تاریخ 1397/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4856 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان:
 امر به معروف از خانواده‌ها شروع شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان: تنها راه حل مشکلات جامعه، امر به معروف و نهي از منکر است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد شاهچراغي در ديدار با اعضاي شوراي امر به معروف و نهي از منکر و هيات‌هاي مذهبي و مساجد و بقاع متبرکه و شوراي اصناف و جمعي از طلايه‌داران امر به معروف استان سمنان گفت: استفاده از ظرفيت‌هاي ماه محرم براي امر به معروف و نهي از منکر، فرصتي است که بايد از آن استفاده شود.

شاهچراغي با اشاره به وظيفه عمومي مردم اجراي در امر به معروف و نهي از منکر گفت: پدر و مادر در قبال فرزندان مسئوليت سنگيني دارند و بايد امر به معروف و نهي از منکر از خانه شروع شود.

وي با يادآوري آغاز محرم گفت: مهمترين درس عاشورا احياي امر به معروف و نهي از منکر است.

حجت‌الاسلام غلامرضا زاهدي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان افزود: 39 شوراي امر به معروف و نهي از منکر به هيات‌هاي مذهبي ابلاغ شده و آموزش‌هاي لازم نيز به اين افراد داده شده است.

محمد سمندي معاون مردم به دولت ستاد امر به معروف و نهي از منکر استان سمنان در اين جلسه گفت: تعداد زيادي از پرونده‌هاي طلاق بين زوجين در اين ستاد بررسي شده و خوشبختانه از طلاق بسياري از زوجين جلوگيري شده است.


 معاون استانداري سمنان:
 حل مشکلات آب به مديريت يکپارچه وابسته است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان گفت: مديريت يکپارچه منابع راهکار حل مشکلات در زمينه مسايل آبي است.

سعيد ناجي در نشست شوراي حفاظت از منابع آب استان سمنان در سالن غدير استانداري، افزود: اکنون استان در زمينه مديريت منابع آب و انتقال دچار مشکل است.

وي ادامه داد: مسوولان براي تحقق راهبرد ايجاد مديريت واحد و کارشناسي براي حل مشکلات اين استان در زمينه انتقال آب اهتمام ويژه داشته باشند.

ناجي اظهار داشت: به دليل آميختگي با مسايل امنيتي بايد مديريت منابع آبي با شرايط خاص انجام شود. وي تصريح کرد: صحبت درباره منابع آبي بحثي حساس است و بايد با جديت و هوشياري صورت گيرد و مسوولان از سليقه‌اي عمل کردن در اين حوزه پرهيز کنند.

معاون استانداري سمنان، بر شناسايي موانع و مشخص کردن سهم هريک از موانع تاکيد کرد.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان سمنان نيز در اين نشست، مديريت مصرف آب را مهم و ضروري دانست و افزود: کشور سال آبي سختي را با هماهنگي و همکاري ارگان‌هاي درگير پشت سر گذاشته است.

ايرج حيدريان ادامه داد: کاهش بارش‌ها و خشکسالي‌هاي پي‌در‌پي مشکلات زيادي را ايجاد کرده است. وي اظهار داشت: امسال به دليل کم‌آبي، چهار هزار مگاوات برق از توليد نيروگاه هاي برق آبي کشور کاسته شد.

وي تصريح کرد: از سوي وزارت نيرو مقرر شده ميزان مصرف آب شهرداري‌ها براي آبياري فضاي سبز 30 درصد نسبت به سال گذشته به منظور جبران کم‌آبي کاهش يابد.

حيدريان با اشاره به کمبود آب در شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: کمبود آب در اين شهرستان با حفر سه حلقه چاه رفع شد، در زمان حاضر براي شهرستان شاهرود 770 ليتر در ثانيه آب آشاميدني تامين شده است.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان سمنان گفت: 91.5 درصد از آب سد نمرود متعلق به سمنان است، مبدا سد نمرود در استان همجوار قرار دارد و به همين دليل، کار مديريت منابع آبي پيچيده شده است.

