تاریخ 1397/06/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4844 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دستاوردهاي نظام و عملکرد دولت در استان به مناسبت هفته دولت تشريح خواهد شد  

 

سرويس خبر

مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان اقدامات و برنامه‌هاي اين مرکز را در هفته دولت تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، محمد منتظر حجت گفت: دستاوردهاي نظام و عملکرد دولت در استان به مناسبت هفته دولت تشريح خواهد شد، به اين منظور گروه‌هاي مختلف برنامه‌ساز، خدمات و عملكرد دولت را در بخش‌هاي مختلف در هفته دولت به آگاهي مردم استان مي‌رسانند.

وي افزود: صداي مرکز سمنان با برنامه "بي‌واسطه" در اين هفته با برقراري ارتباط زنده تلفني با مديران کل دستگاه‌هاي اجرايي استان به بيان عملکرد دولت در بخش‌هاي اقتصاد مقاومتي، ظرفيت‌هاي مختلف شهرستان‌ها و پروژه‌هاي قابل افتتاح مي‌پردازد.

همچنين برنامه صبحگاهي" صبح بخير قومس" هر روز با برقراري ارتباط تلفني با دبير شوراي اطلاع رساني استان به سفر استاندار محترم به شهرستان‌هاي استان در اين هفته و معرفي پروژه‌هاي قابل افتتاح و بيان عملکرد دستگاه‌ها از طريق ارتباط تلفني با مسئولين استان مي‌پردازد.

منتظر حجت اضافه کرد: در برنامه شبانه "شب‌هاي نقره‌اي" هم فرمانداران محترم شهرستان‌هاي استان، فعاليت‌هاي دولت و دستاوردهاي نظام را در استان تبيين خواهند کرد.

وي در خصوص بررسي توسعه اقتصادي استان گفت: توسعه اقتصادي استان نيز در برنامه" استان، اقتصاد، توسعه" مورد بررسي قرار خواهد گرفت و همچنين در برنامه‌هاي "تازه شو، کوچه دلگشا، شميم ولايت و زندگي سلام" نيز خدمات دولت و دستاورد‌هاي نظام در استان بيان خواهد شد.

مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان در مورد برنامه‌هاي سيماي اين مرکز در هفته دولت گفت: سيماي مرکز سمنان هم با ويژه‌برنامه زنده صبح‌گاهي "چهل افتخار" از ساعت 7:30 الي 8:30 در ايام هفته دولت با دعوت از مديران کل دستگاه‌هاي مختلف استان به تبيين خدمات دولت در استان خواهد پرداخت.

"همگام با توسعه"، "پرسمان هفته" و "در شهر" هم با حضور مسئولان به بيان عملکرد دولت در بخش‌هاي اقتصادي، عمراني، فرهنگي و... دولت در استان خواهد پرداخت.

منتظر حجت برنامه‌هاي معاونت فضاي مجازي مرکز سمنان در هفته دولت را به شرح ذيل عنوان کرد: ايجاد صفحه‌اي در سايت مرکز با عنوان "چهل سالگي" جهت اطلاع‌رساني و انتشار فعاليت‌هاي صدا و سيماي مرکز سمنان و همچنين اخبار مربوط به برنامه‌هاي هفته دولت در استان، انتشار توليدات اين معاونت با موضوع دستاوردهاي انقلاب در قالب‌هاي مختلف (مستند، اينفوگرافي و...) در فضاي مجازي، توليد و انتشار پوستر، عکس، عکس نوشت و... با موضوع خدمات و برنامه‌هاي دولت در هفته دولت در استان در فضاي مجازي، برگزاري مسابقه در فضاي مجازي، انتشار برنامه‌هاي راديويي، تلويزيوني و خبر شبکه سمنان با موضوع دستاوردهاي انقلاب در استان.

وي همچنين تهيه و پخش خبر و گزارش خبري از افتتاح طرح‌ها و اقدامات دولت در استان سمنان را از فعاليت‌هاي حوزه خبر مرکز سمنان در هفته دولت عنوان کرد.


 خانه بهداشت روستايي ديزج بخش مرکزي شاهرود به بهره‌برداري رسيد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با حضور فرماندار شاهرود وجمعي از مسئولين خانه بهداشت روستايي ديزج بخش مرکزي شاهرود به بهره‌برداري رسيد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود در اين خصوص در گفتگو با خبرنگار ما گفت: براي ساخت اين مجموعه يک ميليارد و 900ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

رضا چمن با بيان اينکه اين ساختمان در متراژ 129 مترمربع ساخته شده است، افزود: اينکه براي محوطه‌سازي مجموعه 200 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

وي افزود: اين خانه بهداشت جمعيت دو هزار و 150 نفري روستاي درج و توابع آن را تحت پوشش قرار خواهد داد و در هفته دو روز پزشک به صورت ده گردشي حضور خواهد داشت.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با بيان اينکه افتتاح خانه بهداشت نيازهاي سلامت جمعيت يک منطقه را تحت پوشش قرار مي‌دهد، افزود: در هفته دولت‌، خانه بهداشت روستاي بدشت و پانسيون بسطام نيز به بهره‌برداري خواهد رسيد که با تجهيز وسايل اعتباري معادل دو ميليارد و 300 ميليون ريال براي اين طرح‌ها هزينه شده است.

