تاریخ 1397/07/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4869 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بيش از سه هزار کيلوگرم چوب تاغ قاچاق در دامغان کشف شد 

سرويس حوادث:

مسوول يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان گفت: در 6 ماهه نخست سال 97 بيش از سه هزار کيلوگرم چوب تاغ قاچاق در دامغان کشف شد.

سيد حسين ميرعماد افزود: در 6 ماهه نخست سال 97 چوب تاغ بيش از سه هزار کيلوگرم به صورت قاچاق و يک هزار و 460 کيلوگرم از محل تاغزارهاي جنوب شهرستان دامغان کشف شد.

مسوول يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان اضافه کرد: اين محموله قاچاق با همکاري نيروهاي حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري و مأموران پاسگاه‌هاي انتظامي شهرستان دامغان کشف و ضبط شده است. وي خاطرنشان کرد: در اين رابطه تاکنون هفت متخلف بازداشت شدند و پرونده آنها جهت بررسي و پيگيري جرم به مراجع قضايي تحويل شد. ميرعماد ارزش محموله‌هاي کشف شده را 2 ميليارد و 522 ميليون ريال عنوان کرد و گفت: با توجه به اهميت و جايگاه منابع طبيعي در توسعه پايدار کشور بايد از اين گونه برداشت‌ها جلوگيري کرد. وي تصريح کرد: چوب تاغ به علت مقاومت بالا به کم آبي و شرايط سخت محيطي، ارزش فراواني در تثبيت خاک و جلوگيري از فرسايش بادي و ايجاد گرد و غبار داشته و در توليد علوفه و نفوذ آب به اعماق زمين تاثير فراواني دارد.

مسوول يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان تصريح کرد: استقرار گياه تاغ در مناطق بياباني با مشکلات فراوان و صرف هزينه‌هاي بالا امکان‌پذير است که حفظ و نگهداري از اين نعمت الهي وظيفه همگاني بوده و مشارکت آحاد مردم موجب ممانعت از دستبرد متجاوزان و فرصت‌طلبان به اين سرمايه ملي مي‌شود.

شهروندان مي‌توانند هرگونه برداشت غيرمجاز از سطح عرصه‌هاي منابع طبيعي را با شماره تلفن امداد جنگل و مراتع 1504 و يا 35242240 به اين اداره گزارش نمايند.

در حال حاضر يک هزار و 145 بهره‌بردار با ظرفيت 144 هزار و 256 واحد دامي از مراتع شهرستان دامغان بهره‌برداري مي‌کنند.


 14 مزاحم جاده‌اي در نيشابور دستگير شدند 

سرويس حوادث:

جانشين فرمانده انتظامي خراسان رضوي گفت: 14 عامل مزاحمت براي خودروهاي عبوري در مسيرهاي جاده‌اي شهرستان نيشابور دستگير شدند.

سرهنگ ابراهيم قربانزاده افزود: در پي گزارش چند فقره مزاحمت، سنگ‌پراني و ايجاد خسارت به خودروهاي عبوري در جاده کاشمر - نيشابور گروه‌هاي عمليات ويژه پليس وارد عمل شدند.

وي ادامه داد: در مرحله نخست اين عمليات هفت تن از عاملان مزاحمت دستگير و يک دستگاه خودرو پرايد متهمان توقيف شد. در مرحله دوم نيز گروه‌هاي گشت و کنترل نامحسوس پليس به يک دستگاه خودرو سواري پژو در جاده سبزوار- نيشابور مشکوک شدند.

جانشين فرمانده انتظامي خراسان رضوي گفت: پنج سرنشين اين خودرو بدون توجه به دستور ايست پليس قصد فرار داشتند اما با شليک هوايي متوقف و بازداشت شدند. همچنين دو نفر موتورسوار متهم به همدستي با سرنشينان اين خودرو توسط پليس دستگير شده‌اند.

وي افزود: تحقيق از اين متهمان با دستور صريح مقام قضايي ادامه دارد.


 11 اخلال‌گر در حمل‌ونقل کالاي استان سمنان دستگير شدند 

سرويس حوادث:

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان از دستگيري 11 اخلال‌گر حمل‌ونقل کالا در استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون روند حمل‌ونقل، بارگيري و توزيع کالا به‌صورت عادي انجام مي‌شود.

حيدر آسيابي در جمع خبرنگاران با بيان اينکه 11 اخلال گر در حمل‌ونقل کالا استان سمنان دستگير شدند، ابراز داشت: اين افراد که در تلاش براي ايجاد مانع بارگيري و حمل‌ونقل کالاي اساسي مردم توسط کاميون‌داران بودند که مورد شناسايي قرار گرفتند.

وي با بيان اينکه اين افراد پس از بازداشت و سير مراحل قانوني تحقيقات در حال حاضر با اخذ تعهد و تأمين کيفري لازم آزاد شدند، افزود: با هرگونه عوامل مخل روند اقتصادي به‌طور جد برخورد مي‌شود و از مردم نيز تقاضا داريم اين موارد را به نيروي انتظامي گزارش دهند.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان با بيان اينکه هر نوع اخلال در حمل‌ونقل و توزيع کالا از مصاديق بارز اقدام عليه امنيت اقتصادي است، ابراز داشت: از اصناف و گروه‌هاي مختلف نيز تقاضا داريم به‌منظور جلوگيري از سوء‌استفاده دشمنان مطالبات خود را از طريق قانوني پيگيري کنند.

آسيابي در ادامه تصريح کرد: ايجاد ناامني و بي‌ثبات جلوه دادن اقتصاد ازجمله شگردهاي دشمن براي ناکارآمد جلوه دادن نظام در آستانه چهل‌سالگي انقلاب به شمار مي‌رود که انتظار مي‌رود مردم در اين‌گونه موارد با هوشياري بيشتري عمل کنند.

وي با بيان اينکه برخورد قاطع در انتظار اخلالگران اقتصادي خواهد بود، افزود: در اموري نظير مايحتاج ضروري مردم قطعاً هيچ نهاد اجرايي کوتاه نخواهد آمد زيرا رسيدگي قاطعانه از سوي دستگاه قضا يکي از موارد مورد مطالبه مردم محسوب مي‌شود.