حيدريان خاطرنشان کرد: انتقال آب سد نمرود به سمنان داراي مشکلاتي است که حل آن نيازمند همدلي و انسجام مسوولان با يکديگر است. در اين نشست درباره مديريت منابع و مصارف حوضه آبريز حبله‌رود و مديريت مصرف آب، تبادل‌نظر و مصوبات نشست قبل پيگيري شد.


 انديشکده کار، کارآفرين و اشتغال در سمنان تاسيس مي‌شود 

سرويس خبر

رئيس بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه مهم‌ترين اصل بسيج اساتيد، تبيين اهداف شور حسيني است، اظهار کرد: «يکي از رسالت‌هاي بسيج اساتيد رسوا کردن چهره‌هاي نفاق است. بسيج اساتيد با شبکه‌سازي و وحدت کلمه مي‌توانند جرياني را در دانشگاه ايجاد کرده و به کمک حرکت تشکيلاتي و نظم در روزهاي خاص پيامي را در دانشگاه به اطلاع دانشجويان برسانند.»

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان، سيد محمود‌ هاشمي با بيان اينکه کرسي‌هاي نظريه‌پردازي در برطرف کردن شبهات دانشجويي بسيار موثر است، افزود: «بسيج اساتيد بايد در رونق بخشيدن به کرسي‌هاي نظريه‌پردازي انقلابي بکوشند و تلاش کنند پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي دانشجويي را به سمت حل مسائل و مشکلات جامعه پيش ببرند و موضوعات راهبردي را مورد مطالعه قرار دهند تا بسياري از مسائل جامعه به کمک دانشگاه‌ها حل شود.»

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان در اين نشست با تسليت به مناسبت ايام سوگواري سيدالشهدا و خيرمقدم به ميهمانان حاضر در جلسه، پس از ارائه آمار و گزارش مختصري از فعاليت‌ها و اقدامات واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان بيان کرد: «رسالت اصلي دانشگاه‌ها آموزش و پژوهش است اما دانشگاه آزاد اسلامي همان‌طور که از نامش پيداست رسالت فرهنگي سنگين‌تري دارد و در اشاعه فرهنگ اسلامي بسيار کوشيده و موثر ظاهر شده است.»

عبدالله خالصي دوست با بيان اينکه تقارن ماه محرم و هفته دفاع مقدس تقارن زيبا و پرمفهومي است، افزود: «تفکر بسيجي از نهضت عاشورا و محرم سرچشمه گرفته و وظيفه ما گسترش فرهنگ بسيج در بين دانشجويان و ديگر استادان است چراکه در سايه تفکر بسيجي و کار تيمي بسياري از مشکلات حل مي‌شود.»

نماينده نهاد رهبري در دانشگاه‌هاي استان سمنان هم در اين نشست با بيان اهداف سيدالشهدا در قيام عاشورا اظهار کرد: «بسيج اساتيد با مجموعه عظيمي از دانشجويان و افکار در ارتباط است که مي‌توانند در کلاس‌هاي درس، حلقه صالحين به‌خوبي عقايد دانشجويان را با نيازهاي انقلاب هم‌سو کند و اين مهم تنها با فداکاري بسيج اساتيد ممکن مي‌شود.»

رئيس بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان در اين جلسه از ايجاد انديشکده کار، کارآفرين و اشتغال خبر داد.

سيف‌الله سعدالدين با بيان ضرورت اشتغال در جامعه امروز اظهار کرد: «با توجه به نياز جوانان و فارغ‌التحصيلان در جامعه، نياز به ايجاد انديشکده کار، کارآفرين و اشتغال حس مي‌شد از اين ‌رو براي توسعه فرهنگ کار و اشتغال با استفاده از هم‌افزايي و طوفان فکري اعضاي هيات علمي نسبت به ايجاد اين انديشکده اقدام شد تا به کمک آن مسئله بيکاري جوانان تا حدي حل شود.»

در اين نشست استادان، اعضاي بسيج اساتيد به تبادل‌نظر و مرور آيين‌نامه آن پرداختند.


 کمک 5/1 ميليارد توماني سمناني‌ها در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها 

سرويس خبر

مردم نيک‌انديش استان سمنان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها يک ميليارد و 530 ميليون تومان به دانش‌آموزان نيازمند استان سمنان در قالب نقد و کالا کمک کردند.

