تاریخ 1397/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4856 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فعاليت در شهر نيازمند همدلي و حمايت خانواده شهرداري و پشتوانه‌هاي مردمي است 

سرويس خبر

شهردار سمنان در جشن صداي پاي مهر گفت: خانواده‌ي پرسنل شهرداري پشتوانه‌هاي خوبي براي آنها هستند و حمايت آنها سبب جديت پرسنل در انجام مسئوليت‌هايشان شده و منشاء خيرات و خدمت‌رساني بهتر آنها به مردم است.

سيد محمد ناظم رضوي با اشاره به افزايش حجم فعاليت‌هاي پرسنل طي ماه‌هاي اخير اظهار داشت: حجم فعاليت پرسنل افزايش يافته و سبب حضور کمتر آنها در کانون خانواده مي‌شود که از اين طريق از خانواده‌ها قدرداني مي‌کنيم و اميدواريم صبر آنها رضايت خداوند و خشنودي بيشتر شهروندان را در پي داشته باشد.

شهردار سمنان از توجه بيشتر به مسائل رفاهي و معيشتي پرسنل خبر داد در اين شرايط سخت اقتصادي بايد قشر زحمتکش شهرداري‌ها بيشتر مورد توجه قرار بگيرند.

وي خاطرنشان کرد: شهروندان نيز از شهرداري و شوراي جديد انتظار دارند که مشکلات شهر کاهش يافته و نابساماني کمتر شود و توقع خدمت‌رساني بهتر از شهرداري دارند.

شهردار سمنان از تلاش اين شهرداري براي تحقق بودجه‌هاي پيش‌بيني شده خبر داد و افزود: با توجه به برنامه ساليانه که در شورا مصوب شده و بايد در شهر اجرا شود اميدواريم عليرغم همه مشکلات بتوانيم با فعاليت شبانه‌روزي، بودجه پيش‌بيني شده را نسبت به سال قبل افزايش يافته و آن را محقق کنيم.

فعاليت در حوزه خدمات شهري را نيازمند همدلي، همراهي و حمايت شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: از شهروندان مي‌خواهيم کماکان مثل چند ماه اخير همراه ما باشند چون همراهي شهروندان، بالا رفتن انگيزه خدمتگزاران را دربردارد و فعاليت‌ها با رونق و سرعت بيشتري دنبال خواهد شد.


 به همت مخابرات منطقه سمنان و همراه اول افتتاح اولين نمايندگي همراه اول در شاهرود 

سرويس خبر

اولين نمايندگي همراه اول در شاهرود و دومين نمايندگي استان سمنان، با حضور مديران اجرايي شهرستان شاهرود، مهندس نوري، رئيس اداره خدمات مشتريان ارتباطات سيار استان به نمايندگي از مهندس دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان و مدير مخابرات شهرستان شاهرود به صورت رسمي افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومي مخابرات منطقه سمنان، در اين مراسم رئيس اداره خدمات مشتريان ارتباطات سيار مخابرات منطقه سمنان، ضمن تشريح اهداف نمايندگي همراه اول، عنوان کرد: اين نمايندگي با سرمايه‌گذاري بالغ بر يک ميليارد ريال توسط بخش خصوصي طرف قرارداد با شرکت مخابرات ايران، آماده بهره‌برداري شد که بعد از عيد سعيد فطر به ورت آزمايشي شروع به کار کرد.

مهندس نوري با بيان اينکه با افتتاح اين نمايندگي، تعداد نمايندگي‌هاي همراه اول از مرز 200 نمايندگي در کشور گذشت، اضافه کرد: اين نمايندگي در خيابان 15خرداد شهر شاهرود (نمايندگي آقاي شريعتي) مشغول به کار بوده که فرصت اشتغال مستقيم بالغ بر 10 نفر نيروي انساني را فراهم نموده است.

