تاریخ 1397/05/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4821 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شهرستان شاهرود :
 عمليات آبخيزداري در اولويت قرار گيرد 

سرويس خبر

عمليات آبخيزداري به عنوان يکي از آسان‌ترين و در دسترس‌ترين روش‌هاي حفظ منابع آبي، در اولويت کارها قرار داشته باشد.

محمد کرم محمدي فرماندار شهرستان شاهرود در ديدار با مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري، با بيان اينکه حتي استفاده از روش‌هاي سنتي آبخيزداري مي‌تواند تأثير زيادي در حفظ منابع آب داشته باشد، افزود: به همه دهياري‌ها اعلام مي‌شود تا از هر راهي که مي‌توانند در اين زمينه کمک کنند.

وي با اشاره به تأثير منفي خشکسالي و استفاده از کودهاي شيميايي بر نفوذپذيري خاک، يادآور شد: سخت شدن زمين سبب مي‌شود درصد جذب و قدرت نگهداري آب کاهش يافته و در صورتي که ميزان باران از اندازه خاصي بيشتر شود، به راحتي سيل به راه مي‌افتد.

معاون استاندار سمنان با تأکيد بر ضرورت توجه به استفاده از پساب فاضلاب شهري، تصريح کرد: تغيير الگوي کشت و به کار بردن روش‌هاي نوين در آبياري در دستور کار باشد چرا که بيش از 60 درصد آب مورد نياز براي آشاميدن در حوضچه‌هاي موجود در زمين‌ها و باغ‌هاي کشاورزي جمع مي‌شود اما در سوي ديگر، براي استفاده از سيستم‌هاي نوين آبياري اقدامي نشده است.

محمدي با بيان اينکه در برخي استان‌ها 95 درصد آب در بخش کشاورزي مصرف شده و آبياري غرقابي نيز بيشترين سهم را به خود اختصاص داده است.

فرماندار شاهرود تأکيد کرد: در سال‌هاي گذشته ضربه‌هاي زيادي به محيط زيست و منابع طبيعي وارد کرده اما چيزي را جايگزين نکرده‌ايم و اگر هم کاري انجام شده بسيار ناچيز بوده است.

محمدي با يادآوري اين که فرهنگ سازي در مصرف بهينه انرژي و حفاظت از عرصه‌هاي منابع طبيعي يکي از نيازهاي امروز کشور است، اضافه کرد: الگوي مصرف براي همه اداره‌هاي شهرستان تهيه شده و در صورت مصرف بيش از مقدار مجاز اعلام شده، با دستگاه متخلف برخورد مي‌شود.


 مديرکل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان خبر داد:
 ثبت 12 ميليون تردد در تير ماه 97 در محورهاي مواصلاتي استان  

سرويس خبر

مديرکل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان از ثبت بيش از 12 ميليون تردد در محورهاي مواصلاتي استان در تيرماه 97 خبر داد.

احسان منصورکيايي با اشاره به اهميت استان سمنان به لحاظ دارا بودن يکي از شريان‌هاي مهم و پرترافيک کشور افزود: استان سمنان به لحاظ موقعيت جغرافيايي در طي سال علي‌الخصوص تعطيلات نوروزي و ايام تابستان از تردد بالايي در محورهاي ارتباطي برخوردار است.

وي افزود: بر اساس نتايج استخراج شده از 54 دستگاه تردد شمار نصب شده در محورهاي مواصلاتي، بيش از 12 ميليون خودرو در تير ماه امسال از محورهاي استان عبور کرده‌اند که در اين بين محور شريف‌آباد- ايوانکي و بالعکس بيشترين تردد خودروها را در اين مدت به خود اختصاص داده‌اند. همچنين وسايل نقليه سنگين 23 درصد از کل تردد را در اين مدت به خود اختصاص داده‌اند.

مديرکل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان با اشاره به اينکه مديريت ترافيک و دريافت اطلاعات برخط تردد در محورهاي مواصلاتي استان با استفاده از دوربين‌هاي نظارت ترافيکي، سيستم‌هاي ترددشماري و ديگر سامانه‌هاي هوشمند انجام مي‌گيرد، گفت: بيش از 23000 مورد تخلف رانندگي با استفاده از 59 سامانه‌هاي ثبت تخلف در تيرماه در جاده‌هاي استان ثبت شده و براي مرکز اجرائيات ناجا ارسال شده است.

وي در پايان اظهار داشت: هموطنان عزيز مي‌توانند از امکانات جامع سامانه 141 براي مديريت بهينه سفرهاي خود استفاده نمايند.


 کاهش 4 درصدي ورود به زندان در پنج سال گذشته 

سرويس خبر

رئيس سازمان زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي کشور از کاهش حدود 4 درصدي ورودي زندان‌ها خبر داد.