مديرکل کميته امداد استان سمنان گزارشي از کمک‌هاي جمع‌آوري‌شده در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها را ارائه کرد.

به گزارش سايت خبري کميته امداد، سيد جواد رضوي، مديرکل کميته امداد استان سمنان از حضور پرشور مردم استان سمنان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها خبر داد و گفت: بر‌اساس آمار اوليه مردم نيکوکار استان سمنان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها که در 15 و 16 شهريورماه برگزار شد يک ميليارد و 530 ميليون تومان به دانش‌آموزان نيازمند کمک کردند. وي بيان کرد: از مجموع يک ميليارد و 530 ميليون تومان کمک‌هاي جمع‌آوري‌شده در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها، يک ميليارد و 212 ميليون تومان از طريق 41 مرکز نيکوکاري استان سمنان جمع‌آوري شده و 318 ميليون تومان کمک‌هاي دريافتي کميته امداد در سراسر استان سمنان بوده است.

سيد جواد رضوي کمک‌هاي نقدي جمع‌آوري‌شده براي تهيه نوشت‌افزار، پوشاک، کيف و کفش دو هزار و300 هزار دانش‌آموز تحت حمايت نيازمند کميته امداد و نيازمندان استان سمنان دانست و افزود: اين وسايل ضروري درسي تا قبل از بازگشايي مدارس و به دانش‌آموزان تحويل داده مي‌شود. وي با اشاره به اينکه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در 11 مهرماه سال جاري و با همکاري آموزش‌وپرورش برگزار مي‌شود، گفت: دانش‌آموزان 422 مدرسه کمک‌هاي نقدي و غير‌نقدي خود را براي تأمين نيازهاي ضروري همکلاسي‌هاي محروم، به آن‌ها اهدا مي‌کنند.

مدير‌کل کميته امداد استان سمنان با اشاره به راه‌اندازي ابزار نوين ارتباطي در جذب کمک‌هاي مردمي و تسهيل در اين امور، گفت: هم‌استاني‌هاي سمناني مي‌توانند از طريق نصب نرم‌افزار سکه و يا شماره‌گيري

# 023*1*8877* از طريق تلفن همراه، و يا واريز ‌به حساب بانک صادرات به شماره 0102318463009 و کارت‌بانکي 6037691990176984 کمک‌هاي نقدي خود را براي جشن عاطفه‌ها واريز کنند.


 نماينده مجلس:
 قوانين ساختار اداري استان سمنان مجزا از کشور نيست 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي گفت: قوانين مربوط به ساختار اداري و استقرار اداره‌هاي کل در استان سمنان استثنا‌بردار نيست و همانند کشور بايد اجرايي شود.

احمد همتي در نشست با نمايندگان انجمن‌‌هاي صنفي و شرکت‌‌هاي حمل و نقل مسافر، بار و رانندگان استان سمنان، با اشاره به ادغام کشوري اداره‌هاي کل زيرمجموعه وزارت راه و شهرسازي، افزود: قانون در اين بخش در استان سمنان مانند ساير نقاط کشور بايد اجرا شود. وي با بيان اينکه سمنان نيز استاني است که بخشي از کشور و حاکميت اسلامي است، تاکيد کرد: طبق قانون، جايگاه اداره‌هاي کل در مرکز استان است و مراتب اين قانون بايد در استان سمنان نيز اجرا شود.

نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي، بند ي از ماده 29 قانون مديريت خدمات کشوري، بند ب ماده 14 قانون تقسيمات کشوري و مصوبه شوراي عالي شهرسازي با امضاي رياست جمهوري را قانون‌هاي مرتبط با استقرار اداره‌هاي کل تابع وزارت راه و شهرسازي در مراکز استان‌ها برشمرد.

همتي، اين قوانين را محکم و شفاف دانست و افزود: اگر کسي خلاف اين قوانين و منافقانه رفتار کند، مردم روبه‌روي او مي‌ايستند و ما نيز براي اجراي قانون در کنار مردم هستيم. وي با تاکيد بر اين که مسوولان خود را به اجراي قانون در اين مورد مجاب کنند، بيان کرد: مسوولان بايد خود به اجراي قانون گرايش داشته باشند و ناپسند است که مردم مسوولان را مجبور به اجراي قانون کنند.

