تاریخ 1397/06/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4844 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معرفي مديرکل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با حکم وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين علي‌اصغر فضيلت به عنوان مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان معرفي شد.

در مراسم معرفي آقاي فضيلت، سعيد ناجي معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان، بهره‌گيري از تمام قابليت‌ها براي تغيير و تحول در حوزه فرهنگ و هنر اخلاق‌مدار را در شرايط کنوني براي کشور ضروري‌تر از هميشه دانست.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان آسيب‌پذيري حوزه فرهنگ و هنر را بالا دانست و با بيان اينکه هدف اصلي فرهنگ و هنر تعالي انسان است، بر بازبيني جدي اين حوزه تاکيد کرد.

ناجي افزود: فقدان توجه به حوزه هنر و فرهنگ با توجه به آسيب‌پذيري آن منتج به ضربه خوردن اين حوزه مي‌شود.

وي با بيان اينکه هدف اصلي هنر تعالي انسان و اخلاق‌مداري است، تصريح کرد: جامعه و مسوولان بايد به نحوي تلاش کنند تا فضا براي عرضه هنر و فعاليت هنرمندان فاخر در جامعه مهيا شود.

معاون استاندار سمنان افزود: هر اندازه در ارايه هنر فاخر مانع ايجاد شود، فرصت براي ظهور سليقه‌هاي نامناسب در لايه‌هاي مختلف اجتماع بيشتر بروز مي‌کند که منجر به آسيب‌هاي اجتماعي مي‌شود.

وي، کم‌توجهي و مانع‌تراشي در اين عرصه را رواج بدسليقگي در جامعه دانست و گفت: در برخي مواقع نبود موسيقي فاخر و ارزشمند که برگرفته از فرهنگ غني سرزمين ايران است، باعث رواج برخي موسيقي‌هاي ناهنجار مي‌شود.

ناجي، حوزه فرهنگ و اخلاق از پرچالش‌ترين حوزه‌هايي خواند که دولت تدبير و اميد در ابتداي فعاليت با آن روبرو بود و تا مدت‌ها با آن درگير بود.

معاون استاندار سمنان گفت: در برهه کنوني حفظ وحدت مهمترين اصل است، اگر بحث و صدايي برخلاف منابع ملي ايجاد ناهماهنگي کند، به طور قطع بايد به گونه‌اي ديگر به آن نگاه کرد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان اظهار داشت: بهترين راه براي اميد و در صحنه نگه داشتن مردم، حفظ وحدت در رده‌‌ها و حوزه‌هاي مختلف نظام است.

حجت‌الاسلام محمدباقر عبدوس امام‌جمعه موقت سمنان هم براثربخشي اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در قالب هنر تاکيد کرد.

معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، توسعه فعاليت‌ها، ساماندهي مقررات و شرکت‌ها و نهادهاي فعال فرهنگي را از عوامل موثر در عرصه فرهنگي کشور برشمرد.

سيد مجتبي حسيني همچنين گفت: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به زودي طرح پهنه‌هاي فرهنگي شهرهاي خلاق هنر را براي اجراي دقيق‌تر برنامه‌هاي فرهنگي هنري ابلاغ مي‌کند.

وي با بيان اينکه فرهنگ آيينه جامعه است، گفت: هرچه تصوير جامعه زيباتر باشد فرهنگ نيز آن را شکيل‌تر به تصوير مي‌کشد.

حسيني، ضمن بيان اينکه فرهنگ آيينه جامعه است و هرچقدر چهره جامعه زيباتر باشد، نمايي زيباتر نيز در اين آيينه ديده مي‌شود، تأکيد کرد: بايد به فرهنگ جامعه احترام بگذاريم و آن‌را مهم بشاريم تا بتوانيم جامعه‌مان را بهتر مشاهده کنيم.

