تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4819 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار سمنان خبر داد:
 تهيه بانک اطلاعاتي بيماران خاص شهرستان سمنان با همکاري دستگاه‌هاي بيمه‌گر و انجمن‌ها  

سرويس خبر

جلسه کميسيون ارتقاء امنيت اجتماعي با موضوع بيماران خاص شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان جلسه کميسيون ارتقاء امنيت اجتماعي با موضوع بيماران خاص شهرستان در محل دفتر انجمن بيماران MS برگزار شد.

در اين جلسه که با بيان مسائل و مشکلات پيش روي بيماران ام‌اس توسط مسئولين انجمن ، ارائه گزارش عملکرد و خدمات ارائه شده در سال گذشته به بيماران خاص توسط اعضاء همراه بود سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس کميسيون ارتقا امنيت اجتماعي شهرستان سمنان با اشاره به ثبت آمار 293 بيمار ام‌اس در انجمن ام‌اس شهرستان سمنان از ارائه خدمات بسته حمايتي، آموزشي، معشيتي و... به بيماران خبر داد و گفت از اين تعداد 211 نفر زن و 82 نفر مرد مي‌باشند.

وي ارتقا امنيت اجتماعي و عمومي جامعه را يکي از مهمترين اهداف و دغدغه‌هاي دولت عنوان نمود و افزود شناخت تهديدها و فرصت‌ها در جامعه به عنوان يکي از اهداف مهم کميسيون در دستور کار مديران قرار دارد.

وي با اشاره به افزايش تعداد بيماران در 20 سال اخير بر تجميع خدمات و تعامل في مابين دستگاه‌ها با انجمن‌ها در ارائه خدمات را ضروري عنوان و بر توجه استفاده از ظرفيت سازمان‌هاي مردم‌نهاد و خيرين بخش سلامت تاکيد نمود.

وي وجود بانک اطلاعاتي جامع در خصوص بيماران خاص در کمک رساني مطلوب مثمرثمر عنوان نمود و از تهيه بانک اطلاعاتي بيماران خاص شهرستان سمنان با همکاري دستگاه‌هاي بيمه‌گر و انجمن‌ها در سال 97 خبر داد.

سيد عباس دانايي فرماندار با اشاره به اقدامات مطلوب دولت در حوزه سلامت از پرداخت 90 درصدي هزينه‌هاي درماني بيماران خاص خبر داد.

در پايان پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد: دستگاه‌هاي بيمه‌گر نسبت به تهيه گزارشي جامع از ميزان خدمات ارائه شده به بيماران خاص،، ساماندهي و تجميع خدمات از سوي دستگاه‌ها، تهيه بانک اطلاعاتي بيماران خاص و...اقدام لازم مبذول گردد.


 شهميرزاد و همدان خواهر خوانده مي‌شوند 

سرويس خبر

نشست توسعه ظرفيت‌هاي گردشگري شهميرزاد با حضور ارگي فرماندار شهرستان مهديشهر، محمد صالح لقمانيان شهردار شهميرزاد، اسماعيلي زاده، ابونوري و نجابت رياست و اعضاي شوراي اسلامي شهر شهميرزاد و مديران واحدهاي شهرداري شهميرزاد باتفاق شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان در سالن اجتماعات شوراي اسلامي شهر گردشگري همدان برگزار شد.

در ابتداي جلسه دکتر مولوي رياست شوراي اسلامي شهر همدان اعلام کرد: همدان و شهميرزاد ظرفيت‌هاي مشترکي از جمله در حوزه گردشگري دارند که بايد از اين اشتراکات در امر توسعه و پيشرفت اين دو شهر بهره گرفت.

وي اضافه کرد: ايجاد تعاملات فرهنگي و گردشگري بين مديريت شهري کهن شهر همدان و شهميرزاد باعث مي‌شود که از تجربيات هم در بخش گردشگري استفاده کرده و رونق گردشگري را ايجاد کرد.