همتي افزود: اجراي قانون يکي از راه‌هاي توسعه است و هر‌چه اصرار بر اجراي قانون وجود داشته باشد، ظرفيت‌ها بيشتر بروز مي‌کند.

وي با بيان اينکه بي‌قانوني باعث از بين رفتن ظرفيت‌ها مي‌شود، خاطرنشان کرد: عملکرد سليقه‌اي، من‌درآوردي و خلاف قانون، کار به جايي نمي‌برد.

نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: فرآيندها در کشور بايد به گونه‌اي باشد فردي که قانون‌گريزي مي‌کند هزينه سنگين بدهد و کشور دچار مشکل نشود.

وي بيان کرد: شرايط بايد به سمتي برود تا با قانون‌گريزي عملکرد خلاف قانون در هر سطح و از هر قوه، برخورد قاطع شود.

همتي با اشاره به اين که هر که خلاف قانون عمل کرد مردم در برابر او مي‌ايستند، گفت: شهروندان و انجمن‌هاي مردمي بايد مستند عليه قانون‌شکني ايستادگي کنند.

نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه حدود 70 درصد از حجم حمل و نقل بار استان در سمنان به سمت غرب استان انجام مي‌شود، گفت: اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي بايد به شکلي براي کل استان فرصت ايجاد کند.

در اين نشست نمايندگان انجمن‌‌هاي صنفي و شرکت‌هاي حمل و نقل مسافر و بار و رانندگان استان سمنان، مشکلات حوزه صنفي خود را مطرح کردند که عمده آن درباره افزايش تصاعدي هزينه‌ها، افزايش قيمت اتوبوس، کمياب شدن لوازم يدکي، چند برابر شدن هزينه‌هاي تعمير و بيمه رانندگان و به‌روز نبودن برخي قوانين در حوزه حمل و نقل بود.

کل تردد وسايل نقليه در محورهاي اصلي استان سمنان از ابتداي سال 97 تا بيستم شهريور 71 ميليون و 400 وسيله نقليه بود که توسط 54 دستگاه ترددشمار به ثبت رسيد.

80 شرکت حمل و نقل کالا و 40 شرکت حمل و نقل مسافر در استان سمنان فعاليت دارند.


 سرويس خبر 

نماينده، ولي‌فقيه استان سمنان:

رضايت بازنشستگان سبب خوشنودي خداست

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده، ولي‌فقيه در استان سمنان: جلب رضايت بازنشستگان و خدمت به اين قشر سبب رضايت و خشنودي خداوند است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در جمع مديران صندوق بازنشستگي کشوري و کانون‌هاي بازنشستگي استان خدمات صندوق بازنشستگي کشوري را مطلوب ارزيابي کرد.

وي گفت: تکريم بازنشستگان حق آنها است و در دين اسلام در خصوص احترام به بزرگان و خدمت به آنان بسيار سفارش شده است.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان همچنين با تاکيد بر برنامه‌ريزي بيشتر مسئولان براي برنامه‌هاي فرهنگي و مالي براي بازنشستگان افزود: مسئولان علاوه بر رسيدگي به وضعيت مالي و اقتصادي اين قشر، از تجارب آنها در ساير بخش‌ها استفاده کنند.

صادق نيکدل مدير صندوق بازنشستگي کشوري استان هم در اين ديدار به بيان فعاليت‌هاي صندوق پرداخت.

تجليل از بازنشستگان تامين اجتماعي در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در مراسمي به پاس يک عمر تلاش، از بانشستگان تامين اجتماعي استان سمنان قدرداني شد.

محمد اخلاقي مديرکل تامين اجتماعي استان سمنان گفت: تا مرداد ماه امسال 35 هزار و 400 نفر بازنشسته تامين اجتماعي استان هستند.

وي اختصاص وام‌هاي قرض‌الحسنه به مستمري‌بگيران، اعطاي تسهيلات بانکي و استفاده از طرح کرامت رضوي براي بازنشستگان در سفرهاي سياحتي را از مهم‌ترين فعاليت‌هاي سازمان تامين اجتماعي برشمرد.

