تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4819 برو جستجو جستجوی پیشرفته   به بهانه نزديک شدن به معاوضه بونوچي- هيگواين؛
 نگاهي به بزرگترين معاوضه‌هاي فوتبال  

سرويس ورزشي:

يوونتوس و ميلان در آستانه رقم زدن يک معاوضه غير منتظره هستند.

و به نقل از گل، يوونتوس و ميلان در آستانه رقم زدن يک معاوضه غيرمنتظره هستند. قرار است در اين معاوضه لئوناردو بونوچي به يوونتوس بازگردد و گونزالو هيگواين نيز راهي سن سيرو شود. به اين بهانه، گل نگاهي انداخته به برخي از مهم‌ترين معاوضه‌هاي تاريخ فوتبال:

سانچز- مخيتاريان (منچستريونايتد- آرسنال)

آلکسيس سانچز در آخرين روز نقل و انتقالات تابستاني 2017 در آستانه پيوستن به منچسترسيتي بود و با دستيابي به توافق بر سر موارد شخصي، وقوع اين انتقال در ژانويه 2018 حتمي به نظر مي‌رسيد. اما سانچز با تغيير جهت به اولدترافورد، گوارديولا و دوستان را بهت زده کرد. پيشنهاد يونايتد براي تبديل سانچز به پردرآمدترين بازيکن ليگ برتر براي چرخش آلکسيس کافي بود و توپچي‌ها نيز از رسيدن يک جانشين آماده به نام مخيتاريان راضي بودند. در اين بين به نظر همه سود کردند به جز سيتي؛ با اين حال سيتي در پايان فصل با 19 امتياز اختلاف نسبت به تيم دوم قهرمان شد و سانچز تا پايان فصل براي ارائه نمايشي در خور حقوقش تقلا مي‌کرد.

اتوئو- ابراهيموويچ (اينتر- بارسلونا)

بارسا در تمامي جام‌هاي سال 2009 قهرمان شد اما گوارديولا در تصميمي عجيب، اقدام به حذف يکي از ستون‌هاي آن تيم کرد. ساموئل اتوئو با قراردادي 56 ميليون پوندي به اينتر رفت و در ازاي او، زلاتان به بارسا پيوست. اتوئو که به شکلي بي‌رحمانه تنها 20 ميليون يورو ارزش گذاري شده بود به همراه اينتر در سال 2010 دومين سه گانه خودش را نيز کسب کرد اما زلاتان به دنبال اختلاف با پپ تنها يک فصل در نيوکمپ دوام آورد.

ماتيچ- لوئيس (بنفيکا- چلسي)

نمانيا ماتيچ در تيم بزرگسالان چلسي تنها 3 بار فرصت بازي يافت. بنابراين آبي‌ها به اين‌هافبک اجازه دادند در ژانويه 2011 و به عنوان جزئي از قراردادي 25 ميليون يورويي به بنفيکا برود و به جاي او داويد لوئيس راهي استمفوردبريج شود. بعد از بازگشت مورينيو به لندن، چلسي به سرعت در پي جبران اشتباه خود برآمد و با 25 ميليون يوروي ديگر ماتيج را بازگرداند. چلسي، لوئيز را هم يک بار به پاريسن‌ژرمن فروخت و 2 سال بعد او را بازگرداند. فروختن ماتيچ به يونايتد در تابستان 2017 با 40 ميليون پوند تعجب و البته خشم طرفداران چلسي را به دنبال داشت.

گالاس-کول (آرسنال-چلسي)

در تابستان 2006، گالاس به شدت به دنبال خروج از چلسي بود و شايعه شده بود گالاس تهديد کرده اگر مجوز خروج به وي ندهند، او عمدا گل به خودي خواهد زد! ادعايي که البته خود گالاس بعدا رد کرد. اشلي کول نيز به دنبال ارتقاي دستمزد خود بود. پس راه حل چه بود؟ يک معاوضه 5 ميليون پوندي. کول در چلسي به همه جام‌ها دست يافت و گالاس نيز بعد از چند سال، به ديگر تيم لندني يعني تاتنهام پيوست.

نونز-اوون (ليورپول-رئال مادريد)

به عنوان بخشي از سياست کهکشاني سازي، رئال برنده سابق توپ طلا مايکل اوون را در تابستان 2004 به خدمت گرفت. در ازاي اين انتقال 8 ميليون پوندي، آنتونيو نونز‌هافبک پرنوسان رئالي‌ها راه معکوس را طي کرد. هر دو بازيکن در تيم‌هاي جديدشان با بداقبالي مواجه شدند و تنها 12 ماه در آنجا دوام آوردند. اوون براي رئال 16 گل زد (از جمله يک گل در ال‌کلاسيکو) اما فرصت‌هاي محدودي براي بازي به عنوان بازيکن ثابت داشت. نونز هم بعد از تنها 18 تجربه ليگ برتري به همراه ليورپول، در بازگشت به اسپانيا پيراهن سلتاويگو را به تن کرد.

