تاریخ 1397/06/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4844 برو جستجو جستجوی پیشرفته   درخشش دختران شوتوکان کاراته استان در تهران 

سرويس ورزشي:

دختران شوتوکان کاراته استان سمنان در دومين حضور خود در مسابقات کشوري شوتوکان WJKA در استان تهران افتخار آفريدند.

دختران کاراته‌کا بعد از کسب مقام سوم کشور در مسابقات کشوري و کسب سهميه جام بين‌‌المللي ايران زمين در مسابقات کشوري WJKA که در تهران برگزار شد حضور يافته و موفق به کسب 16 مقام برتر کشوري به شرح ذيل با مربيگري خانم‌ها رضا‌کاظمي و سنگسري گرديدند: سما اصغري علايي مقام اول کاتا - مهرگان زارع مقام اول کاتا- نهال خباز مقام اول کاتا- آرزو کرم‌الدين مقام دوم کاتا - ساره شهيدي مقام دوم کاتا- فاطمه سرگزي مقام سوم کاتا- ثنا عرب مقام سوم کاتا- کوثر تيموري مقام سوم کاتا- شکيبا حيدريان مقام اول کوميته- شيدا احمديان مقام اول کوميته- عارفانه طوسي مقام اول کوميته- کوثر تيموري مقام اول کوميته - سيد مريم نبوي مقام دوم کوميته- شيدا قلي‌زاده مقام سوم کوميته- هليا طالب مقام سوم کوميته- سارا شهاب مقام سوم کوميته


 شفر: متوجه اشتباهاتمان نمي‌شوم
  دوباره برمي‌گرديم  
 سرمربي استقلال مي‌گويد تيمش به زودي به دوران خوبش باز مي‌گردد

سرويس ورزشي:

وينفرد شفر بعد از شکست سه بر يک تيمش برابر السد قطر گفت: در نيمه دوم ديديم که کيفيت مد‌نظر برابر السد را نداشتيم. هر چهار گل اگر تمرکز بيشتري در زمين وجود داشت، به ثمر نمي‌رسيد. مجبور به تعويض در فهرست يازده نفره تيم خود شديم. در حالت عادي علي کريمي بايد بازي مي‌کرد اما در زمان گرم کردن مشخص شد او نمي‌تواند بازي کند و به همين دليل ما او را تعوض کرديم و مجبور به تغييرات تاکتيکي زيادي شديم. در 30 دقيقه پاياني مسابقه اشتباهات زيادي داشتيم و عصباني شديم. اشتباهاتي داشتيم که متوجه آن نمي‌شوم. در گذشته اتفاقاتي براي ما رخ داد که حرفه‌اي نبود. نمي‌خواستم قبل از بازي، بازيکنانم با عصبانيت وارد زمين شوند و مي‌خواستم با اعتماد به نفس به داخل زمين بروند. نمي‌خواهم اکنون راجع به آن صحبت کنم و ما بايد با باشگاه آن را برطرف کنيم.

وي افزود: همه مي‌دانند السد تيم کاملي است و نتيجه‌اي که رخ داد، نتيجه مورد نظر ما نيست. خط ‌هافبک تيم السد با حضور ژاوي، گابي و بازيکن کره‌اي که داشتند در سطح بسيار بالايي بود. الان مي‌توانم بگويم که بايد به بازيکنان 2 روز استراحت بدهيم و سپس بايد با آنها صحبت کنيم. شکست خوردن اتفاق مهمي نيست و مهم اين است که ما از جاي خود بلند شويم. در داخل تيم خود، مسائلي که خوب نيست را تغيير مي‌دهيم. مطمئنم که ما بر مي‌گرديم. دوباره مي‌گويم، وقتي به زمين مي‌خوريم، مشکلي نيست و مشکل اين است که نتوانيد از جاي خود بلند شويد و من مي‌گويم ما دوباره برمي‌گرديم.

