تاریخ 1397/07/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4869 برو جستجو جستجوی پیشرفته   يگان ويژه؛ بازوي مقتدر، توانمند و پشتيبان ماموريت‌هاي پليس 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جانشين يگان‌هاي ويژه ناجا از اين يگان به عنوان بازوي توانمند نيروي انتظامي و نمايش اقتدار اين سازمان در انجام ماموريت‌هاي محوله ياد کرد.

سردار "حبيب‌الله جان‌نثاري" در حاشيه آيين تکريم و معارفه فرمانده يگان ويژه استان سمنان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با تسليت ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان و اسارت آل‌الله(ع) و نيز گراميداشت ياد و خاطره شهداي دوران دفاع مقدس بر رويکرد مردم داري و مردم‌محوري يگان ويژه ناجا تاکيد کرد.

وي با اشاره به نقش موثر و بنيادي يگان‌هاي ويژه در تامين نظم و امنيت، گفت: براي پيشبرد اهداف و سياست‌هاي کشور و ماموريت‌هاي خطير خود از همه توان و ظرفيت‌هاي موجود استفاده خواهيم کرد.

سردار جان‌نثاري به ساماندهي، تجهيز و آموزش‌هاي لازم نيروهاي پليس براي برقراري امنيت و آرامش اشاره و بيان کرد: تمام سعي و تلاش خود را براي تحقق اين امر مهم متمرکز کرده‌ايم.

وي از يگان ويژه به عنوان بازوي توانمند نيروي انتظامي و نمايش اقتدار اين سازمان در انجام ماموريت‌هاي محوله ياد کرد و گفت: اين يگان با سطح آمادگي و عملياتي مطلوب، پشتيبان ماموريت‌هاي پليس است.

اين مقام ارشد انتظامي، پليس را نيرويي مقتدر و در عين حال خدمات رسان خواند و اظهارداشت: بي‌ترديد نمايش واقعي اين اقتدار در برابر قانون گريزان و مجرمان خواهد بود اما پليس با چهره اي خدوم و مهربان با عموم مردم مواجه مي‌شود.

جانشين يگان‌هاي ويژه ناجا با تاکيد بر ارتقاء آمادگي و توان علمي، بصيرتي، رزمي و عملياتي کارکنان اين يگان‌ها در سطح کشور، شرايط يگان ويژه استان سمنان را مطلوب ارزيابي کرد.


 بازديد استاندار سمنان از اداره کل پدافند غير‌عامل استانداري سمنان  

سرويس خبر

استاندار سمنان از اداره کل پدافند غير‌عامل استانداري سمنان بازديد نمود.

دکتر سيد شهاب‌الدين چاوشي استاندار سمنان از بخش‌هاي مختلف اداره کل پدافند غيرعامل بازديد و با کارکنان پدافند غيرعامل به گفت‌و‌گو پرداخت.

در اين بازديد مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان با اشاره به اهداف و رسالت پدافند غير‌عامل در خصوص رصد، شناسايي و پيگيري انواع تهديدات در سطح استان، تهيه طرح جامع پدافند غيرعامل را براي استان سمنان يکي از اسناد متقن و بالادستي و ماندگار برشمرد که توسط شرکت مجري در حال پيگيري و تهيه است.

ايرج کارخايي همچنين به برنامه‌هاي مختلف حوزه پدافند غيرعامل اشاره داشت و خواستار حمايت و همراهي براي اجراي اصول و دستورالعمل‌هاي حوزه پدافند غيرعامل در سطح استان شد.

در ادامه استاندار سمنان نقش و جايگاه پدافند غيرعامل را در سطح کشور مهم و ضروري برشمرد و خواستار توجه جدي و پيگيري مستمر براي تهيه و تنظيم طرح جامع پدافند غيرعامل به عنوان يک برنامه مشخص که در راستاي شناسايي تهديدات و چالش‌ها و ارائه راه‌هاي مقابله با تهديدات است، شدند.

