تاریخ 1397/06/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4851 برو جستجو جستجوی پیشرفته   920ميليارد ريال از محل اعتبارات رياست جمهوري به ‌اشتغال روستايي سمنان اختصاص يافت 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: ‌920 ميليارد ريال از محل اعتبارات رياست جمهوري به ‌اشتغال روستايي سمنان اختصاص يافت.

سيد شهاب‌الدين چاوشي ‌در جمع مديران سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان سمنان با حضور معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور با تأکيد بر لزوم جذب نخبگان و به‌کارگيري آنان در بدنه دولت اظهار داشت: امروز دستگاه‌هاي اجرايي کشور نيازمند نيروي کارآمد هستند و در رأس آن نيز نخبگان بايد مورد توجه جدي قرار گيرند.

وي از نبود انگيزه در ساز و کار اداري کشور ابراز نگراني کرد و افزود: به واسطه وضعيت دستگاه‌هاي اجرايي در رسيدگي به وظايف محوله، الزام براي بازنگري جدي نظام اداري احساس مي‌شود.

استاندار سمنان با انتقاد از نقص و نقض قوانين در حوزه اشتغال و امور اقتصادي، تأکيد کرد: نمايندگان مجلس ملزم به اصلاح قوانين هستند و اهتمام به اين مقوله مي‌تواند گامي موثر در راستاي بهبود وضعيت اشتغال کشور باشد.

چاوشي با اشاره به اهميت شفافيت در اجراي قوانين يادآورد شد: به عنوان يکي از الزامات افزايش راندمان در امور اجرايي، مديران ملزم به شفاف‌سازي در اجراي طرح و برنامه‌ها هستند .

وي با بيان اينکه ايجاد اشتغال بايد به صورت پايدار برنامه‌ريزي و اجرا شود، افزود: مديران بايد از برنامه‌ريزي‌هاي مقطعي خودداري کرده و با نگاهي فراتر از حد معمول تصميم‌سازي و مديريت کنند.

استاندار سمنان از تخصيص 920 ميليارد ريال از محل اعتبارات رياست جمهوري به حوزه اشتغال روستايي اين استان خبر داد و گفت: خوشبختانه اعتبارات خوبي براي اشتغال روستاهاي استان سمنان به منظور ايجاد اشتغال فراهم شده است و بايد به صورت بهينه در اين مسير به کار گرفته شود.

چاوشي با اشاره به ظرفيت جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي تأکيد کرد: ظرفيت‌هاي گسترده‌اي جهت سرمايه‌گذاري در سطح استان سمنان وجود دارد که نبايد از آن غفلت شود .

وي از قرار گرفتن استان سمنان در رديف استان‌هاي پرنشاط کشور ابراز خرسندي کرد و يادآور شد: اميد و نشاط لازمه حرکت مقتدرانه در عرصه خدمت به مردم است و ايجاد آن مي‌تواند منجر به حرکتي عمومي در راستاي ارتقاي استان سمنان در شاخصه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي شود.


 در آستانه سال تحصيلي جديد؛
 14 پروژه آموزشي در استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان گفت: در آستانه سال تحصيلي جديد، 14 پروژه آموزشي در استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان در نشست خبري با اصحاب رسانه و مطبوعات از افتتاح 14 پروژه آموزشي و ورزشي در استان همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد خبر داد و گفت: با اين افتتاح اين پروژه‌ها که شامل 72 کلاس درس جديد هستند، 18 هزار مترمربع به فضاي آموزشي استان سمنان اضافه خواهد شد.

سعيد هژبري با بيان اينکه براي تکميل اين پروژه‌ها بالغ بر 223 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است، افزود: از اين تعداد، 10 پروژه با مشارکت 88 ميليارد ريالي خيران تکميل شده است که حاکي از سهم 40 درصدي خيران مدرسه‌ساز استان در احداث آنها است.

وي افزايش نرخ مصالح ساختماني در ماه‌هاي اخير را يکي از چالش‌هاي احداث و نوسازي مدارس دانست و گفت: با اين وجود تلاش مي‌کنيم شرايط اقتصادي جديد، کمترين اثر ممکن را بر روند تکميل پروژه‌ها داشته باشد.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان با اشاره به افزايش 3 برابري برخي مصالح ساختماني در ماههاي گذشته اظهار کرد: هرچند شرايط دشواري براي پيمانکاران به وجود آمده است اما اين افراد همچنان براي کمک به توسعه مدارس استان آمادگي دارند.

هژبري با بيان اينکه در حال حاضر 56 پروژه شامل 309 کلاس درس با زيربنايي بالغ بر 97 هزار مترمربع در استان سمنان در دست احداث است، گفت: 30 باب از اين پروژه‌ها با زيربنايي بالغ بر 43 هزار مترمربع توسط خيران احداث مي‌شود.

وي با ابراز خرسندي از بالا بودن ميزان مشارکت خيران مدرسه‌ساز استان سمنان تصريح کرد: متوسط مشارکت خيران در احداث مدرسه در کشور حدود 30 درصد است در حاليکه مشارکت خيران مدرسه‌ساز استان سمنان بين 45 درصد است.

مديرکل نوسازي مدارس استان با بيان اينکه مجمع خيرين مدرسه‌ساز استان سمنان 388 عضو حقيقي و حقوقي دارد، خاطرنشان کرد: خيرين مدرسه‌ساز استان سمنان متعهد شده است هزار و 370 ميليارد ريال از هزينه‌هاي پروژه‌هاي در دست احداث را پرداخت کند که خوشبختانه تاکنون بيش از 50 درصد اين ميزان به مبلغ 680 ميليارد ريال محقق شده است.


 پايان رزمايش عاشورايي سپاهيان محمد رسول‌الله 2 در سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رزمايش بزرگ عاشورايي سپاهيان محمد رسول‌الله 2 با برگزاري همايش بانوان زينبي در استان سمنان پايان يافت.

اين رزمايش سراسري در بازه زماني 20 روزه با هدف نمايش اقتدار در همه استان‌هاي کشور اجرا شد.

سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه قائم استان سمنان گفت: در اين رزمايش گردان‌هاي بيت‌المقدس، امام حسين، امام علي، فاتحين، کوثر، بسيجيان اصناف ، ادارات، پيشکسوتان، کارگري، دانش‌آموزي و دانشجويي و يگان‌هاي برگزيده از تيپ 12 و ستاد سپاه و گروه بسيجي جهادي حضور داشتند.

وي افزود: ستون‌کشي پياده و سواره، صبحگاه اقتدار، پياده‌روي و نمايش اقتدار در داخل شهر، کلاس‌هاي آموزشي بر‌اساس طرح رزمايش، تمرينات تاکتيکي، همراه با تيراندازي و انفجارات و استقرار 24 ساعته اردوگاهي از برنامه‌هاي اين رزمايش بود.

اين رزمايش با حضور 15 هزار نفر در سمنان، سرخه، مهديشهر، شاهرود، ميامي، دامغان، گرمسار و آرادان برگزار شد. در روز پاياني اين رزمايش همايش بانوان زينبي با حضور بانوان بسيجي در سمنان برگزار شد.