وي افزود: فرهنگ به‌ مثابه يک چراغ است که با نور آن مي‌توانيم از مرزهاي زمان و مکان بگذريم و پيش پايمان را به‌وضوح ببينيم لذا بايد گفت فرهنگ راهنماي ما در سبک زندگي قلمداد مي‌شود و از اين بابت داراي اهميت فراواني است.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه فرهنگ پديده متمايزي است که ايران اسلامي به داشتن آن افتخار مي‌کند، تأکيد کرد: مديريت فرهنگي اما دشواري‌هايي فراواني نيز دارد چراکه با حساس‌ترين انسان‌ها روبرو است بنابر اين از پس چنين ميدان خطيري برآمدن کمي دشوار است.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در اين مراسم با تبريک عيد سعيد غدير و دهه امامت و ولايت، برنامه‌ها و پيشنهادات خود را در عرصه فرهنگ و هنر اين استان در 14 بند ارائه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين فضيلت، عمل به وظايف و ماموريت‌هاي وزارت متبوع و سياست‌هاي نظام اسلامي، توجه به تمام ظرفيت‌هاي استاني، اولويت دادن به ظرفيت‌هاي درون‌سازماني، توجه به آموزش و پژوهش‌محوري در فعاليت‌ها، استفاده از ظرفيت‌هاي فکري فعالان فرهنگ و هنر و انجمن‌هاي فرهنگي و هنري به عنوان اتاق فکر اداره کل و شفاف‌سازي را از جمله اين محورها برشمرد.

وي پيش از اين قريب پنج سال مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گلستان بوده است.

مديرکل قبلي فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان نيز در اين مراسم فعاليت‌ها و اقدامات صورت گرفته در قريب هفت سال فعاليت در اين عرصه را تبيين کرد و افزايش اعتبارات فرهنگي و اداري، رشد فضاهاي فرهنگي و هنري و افزايش مراکز فرهنگي و هنري را از جمله اين اقدامات برشمرد.

محمدرضا سوقندي اصلاح و ارتقاء فرهنگ عمومي را از رويکردهاي مهم دوران کاري خود برشمرد.

در اين مراسم دکتر غياثي ندوشن مدير‌کل هماهنگي امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هم حضور داشت.


 سرويس خبر 

تجديد پيمان فرماندهان نيروهاي مسلح

با آرمان‌هاي امام و شهدا

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندهان و جمعي از نيروهاي مسلح استان سمنان به مناسبت دهه امامت و ولايت با آرمان‌هاي امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدا تجديد ميثاق کردند.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان در اين مراسم با تبريک دهه امامت و ولايت و عيد غدير گفت: دين خدا در عيد غدير کامل و در عاشورا احيا شد. حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد شاهچراغي با بيان اهميت پيروي از ولايت گفت: رمز ايستادگي و پيروزي در مقابل دشمنان، حرکت در مسير ولايت و رهبري است.

فرمانده سپاه قائم استان سمنان هم در اين ديدار با تاکيد بر حفظ انسجام و وحدت در برابر استکبار گفت: ملت ايران با همبستگي و اتحاد در مقابل هجمه‌هاي دشمنان ايستاده‌اند.

سردار حسن‌زاده گفت: نيروهاي مسلح با تمام قوا و منسجم‌تر از گذشته براي حفظ نظام و انقلاب آماده‌اند.

گشايش نمايشگاه دستاورد‌هاي فناوري

دانشگاه سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نمايشگاه دستاورد‌هاي فناوري واحد‌هاي مستقر در پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري گشايش يافت.

در اين نمايشگاه 30شرکت دانش‌بنيان و نيز واحدهاي فناور پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان در بيش از 20 غرفه محصولات و دستاوردهاي خود را در بخش‌هاي مکانيک، علوم کامپيوتر و نانو عرضه کرده‌اند.

رونمايي از سرديس شهيد محمد پازوکي طرودي و ديدار با خانواده اين شهيد مخترع بسيجي ديگر برنامه منصور غلامي وزير علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه سمنان بود.

شهيد محمد پازوکي طرودي از مخترعان عضو پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، و کارگر مبتکر نمونه کشوري سال95، با اختراع، ساخت و ثبت منحصر‌به‌فردترين دستگاه استخوان‌ياب براي جستجوي شهداي جاويدالاثر، به گروه ويژه تفحص شهداي کميته جستجوي مفقودين ستاد کل نيروهاي مسلح پيوست.

وي در ارديبهشت‌ماه 95 هنگامي که با اين اختراع در حال جستجوي پيکر شهدا بود، در منطقه پنجوين عراق بر اثر انفجار مين باقي‌مانده از دوران دفاع مقدس به درجه رفيع شهادت رسيد.