دکتر چاوشي همچنين اظهار اميدواري نمود با برنامه‌هاي مختلفي که در نظر گرفته شده دستاوردهاي خوبي براي مباحث حوزه پدافند غير‌عامل براي افزايش امنيت و دفاع پايدار به دست آيد.

در ادامه استاندار سمنان از فضاي جديد اداره کل پدافند غير‌عامل در ساختمان شماره 2 استانداري بازديد نمودند.


 همزمان با اربعين حسيني
 موکب فرهنگي رسانه‌اي فجر در استان سمنان ايجاد مي‌شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فعالان رسانه‌اي، خبري و فرهنگي سمنان در قالب موکب "فرهنگي رسانه‌اي فجر" به ثبت و انعکاس گسترده حضور ميليوني شيفتگان امام حسين‌(ع) در راهپيمايي عظيم اربعين حسيني مي‌پردازند.

مدير اجرايي موکب فرهنگي رسانه‌اي فجر گفت: اين موکب با هدف استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي و ايجاد چتر خبري و فرهنگي از راهپيمايي عظيم اربعين حسيني ايجاد شده است.

علي مهرزاد اظهار داشت: در اين موکب داوطلبان فرهنگي و رسانه‌اي با توجه به تخصص خود در زمينه هاي مختلف به فعاليت‌هاي فرهنگي و رسانه‌اي و اطلاع‌رساني از فعاليت‌هاي موکب‌هاي استان سمنان در ايام اربعين حسيني مي‌پردازند.

وي گفت: ساخت مستند از راهپيمايي اربعين حسيني، توليد تيزر، موشن گرافيک و... و نيز انعکاس اخبار اين واقعه عظيم از برنامه‌هاي اين موکب است.

مهرزاد با اشاره به حضور تصوير برداران و فعالان رسانه‌اي در اين موکب، پخش گزارش‌هاي مستقيم تصويري و خبري از حضور گسترده مردم در راهپيمايي اربعين حسيني از شبکه‌هاي استاني و ملي از ديگر برنامه‌هاي اين موکب است.

مدير اجرايي موکب فرهنگي رسانه‌اي فجر گفت: سايت ويژه‌اي به آدرس fajrtv_com در اين خصوص طراحي و فعال شده و مسوولان موکب‌هاي مي‌توانند اخبار خود را از طريق آن منعکس کنند.

استان سمنان در ايام اربعين حسيني قريب 30 موکب برپا و به راهپيمايان اربعين حسيني خدمات مختلف ارائه مي‌کند.


 مديرکل کميته امداد امام خميني استان سمنان
 به رغم مشکلات اقتصادي، کمک‌هاي مردم به محرومين بيش از دو برابر افزايش يافته است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل کميته امداد امام خميني استان سمنان از رشد بيش از دو برابري کمک هاي مردم به محرومين و نيازمندان به رغم مشکلات اقتصادي خبر داد و گفت: کمک هاي مردمي در اين استان در سرفصل هاي مختلف امسال از رشد بسيار بالايي برخوردار است.

سيدجواد رضوي در نشست خبري به خبرنگاران اظهار داشت: به عنوان نمونه در جشن عاطفه‌ها امسال که در دو مرحله برگزار مي‌شود حجم کمک‌هاي مرحله اول بيش از دو برابر سال قبل است.

وي حجم کمک‌هاي مردمي در جشن عاطفه‌ها در مجموع دو مرحله در سال گذشته را 9 ميليارد ريال بيان کرد و گفت: امسال تنها در مرحله اول 21 ميليارد ريال کمک به دانش‌آموزان در اين استان صورت گرفته است.

رضوي با بيان اينکه مرحله دوم اين طرح يازدهم مهر و در سطح مدارس انجام مي‌شود، اظهار داشت: مرحله دوم طرح جشن عاطفه‌ها در 492 واحد آموزشي برگزار مي‌شود.