سرمربي استقلال در پاسخ به اين سوال که نظري راجع به شعارهاي هواداران تيمش عليه بازيکنان چيست، گفت: يکي از مشکلاتي که ما داشتيم، اردوي پيش فصل بود. زماني‌که با السد بازي داريم فقط بايد روي اين بازي تمرکز کنيم. هواداران از نقاط مختلف به ايران مي‌آيند و خسته هستند. من از آنها عذرخواهي مي‌کنم. بسياري از آنها شب گذشته برابر ورزشگاه بودند و حق دارند که خسته باشند اما اين خوب نيست که خيلي خشن برخورد کنيم.

شفر درباره تعويض نويماير و حضور دانشگر گفت: مشکل نويماير خطايي بود که روي پاي او انجام شد و پاي او درد گرفت. او هنوز صد درصد آماده نيست و بين دو نيمه او به من گفت که مي‌خواهد تعويض شود. چشمي نيز در پست مرکز زمين نمايش خوبي داشت و مشکلي بابت اين تعويض نبود.

سرمربي استقلال در پايان اظهار کرد: يکي از مشکلات اين بود که توپ سريع برابر دروازه ما برمي‌گشت. در نيمه اول نيز مشکلاتي داشتيم. نويماير نيز در اين بازي ضربات خوبي به سمت دروازه حريف زد. ژاوي گاهي اوقات به عقب مي‌رفت و توپ مي‌گرفت و بازي را عوض مي‌کرد. ما در حمله نيز توپ را به خوبي حفظ نکرديم. در عقب زمين مانند صحنه گل دوم که دروازه‌بان با يک پاس پايه‌گذار گل شد، سازماندهي خوبي نداشتيم. دوباره اين را مي‌گويم که شما در بازي بعدي يک تيم جديد با قدرت بيشتر مي‌بيند و من بايد خيلي مسائل را اطراف تيم متوقف کنم.


 رئيس هيأت انجمن‌هاي ورزشي سمنان مطرح کرد
 وجود محدوديت‌هايي براي توسعه ورزش‌هاي آبي در سمنان 

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت انجمن‌هاي ورزشي استان سمنان با بيان اينکه محدوديت‌هايي در توسعه ورزش‌هاي آبي در اين استان وجود دارد، گفت: از ظرفيت‌هاي خوب سمنان در اين بخش بايد بيشتر استفاده شود.

محمد بهرامي در سمنان در تشريح وضع انجمن‌هاي ورزشي در استان اظهار کرد: کميته‌هاي زيرمجموعه انجمن‌هاي ورزشي که تعدادشان به عدد 18 مي‌رسد، به‌صورت حرفه‌اي فعاليت دارند.

وي ادامه داد: هر کدام از اين کميته‌ها، شاخه‌هاي مختلفي دارند؛ به‌طور مثال، در رشته هوايي رشته‌هاي پاراگلايدر و پاراموتور و... فعاليت دارند.

رئيس هيأت انجمن‌هاي ورزشي استان سمنان با تأکيد بر اينکه ورزش‌هاي هوايي در استان به شکل حرفه‌اي فعال است، تصريح کرد: دوره‌هاي آموزشي خوبي در اين رابطه برگزار شده و بام سمنان که مجموعه پارک کوهستان باشد، بستر اين ورزش‌هاست.

بهرامي با اشاره به اينکه هدف ما گسترش ورزش‌هايي مانند بيس‌بال و فوتبال روي ميز در استان سمنان است، اضافه کرد: سافت‌بال در شاهرود فعال‌تر است و اين رشته در تمام شهرستان‌هاي استان بايد عموميت پيدا کند.

وي با بيان اينکه سه بازيکن بيس‌بال سمنان در مسابقات غرب آسيا در پاکستان در گذشته حضور داشتند که از افتخارات ما هستند، تأکيد کرد: محدوديت‌هايي در بحث ورزش‌هاي آبي داريم؛ زيرا هم با معضل کم‌آبي مواجه هستيم و هم استان ما ساختار کويري دارد.