روبرتو کارلوس-زامورانو (رئال مادريد- اينتر)

ايوان زامورانو با زدن 28 گل به قهرماني رئال در لاليگاي 1995 کمک کرد اما با طلوع ستاره‌اي خانگي به نام رائول، او به سرعت جايگاه خود را از دست داد. اينتر به او پيشنهاد فرار از وضعيت موجود را داد. در ازاي زامورانو، روبرتو کارلوسي از اينتر خارج شد که در آن سال عملکرد نااميد کننده‌اي به عنوان يک وينگر تحت نظر روي‌هاجسون داشت. دوران زامورانو در اينتر بيشتر با اين نکته يادآوري مي‌شود که او به خاطر اشغال بودن پيراهن شماره 9 توسط رونالدو، تصميم گرفت پيراهن شماره 8+1 را بپوشد. اما در مقابل روبرتو کارلوس 11 سال پرافتخار را در برنابئو گذراند و به همراه اين تيم 4 بار قهرمان لاليگا و 3 بار قهرمان ليگ قهرمانان شد.

سيمئونه- ويري (لاتزيو-اينتر)

اينتر جاه‌طلب تصميم گرفت در تابستان 1999 گرانترين مهاجم جهان، کريستين ويري را از لاتزيو به خدمت گيرد تا او با رونالدو يک زوج رويايي بسازد. در ازاي اين قرارداد 49 ميليون يورويي ديگو سيمئونه آرژانتيني به لاتزيو پيوست. ويري با وجود زدن بيش از 100 گل با پيراهن اينتر، به همراه اين تيم تنها يک بار فاتح کوپا ايتاليا شد. اما سيمئونه در همان فصل اول حضور در رم، به همراه لاتزيو در سري آ به قهرماني رسيد و با 4 فصل حضور در بيانکوچلستي، بادوام‌ترين دوران باشگاهي خود را در پايتخت ايتاليا ثبت کرد.

گيلسپي-کول (نيوکاسل-منچستريونايتد)

زدن 43 گل در تنها 58 بازي ليگ برتري براي نيوکاسل باعث شد توجه سرآلکس فرگوسن معطوف اندي کول شود. او با رضايت کامل در ژانويه 1995 7 ميليون پوند براي کول پرداخت کرد تا رکورد نقل و انتقالات بريتانيا شکسته شود. کيت گيلسپي حدودا 1 ميليون پوندي در اين انتقال راهي نيوکاسل شد و در چنگ اين تيم براي قهرماني، نقش مهمي ايفا کرد. با اين حال کول خدمات بيشتري براي يونايتد عرضه کرد. او در طول 6 سال حضور در اولدترافورد با زدن 121 گل و بردن 8 جام، به يک چهره اسطوره‌اي در يونايتد تبديل شد.

کوارشما- دکو (پورتو- بارسلونا)

بعد از قهرماني در ليگ قهرمانان 2004 به همراه پورتو، مشتريان زيادي براي جذب دکو به صف شدند. ريکاردو کوارشما نيز 12 ماه قبل بعد از نمايش‌هاي مناسب در اسپورتينگ وضعيت مشابهي را تجربه کرد اما نتوانست در بارسلونا انتظارات را برآورده کند. يک پيشنهاد 15 ميليون يورويي از سوي بارسا براي معاوضه دکو با کوارشما کافي بود. کوارشما در پورتو به روزهاي خوب خود بازگشت، اما دکو در بارسلونا به اوج خود رسيد و نقشي کليدي در قهرماني بلوگرانا در ليگ قهرمانان 2006 ايفا کرد.

کوکو- سيدورف (اينتر- آث ميلان)

در معاوضه‌ها هميشه اينتر برنده نبوده است. نراتزوري در سال 2002 يک تصميم بسيار اشتباه اتخاذ کرد. آن‌ها تصميم گرفتند فرانچسکوکوکو مدافع چپ ميلان را جذب کنند و در ازاي او، کلارنس سيدورف‌هافبک هلندي خود را به ميلان واگذار کنند. فوتبال کوکو در 30 سالگي به پايان رسيد و در مقابل سيدورف به همراه ميلان يک بار قهرمان سري آ و دو بار قهرمان ليگ قهرمانان اروپا شد.