وي شمار دانش‌آموزان تحت پوشش اين نهاد را دو هزار و 500 نفر و تعداد دانشجويان را 470 نفر بيان کرد و گفت: بين تمام دانش‌آموزان لوازم‌التحرير و کيف مناسب توزيع شده و به دانشجويان نيز در دانشگاه‌هاي دولتي سه ميليون ريال و در ساير دانشگاه‌ها بر‌اساس دوره تحصيلي بين هفت تا 21 ميليون ريال سرانه اعطا مي‌شود.

وي با اشاره به طرح جمع‌آوري زکات نيز گفت: تعهد امسال کميته امداد استان سمنان 92 ميليارد ريال است که در شش ماهه امسال 79 ميليارد و 700 ميليون ريال زکات جمع‌آوري شده است.

رضوي در‌خصوص طراح‌هاي اکرام، محسنين و شفا نيز حجم تعهدات را 60 ميليارد ريال بيان کرد و افزود: تاکنون 64 درصد اين رقم محقق شده است.

مديرکل کميته امداد امام خميني استان سمنان به اجراي طرح احسان حسيني همزمان با يازدهم محرم امسال نيز در اين استان اشاره کرد و گفت: در قالب اين طرح نيز 16 ميليارد ريال کمک شامل غذاي گرم، برنج و روغن با کمک خيرين بين نيازمندان در استان سمنان توزيع شده است.

در استان سمنان 13 هزار خانوار شامل 23 هزار نفر مدد جو تحت پوشش کميته امداد امام خميني‌(ره) قرار دارند.


 آموزش مفاهيم مديريت پسماند در مدارس سطح شهر سمنان آغاز شد 

سرويس خبر

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري سمنان از آغاز آموزش مفاهيم مديريت پسماند در مدارس سطح شهر سمنان از 7 مهرماه خبرداد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حميدرضا پيوندي طي اعلام اين خبر گفت: آموزش با توجه به اجراي تفاهم‌نامه في‌مابين سازمان مديريت پسماند با اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان و برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده از سوي سازمان مديريت پسماند کارشناسان آموزش با توجه به جدول زمان‌بندي معين به 74 مدرسه ابتدايي شهر سمنان مراجعه مي‌کنند.

وي در ادامه افزود: در اولين روز آموزش 170 دانش‌آموز در شش پايه مقطع تحصيلي ابتدايي در مدرسه دخترانه نيمه شعبان و 183 دانش‌آموز نيز در مدرسه دخترانه زحمتکش با حضور کارشناسان آموزش و ابزاري چون پلاکارد و نمايش پاورپوينت با مفاهيم مديريت پسماند و تفکيک زباله از مبداء و راه‌هاي کاهش توليد زباله آشنا شدند و در پايان برگزاري مسابقه و اهداء جوايز، آموزش در آن مدرسه اتمام يافت.پيوندي با اشاره به اينکه فرهنگ‌سازي در پايه‌هاي تحصيلي پايين‌تر براي دانش آموختگان، آموزش‌پذيرتر و نهادينه‌تر خواهد شد و به سرعت هم نتيجه مي‌دهد، عنوان کرد: اين آموزش‌ها که با هدف گسترش فرهنگ تفکيک مواد بازيافتي و پسماندهاي خشک و تر از مبداء و ارتقاي سطح آگاهي دانش‌آموزان و نهادينه کردن آموزش‌هاي تفکيک پسماند و حفظ پاکيزگي محيط زيست از دوران کودکي، آموزشگران سازمان مديريت پسماند، اقدام به آموزش بازيافت در سطح مدارس شهر سمنان کرده است.