علي اصغر جهانگير در نشست شوراي قضايي استان سمنان گفت: کاهش ورودي به زندان‌ها در پنج سال گذشته در دستور کار بوده است و به طور سالانه سه تا 4 درصد کاهش ورودي زندان‌ها را داشته‌ايم.

به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان، معاون قوه قضائيه تغيير نگاه براي حل بخشي از مشکلات زندان‌ها را لازم دانست و افزود: وقتي نگاه تبديل به آن شود که به هر علتي اشخاص را به زندان بفرستيم از اثر‌گذاري زندان کاسته خواهد شد.

دکتر جهانگير کم بودن آمار متهمين نسبت به محکومين در استان سمنان نسبت به سطح کشور را بيانگر نگاه مسئولين و قضات و تلاش ايشان جهت سرعت بخشي در رسيدگي به پرونده‌ها عنوان کرد.

وي گفت: زندان‌هاي استان سمنان مناسب نيست و زندان‌هاي استان از جمله محروم‌ترين بخش‌هاي آن به حساب مي‌آيد.

معاون قوه قضائيه ضمن اعلام حمايت از طرح‌هاي مرتبط با زندان‌ها، سرعت بخشي جهت ايجاد فضاهاي مناسب و جابجايي زندان‌ها در استان سمنان را نيازمند تلاش جدي و فوق‌العاده دانست.

رئيس سازمان زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي کشور همچنين از ايجاد يک بانک اطلاعات جامع از وضعيت، اقتصادي، بهداشتي، درماني، آموزشي و خانوادگي در سال جاري خبر داد و افزود: مشکلات خانواده زندانيان مورد بررسي و رسيدگي قرار مي‌گيرد.

علي اصغر جهانگير از خدمات‌رساني و اداره زندانيان کشور گزارشي ارائه داد و طي آن رسيدگي به خانواده‌ي زندانيان، افزايش برنامه‌هاي فرهنگي و ديني در زندان‌ها، ارتقاء آموزش‌هاي مختلف، انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها، تقويت حمايت از زندانيان جرائم غير عمد، به کارگيري مجازات‌هاي جايگزين حبس را از جمله برنامه‌هاي در حال اجرا در اين سازمان عنوان کرد.

رئيس کل دادگستري و رئيس شوراي قضايي استان سمنان در نشست شوراي قضايي سازمان زندان‌ها را همراه و همکار دادگستري در اجراي عدالت قضايي توصيف کرد و گفت: دادگستري نگاه حمايتي به زندان‌ها دارد.

سيد محسن مظهري فرهنگ سازي در بين مردم، مسئولين و قضات را در ارتباط با مجازات حبس مهم و ضروري دانست و گفت: اکثريت مسئولين و مردم مجازات را غير از زندان نمي‌دانند و حتي در تهديد‌ها نيز از حبس کردن و زندان انداختن استفاده مي‌شود که اين نگاه بايد با کار فرهنگي تغيير کند.

مظهري کمک و حمايت به زندان توسط دادگستري را در حوزه‌هاي مختلف عنوان کرد و گفت: اجراي مقررات و دستورالعمل ساماندهي زندانيان و کاهش جمعيت کيفري، ايجاد آرامش روحي و رواني و کمک به انضباط در زندان از جمله آن بوده است.

وي همچنين ضمن ارائه گزارشي از فعال بودن کميسيون عفو استان افزود: طرح و اقدامات اجرا شده در سطح استان توسط کميسيون عفو در کاهش مشکلات زندان‌ها بسيار موثر بوده است.

سيد شهاب الدين چاوشي استاندار سمنان نيز طي ديداري با معاون قوه قضائيه از طرح‌هاي سازمان زندان‌ها در جهت حمايت از زندانيان جرائم غيرعمد و آزادسازي آنها تشکر کرد و خواستار استمرار در اجراي اينگونه طرح‌ها شد.

چاوشي همچنين بهره‌گيري از مجازات‌هاي جايگزين براي کاهش جمعيت زندانيان را موثر دانست.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان در اين نشست از ايجاد رويه واحد در سطح استان در اجراي احکام، اعطا مرخصي‌ها خبر داد.

حيدر آسيابي ايجاد جو رواني مناسب در بين محکومين، امکان استفاده از راي کار و ايجاد امکان اشتغال مددجويان در واحد‌هاي صنعتي را از جمله اقدامات قابل توجه در استان عنوان کرد و گفت: اين کار باعث فراهم سازي کمک زندانيان به خانواده‌هاي خود در طي زمان مجازات شده است.