کاناوارو- کآريني (يوونتوس- اينتر)

تصميم اينتر براي معاوضه کاناوارو و کآريني، هنوز هم مرموز و اسرار آميز باقي مانده است. کاناوارو بعد از انتقال 23 ميليون يورويي از پارما به اينتر در سال 2002، دو فصل سخت را سپري کرد. شايعه شده بود لوچيانو موجي، مدير وقت يوونتوس به کاناوارو گفته خود را به مصدوميت بزند تا اينتر قيمت او را کاهش دهد. هنوز معلوم نيست اينتر با چه استدلالي روي کآريني-که دو فصل قبل را به شکل قرضي در استاندارد ليژ سپري کرده بود-برچسب قيمت 10 ميليون يورويي گذاشت. کاناوارو خود گفته بود اينتر کآريني را به هر قيمتي مي‌خواهد. فابيو بعد از ترک اينتر خود را به عنوان برترين مدافع جهان ثابت کرد و کاپيتان ايتالياي قهرمان جهان در سال 2006 بود. کاناوارو بعد از افتضاح کالچوپولي يوونتوس را به مقصد رئال ترک کرد و 3 فصل را نيز در پايتخت اسپانيا سپري کرد. در مقابل، فابين کآريني بعد از انجام تنها 4 بازي با پيراهن اينتر، اين تيم را در سال 2007 به مقصد مورسيا ترک کرد.


 وزير ورزش و جوانان در اصفهان مطرح کرد؛
  مي‌توانيم در جام ملت‌هاي آسيا کارهاي بزرگي انجام بدهيم 
 تا پايان دولت دوازدهم تمام پروژه‌هاي ورزشي ساماندهي مي‌شود

سرويس ورزشي:

وزير ورزش و جوانان در حاشيه سفر خود به استان اصفهان و بازديد از استخر شهرستان اردستان گفت: از هفته دولت تقريبا هر هفته يک پروژه ورزشي افتتاح مي‌کنيم.

دکتر مسعود سلطاني‌فر در بخشي از سفر يک روزه خود به استان اصفهان، به شهرستان اردستان رفت و از پروژه‌هاي عمراني ورزشي اين شهر بازديد کرد.

وزير ورزش و جوانان در حاشيه بازديد از استخر شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران گفت: امروز بازديد خوبي از پروژه‌هاي ورزشي چندين شهر داشتيم که بعضي از آنها در حال ساخت و بعضي ديگر در مرحله بهره برداري است. پروژه‌هاي نيمه تمام عمراني از هفت يا هشت سال قبل آغاز شده اما طي سال گذشته و امسال پيشرفت قابل توجهي داشته است.

وي افزود: در تلاشيم با استفاده از منابع ملي و استاني و اراده و عزمي که بين مسئولين و مردم اين استان وجود دارد اکثر پروژه‌هاي ناتمام اين منطقه را تا پايان امسال يا سال 98 به اتمام برسانيم.

دکتر سلطاني‌فر سرانه ورزشي شهرستان‌هاي نطنز و اردستان را مطلوب توصيف کرد و گفت: مشکلات اصلي در بخش نگهداري و تعميرات اماکن ورزشي است که بايد فکر اساسي بشود.

وزير ورزش و جوانان با اشاره به چهلمين فجر پيروزي انقلاب اسلامي گفت: در دهه فجر امسال بنا داريم بسياري از پروژه‌هاي ورزشي را که بعضي از آنها حتي از حدود 15 سال پيش ناتمام مانده را به بهره برداري برسانيم و بسياري ديگر را هم تا پايان کار دولت دوازدهم به سرانجام برسد و از بلاتکليفي رها شود.

دکتر سلطاني فر ادامه داد: خوشبختانه برنامه ريزي کرديم که بسياري از اين پروژه‌ها از جمله دو استاديوم 15000 نفري در زنجان و اروميه، دو پيست دوچرخه سواري در کرمان و رشت، يک سالن سرپوشيده دووميداني در اردبيل و تعدادي استاديوم 5 هزار نفره را در مناطق مختلف کشور به سر و سامان برسانيم تا از هفته دولت امسال تقريبا هر هفته يک پروژه ورزشي را به بهره برداري برسانيم تا در جهت گسترش ورزش همگاني و قهرماني مورد استفاده عموم مردم و ورزشکاران قرار گيرد.

وي افزود: برنامه ريزي ما به شکلي است که تا پايان دولت دوازدهم 10 استاديوم 5 هزار نفره فوتبال، 3 پيست دوچرخه سواري، 3 سالن سرپوشيده دووميداني و باقي استاديوم‌هاي 15 هزار نفره را تکميل و به بهره برداري برسانيم. با مديريتي که در منابع داشتيم و نظارتي که تمام تيم‌هاي اجرايي در وزارت ورزش و ادارات کل استان‌ها دارند بتوانيم به روند خاتمه و بهره برداري اين پروژه‌ها سرعت دهيم.