وي درخصوص ديگر اقدامات ويژه اين سازمان در سال تحصيلي جديد بيان داشت: آموزش مفاهيم مديريت پسماند در سال جديد با توجه به دستيابي به اهداف طرح جامع مديريت پسماند و گسترش همکاري‌هاي مدارس با سازمان به جهت عملياتي کردن بحث تفيکيک زباله از مبداء اقدام به ايجاد تشکل‌هاي زيست محيطي دانش‌آموزي کرده است که در اولين آموزش 12 دانش‌آموز خودجوش و فعال در اين تشکل ثبت‌نام شدند که طي جلسات توجيهي و آموزشي از سوي واحد آموزش سازمان مديريت پسماند وظايف ويژه‌اي به آنان به عنوان نماينده سازمان در مدارس محول خواهد شد.

اين مقام مسئول در پايان خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم فرهنگسازي در زمينه پسماند، امسال با هماهنگي آموزش و پرورش و درخواست آنها در مقطع تحصيلي متوسطه دوره اول نيز، آموزش چهره به چهره اجرايي مي‌شود و لازم به ذکر است طرح آموزش مدارس از سال 92 آغاز و در سال تحصيلي 97-96 نيز تعداد 2585 نوآموز پيش‌دبستاني و 11760 دانش‌آموز ابتدايي با مفاهيم مديريت پسماند آشنا شدند. اميد است با آموزش شهروندي در بين دانش‌آموزان، در مسير اعتلاي فرهنگ بازيافت بتوان در سطح شهر گام برداشت، هرچند کار سختي است و شايد نتيجه‌اش مثل رشد يک نهال تا درخت تنومند باشد اما در طول چند سال آينده با ورود دانش‌آموزان به جامعه به ثمر مي‌نشيند و نقش مهمي را ايفا کنند.


 خبر 

تامين سوخت کافي براي خودروها

و خانه‌ها در استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

براي رفاه حال مردم و مسافران جاده تهران- مشهد و مسيرهاي شمالي، انواع فرآورده‌هاي سوختي به اندازه کافي در استان سمنان ذخيره‌سازي شده و مشکلي در عرضه آن وجود ندارد. مدير شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي استان سمنان گفت: علاوه بر اينکه عرضه بنزين با روال عادي در اين استان انجام مي‌شود، سوخت مناطق صعب‌العبور بدون گاز طبيعي هم ذخيره شده و موجودي نفت گاز هم کافي است. سبحان رجب‌پور افزود: از ابتداي سال تاکنون هيچ جايگاهي به دليل کمبود فرآورده‌هاي سوختي حتي براي يک لحظه تعطيل نشده و فقط برخي از جايگاه‌ها براي مدت کوتاهي به دليل مشکل در سامانه و يا خريد فرآورده دچار مشکل شده بودند. رجب‌پور افزود: 70 جايگاه عرضه بنزين و نفت گاز و 40 جايگاه عرضه گاز CNG در استان سمنان فعال و اين تعداد جايگاه براي 10 سال آينده اين استان هم کافي است.

با تلاش جوانان سمناني، برترين اختراع تعاوني

دانش‌بنيان کشور؛

طراحي و راه‌اندازي بهينه‌ساز ديتابيس

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

تيمي از جوانان مبتکر سمناني موفق شدند سامانه بهينه‌ساز ديتابيس را طراحي و راه‌اندازي کنند.ناصر محمودي، طراح و عضو اين گروه تحقيقاتي گفت: بهينه‌ساز جاپکو سامانه کاهش‌دهنده حجم تصاوير ديتابيس سازمان‌هاست.محمودي گفت: سازمان‌ها با نصب سامانه بهينه‌ساز ديگر نيازي به خريد تجهيزات شبکه و ارتقاي سرور ندارند. اين مبتکر افزود: کاهش حجم تصاوير از 60 تا 90 درصد بدون افت کيفيت، قابليت اتصال به هر نوع بانک اطلاعاتي،کاهش پهناي باند در شبکه سازمان‌ها و افزايش تعداد کاربران را از جمله مزاياي استفاده از اين سامانه عنوان کرد. وي با بيان اينکه، اين تيم تحقيقاتي در قالب تعاوني دانش‌بنيان فعاليت مي‌کنند، گفت: اين تيم براي طراحي و راه‌اندازي اين، سامانه سه سال وقت گذاشته‌اند. اين دوازدهمين اختراعي است که در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکيت‌هاي صنعتي به شماره 72700 به ثبت رساندند. تيم تحقيقاتي شرکت دانش‌بنيان جاپکو با رونمايي از سامانه بهينه‌ساز، امسال به عنوانه برترين تعاوني دانش‌بنيان کشور معرفي شدند.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

