تاریخ 1397/07/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4869 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان
 مداحان در برنامه‌هاي خود جوانان را با امام حسين‌(ع) و فرهنگ عاشورا آشنا کنند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان با تاکيد بر اينکه پيام عاشورا بايد به خوبي براي نسل جوان تبيين شود، گفت: مداحان مي‌توانند از طريق بيان فرمايشات حضرت سيدالشهدا‌(ع) در مداحي‌هاي خود جوانان را با امام حسين‌(ع) و زندگي ايشان آشنا کنند و فرهنگ عاشورا را به خوبي منتقل نمايند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در ديدار جمعي از سنگرسازان بي‌سنگر استان سمنان به مناسبت هفته دفاع مقدس با وي اظهار داشت: وظيفه مهم مداحان، انتقال مفاهيم عاشورا و نيز پيام امام حسين‌(ع) است و مداحان سخنان حضرت سيدالشهدا‌(ع) را در مداحي‌ها به‌کار گيرند.

وي با اشاره به اهميت عاشورا‌شناسي و شناخت جامعه از حضرت سيد‌الشهدا‌(ع) گفت: شناخت امام حسين‌(ع) از راه سخنان اين بزرگوار و عمل ايشان محقق مي‌شود.

شاهچراغي اظهار داشت: با تعمق در سخنان حضرت سيد‌‌الشهدا مي‌توان ايشان را به درستي شناخت و از اين رو بايد در مداحي و مرثيه‌هاي ماه محرم و صفر به سخنان امام حسين‌(ع) توجه ويژه شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ شهادت و ايثار در جامعه نيز گفت: خاطرات رزمندگان دفاع مقدس مکتوب شود.

وي ادامه داد: بايد خاطرات رزمندگان از سوي آنان نوشته و مکتوب شود تا براي نسل‌هاي بعد ماندگار شود.

امام‌جمعه سمنان با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه گفت: بايد اين فرهنگ غني براي نسل جوان و نوجوان تبيين و تشريح شود تا اين نسل با فرهنگ غني دفاع مقدس و رشادت‌هاي ايثارگران آشنا شوند.

وي با بيان اينکه شهدا و به ويژه امام حسين‌(ع) به خاطر عشق به معبود قدم در راه شهادت گذاشتند، تصريح کرد: بهتر از عشق چيزي در دنيا وجود ندارد و شما سنگرسازان بي‌سنگر عاشق خدا و شهادت بوديد و با اين انگيزه خدايي به جبهه‌هاي جنگ عليه باطل اعزام شديد.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه امنيت و توسعه امروز کشور مرهون و مديون خون شهدا و رشادت‌ ايثارگران است، گفت: همه بايد قدردان ايثارگري رزمندگان و شهدا باشيم.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه امروز نيز در حال جنگ هستيم و جنگ ادامه دارد، اضافه کرد: امروز دشمن از طريق جنگ اقتصادي و جنگ رواني وارد صحنه شده است و رمز پيروزي همان رموز دوران دفاع مقدس است.


 مرحله پاياني با حضور 40 گردان نمونه بسيجيان از سراسر استان سمنان برگزار مي شود؛
 رزمايش اقتدار عاشورايي بسيج سپاهيان محمد رسول‌الله 2 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد (عج) استان سمنان از برگزاري مرحله پاياني رزمايش "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" در مرکز اين استان خبر داد و گفت: با برگزاري اين مرحله، رزمايش سپاهيان محمد رسول‌الله 2 به ايستگاه آخر مي‌رسد.

سردار سرتيپ حسن حسن‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين مرحله از رزمايش بزرگ "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" با حضور 40 گردان نمونه بسيجيان از سراسر استان سمنان برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به زمان برگزاري اين مرحله از رزمايش "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" در سمنان تصريح کرد: اين مرحله از رزمايش صبح روز پنج‌شنبه، دوازدهم مهرماه امسال در سمنان برگزار مي‌شود.

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان رزمايش "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" با اشاره به اينکه اجراي اين رزمايش به مدت 40 روز در استان سمنان برنامه‌ريزي شد، عنوان کرد: در اين مدت بسيجيان حاضر در اين رزمايش، علاوه بر نشان‌دادن آمادگي نظامي، در عرصه خدمت‌رساني به محرومان نيز توانايي خود را به نمايش گذاشتند.

سردار حسن‌زاده با اشاره به اينکه رزمايش "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" با اجتماع بسيجيان در همه شهرستان‌هاي استان سمنان آغاز شد، تصريح کرد: از ابتداي برگزاري اين رزمايش، گروه‌هاي جهادي بسيجيان استان سمنان نيز براي امر خدمت‌رساني در قالب اين رزمايش در نقاط محروم استان سمنان مستقر شده و در راستاي رفع محروميت از چهره روستاها و روستائيان در نقاط محروم و دورافتاده اين استان، خدمات بهداشتي، درماني، فرهنگي، قرآني و عمراني ارائه کردند.وي با اشاره به رضايتمندي اهالي روستاهاي محروم از نحوه و کيفيت ارائه خدمات بسيجيان اردوهاي جهادي در اينکه رزمايش "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" استان سمنان، از ادامه برگزاري اين اردوهاي جهادي تا پايان امسال خبر داد و گفت: بر اين اساس بسيجيان در قالب اردوهاي جهادي به نقاط محروم و محلات اسلامي استان سمنان رفته و به اهالي آن خدمات باکيفيت در عرصه‌هاي فرهنگي، پزشکي، قرآني، عمراني و ديگر عرصه‌هاي خدمت رساني ارائه مي‌دهند.فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج)استان سمنان با اشاره به کيفيت برگزاري مرحله پاياني رزمايش "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" اين استان تصريح کرد: اين مرحله مهم از رزمايش بزرگ "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2" هم‌زمان با برگزاري تجمع 100 هزار نفري بسيجيان در پايتخت کشور انجام خواهد شد و گردان‌هاي بسيج اعم از بيت المقدس و امام علي‌(ع) و کوثر و گروه‌هاي نمونه جهادي در آن حضور مي‌يابند.سردار حسن‌زاده با اشاره به اينکه در اين مرحله از رزمايش بزرگ "اقتدار عاشورايي بسيج؛ سپاهيان محمد رسول‌الله 2"، نظم تمام عيار و معني‌دار گردان‌هاي نمونه بسيجيان حاضر در اين رزمايش براي نخستين بار به نمايش گذاشته مي‌شود عنوان کرد: در اين مرحله از رزمايش، بسيجيان حاضر در آن با نظمي مثال‌زدني از مسير بلوار اميرکبير و نيز بلوار امام رضا‌(ع) به سوي مصلاي بزرگ سمنان به صورت حماسي پياده روي کرده و تجمع بزرگ بسيجيان در اين مکان برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به برنامه‌هاي تجمع بزرگ بسيجيان استان سمنان در مصلاي بزرگ اين شهر، اداي احترام به مقام شامخ شهيدان، اجراي سرود حماسي، سان مسئولان از بسيجيان حاضر در ميدان و اجراي حرکات رزمي توسط بسيجيان را از جمله اين برنامه‌ها برشمرد.