رئيس هيأت انجمن‌هاي ورزشي استان سمنان با اشاره به اينکه از امتيازات خوب در استان سمنان داشتن قايق دراگون‌بوت است، تصريح کرد: از اين ظرفيت‌ها نتوانسته‌ايم به‌خوبي استفاده کنيم.

بهرامي با بيان اينکه محدوديت‌هاي قانوني هم در اين زمينه وجود دارد، اظهار کرد: دنبال رفع محدوديت‌ها هستيم تا ورزش‌هاي آبي را هم در استان فعال کنيم.


 سرويس ورزشي: 

بازديد استاندار از امکانات ورزشي آرادان

سرويس ورزشي:

چاووشي استاندار و فتاحي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در شهرستان آرادان به مناسبت هفته دولت از اماکن ورزشي بازديد کردند.

به مناسبت هفته دولت چاووشي استاندار استان سمنان به همراه مدير‌کل محترم ورزش و جوانان استان سمنان به شهرستان آرادان سفر کردند و پس از استقبال افشار نادري فرماندار، حجت‌الاسلام شريفي‌نيا امام‌جمعه و محسني سرپرست اداره ورزش و جوانان و ساير مسئولين اين شهرستان از موکب برپا شده در محل زائرسراي آرادان بازديد و اقلام ورزشي مستقر شده توسط اداره ورزش و جوانان در جوار اين موکب جهت استفاده از زائرين بارگاه علي‌بن موسي‌الرضا‌(ع) بازديد نمودند.

در ادامه به ديدار خانواده معظم شهيد اميري رفته و ياد اين شهيد والامقام را گرامي داشتند.

در ادامه فتاحي مدير‌کل مردمي و زحمت‌کش اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، با هدف ديدار مردمي و بازديد ميداني از پروژه‌هاي ورزشي شهرستان آرادان به روستاهاي اين شهرستان سفر کردند.

ايشان در اولين گام از پروژه زمين فوتبال و واليبال ساحلي روستاي امامزده ذوالفقار بازديد و ضمن رضايت از اين طرح مبلغ يکصد ميليون ريال اعتبار را جهت تکميل اين پروژه وعده دادند.

در ادامه ايشان از پروژه زمين چمن مصنوعي روستاي فروان بازديد نمودند و با قدرداني از اعضاي شوراي اين روستا جهت پيگيري و انجام بسيار عالي اين پروژه، وعده تکميل چمن اين پروژه اولويت‌دار را در اولين فرصت ممکن و تا پايان سال 97 اعلام نمودند و احداث و راه‌اندازي چنين پروژه‌هايي را در سطح روستاها موجبات پويايي و نشاط روستاها دانستند.

در پايان ايشان با حضور در سالن دهياري روستاي حسين‌آباد کردها، از کلاس تکواندو اين روستا بازديد نمودند. ايشان پس از شنيدن گزارش محسني در‌خصوص اجراي طرح رايگان کلاس‌هاي تکواندو در روستاهاي شهرستان و توزيع رايگان لباس تکواندو براي هنرجويان توسط کمک‌هاي مردمي و با هدف ترويج فرهنگ ورزشي و استعداديابي در روستاها، بسيار از اين طرح استقبال و قدرداني نمودند. ايشان در اين بازديد ضمن تقدير از اداره ورزش و جوانان و هيات تکواندو شهرستان آرادان در‌خصوص ارتقا يافتن هنرجويان اين رشته و حضور اين عزيزان در ليگ‌هاي استاني و کشوري، 2 تخته تشک تاتامي را براي کلاس‌هاي تکواندو آرادان و روستاي حسين‌آباد کردها در نظر گرفتند.

علي دايي؛

ترسناک‌ترين حريف براي کاپيتان منچستر!