غير‌فعال شدن کارت سوخت استان‌هاي مرکزي کشور در مرز

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به منظور پيشگيري از قاچاق سوخت، کارت سوخت استان‌هاي مرکزي در استان‌هاي مرزي غير‌فعال شد.عبدالله هندياني معاون پيشگيري و کاهش تقاضاي ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با اعلام اين خبر در سمنان گفت: با کدينگ شدن کارت‌هاي سوخت در کشور، به منظور پيشگيري از قاچاق سوخت، از اين پس کارت‌هاي سوخت استان‌هاي مرکزي در استان‌هاي مرزي غير فعال است تا به علت اختلاف قيمت سوخت در ايران و کشورهاي همسايه، اين راه قاچاق سوخت براي سودجويان بسته شود.

مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي سمنان خبر داد

دوره الکترونيکي ضمن خدمت حفظ و مفاهيم

قرآن کريم ويژه کارکنان دولت برگزار مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان از برگزاري دوره الکترونيکي ضمن خدمت حفظ و مفاهيم قرآن کريم جزء سي‌ام، ويژه کارکنان دولت از اول آبان سال جاري خبر داد.

مجتبي نورمحمدي گفت: با توجه به توافق صورت گرفته با سازمان اداري و استخدامي کشور اين دوره با عنوان آموزش سبک زندگي بر مبناي آموزه‌هاي ديني با محوريت حفظ و مفاهيم سوره‌هاي ناس تا زلزال با رويکرد آموزش و انتقال مفاهيم سبک زندگي ديني برگزار خواهد شد. وي اظهار داشت: تمامي کارکنان دولت و ساير علاقه‌مندان شرکت در اين دوره مي‌توانند از اول آبان‌ماه همزمان با مراجعه به پايگاه اينترنتي www.quraneou.ir ثبت‌نام و از محتوي اين دوره الکترونيکي بهره‌مند شوند. مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان افزود: از مهمترين مزاياي شرکت در اين دوره بهره‌مندي از هشت ساعت آموزش ضمن خدمت و شرکت در قرعه‌کشي بيش از دو هزار جائزه نقدي و فرهنگي براي نفرات برگزيده اين آزمون است.

فرمانده سپاه استان سمنان:

جهان فهميد براي عزتمندي بايد مانند ايران

مقابل آمريکا ايستاد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

يادواره 45 شهيد شهر رويان و بخش مرکزي شهرستان شاهرود با حضور خانواده معظم شهدا، ايثارگران، مسئولان و قشرهاي مختلف مردم در مسجد جامع اين شهر برگزار شد.سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه قائم استان سمنان در اين مراسم گفت: در طول 40 سال انقلاب اسلامي در هيچ دوراني آن‌قدر آمريکايي‌ها زبون نبوده‌اند و براي اولين بار در سازمان ملل تمام رهبران سياسي دنيا به حالت تمسخر به يک رئيس‌جمهور خنديدند.حسن‌زاده افزود: همين زبوني آمريکا و سخنان انقلابي رئيس‌جمهور ايران باعث شد تا همه پس از برجام بدانند که در برابر آمريکا بايد محکم ايستاد و اين مهم فقط تکيه‌ بر وعده الهي داشت.وي تاکيد کرد: در بررسي شباهت‌هاي عاشوراي حسيني و دفاع مقدس، هشت سال جنگ تحميلي به‌ واقع تبلور عاشوراي انقلاب اسلامي محسوب مي‌شود.