شهيد پازوکي پنجاه و سومين شهيد تفحص کشور است که دستگاه اختراعي او پيکر مطهر ده‌ها شهيد مفقودالاثر را در مناطق مختلف شناسايي کرده است.

معاون توسعه مديريت وپشتيباني آموزش و پرورش

استان سمنان خبر داد:

پذيرش بيش از 128 هزار و 427 نفر روز ميهمان

در ستادهاي اسکان فرهنگيان استان سمنان

سرويس خبر

معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش استان سمنان از پذيرش بيش از 128 هزار و427 نفرروز ميهمان در ستادهاي اسکان فرهنگيان استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، غفار محمدي گفت: از آغاز تعطيلات تابستان تاکنون 128هزار و 427 نفرروز در پايگاه‌هاي اسکان فرهنگيان استان پذيرش شده‌اند.

وي افزود: در اين مدت 55 هزار و 583 نفر در قالب 53 هزار و 753 نفر فرهنگي و هزار و 830 نفر غيرفرهنگي در مدارس اسکان‌پذير آموزش و پرورش استان اقامت داشته‌اند.

معاون توسعه مديريت وپشتيباني آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: از مجموع 15 هزار و 439 خانوار، تعداد خانوار 14 هزار و931 خانوار فرهنگي و 508 خانوار غيرفرهنگي پذيرش و اسکان شدند.

وي با بيان اين که هفته گذشته 8 هزار و 161 نفر در قالب 2 هزار و 267 خانوار در ستادهاي اسکان حضور يافتند، خاطرنشان کرد: پذيرش ميهمان در اين هفته 16 هزار و 322 نفرروز بود.

غفارمحمدي خاطرنشان کرد: پذيرش خانواده‌هاي فرهنگي در پايگاه‌هاي اسکان فرهنگيان استان تا 15 شهريورماه ادامه خواهد داشت.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان:

13 فضاي آموزشي براي سال تحصيلي جديد

در استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد

سرويس خبر

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان گفت: 13 فضاي آموزشي با 6060 کلاس درس براي آغاز سال تحصيلي جديد در سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، سعيد هژبري در اين ارتباط اظهار کرد: اين تعداد فضاي آموزشي در 16 هزار و 100 متر زيربنا و با صرف اعتبار 198 ميليارد ريال آماده بهره‌برداري در سال تحصيلي جديد است.

وي خاطرنشان کرد: 10 باب از اين فضاهاي آموزشي با اعتبار 88 ميليارد ريال با مشارکت خيرين مدرسه‌ساز و با سهم مشارکت 45 درصدي اعتبارات دولتي آماده‌سازي مي‌شود.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان خاطرنشان کرد: در هفته دولت نيز 2 پروژه فضاي آموزشي با اعتبار 37 ميليارد ريال با مشارکت خيرين مدرسه‌ساز کلنگ‌زني مي‌شود که خيرين براي يکي از اين 2 فضاي آموزشي زمين اهدا کرده و يکي ديگر از خيرين نيز 600 ميليون تومان به صورت نقدي اهدا کردند.

هژبري از وجود 388 مؤسسه خيريه حقوقي و فرد خير مدرسه‌ساز در استان سمنان خبر داد و گفت: از اين تعداد 19 درصد بانوان خير، 60 درصد را آقايان و مابقي نيز شرکت و مؤسسه‌هاي خير که در ساخت مدرسه در استان فعال هستند.

وي از برگزاري 20 جشنواره خيرين مدرسه‌ساز از ابتداي نهضت خيرين تاکنون در استان سمنان خبر داد و گفت: تاکنون يک‌هزار و 370 ميليارد ريال از سوي خيرين و مؤسسات خيريه تعهد شده و از اين ميزان 680 ميليارد ريال آن يعني حدود 50 درصد آن محقق شده است.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ حسنه مدرسه‌سازي در استان سمنان گفت: با هدف ترويج اين فرهنگ يک سامانه در اپراتور همراه اول طراحي شده و مردم خوب خير مي‌توانند با گرفتن شماره ستاره 24 مربع با هر مبلغي که در توان دارند در امر خير مدرسه‌سازي شرکت کنند که اين مبالغ پس از مهلت و مدت زمان مشخص جمع‌آوري شده و در پروژه‌هاي خيريه در ساخت و نگهداري مدارس استفاده مي‌شود.