وزير ورزش و جوانان با اشاره به سال پر رويداد ورزش ايران ادامه داد: ابتدا با دلاوري‌هاي بازيکنان و پشتيباني خوبي که انجام داديم جام جهاني فوتبال را با نتيجه تاريخي و آبرومند به پايان برديم. در دهه آخر مرداد و دهه اول شهريور بازي‌هاي آسيايي جاکارتا را پيش رو داريم، بعد از آن مهر ماه المپيک جوانان و تقريبا در اواخر سال سال هم مسابقات جام ملت‌هاي آسيا در انتظار ماست که اميدواريم با تدارک و برنامه ريزي بعد از 40 سال آقايي خود را در فوتبال آسيا اثبات کنيم هرچند در رنکينگ فيفا مدت‌هاست آقاي آسيا هستيم.

دکتر سلطاني فر با اشاره به فعاليت سمن‌ها در کشور گفت: در سال 91 که سازمان‌هاي مردم نهاد کار خود را رسما شروع کردند تعداد آنها کمتر از 100 عدد بود اما الان به مرز 2000 عدد رسيده است. به لحاظ کيفي هم در زمينه توانمندسازي سمن‌ها و حضورشان در جامعه براي کمک به دولت کار مي‌کنيم تا سال به سال شاهد توسعه کمي و کيفي سمن‌ها باشيم.


 سرويس ورزشي: 

بايد در کلاس ليگ برتر رفتار کنيم

واکنش مرتضي تبريزي به پيشنهاد استقلال

سرويس ورزشي:

مهاجم تيم ذوب‌آهن اعلام کرد تصميم گيري درباره استقلالي‌شدنش دراختيار مسئولان باشگاه است و دخالتي در اين خصوص ندارد.تيم ذوب‌آهن در هفته نخست ليگ برتر هجدهم مقابل نساجي به برتري يک بر صفر رسيد تا گام اول را محکم بردارد. شاگردان اميد نمازي در اين مسابقه عملکرد خوبي داشتند و اميدوارند در آينده نيز روال خوبشان ادامه پيدا کند.

مرتضي تبريزي مهاجم تيم ذوب‌آهن درباره اين مسابقه به خبرنگار "ورزش سه" عنوان کرد: ما 40 روز تمرين کرده بوديم و به نظرم نتيجه خوبي برايمان در قائمشهر رقم خورد. خوشحالم که تلاش‌هايمان به نتيجه نشست. ما چند سال بود نمي‌توانستيم ليگ را خوب شروع کنيم اما خوشبختانه اين طلسم شکست و با برد استارت زديم.بازي خوبي نيز انجام داديم و خيلي خوش‌موقع به گل رسيديم و به خوبي توانستيم مديريت کنيم. خودم يک فرصت گلزني داشتم که با بدشانسي از دست داديم، يک پاس هم به حسيني دادم که او نيز نتوانست گل بزند. اگر موقعيت‌هاي ما به گل تبديل مي‌شد مي‌توانستيم گلهاي بيشتري هم بزنيم اما به هر حال همين که با برد بازي را پشت سر گذاشتيم،‌خوب است.

وي ادامه داد: در دقايق پاياني مسابقه طبيعي بود تيم نساجي فشار بياورد تا نتيجه را جبران کنيم. آنها در 10 دقيقه پاياني خطرناک ظاهر شدند اما همانطور که گفتم براي هفته اول بازي خوبي انجام داديم. ما مديون اين نکته بوديم که اسکلت تيم مان از فصل گذشته حفظ شده و همين موضوع به ما کمک مي‌کند تا شرايط خوبي را تجربه کنيم.

مهاجم ذوب‌آهن در بخش ديگري از حرف‌هايش بيان کرد:‌اين برد را به هواداران خوب ذوب‌آهن، مجموعه مديريتي باشگاه که اين روزها خيلي زحمت مي‌کشند و همه کارگران زحمتکش کارخانه ذوب‌آهن که اجزاي شکل‌گيري نام بزرگي چون ذوب آهن هستند تقديم مي‌کنم.

تبريزي درباره جو ورزشگاه قائمشهر گفت: جو استاديوم خيلي خوب بود. حضور نساجي در ليگ برتر به هواداران انگيزه مي‌دهد و شور و هيجان ليگ را بالا مي‌برد. اميدوارم تيم‌هاي پرطرفدار‌تر بيشتري در ليگ حاضر شوند تا شرايط بهتري را تجربه کنيم.

وي درباره مشکل نور ورزشگاه وطني قائمشهر خاطرنشان کرد: من دوست ندارم راجع به اين مسائل و موضوعات اينچنيني اظهارنظر کنم اما اعتقاد دارم وقتي در سطح ليگ برتر حاضر هستيم بايد بهترين کيفيت‌ها را شاهد باشيم. همه شرايط بايد در کلاس ليگ برتر باشد. اين مسائل براي شهري که ميزبان است، اتفاق مناسبي نيست و چه خوب است همه چيز را در کلاس بين‌المللي برگزار کنيم.