وي گفت با مکاتبات مطالبه‌گرانه جهت تسريع در ساخت و تحويل بناهاي زندان‌ها امکان جذب و بهره‌مندي از بودجه‌هاي لازم فراهم شد که در کنار آن در برخي بخش‌ها نيز از ظرفيت‌هاي مختلف دادستان‌ها و روساي حوزه‌هاي قضائي بخش جهت بهره‌گيري از خيرين استاني و ايجاد امکانات در سطح زندان‌ها اقدام شده است.

آسيابي همچنين گفت: با همکاري و بهره‌مندي از خيرين و سرمايه‌گذاران درون استان در سال جاري ميزان کمک‌هاي صورت گرفته به جشن گلريزان 100 درصد افزايش داشته که در کمک‌هاي نقدي اين ميزان به سه برابر نسبت به سال گذشته رسيده است.

دادستان مرکز استان از تفکيک تکاليف ديده شده در دستورالعمل کاهش جمعيت کيفري در استان خبر داد و گفت: اين تکاليف براي قضات و مسئولين مربوطه جهت اجرا ابلاغ شده است که در حال اجرا مي‌باشد.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان سمنان نيز طي گزارشي از ابتکار و اقدام‌هاي صورت گرفته در استفاده قضات از مجازات‌هاي جايگزين حبس در سطح استان خبر داد.

علي داريني گفت: با حمايت‌هاي صورت گرفته در بخش‌هاي نظارتي، از قضاتي که آرا و اقدامات آنها موجب کاهش جمعيت کيفري شده در سطح استان تقدير و تشکر شده است.

در پايان اين نشست از تلاش‌ها و زحمات عباسعلي عرب مديرکل قبلي زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان تقدير شد و حکم انتصاب محمود باهنر مديرکل جديد توسط رئيس سازمان زندان‌هاي کشور به وي تقديم شد.


 سرويس خبر 

برگزاري 2018 برنامه اوقات فراغت

در شهرستان سمنان

سرويس خبر

جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان برگزار شد.

سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان از برگزاري 2018 برنامه اوقات فراغت در 214 پايگاه با مشارکت 19دستگاه اجرايي در شهرستان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان سومين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان به رياست سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان برگزار شد.

سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان با تشريح دستور العمل اوقات فراغت بر اجراي کيفيت بخشي و مفيد سازي اوقات فراغت تاکيد نمود و افزود: مراکز به شناسايي و استعداديابي توجه ويژه‌اي نمايند.

سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان از برگزاري برنامه اختتاميه برنامه ستاد اوقات فراغت به صورت کشوري در هفته سوم شهريور ماه سال جاري در مرکز استان خبر داد.

سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان با اشاره به برنامه‌هاي اجرا شده ستاد اوقات فراغت در شهرستان سمنان از دو برابر شدن تعداد برنامه‌ها در سال 97 خبر داد و افزود: 2018 برنامه اوقات فراغت در 214 پايگاه با مشارکت 19دستگاه اجرايي در شهرستان سمنان عملکرد ستاد ساماندهي امور جوانان مرکز استان در سال جاري است.

وي با اشاره به 5 اولويت استان در بخش اميد و نشاط اجتماعي، اشتغال و مهارت آموزي، سلامت جسمي و روحي،سلامت فضاي مجازي و ازدواج جوانان در سال 97 بر لزوم برنامه‌ريزي مديران در جهت اجراي برنامه‌هاي اوقات و فراغت تاکيد نمود.

در اين جلسه در خصوص برگزاري جشن‌هاي خانوادگي،نشست‌هاي مديران و جوانان،برگزاري جشنواره‌هاي ستاد اوقات فراغت و.. .بحث و تبادل نظر شد.

در پايان جلسه احکام تيم ارزيابي و نظارت پايگاه‌هاي اوقات و فراغت ابلاغ و به مديران مربوط ابلاغ شد.

جشنواره موسيقي در شهرستان دامغان

برگزار مي‌شود

سرويس خبر

جشنواره موسيقي در شهرستان دامغان برگزار مي‌شود.

نهمين جشنواره موسيقي شهرستان دامغان در مجتمع فرهنگي و هنري شهيد شاهچراغي اين شهر برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، نهمين جشنواره موسيقي شهرستان دامغان با هدف شناسايي و معرفي هنرمندان اين عرصه برگزار مي‌شود.اين جشنواره يازدهم مرداد برگزار و حضور در آن براي عموم هنرمندان و هنرجويان آموزشگاه‌هاي موسيقي آزاد است.

در اين جشنواره که در مجتمع فرهنگي و هنري شهيد شاهچراغي دامغان برگزار خواهد شد در پايان گروه‌هاي برتر شناخته و براي حضور در جشنواره استاني معرفي مي‌شوند.