رئيس اداره خدمات مشتريان ارتباطات سيار مخابرات منطقه سمنان، در ادامه عنوان کرد: اين نمايندگي به جز خدمات ساير دستگاه‌هاي طرف قرارداد با دفاتر پيشخوان دولت، خدمات مخابراتي و کليه خدمات مشترکين ارجمند همراه اول نظير ارائه پين و پوک، ريزمکالمات مشترکين دائمي و اعتباري، فروش تمامي محصولات همراه اول نظير سيم‌کارت، گوشي و مودم‌هاي اينترنت پرسرعت علاوه بر خدمات معمول دفاتر پيشخوان ارئه مي‌نمايد که تمايز اين دفتر نمايندگي از ساير دفاتر خدمات ارتباطي استان به شمار مي‌رود.

مهندس نوري ساعت ارائه خدمت اين نمايندگي را 24 ساعته در تمام ايام عادي و از ساعت 8 الي 20 در ايام تعطيل سال عنوان و اين اقدام را گامي مؤثر در افزايش آرامش و رضايتمندي مشترکين همراه اول شهرستان شاهرود دانست و اظهار اميدواري کرد با استقبال مردم شريف شاهرود شاهد رشد و توسعه کيفي خدمات مخابراتي و همراه اول باشيم.


 برگزاري مراسم سوگواري ماه محرم با حضور خانواده‌هاي تحت پوشش انجمن حمايت زندانيان سمنان 

سرويس خبر

به مناسبت فرارسيدن ماه محرم مراسم سوگواري سرور و سالار شهيدان، حضرت امام حسين‌(ع) و ياران باوفايش با حضور همسران مددجويان تحت پوشش انجمن حمايت زندانيان سمنان در امام‌زاده علي‌ابن جعفر‌(ع) اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، در اين مراسم معنوي که با شرکت پرشور همسران و فرزندان زندانيان برگزار شد، حجت‌الاسلام شمس‌الدين رئيس ستاد اقامه نماز استان سمنان در سخناني با بيان اينکه از امام حسين(ع) به «مصباح‌الهدي و سفينه‌النجاه» تعبير شده است، ابراز داشت: در حقيقت خداوند بستري را فراهم کرده که از راه حسين‌(ع) مردم با خدا انس بگيرند که اين جلوه‌هاي محبت را در ايام محرم و عزاداري امام حسين مي‌توانيد ببينيد و همه اقشار را هم شامل مي‌شود.

او با بيان اينکه عمومي‌ترين خضوع را در ايام عزاداري امام حسين شاهد هستيم، گفت: اين محبت جلوه‌هاي مختلف خود را بيان مي‌کند؛ مثلا گريه براي امام حسين‌(ع) سبب آمرزش گناه مي‌شود و در واقع مي‌تواند جامعه را متحول کند.

در ادامه اين مراسم محمدعلي شاهوراني مديرعامل انجمن حمايت زندانيان سمنان در سخنان کوتاهي به تببين وظايف و عملکرد انجمن در خدمت‌رساني به خانواده مددجويان پرداخت و از فراهم آمدن زمينه اشتغال همسران و فرزندان زندانيان در شهرستان سمنان خبر داد.

در بخش ديگري از اين مراسم حاج‌مهدي سعدي از مداحان شهرستان به نوحه‌سرايي پرداخت و شرکت‌کنندگان ضمن سوگواري، عرض ادب و ارادت خويش را به ساحت مقدس سومين امام شيعيان عالم حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايش نشان دادند و در مظلوميت آن امام همام اشک ماتم و عزا ريختند.

لازم به ذکر است که در پايان اين مراسم، سبد کالاي ارزاق و بسته ويژه ماه مهر به مناسبت فرارسيدن ماه جديد تحصيلي به خانواده‌هاي حاضر اعطا شد.


 سرويس خبر 

بر اثر عارضه قلبي؛

آيت‌الله مرتضي اشرفي شاهرودي دار فاني

را وداع گفت

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

آيت‌الله مرتضي اشرفي شاهرودي مدرس خارج فقه حوزه علميه شاهرود و از علماي به نام کشور در فقه و کلام، بر اثر عارضه سکته قلبي دار فاني را وداع گفت.

