تاریخ 1397/06/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4844 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست آرادان خبر داد
 محکوميت شکارچيان متخلف در آرادان به 2 سال حبس 

سرويس حوادث:

رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست شهرستان آرادان از محکوم شدن شکارچيان متخلف به جرم شروع به شکار جانوران وحشي به دو سال حبس خبر داد.

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط ‌زيست استان سمنان، جواد شاه‌حسيني گفت: چندي پيش نيروهاي يگان حفاظت محيط‌زيست شهرستان آرادان حين گشت‌زني در عرصه‌هاي طبيعي اين شهرستان متوجه حضور دو نفر شکارچي غيرمجاز در منطقه شکارممنوع خنار مي‌شوند.

وي تصريح کرد: محيط‌بانان به جهت جلوگيري از شکار غيرمجاز جانوران وحشي و برخورد قانوني با متهمان وارد عمل شدند؛ اما شکارچيان متخلف با مشاهده مأموران فرار کردند.

شاه‌حسيني اظهار داشت: مأموران يگان حفاظت محيط‌زيست بعد از تعقيب متهمان آنها را در نزديکي يکي از روستاهاي واقع در منطقه شکارممنوع خنار دستگير کرده و در بازرسي از متهمان يک قبضه اسلحه گلوله‌زني خفيف داراي مجوز حمل و نگهداري، فشنگ‌هاي مربوطه و تعدادي چاقو و.. را کشف و ضبط کردند.

رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست شهرستان آرادان افزود: متخلفان پس از تشکيل پرونده براي رسيدگي به جرم به مراجع قضايي معرفي شدند و در جريان رسيدگي به اين پرونده، دادگاه با توجه به گزارش اداره محيط‌زيست و اعترافات صريح متهم و ساير محتويات پرونده، بزهکاري آنها را محرز و مسلم دانسته و با استناد به ماده 12 قانون شکار و صيد و مواد 19 و 122 قانون مجازات اسلامي مصوب 1392 متهمان را به جرم شروع به شکار جانوران وحشي به تحمل دو سال حبس و از باب مجازات تکميلي به استناد ماده 23 قانون مجازات اسلامي، آنها را منع از حمل هرگونه سلاح شکاري به مدت دو سال محکوم کرد.


 مفقود شدن دامپزشک کرجي 

رديابي‌هاي تخصصي براي يافتن سرنخي از دامپزشک جوان که حدود 40 روز قبل به طرز مرموزي ناپديد شده است از سوي پليس ادامه دارد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ پدر دامپزشک کرجي که مدتي است مفقود شده، در تشريح جزئيات ماجرا گفت: صبح روز 22 تير پسرم به نام سيد علي 35 ساله براي سفر کاري به بوئين زهرا با خودروي پرايد خود از خانه‌اش در مهر شهر کرج خارج شده است.وي در ادامه گفت: او 20 ميليون تومان پول نقد همراهش بود و قرار بود پيش از رفتن به محل کارش براي حيوانات دارو تهيه کند، اما چند ساعت پس از خروج‌اش از منزل به يکباره تلفن همراهش خاموش شد و ديگر خبري از او نشد. پس از اين موضوع به کلانتري مراجعه کرديم و يک روز بعد مأموران پليس خودروي پسرم را که در نظرآباد کرج رها شده بود، پيدا کردند.وي در پاسخ به اين سؤال که در داخل خودرو آثاري از ضرب و جرح يا حتي خون ديده شده است، گفت: داخل و بيرون خودرو کاملاً سالم و بدون هيچ آسيب ديدگي بود اما در داخل خودرو و زير پدال ترمز فقط هندزفري پسرم افتاده بود و از آنجايي که او هرگز گوشي و هندزفري‌اش را از خودش جدا نمي‌کرد، بيشتر شبيه آن بود که بر اثر ضربه به سرش، گوشي افتاده باشد، ضمن اينکه 20 ميليون تومان هم سرقت شده بود.پدر اين جوان دامپزشک ادامه داد: يکي از دوستان پسرم از اينکه وي آن روز 20 ميليون تومان همراهش بود خبر داشت. ما هم به پليس آگاهي اعلام کرديم که تنها به اين شخص مظنون هستيم و مأموران هم بلافاصله او را دستگير کردند اما پس از تحقيق و بازجويي با قيد وثيقه آزاد شده است. در حال حاضر هم پرونده ما در شعبه يک پليس آگاهي کرج در حال پيگيري است.


 تصادفات جاده‌اي تابستان امسال 447 مرگ سر صحنه داشت 

سرويس حوادث:

رئيس پليس راه کشور گفت: از ابتداي شروع فصل تابستان تاکنون 447 نفر در تصادفات منجر به فوت سرصحنه در جاده‌هاي کشور جان خود را از دست دادند.

سردار محمد‌حسين حميدي روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: 118 نفر از اين جان‌باختگان در بخش شمالي استان فارس، 97 نفر در استان اصفهان، 88 نفر در آذربايجان شرقي، 73 نفر خراسان رضوي و 71 نفر نيز مربوط به آذربايجان‌غربي هستند.

وي اظهار داشت: اين آمار فقط مربوط به جان‌باختگان تصادفات برون‌شهري است که جان خود را در سر صحنه تصادف از دست دادند و شامل مجروحاني که بعدا در بيمارستان فوت کرده‌اند، نيست.

وي خاطرنشان کرد: بر‌اساس آمار سازمان پزشکي قانوني در حالي که آمار جان‌باختگان تصادفات برون‌شهري از يک روند رو به افزايش برخوردار بوده است، در مقابل در حوزه درون‌شهري اين آمار کاهش داشته است.

سردار حميدي اظهار داشت: با توجه به آمار موجود 66 درصد تصادفات در محدوده 30 کيلومتري شهرها رخ مي‌دهد که در اين ميان واژگوني خودروها از نظر نوع حادثه در صدر قرار دارد.

وي تصريح کرد: در مجموع از پنج هزار و 536 فقره تصادف، دو هزار و 231 فقره معادل 39 درصد مربوط به استان‌هاي اصفهان، خراسان رضوي، فارس (شمالي)، آذربايجان شرقي و سمنان است.

رئيس پليس راه کشور خاطرنشان کرد: توقف عمليات عمراني راه‌ها به خصوص در مسيرهاي پرتردد، تقويت حضور تيم‌هاي امداد و نجات، راهداري و اورژانس در نيمه دوم شهريور در مسيرهاي برون‌شهري و ادامه اين عمليات از ابتداي مهر تا پايان نيمه اول همين ماه تاثير بسزايي در کاهش تصادفات خواهد داشت. وي تصريح کرد: ترميم و نوسازي اعلام راهنمايي و رانندگي در مسيرهاي پرخطر به خصوص در حد فاصل 30 کيلومتري شهرها از ديگر راه‌هاي کاهش تصادفات است.