سرويس ورزشي:

گري نويل، مدافع سابق منچستريونايتد علي دايي را دشوارترين و ترسناک‌ترين حريف خود در دوران ورزشي‌اش خواند.

در جريان يک پرسش و پاسخ بين جيمي کرگر و گري نويل در شبکه اسکاي اسپورتس که در استوري پيج رسمي اين شبکه قرار گرفته است، اين 2 مدافع سابق ليگ برتري به سوالات جالبي پاسخ مي‌دادند.

يکي از سوالات در مورد ترسناک‌ترين مهاجمي بود که کرگر و نويل برابر آن قرار گرفته‌اند بود که پاسخ مدافع سابق ليورپول يان کولر، مهاجم تنومند و بلندقامت اهل جمهوري چک در گذشته بود.

اما گري نويل در پاسخ به اين سوال به گذشته و ديدار 2 تيم بايرن مونيخ و منچستريونايتد در فصل 1999- 1998 در مرحله گروهي رجوع کرده و علي دايي را ترسناک‌ترين رقيب خود خواند.

در آن ديدار علي دايي به عنوان بازيکن ذخيره وارد ميدان شد و در نهايت بايرن مونيخ با گل دقايق پاياني جيوواني البر موفق شد شکست را با تساوي عوض کند و بازي با تساوي 2- 2 به اتمام برسد.

گري نويل در پاسخ به اين سوال گفت: در سال 1999 و در مرحله گروهي هنگامي که در مرحله گروهي با لباس منچستريونايتد برابر بايرن مونيخ قرار گرفتيم، حريف در کنار جيوواني البر از يک مهاجم ايراني بهره مي‌برد که قامت بلندي داشت و از آرنج خود براي حرکت کردن استفاده مي‌کرد.

حال و هواي سمنان توسط

دانشگاه آزاد ورزشي مي‌شود

سرويس ورزشي:

دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان ميزبان مسابقات سراسري دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي است.

دکتر محمد روحاني مقدم در گفتگو با خبرنگار ما در سمنان با اعلام اين خبر اظهار کرد: «مسابقات سراسري دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي که پس از 2 سال وقفه برگزار مي‌شود شامل رشته‌هاي فوتسال، واليبال، بسکتبال، تنيس روي ميز، بدمينتون، کشتي آزاد و فرنگي، کاراته و تکواندو است که به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار مي‌شود و واحد سمنان ميزبان رشته‌هاي تنيس روي ميز، کاراته و تکواندو در بخش برادران و خواهران است.»

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان با بيان اينکه شرکت‌کنندگان در اين دوره از رقابت‌ها از تمامي استان‌هاي کشور حضور دارند، افزود: «اين مسابقات که در مجموعه ورزشي آزادگان واحد سمنان برگزار مي‌شود، ميزبان 900 ورزشکار به همراه سرپرستان و مربيان آنان است.»

به گفته روحاني مقدم، قهرمانان اين مجموعه از رقابت‌ها به مسابقات آموزش عالي سراسر کشور راه خواهند يافت.

وي درباره تاريخ برگزاري مسابقات ورزشي به ميزباني واحد سمنان تصريح کرد: «مسابقات تنيس روي ميز از تاريخ 5 الي 11 شهريور، کاراته و تکواندو پسران از 12 تا 17 ماه جاري، کاراته و تکواندو دختران از 19 تا 21 شهريور برگزار مي‌شود.»

اين مسئول دانشگاهي با تاکيد بر آمادگي تمام‌قد دانشگاه آزاد اسلامي سمنان براي ميزباني شايسته مسابقات سراسري دانشجويان تصريح کرد: «اين واحد دانشگاهي با دارا بودن امکانات ورزشي و رفاهي مناسب، سالن‌هاي ورزشي متعدد، خوابگاه، تجهيزات پيشرفته ورزشي تمام تلاش خود را براي هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات به کار بسته است.»