تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4878 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در سي و هشتمين نشست هيات رييسه اتاق بازرگاني سمنان مطرح شد:
 اهتمام ويژه در منابع آب استان سمنان  

سرويس خبر

سي و هشتمين نشست هيات‌رييسه در محل اين اتاق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان در اين نشست گفت: اقدامات و هماهنگي‌هاي لازم با فدراسيون بين‌المللي اتاق‌هاي بازرگاني WCF صورت پذيرفته است و در حال حاضر مطالعات اقتصادي با برش استاني به عنوان پيشنهاد در دست بررسي قرار گرفته است.

رييس اتاق سمنان ادامه داد: پژوهش‌هاي اقتصادي بايد مزيت و تاثير‌گذاري‌هاي لازم با محوريت اشتراک منافع را داشته باشد.

جمعه‌اي اضافه کرد: مطالعات و پژوهش‌هاي اقتصادي با موضوع آب در استان سمنان بسيار حائز اهميت است و جا دارد که مديران استان به اين موضوع توجه ويژه داشته باشند.

عبدالحميد دربانيان عضو هيات‌رييسه اتاق سمنان در اين نشست گفت: اهميت و تقاضاي ميزان مصرف آب بايد با محوريت مطالعات ژئوپلوتيک، زيست محيطي و ترجيحات اقتصادي مورد توجه قرار بگيرد.

محمود نجفي سهي عضو هيات رييسه اتاق در اين نشست گفت: اهميت انتقال آب از درياي خزر به فلات مرکزي بسيارحائز اهميت است، بايد آينده‌نگري ميزان مصرف استان در سه بخش آشاميدني، صنعت و کشاورزي بررسي دقيق شود و ضمناً بايد روش‌هاي بازيافت آب خاکستري را براي مصرف صنايع در برنامه قرار بدهيم.

عبدالله اکبري راد نائب‌رييس اتاق سمنان از صاحبان صنايع و معادن و کشاورزان درخواست کرد تا نسبت به استحصال آب مورد نياز خود اهتمام کافي را داشته باشند.

نايب‌رييس اتاق سمنان گفت: مجري طرح بايد نشست مشترکي با فعالين اقتصادي داشته باشد تا الزامات انتقال آب به درستي بررسي شود. طي اطلاع واصله ميزان انتقال آب براي مصرف شرب استان سمنان 50 ميليون ليتر و براي صنعت 150 ميليون ليتر در سال اعلام شده است.


 به روز‌رساني ظرفيت شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر در حوزه اقتصاد مردمي 

سرويس خبر

در ديدار دکتر سيد شهاب‌الدين چاووشي استاندار سمنان با عليرضا طاهر کرد مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش‌گستر ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي شرکت سرمايه‌گذاري کومش‌گستر در استان مورد ارزيابي قرار گرفت.

بنا به گزارش روابط‌ عمومي شرکت سرمايه‌گذاري کومش‌گستر، در اين ديدار ابتدا پيشينه و عملکرد شرکت در حوزه توسعه و عمران استان در سنوات گذشته مورد بررسي قرار گرفت و با توجه به دوران مطلوب طي شده در سال‌هاي گذشته، بر استمرار حرکت‌هاي اقتصادي با حمايت ارکان حاکيمتي استان تأکيد گرديد و بر از بين بردن موانع پيش روي شرکت و اصلاح حرکت آتي آن با استفاده از توان مديريتي استان اشاره شد.

همچنين ظرفيت شرکت در ورود به پروژه‌هاي اقتصادي با رويکرد توليد و درآمد پايدار در حوزه گردشگري، انرژي‌هاي نو و قابل تجديد توجه داده شد. دکتر چاووشي استاندار سمنان با بيان اين مطلب که بدنه و سهامداران شرکت کومش‌گستر متعلق به شهروندان استان و اشخاص حقيقي مي‌باشد که همراهان ارزشمند دولت براي توسعه مناطق استان است، اين ظرفيت مردمي را بسيار مناسب ورود به سرمايه‌گذاري‌هاي استاني دانسته و بر تقويت و حمايت از اين شرکت تأکيد نمودند تا زمينه اعتماد و انگيزه مردم به سرمايه‌گذاري تقويت گردد. مضافاً اينکه استاندار سمنان تاکيد داشتند که به معاونين محترم ايشان در حوزه‌هاي عمراني و اقتصادي نيز دستور اکيد و ويژه مي‌دهند که با توجه به وجود حدود بيست هزار سهامدار حقيقي و يکصد مجموعه حقوقي، از ظرفيت‌ها و امکانات شرکت در پروژه‌هاي اقتصادي استان استفاده بهينه نموده و به جهت عموميت شرکت، حمايت‌هاي خاص و ويژه‌اي در حد نياز از پيشنهادات مجموعه کومش‌گستر به عمل آيد.

در انتهاي اين ديدار بسته‌هاي پيشنهادي سرمايه‌گذاري شرکت کومش‌گستر در حوزه‌هاي گردشگري شامل اکو کمپ کويري، مجتمع بين‌راهي، احياء و بازسازي کاروانسرا، توليد برق با استفاده از انرژي خورشيدي و توليد محصولات کشاورزي گلخانه‌اي به استاندار محترم سمنان ارائه تا دستور مقتضي جهت ابلاغ به دستگاهاي متولي صورت پذيرد.


 شوراي اسلامي شهر سمنان تصويب کرد:
 پل غير‌همسطح مومن‌آبادبه نام پل "سلام" نام گرفت  

سرويس خبر

رئيس شوراي اسلامي شهر سمنان با اعلام اين خبر گفت: پل غير‌همسطح مومن‌آباد به نام پل "سلام" نام گرفت.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان سيد مسعود سيادتي افزود: نامگذاري ميادين و خيابان‌ها يکي از مهمترين شاخصه‌هايي است که مي‌توانيم تحول فرهنگي را در آن ببينيم.

وي با بيان اينکه در نامگذاري خيابان‌ها و معابر بايد معيارهايي در‌نظر گرفته شود، گفت: طبق قانون و آيين‌نامه‌هاي اجرايي وظيفه نامگذاري به شوراهاي اسلامي شهر واگذار شده است که بايد متناسب با تاريخ و جغرافياي تمدن و فرهنگ اسلامي و ايراني باشد.

رئيس شورا تصريح کرد: شاخص‌هاي نامگذاري معابر، مديران شهري را به سمت انتخاب‌هايي متناسب با فرهنگ و تمدن جامعه سوق داده و باعث تسهيل در مديريت بهينه و هويت‌بخشي به فضاهاي شهري مي‌شود.

سيادتي در مورد انتخاب واژه کوتاه و منحصر‌به‌فرد "سلام" براي پل غير‌همسطح مومن‌آباد که محل استقبال مسافران و زائران مي‌باشد، گفت: سلام از اسماء‌الحسني و يکي از نام‌هاي مبارک خداست و عادت و سنت پسنديده‌ي مرسوم در ميان مسلمانان مي‌باشد که در آيات قرآن کريم 42 بار نام آن تکرار شده است.

ايشان در پايان تاکيد کرد: نامگذاري پل غير‌همسطح مومن‌آباد بر‌اساس درخواست شوراي اسلامي روستاي مومن‌آباد و در کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر به تصويب رسيد.