تبريزي در پايان درباره پيشنهاد استقلال افزود: من دوست ندارم درباره اين موضوع صحبتي داشته باشم. صحبت‌هاي دو باشگاه ادامه دارد و منتظرم ببينم در نهايت چه اتفاقي مي‌افتد و چه تصميمي گرفته مي‌شود.

انتقاد عجيب قلعه‌نويي روي آنتن زنده!

امير قلعه‌نويي در پايان بازي تيمش با صنعت نفت

حرف‌هايي شوکه کننده زد

سرويس ورزشي:

امير قلعه‌نويي در پايان بازي تيمش با صنعت نفت از شرايط حاکم بر اين بازي، داوري و فدراسيون و حتي مملکت انتقادهاي تندي کرد.

او در اين بازي گفت:«به نظرم بازي در حد ليگ يک بود. استاديوم به اين قشنگي و اين چمن چرا بايد بي‌تماشاگر باشد. همه دنيا به خاطر اسپانسر تماشاگر مي‌آورند توي ورزشگاه اما اينجا از اين حکم‌ها مي‌دهند. قطعا اگر براي صنعت نفت و تراکتورسازي بود، احکام محروميت اين تيم‌ها بخشيده مي‌شد. چقدر هم خوب بود اما چون تاج اصفهاني است، اين کار را براي ما نکردند. تازه براي محروميتي که از فصل قبل بوده است.»او حرف‌هاي عجيب‌تري هم زد و گفت:«براي بقيه از اين کارها مي‌کنند، کما اينکه در قرارداد بعضي‌ها گفته که بيا چيز کن! يعني به خيلي‌ها از اين حرف‌ها زدند. مثل ماجراي قرارداد حسن جعفري که به او گفته بودند... حالا بد هم نيست. دست شان درد نکند که از اين کارها مي‌کنند. ولي چون آقاي تاج اصفهاني است، کوچکترين قدمي براي تيم‌هاي اصفهاني برنمي‌دارد!»

قلعه‌نويي در ادامه گفت:«داور صد در صد دو پنالتي براي ما نگرفت. من اميدوارم اشتباه کرده باشم ولي بعيد مي‌دانم.»

او همچنين گفت:« من از آقاي حسن‌زاده خواهش مي‌کنم هم تراکتورسازي را ببخشد و هم صنعت نفت را. آخر فايده ندارد که. سال قبل، پارسال ما را چقدر در ذوب آهن اذيت کردند؟ الان هم باز اين اتفاق اينجا ببينيد چه کاري مي‌کنند.»دادخواه گزارشگر اصفهاني به قلعه‌نويي گفت به نظرتان اين قوانين فدراسيون، ضوابط مشخصي ندارد و قلعه‌نويي پاسخ داد:«اصلا شک نکنيد! در مملکت ما 40 سال است قانون قائم به شخص است. من از تريبون شما خواهش مي‌کنم آبادان و تراکتور را ببخشند.»


 با معرفي تنيسورهاي برتر
 مسابقات قهرماني تنيس کشور به ميزباني سمنان پايان يافت 

سرويس ورزشي:

فينال رقابت‌هاي تنيس رده‌هاي سني در بخش دختران به ميزباني شهرستان سمنان برگزار شد. ‌

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ رقابت‌هاي تنيس رده‌هاي سني در حالي به ميزباني هيات تنيس سمنان برگزار شد که در بخش پسران تنيسورها موفق به حضور در مرحله نيمه نهايي شدند و در بخش دختران نيز نفرات قهرمان معرفي شدند.

در فينال بخش دختران رده سني زير 10 سال، با انصراف‌ شان‌‌‌اي بيوک، فردخت عليمي قهرمان شد، شان‌اي بيوک عنوان دوم را به خود اختصاص داد و نيلا بغدادي و رها کارآور نيز مشترکا سوم شدند.

در رده سني زير 12 سال، گلنسا اکبري قهرمان شد، فردخت عليمي در جايگاه دوم ايستاد و کآرين کريمي ريکنده و شان‌اي بيوک عنوان سوم مشترک را به خود اختصاص دادند.

و در نهايت در رده سني زير 14 سال، مهراز رضويان و ياسمن روحاني مقدم به فينال راه يافتند.