آيت‌الله اشرفي 85 ساله بود و 44 سال امامت جماعت مسجد جواد‌الائمه شاهرود را نيز برعهده داشت.

وي در دوران انقلاب اسلامي نيز در صف مبارزان عليه رژيم ستم‌شاهي قرار گرفت و همراه بزرگاني مانند حسيني، دانش‌پژوه، توحيدي و... را در کارنامه داشت.

بدون آزمون؛

دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان

در 2 رشته جديد دانشجو مي‌پذيرد

سرويس خبر

دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در 2 رشته تحصيلي «روان‌شناسي و گردشگري» در مقطع کارشناسي پيوسته براي اولين‌بار در نيم‌سال اول 97- 98، بدون آزمون دانشجو جذب مي‌کند.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در گفتگو با خبرنگار ما در سمنان اظهار کرد: «با توجه به نياز جوانان شهرستان سمنان و توريستي بودن اين منطقه تاسيس دو رشته تحصيلي روا‌ن‌شناسي و گردشگري براي اين واحد دانشگاهي لازم به‌نظر مي‌رسيد از اين‌رو براي جذب دانشجو در اين دو رشته براي مهر 97 سايت ثبت‌نام فعال بوده و پذيرش دانشجو داريم.»

دکتر نادر رهبر با بيان اينکه مهلت انتخاب رشته تحصيلي بدون آزمون تا پايان روز 24 شهريور تمديد شده است، خاطرنشان کرد: «متقاضيان ثبت‌‌نام بر‌اساس سوابق تحصيلي در مقطع کارشناسي پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان که داراي مدرک ديپلم کامل نظام قديم متوسطه و يا مدرک پيش‌دانشگاهي نظام جديد متوسطه و همچنين مدرک کارداني (پيوسته و ناپيوسته) باشند، مي‌توانند با دريافت و مطالعه دفترچه راهنما و پس از کسب آگاهي‌هاي لازم، پس از تهيه کارت اعتباري، نسبت به ثبت‌نام در 20 رشته تحصيلي در اين دانشگاه اقدام کرده و يا با مراجعه حضوري به اين واحد دانشگاهي با مساعدت کارشناسان نسبت به ثبت‌‌نام خود اقدام کنند.»

وي با بيان اينکه علاقه‌مندان مي‌توانند براي آگاهي از ليست رشته‌هاي موجود در اين واحد دانشگاهي به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان به نشاني www.semnaniau.ac.ir مراجعه کنند، تصريح کرد: «ثبت‌نام در مقطع کارشناسي و کارداني سال تحصيلي جديد در 61 رشته تحصيلي کاربردي و کيفي آغازشده و تا 24 شهريور جاري ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني الکترونيکي www.azmoon.org براي ثبت‌نام و انتخاب رشته و محل تحصيل مورد علاقه خود اقدام کنند.»

رهبر گفت: «دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در برخي رشته‌ها مانند مهندسي مکانيک، عمران، صنايع، مهندسي پزشکي، حسابداري و مجموعه مديريت به‌ دليل برخورداري از امکانات پيشرفته و کامل آزمايشگاهي و کارگاهي و به‌کارگيري استادان مجرب به‌عنوان يک برند آموزشي در استان مطرح است.»

عضو هيات رئيسه واحد سمنان از شرايط مطلوب تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان خبر داد و افزود: «شرايط آموزشي، پژوهشي و رفاهي در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان به نحو مطلوبي فراهم است و دانشجويان مي‌توانند از تسهيلاتي مانند برخورداري از وام‌هاي صندوق رفاه، تقسيط شهريه پرداختي، استفاده از مهمانسراي مجهز دانشگاه و ساير خوابگاه‌هاي دانشجويي، استفاده رايگان از کتابخانه‌هاي ديجيتال و اينترنت پرسرعت و ساير امکانات آموزشي، پژوهشي، تحقيقاتي و ورزشي مناسب بهره‌مند شوند.»