اخلاقي تعداد بازنشستگان تامين اجتماعي کشور را چهار ميليون و 700 هزار نفر اعلام کرد.

اهداي عضو پدر 34 ساله در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با رضايت خانواده دولت‌آبادي، اعضاي بدن پدر خانواده به بيماران نيازمند اهدا شد.

جواد دولت‌آبادي 34ساله از اهالي سمنان بر اثر تصادف در بيمارستان کوثر سمنان منتقل شد و پس از چند روز مرگ مغزي وي تاييد شد.

مريم همتي عضو واحد شناسايي و فراهم‌آوري اعضا پيوندي بيمارستان کوثر سمنان گفت: آقاي دولت‌آبادي داراي دو فرزند است و امروز پس از اينکه خانواده رضايت خود را از اهداي عضو وي اعلام کردند، پيکر وي براي دريافت اعضا به بيمارستان سيناي تهران منتقل شد.

هر بيمار مرگ مغزي مي‌تواند به هشت بيمار نيازمند جاني دوباره ببخشد.

مدير‌کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان

به سمت دبير کميسيون مديريت اجرايي ايمني

حمل و نقل استان سمنان منصوب شد

سرويس خبر

مهندس حسن‌نيا معاون وزير راه و شهـــرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور در حکمي احسان منصورکيايي مدير‌کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان را به سمت دبير کميسيون مديريت اجرايي ايمني حمل و نقل استان سمنان منصوب کرد.

شايسته است برنامه‌ريزي ارتقاي ايمني، بازديد مستمر شبکه راه‌ها، کنترل عبور و مرور و اعمال موثر قوانين راهنمايي و رانندگي، مديربيت امداد، گردآوري و تحليل آمار و اطلاعات تصادفات و پيگيري و اجراي مصوبات کميسيون ايمني راه‌هاي کشور در سطح استان در دستور کار کميسيون اجرايي مديريت ايمني حمل و نقل استان قرار گيرد.

مديرکل کانون استان سمنان خبر داد:

تمديد مهلت ارسال آثار به دبيرخانه

جشنواره قصه‌گويي

سرويس خبر

مهلت ارسال آثار به دبيرخانه بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي بنا به درخواست‌هاي بسيار از سوي کانون پرورش فکري استان‌ها تا نيمه‌ي اول مهرماه تمديد شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، مهدي جمال مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان از تمديد مهلت ارسال آثار به دبيرخانه بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي خبر داد و گفت: محمدرضا زمرديان رئيس بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي بنا به درخواست کانون پرورش فکري در استان‌ها، قصه‌گويان و علاقمندان به قصه‌گويي و هم‌چنين به‌منظور ارج نهادن به درخواست دوست‌داران قصه‌گويي و ايجاد فرصت مشارکت بيشتر، مهلت ارسال آثار به بخش قصه‌گويي را تمديد کرد. وي در ادامه افزود: شرکت‌کنندگان در بخش تخصصي شامل «قصه‌‌گويي کلاسيک و خلاق» در سه سطح دختران و پسران 14 تا 18 سال، زنان و مردان بالاي 18 سال و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌‌ها تا هشتم مهر و علاقمندان به شرکت در بخش قصه‌گويي 90 ثانيه‌اي و بين‌المللي نيز تا 15 مهر فرصت دارند آثار خود را به دبيرخانه جشنواره بفرستند.

جمال در پايان با اشاره به برگزاري جشنواره‌‌هاي استاني و منطقه‌‌اي، تأکيد کرد: فرصت بيشتري براي تمديد زمان ارسال آثار نيست و از تمام علاقه‌مندان دعوت مي‌شود تا نسبت به توليد و ارسال آثار خود در اين بازه زماني از طريق سايت جشنواره به نشاني www.kanoonfest.ir اقدام کنند.

شايان ذکر است؛ بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي با استقبال خوبي از سوي قصه‌گويان روبه‌رو شده و تاکنون بيش از چهار هزار اثر در بخش‌هاي مختلف به دبيرخانه اين رويداد فرهنگي رسيده است.