در رده سني زير 10 سال پسران:

ماني ملاعسگري - آريا شعبان‌نژاد (2-4 و 2-4 ماني ملاعسگري)

آيريک عابدين‌زاده - کوشا جعفريان (3-5 و 0-4 آيريک عابدين‌زاده)

کاميار پرهام - ماني کاردان (0-4 و 2-4 ماني کاردان)

کيارش صادقي زيدي - رادين فهيمي (1-5 و 0-4 رادين فهيمي)

در رده سني زير 12 سال:

آرتين نظري - اميرعباس ابراهيمي(0-6 و 0-6 آرتين نظري)

شايان رحيمي - آرين خاوري(2-6، 6-3، 1-6 آرين خاوري)

نيک يوسفيان - آرين حسن‌زاده (0-6 و 2-6 نيک يوسفيان)

محمد پاشا اميري- سام پازکي (2-6 و 1-6 محمدپاشا اميري)

در رده سني زير 14 سال:

مبين اکبر‌پور سماکوش - سام پازکي (2-6 و 2-6 مبين اکبر‌پور سما کوش)

صدرا وزيري حرمي - محمد رسول اکبريان وادقاني (2-6 و 2 -6 صدرا وزيري حرمي)

نيک يوسفيان - آرتين نظري (1-6 و 1-6 آرتين نظري)

اميرعلي بي‌طرف - طاها وزيري حرمي (0-4 و ret ميرعلي بي‌طرف)

اين مسابقات روز جمعه با معرفي تنيسورهاي حاضر در فينال بخش پسران ادامه مي‌يابد.

در بخش پسران 100 شرکت کننده از استان‌هاي تهران، مازندران، سمنان، قم، کرمانشاه، بوشهر، کرمان، خوزستان، خراسان رضوي، البرز، آذربايجان شرقي، خراسان شمالي، گيلان، ايلام، خوزستان و چهارمحال و بختياري و در بخش دختران 34 حضور دارند.

اين مسابقات در رده سني زير 10 تا 14 سال دختران و پسران به مدت يک هفته به ميزباني هيات تنيس سمنان برگزار مي‌شود.


 برترين کمانداران رقابت‌هاي رده بندي کشوري مشخص شدند 

سرويس ورزشي:

مرحله سوم رقابت‌هاي رده بندي کشوري تيراندازي با کمان در رشته‌هاي کامپوند و ريکرو زنان و مردان روز جمعه در مجموعه ورزشي آزادي مهديشهر با معرفي برترين کمانداران پايان يافت.

در اين رقابت‌ها 162 کماندار زن و مرد در روزهاي چهارم و پنجم مرداد از استان‌هاي آذربايجان شرقي و غربي، اصفهان، البرز، تهران، سيستان و بلوچستان، سمنان، خراسان شمالي، خراسان رضوي، فارس، کرمان، کيش، همدان، مازندران، گلستان و يزد در رشته‌هاي ريکرو و کامپوند با يکديگر به رقابت پرداختند.

مسابقات رنکينگ‌ تيراندازي با کمان رشته ريکرو‌ روز پنجشنبه و رشته کامپوند با معرفي نفرات برتر پايان يافت.

رييس کميته مسابقات تيراندازي با کمان کشور به ايرنا گفت: در مسابقات تيراندازي با کمان رشته ريکرو در بخش زنان، مليکا عبدالکريمي از کيش بر سکوي قهرماني ايستاد، سمانه رمضان‌پور و مبينا فلاح هر دو از يزد به ترتيب عناوين دوم تا سوم را کسب کردند.

محبوبه شهرياري افزود: بخش مردان اين رشته، حسن دلشاد از تهران عنوان قهرماني را کسب کرد و محمد رباني از خراسان شمالي و ميلاد وزيري از آذربايجان شرقي به ترتيب دوم و سوم شدند.

وي تصريح کرد: در پايان رقابت‌هاي تيراندازي با کمان رشته کامپوند در بخش زنان، سارا تبيان از بوشهر، نازنين بخت‌پور از البرز و شيوا بختياري از همدان به ترتيب عناوين اول تا سوم را به نام خود ثبت کردند.

وي يادآور شد: در همين رشته و در بخش مردان نيز پس از جابر خوش گز از البرز که عنوان قهرماني را کسب کرد، امير محمد قربان‌زاده از مازندران و محمد معدن‌دار از قزوين به ترتيب عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

شهرياري ادامه داد: 10 داور فدراسيون تيراندازي با کمان و سه داور از استان سمنان، قضاوت اين رقابت‌ها را بر عهده داشتند.

وي سطح کيفي اين مسابقات را مطلوب ارزيابي و اضافه کرد: برخي از بازيکنان شرکت کننده اين مسابقات، اعضاي اعزامي تيم ملي به مسابقات جاکارتا هستند و در مجموع بازيکنان تبحر خوبي در بازي از خود نشان دادند.

بازي‌هاي آسيايي 2018 از 27 مرداد تا 11 شهريور ماه امسال به ميزباني شهر جاکارتاي اندونزي برگزار مي‌شود. کاروان ورزشي ايران با 380 ورزشکار در 44 رشته و ماده ورزشي در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کند.

