تاریخ 1397/06/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4844 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خبر داد:
 سرفصل‌هاي فعاليت‌هاي معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تدوين شده است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، ساماندهي آيين‌نامه‌ها، مقررات، دستورالعمل‌ها و شيوه نامه‌هاي آسان‌سازي فعاليت‌هاي هنري و نيز ساماندهي شرکت‌ها، نهادها و موسسه‌هاي هنري را از جمله سرفصل‌هاي فعاليت اين معاونت بيان کرد.

سيد مجتبي حسيني در حاشيه مراسم تکريم و معارفه مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در گفتگو با خبرنگاران افزود: براي بهبود فضاي کسب و کار، کارگروهي در اين وزارتخانه تشکيل شده و برنامه‌ريزي با هدف آسان‌سازي اشتغال هنرمندان در آن دنبال مي‌شود.

معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه ايجاد پهنه‌هاي فرهنگي و شهرهاي خلاق هنري ايران نيز براي تحقق عدالت هنري و فرهنگي در کشور اجرا مي‌شود، اظهار داشت: بر‌اساس اين طرح، شهرها مي‌توانند در شاخه‌هاي هنري که در آن مزيت تاريخي، فرهنگي و انساني دارند برنامه‌ريزي ويژه بر مبناي آن مزيت طراحي کنند.

حسيني با بيان اينکه طرح پهنه‌هاي فرهنگي و شهرهاي خلاق هنري ايران بر‌اساس ديدگاه سيدعباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي مبني بر اينکه ايران فقط تهران نيست، طراحي شده است، تاکيد کرد: طرح پهنه‌هاي فرهنگي، شهرهاي خلاق هنري ايران کمک مي‌کند تا با مشارکت استان‌ها و شهرهاي داراي مزيت، شهروندان آن‌ها در رده‌هايي بالاتر به برنامه‌ريزي‌هاي هنري دسترسي داشته باشند.

معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان کرد: غير از برنامه‌هاي جاري در تقويم هنري مانند جشنواره‌هاي ملي و استاني که به صورت منظم در حال اجراست، ويژه برنامه‌هاي اين معاونت در سرفصل‌هايي ديگري پيگيري مي‌شود.

وي با تاکيد بر اينکه اولين سرفصل توسعه فعاليت‌هاست که نياز به طراحي برنامه‌هاي جديد دارد، گفت: 9 ويژه‌برنامه در معاونت هنري در دست اقدام است.


 در سطح استان و در 5 سال گذشته صورت گرفته است؛
 احداث هزار ايستگاه توزيع برق  

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان اعلام کرد: از مردادماه سال 92 تاکنون، يک هزار و 253 ايستگاه توزيع برق در استان نصب و بهره‌برداري شده است.

سيد محمد موسوي‌زاده با بيان اين که نصب اين تعداد پست‌هاي هوائي و زميني توزيع برق در دولت تدبير و اميد، به منظور خدمات‌دهي مناسب به متقاضيان و مشترکان برق استان صورت گرفته گفت: با احداث اين ايستگاه‌ها، 165 هزار کيلوولت آمپر به ظرفيت پست‌هاي توزيع برق در استان افزوده شده است.وي با عنوان اين که در پنج سال اخير، 48 هزار و 867 اشتراک جديد به مشترکان برق استان اضافه شده، تصريح کرد: به برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، هم‌اينک کليه خانوارهاي ساکن شهري و روستاهاي استان از نعمت برق برخوردارند و ضريب نفوذ برق در استان سمنان 100 درصد مي‌باشد.

وي با اشاره به اين که از مرداد سال 92 تاکنون، 963 هزار متر شبکه هوائي احداث شده، بيان داشت:124 هزار متر شبکه زميني نيز طي مدت مذکور داير گرديده است.وي با ابراز اين که 19 هزار و 837 دستگاه سرچراغ روشنائي معابر به منظور ارتقاي وضعيت روشنائي در سطح استان نصب شده خاطرنشان کرد: داير نمودن 422 انشعابات برق چاه آب کشاورزي، از ديگر فعاليت‌هاي صورت گرفته در دولت تدبير و اميد در حوزه ماموريت اين شرکت به شمار مي‌رود.وي يادآور شد: از زمان شروع به کار اين دولت تا به حال (مرداد 92 تا مرداد 97)، مبلغ 188 ميليارد و 600 ميليون تومان در حوزه توسعه زيرساخت‌ها و احداث تاسيسات و شبکه‌هاي توزيع برق در استان سرمايه‌گذاري صورت گرفته است.