چمن در ادامه تصريح کرد: در طرح تحول سلامت ساخت 55 واحد بهداشتي و پانسيون پزشک و تيم سلامت به صورت تفاهم‌نامه سه‌جانبه با استاندار، رئيس دانشگاه و مقام عالي وزارت به امضا رسيد که اين سه پروژه و طرح‌هايي که قبلا در مجموعه دانشگاه علوم پزشکي شاهرود بهره‌برداري و افتتاح شد از مجموع همين پروژه‌ها است.

وي افزود: با توجه به اينکه امروز دغدغه‌هاي علوم پزشکي کنترل بيماري‌هاي غيرواگيردار نظير ديابت و فشارخون است لذا در خانه بهداشت روستايي بحث خود مراقبتي و مراجعه به پزشک به طور جد دنبال مي‌شود که در واقع افتتاح خانه‌هاي بهداشت نيز در راستاي اهداف دولت است.

در مراسم بهره‌برداري از اين پروژه نيز معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي شاهرود گفت: مجموعه معاونت بهداشتي اين دانشگاه در جهت ارايه خدمات و گسترش خدمات در مناطق کم‌برخوردار تلاش مي‌نمايند.

دکتر بينش با تاکيد بر اينکه رضايتمندي مردم در اولويت کاري دانشگاه علوم پزشکي شاهرود قرار دارد، افزود: از ابتداي سال سامانه‌هاي پاسخگويي و رضايتمندي در همه مراکز تحت پوشش اين دانشگاه راه‌اندازي شده است و هر فردي در هر نقطه‌اي که به مراکز بهداشتي مراجعه و خدمات دريافت مي‌کند طي پيامکي رضايتمندي وي سنجيده و عدم رضايتمندي آنان نيز پيگيري مي‌شود که انجام اين فعاليت نقش مهمي در ارايه خدمات با کيفيت وکميت برتر را در پي دارد.


 سرويس خبر 

کشاورزي قراردادي در آرادان توسعه مي‌يابد

سرويس خبر:

در جلسه توسعه کشاورزي قراردادي آرادان بر لزوم اجراي اين طرح در اين شهرستان تاکيد شد. به گزارش روابط عمومي سازمان تعاون روستايي استان سمنان؛ احسان عباسپور مدير تعاون روستايي استان در اين جلسه گفت: با توجه به اينکه آرادان قطب توليد تخم‌مرغ در استان است، توسعه کشاورزي قراردادي در اين شهرستان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

در پايان اين جلسه مقرر شد، جهت اجراي هرچه بهتر اين طرح و ايجاد زنجيره توليد در شهرستان آرادان واحدهاي موجود در قالب شرکت تعاوني مرغ تخمگذار ساماندهي شوند.

آغاز ثبت‌نام ‌متقاضيان رشته‌هاي بدون

آزمون دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان

سرويس خبر

ثبت‌‌نام متقاضيان رشته‌هاي بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در مقطع کارشناسي و کارداني نيم‌سال اول تحصيلي 98-1397 آغاز شد.‌

نادر رهبر معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در سمنان اظهار کرد: «متقاضيان ثبت‌نام ‌بر‌اساس سوابق تحصيلي در مقطع کارشناسي پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان که داراي مدرک ديپلم کامل نظام قديم متوسطه و يا مدرک پيش‌دانشگاهي نظام جديد متوسطه و همچنين مدرک کارداني (پيوسته و ناپيوسته) باشند، مي‌توانند با دريافت و مطالعه دفترچه راهنما و پس از کسب آگاهي‌هاي لازم، پس از تهيه کارت اعتباري، نسبت به ثبت‌نام ‌در بيش از 100 رشته تحصيلي در اين دانشگاه اقدام کرده و يا با مراجعه حضوري به اين واحد دانشگاهي با مساعدت کارشناسان نسبت به ثبت‌نام ‌خود اقدام کنند.»

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان با بيان اينکه علاقه‌مندان مي‌توانند براي آگاهي از ليست رشته‌هاي موجود در اين واحد دانشگاهي به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان به نشاني www.semnaniau.ac.ir مراجعه کنند، تصريح کرد: «ثبت‌‌نام در مقطع کارشناسي و کارداني سال تحصيلي جديد در 58 رشته تحصيلي کاربردي و کيفي آغازشده و تا 20 شهريور جاري ادامه خواهد داشت.‌ علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني الکترونيکي www.azmoon.org براي ثبت‌نام و انتخاب رشته و محل تحصيل مورد علاقه خود اقدام کنند.»رهبر افزود: «آن دسته از داوطلباني که علاوه بر گروه آزمايشي اصلي، علاقه‌مندي خود را به شرکت در گروه آزمايشي هنر و يا زبان‌هاي خارجي اعلام کرده‌اند، امکان انتخاب رشته در اين گروه‌ها را نيز خواهند داشت.»