کمان ريکرو يا چهارخم شبيه کمان‌هاي سنتي است و از سه قسمت اصلي قبضه، بازو و زه تشکيل شده، در اين کمان از دستگاه نشانه روي بدون عدسي و لنز استفاده مي‌شود، کمان کامپوند يا ترکيبي شامل سه يا چهار تکه زه و قرقره است که قدرت پرتاب بيشتري دارد و ورزشکار اين رشته نيز بايد از آمادگي جسماني بيشتري برخوردار باشد.

به گزارش ايرنا، استان سمنان بيش از 33 هزار ورزشکار سازمان يافته دارد که از اين تعداد دست کم 250 ورزشکار در رشته‌هاي تيراندازي فعاليت دارند، اين استان در سال‌هاي اخير از قطب‌هاي پرورش ورزشکار در اين رشته شده است.


 برنامه بازي‌هاي تيم ملي فوتبال اميد در بازي‌هاي آسيايي جاکارتا 

برنامه زمان‌بندي جديد بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا مشخص شد.

به گزارش ايسنا به نقل از فدراسيون فوتبال، طبق قرعه کشي جديد بازي‌هايي آسيايي 2018 جاکارتا، در بخش فوتبال مردان اين رقابت‌ها با حضور 26 تيم در شش گروه از 10 آگوست لغايت اول سپتامبر (19 مرداد لغايت دهم شهريور ماه) در اندونزي برگزار مي‌شود و تيم ملي فوتبال اميد ايران در گروه F با تيم‌هاي عربستان، ميانمار و کره شمالي هم‌گروه است.

برنامه تيم ملي فوتبال اميد ايران در مرحله گروهي به شرح زير است:

چهارشنبه 24 مرداد

*عربستان – ايران / ساعت 13:30

کره شمالي – ميانمار / ساعت 16:30

جمعه 26 مرداد

ميانمار – عربستان / ساعت 16:30

*ايران – کره شمالي / ساعت 13:30

دوشنبه 29 مرداد

*ايران – ميانمار / ساعت 13:30

کره شمالي – عربستان / ساعت 13:30

همچنين مرحله يک هشتم نهايي از اول تا دوم شهريور، يک چهارم نهايي 5 شهريور و نيمه نهايي روز چهارشنبه 7 شهريور و بازي رده بندي و فينال روز شنبه دهم شهريور ماه برگزار مي‌شود.

روز شنبه 27 مرداد ماه افتتاحيه اين رقابت‌ها با حضور تيم‌هاي شرکت کننده برگزار مي‌شود.


 سرويس ورزشي: 

طرح آمايش ورزش در استان سمنان در حال اجراست

سرويس ورزشي:

دومين جلسه شوراي پژوهش و فناوري اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در سال 97 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان دومين جلسه شوراي پژوهش و فناوري اداره کل ورزش و جوانان به منظور ارائه يافته‌هاي پژوهشي طرح «آمايش ورزش استان سمنان» با حضور محسن جهانشير معاون توسعه منابع و پشتيباني، محسن ايزدبخش معاون ورزشي، مصطفي مرادي معاون فرهنگي و امور جوانان، تيم پژوهشي اين طرح و کارشناسان حوزه ورزش استان سمنان در مورخ 1/5/97 در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در ابتداي اين نشست امينيان دبير شوراي پژوهش و فناوري اداره کل اظهار داشت، پژوهش آمايش ورزش استان ماحصل تلاش دوسالانه اين کارگروه پژوهشي بوده و بر اساس دغدغه ورزش استان جهت دستيابي به سياست گذاري‌هاي بلند مدت و مطلوب در اين حوزه انجام پذيرفته است.

در ادامه طيبي ثاني نسبت به تشريح طرح پژوهشي پرداخت و هر يک از اعضا، معاونين اداره کل و کارشناسان ورزشي نقطه نظرات خويش در خصوص عملياتي نمودن اين طرح پرداختند.

در انتها مقرر شد طرح مذکور در قالب يک نشست تخصصي با حضور صاحب نظران و روساي هيات‌هاي ورزشي استان ارائه شود.

شايان ذکر است در سال گذشته در همايش سالانه ارزيابي دبيران شوراي پژوهش ادارات کل ورزش و جوانان استان‌هاي کشور، اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، استان برگزيده حوزه پژوهش معرفي شد.

مجمع عمومي هيات شنا استان سمنان برگزار شد

سرويس ورزشي:

مجمع عمومي هيات شنا استان سمنان با رياست مديرکل ورزش و جونان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ مجمع عمومي هيات شنا، شيرجه و واترپلو استان سمنان با حضور فرزاد فتاحي مدير کل ورزش و جوانان استان سمنان، محسن ايزدبخش معاون ورزشي اداره کل، حسين موسوي رئيس هيات شنا، شيرجه و واترپلو استان سمنان و ساير اعضاي مجمع در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در اين جلسه گزارش عملکرد سال 96 و همچنين چشم اندازي از سال 97 توسط موسوي رئيس هيات شنا استان سمنان ارائه شد. در اين چشم‌انداز گسترش فعاليت‌هاي آموزشي، افزايش مسابقات و همچنين تقويت و حمايت از استعداد‌هاي شناي استان وجود دارد.

