هاي آسيا انتخاب شده شايد بتوان بهترين دوران فوتبالي علي کريمي را جام ملت‌هاي آسيا 2004 چين دانست.

کريمي در آن رقابت‌ها پنج گل براي تيم ملي به ثمر رساند و کمک زيادي کرد تا تيم ملي به مقام سومي جام ملت‌هاي آسيا برسد.

از گل‌هاي او در آن دوره از رقابت‌ها، هت‌تريک فراموش‌نشدني مقابل کره‌ جنوبي در مرحله يک‌چهارم نهايي را مي‌توان نام برد.

علي کريمي در همان سال عنوان بهترين بازيکن سال آسيا را از آن خود کرد و در نهايت هم راهي باشگاه بايرن مونيخ آلمان شد.

قبل از انتخاب کريمي، هفته‌ي گذشته علي دايي آقاي گل جهان هم به عنوان بهترين مهاجم تاريخ جام ملت‌هاي آسيا با راي کاربران سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا انتخاب شده بود.


 سرويس ورزشي: 

کسب عنوان هشتمي تيرانداز مهديشهري

در المپيک نوجوانان

سرويس ورزشي:

اميرسياوش ذوالفقاريان تيرانداز مهديشهري در رشته تفنگ بادي 10متر المپيک نوجوانان، هشتم شد.

اميرسياوش ذوالفقاريان تنها نماينده کشورمان در مرحله مقدماتي رقابت‌هاي تفنگ بادي پسران با مجموع 628.5 امتياز به عنوان نفر اول راهي فينال شد.

در پايان مسابقات بخش نهايي ذوالفقاريان در جايگاه هشتم به کار خود پايان داد.

اين مسابقات در آرژانتين در حال برگزاري است.

سومين بيانيه کارلوس کي‌روش؛

دوم شدن در جام ملت‌ها يعني آخر شدن

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با بيان اينکه دوم شدن در جام ملت‌ها تفاوتي با آخر شدن ندارد، گفت: در ايران افراد زيادي متوجه تاثير بالايي که شما توانستيد در جام جهاني روسيه ايجاد کنيد، نيستند.

سرمربي تيم ملي سومين بيانيه رسانه‌اي خود را در مسير جام ملت‌هاي آسيا – 2019 امارات صادر کرد. متن اين بيانيه به اين شرح است:

«چگونه از خوب به عالي تبديل شويم

قسمت سوم: براي بازيکنانم

بچه‌هاي عزيزم!

از صميم قلب به خاطر تمام کارهايي که براي تيم ملي انجام داديد از شما تشکر مي‌کنم. هيچ‌وقت از تکرار اين مطلب خسته نخواهم شد که بگويم تا به اينجاي زندگي هيچگاه افتخار کار کردن با اينگونه بازيکنان حرفه‌اي که دريافتي ناچيزي داشتند ولي دستاوردهاي بزرگي براي کشورشان به ارمغان آوردند را نداشته‌ام. شاهد بوده‌ام که گاهي، برخي از اوقات حتي يک کلمه بابت تقدير از شما از طرف مسئولان هموطن عنوان نشده است. عملکرد شما در جام جهاني واقعا بهترين بود، فوق‌العاده! هرچند به هدفمان خيلي نزديک شديم ولي نتوانستيم به دور دوم صعود کنيم. بدون شک شما باعث شادي و افتخار کشورتان شده‌ايد. شما توانستيد احترام و اعتباري باورنکردني بين‌المللي را کسب کنيد.

در ايران، به واقع افراد زيادي متوجه تاثير بالايي که شما توانستيد در جام جهاني روسيه ايجاد کنيد، نيستند، مخصوصا ارزش واقعي عملکرد فوق‌العاده شما برابر مراکش، اسپانيا و پرتغال.

و اکنون، جام ملت‌هاي امارات 2019 يک فرصت بي‌همتا و تاريخي در زندگي شماست که ما با يکديگر مي‌توانيم در راستاي هدف، علت و ماموريتي که داريم اين فرصت را به يک واقعيت در سرنوشتمان تبديل کنيم.