وي با بيان اينکه مهلت انتخاب رشته تا پايان روز 20 شهريور است، گفت: «علاقه‌مندان به تحصيل در رشته‌هاي علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان که در آزمون شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده‌اند نيز مي‌توانند با مراجعه به نشاني الکترونيکي مرکز آزمون نسبت به انتخاب رشته‌هاي پرستاري و مامايي اقدام کنند.»رهبر تصريح کرد: «دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در برخي رشته‌ها مانند مهندسي مکانيک، عمران، صنايع، مهندسي پزشکي، حسابداري و مجموعه مديريت به‌ دليل برخورداري از امکانات پيشرفته و کامل آزمايشگاهي و کارگاهي و به‌کارگيري استادان مجرب به‌عنوان يک برند آموزشي در استان مطرح است.»

وي از شرايط مطلوب تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان خبر داد و افزود: «شرايط آموزشي، پژوهشي و رفاهي در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان به نحو مطلوبي فراهم است و دانشجويان مي‌توانند از تسهيلاتي مانند برخورداري از وام‌هاي صندوق رفاه، تقسيط شهريه پرداختي، استفاده از مهمانسراي مجهز دانشگاه و ساير خوابگاه‌هاي دانشجويي، استفاده رايگان از کتابخانه‌هاي ديجيتال و اينترنت پرسرعت و ساير امکانات آموزشي، پژوهشي، تحقيقاتي و ورزشي مناسب بهره‌مند شوند.»

دفتر مشاوره و هدايت تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي

واحد سمنان راه‌اندازي شد

سرويس خبر

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان از راه‌اندازي دفتر مشاوره و هدايت تحصيلي اين واحد دانشگاهي خبر داد.‌

نادر رهبر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در سمنان، اظهار کرد: «با توجه به موقعيت کليدي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در ارائه خدمات آموزشي به علاقه‌مندان تحصيل و بر‌اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت‌ گرفته، مرکز مشاوره و هدايت تحصيلي دانشجويان ورودي جديد دانشگاه آزاد سمنان در دو نوبت صبح و عصر با حضور کارشناسان مجرب راه‌اندازي شد.»‌

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان افزود: «در کنار اين خدمات مهم‌ترين نکته معرفي و شناساندن امکانات و توانمندي‌هاي اين دانشگاه به داوطلبان است.»

وي تأکيد کرد: «داوطلبان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند از طريق پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد اسلامي سمنان به نشاني www.semnaniau.ac.ir مراجعه کرده و با آگاهي کامل از رشته‌هاي تحصيلي اين واحد دانشگاهي، انتخاب رشته کنند.»

رهبر با بيان اينکه ثبت‌نام ‌در مقطع کارداني و کارشناسي سال تحصيلي 98-1397 در 58 رشته تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان آغاز‌ شده و تا 20 شهريور جاري ادامه دارد، تصريح کرد: «رشته‌هاي تحصيلي موجود در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان کيفي بوده و داراي بازار مناسب شغلي براي دانشجويان است.»‌

وي با تأکيد بر اينکه مرکز مشاوره و هدايت تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در محل خوابگاه اين دانشگاه واقع در ميدان اميرکبير سمنان راه‌اندازي شد، خاطرنشان کرد: «اين مرکز در دو نوبت صبح از ساعت 8 تا 12 و عصر 17 تا 20 پاسخگوي نياز داوطلبان بوده و علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه حضوري به اين مرکز و يا تماس با شماره تلفن 02333443962 و شماره همراه 09127327282 نسبت به دريافت مشاوره رايگان اقدام کنند.

توليد برنامه " نگاه امروز، جامعه فردا"

از صداي مرکز سمنان

سرويس خبر

با توجه به اهميت مفاهيمي همچون فرهنگ اجتماعي، فرهنگ کار، روابط اجتماعي، نظم، صرفه‌جويي، پرهيز از تجمل‌گرايي و نظاير آنها در چار چوب موضوع "سبک زندگي ايراني، اسلامي" صداي مرکز سمنان برنامه‌اي را با عنوان " نگاه امروز، جامعه فردا" در حال تهيه و پخش دارد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان اين برنامه يک برنامه گفتگو‌محور (ميزگرد) از نوع تعاملي مستقيم است که با حضور يک يا دو کارشناس و چند مخاطب حاضر در استوديو ارائه مي‌شود. هدف اين برنامه تبيين سبک زندگي ايراني اسلامي بر مبناي آموزه‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

انتظار مي‌رود پيام‌هاي ارائه شده در اين برنامه در بلند‌مدت دست‌کم در بخشي از جامعه مخاطبان تاثير گذاشته و ابتدا به يک باور و سپس به يک رفتار معقول اجتماعي منجر شود.

برنامه " نگاه امروز جامعه فردا" به نويسندگي، تهيه‌کنندگي و گويندگي ناصر طاهرکرد ساعت 11:30 روزهاي پنجشنبه به مدت 50 دقيقه از صداي مرکز سمنان پخش مي‌شود.