رئيس هيات شنا، شيرجه و واترپلو استان سمنان تصريح کرد: رشته‌هاي آبي از رشته‌هاي مؤثر در افزايش سلامتي بانوان در جامعه است و در اين راستا برنامه ريزي موثري براي افزايش علاقمندي بانوان سمناني به رشته اين ورزشي اتخاذ شده است.

فرزاد فتاحي در اين مجمع گفت: استان سمنان از ظرفيت‌هاي مناسبي براي قهرمان پروري در رشته‌هاي شنا، شيرجه و واترپلو برخوردار است و بايد با همدلي هيات‌هاي اين رشته‌هاي ورزشي در شهرستان‌ها، در آينده‌اي نزديک شاهد قهرمانان ارزنده در ميادين مختلف باشيم.

وي با اشاره به اين که در سطح استان 20 استخر وجود دارد، افزود: تا شهريورماه 2 استخر شهرستان‌هاي سمنان و دامغان مجدد راه‌اندازي خواهد شد و شهروندان مي‌توانند از آن استفاده کنند.

لازم به ذکر است رئيس مجمع عمومي شنا، شيرجه و واترپلو استان سمنان از سوي رئيس فدراسيون به مديرکل ورزش و جوانان استان تفويض اختيار شد.

هفته اول ليگ برتر فوتبال؛

استارت يک امتيازي استقلال با پيکان

«شفر» زنگ خطر را شنيد!

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال استقلال نخستين ديدار خود در هجدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر را در حالي با تساوي به پايان برد که بازيکنانش نمايش خوبي نداشتند تا کار شفر در ادامه راه سخت‌تر از قبل شود.

تيم فوتبال استقلال در اولين بازي خود در ليگ هجدهم از ساعت 20:45 روز جمعه در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم پيکان رفت که اين مسابقه در نهايت با نتيجه تساوي بدون گل به اتمام رسيد.استقلال با سرمربيگري وينفرد شفر آلماني در حالي کارش را در ليگ شروع کرد که چهره‌هاي جديد و جواني را در ترکيب استقلال به کار گرفته بود. آبي پوشان با ترکيب مهدي رحمتي، پژمان منتظري، محمد دانشگر، ميلاد زکي‌پور، خسرو حيدري، روح‌الله باقري، علي کريمي (80 - رضا آذري)، فرشيد باقري، وريا غفوري (72 - فرشاد محمدي مهر)، فرشيد اسماعيلي و سجاد آقايي (61 - اللهيار صيادمنش) بازي را شروع کردند و در دقايق ابتدايي هم دروازه پيکان را تحت فشار گذاشتند.با گذشت زمان، کيفيت فني مسابقه هم افت کرد و بازيکنان دو تيم نتوانستند موقعيت خاصي را ايجاد کنند. بهترين موقعيت استقلال در اين نيمه، شوت سجاد آقايي در دقيقه 38 بود که با اختلاف کمي از کنار دروازه پيکان به بيرون رفت. در اين نيمه، موعود بنيادي فر هم حداقل يک اشتباه تاثيرگذار داشت. در دقيقه 6 مسابقه سجاد مشکل‌پور روي بازيکن استقلال مرتکب خطاي سنگين شد که داور بعد از آوانتاژ، به فراز امامعلي ديگر بازيکن پيکان کارت زرد نشان داد. هرچند شدت اين خطا به حدي بود که داور مي‌توانست به بازيکن پيکان کارت قرمز هم نشان بدهد. از سوي ديگر، سجاد آقايي بازيکن تيم استقلال هم اواسط نيمه نخست خطاي سنگيني روي بازيکن پيکان انجام داد که داور به کارت زرد بسنده کرد.

بازي در نيمه دوم هم چنگي به دل نزد. در دقيقه 54 فراز امامعلي بازيکن پيکان موقعيت خوبي براي گلزني داشت که ضربه او با اختلاف به اوت رفت. وينفرد شفر سرمربي استقلال براي افزايش بار هجومي تيمش ابتدا صيادمنش و سپس فرشاد محمدي مهر را وارد زمين کرد تا بتواند فشار روي دروازه حريف را بيشتر کند.

کار ترکيبي خسرو حيدري و صيادمنش در دقيقه 82 مي‌توانست به گلي براي استقلال بيانجامد ولي خروج به موقع شيخ ويسي مانع از اين اتفاق شد.

در نهايت بازي با همان نتيجه تساوي به پايان رسيد تا آبي پوشان پايتخت ليگ هجدهم را با يک امتياز آغاز کنند