ما بايد بدانيم که تيم‌هاي ديگر مقابل ما کاملا آماده خواهند بود و همگان در آسيا مي‌خواهند که تيم اول قاره را از پيش‌رو بردارند.

فوتبال حرفه‌اي به سرعت تغيير و پيشرفت مي‌کند و مطمئنا ما نيز نسبت به گذشته بسيار بهتر شده‌ايم ولي هنوز به آنجايي که مي‌خواهيم باشيم، نرسيده‌ايم. آقايان! بياييم بر سر اين اصل واقعي توافق کنيم که حتي اگر ما دوم شويم براي ما به منزله آخر شدن است. اگر بخواهيم تابلوي ورزشگاه را از "خوب" به "عالي" تبديل کنيم، مي‌دانيم که مثل هميشه بايد متحمل هزينه شويم. راحت بودن همانند نفس کشيدن است، براي همين ما هميشه بايد خود را گرسنه و سرشار از ميل و انگيزه نگهداريم. شما مي‌بايست جذابيت را حفظ کنيد و به منافع، علت‌ها و اهداف تيم ملي پايبند باشيد. شهرت و ارتباطات ناگهاني مي‌تواند به روح شما ضربه بزند و رفتار و نگرش ما را تحت تاثير قرار دهد. اگر شما اجازه دهيد که غرور، شما را فرا بگيرد، ديگر قادر به ازخودگذشتگي و متحمل شدن زحمات لازمه براي رسيدن به موفقيت نخواهيد بود.

فوتبال، حرفه‌اي سرسخت و دشوار بوده و تجارت سردي است. هيچ فرقي نمي‌کند که يک بازيکن چه حرکت مثبت خوبي را در بازي گذشته انجام داده‌ايد، اما اگر نتوانيد امروز آن کار را انجام دهيد، حتما مي‌بايست تغييراتي به وجود آيد تا از رکود و در جا زدن نجات پيدا کنيد.

امروز همانند هميشه آنها پشت‌تان را خالي کردند و شما را پشت همه قرار دادند و هيچ احترامي حداقل براي حق توافق شده شما قايل نشدند. امروز مي‌دانم که حتي ماوراي اين مسايل، اکثر شما از محل درآمدتان، هزينه مي‌کنيد تا براي تيم ملي بازي کنيد. با اين حال تيم ملي هنوز روي شما حساب مي‌کند و ما هنوز به استعداد، شخصيت و استحکام شما احتياج داريم. مطمئن هستم که شما نمي‌توانيد اين موضوعات را عنوان کنيد، ولي هيچ چيز نمي‌تواند مانع از انجام وظايف و تعهدات من باشد، اينکه به صورت شفاف از زحمات شما عذرخواهي و تشکر نکنم.»

بهرام شفيع درگذشت

ورزش ايران يكي از قديمي‌ترين گزارشگران

را از دست داد

سرويس ورزشي:

بهرام شفيع، مجري برنامه ورزش و مردم درگذشت.

بهرام شفيع، گزارشگر و مجري مشهور تلويزيون امروز بعد از ظهر در بيمارستان بهمن درگذشت.

بهرام شفيع، 62 ساله، که از اوايل دهه شصت در شبکه اول سيما به عنوان گزارشگر مشغول به کار شد، در دهه گذشته نيز رييس فدراسيون ‌هاکي ايران بود و موفقيت‌هايي را در اين رشته ورزشي کسب کرد.

شفيع که گزارش‌هاي به‌يادماندني و مهمي از وي به ياد مانده است، تا همين هفته گذشته اجراي برنامه ورزش و مردم را پيش مي‌برد و دو هفته‌اي بود که اين برنامه را به صبح جمعه منتقل کرده بود.

سرويس ورزشي اين اتفاق تلخ و ناگوار را به جامعه ورزش و خانواده بهرام شفيع تسليت مي‌گويد.