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان به درخواست رئيس شوراي اسلامي شهر شهميرزاد در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگي دو شهر همدان و شهميرزاد اشاره کرد و گفت: هر چه تعاملات بين شهرها بيشتر باشد رضايتمندي بيشتري بين مردم ايجاد مي‌شود.

وي با بيان اينکه شهميرزاد در مسير زائران حرم امام رضا (ع) قرار گرفته افزود: مي‌توان از اين ظرفيت با تبليغات نمايشگرهاي شهري رويداد همدان2018 در اين محور گردشگري استفاده کرد.

دکتر مولوي اظهار کرد: اميدواريم طرح خواهرخواندگي همدان و شهميرزاد در صحن شوراهاي شهر همدان و شهميرزاد مطرح و تصويب شود تا همه با همکاري و تعامل هم بتوانيم دولت تدبير و اميد را در رسيدن به اهداف نظام که همان خدمت‌رساني به مردم است کمک کرده و از پيچ و خمي که دشمنان اين مرز و بوم ايجاد کرده‌اند بسلامت عبور کنيم.

در ادامه دکتر ارگي فرماندار شهرستان مهديشهر نيز ضمن تشکر از ميزباني خوب همدان از اين هيأت همراه به بيان ظرفيت‌هاي شهر همدان پرداخت و گفت: همدان با وجود طبيعت زيبا و تاريخي که دارد در سطح ملي و بين المللي به خوبي معرفي نشده است.

ارگي با بيان اينکه گردشگري سومين شاخصه اقتصاد جهان محسوب مي‌شود، افزود: همدان شاخصه گردشگري خوبي دارد و بايد اين شاخصه کهن شهر زيبا به خوبي اطلاع رساني شود.

وي با اشاره به اينکه شهر شهميرزاد نيز جزء 14 شهر نمونه گردشگري ايران است، اضافه کرد: شهميرزاد و همدان شاخصه‌هاي مشترکي در امر گردشگري دارند و مي‌توان از اين ظرفيت در تبادلات گردشگري استفاده کرد.

فرماندار مهديشهر در اين جلسه اعلام کرد: شهر نمونه گردشگري بين المللي شهميرزاد به عنوان نگيني در کنار کوير مي‌درخشد.

در ادامه اسماعيلي زاده رياست شوراي اسلامي شهر شهميرزاد نيز به بيان جاذبه‌هاي گردشگري شهميرزاد پرداخت و گفت: صنعت گردشگري يکي از صنايع پاک و درآمدزايي است که در اين زمينه بخش خصوصي نقش اول را بايد ايفاء کند.

اسماعيلي زاده با تأکيد بر رفع موانع سرمايه‌گذاري اظهار کرد: منابع و ظرفيت‌هاي گردشگري بالايي در دو شهر همدان و شهميرزاد وجود دارد که بايد با مديريت و تعامل با هم در راستاي رونق صنعت گردشگري گام برداريم چرا که اين اقدام رونق اقتصادي دو شهر را هم به دنبال خواهد داشت.

سپس مهندس لقمانيان شهردار شهميرزاد نيز به ظرفيت‌هاي گردشگري شهميرزاد اشاره کرد و گفت: در اين شهر ساخت و سازها را محدود کرده‌ايم و بيشترين هدف ما حفظ باغات و بافت شهر است تا به خانه باغات آسيبي وارد نشود.

محمد صالح لقمانيان براي تعاملات گردشگري و فرهنگي اعلام آمادگي کرد و افزود: مي‌توانيم در انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگي خيابان يا بلواري را در دو شهر همدان و شهميرزاد به نام اين دو نامگذاري کرد.


 مديرعامل شرکت توزيع برق در جمع نمايندگان مردم استان سمنان:
 تغيير نگرش به استفاده بهينه از برق و توسعه انرژي‌هاي تجديد پذير صرفاً تنها گزينه است 

سرويس خبر

نشست هم‌انديشي مديران ارشد صنعت آب و برق با نمايندگان مردم شريف استان در مجلس شوراي اسلامي و فرمانداران شهرستان‌هاي استان سمنان برگزار شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين نشست گفت: مديريت سمت تقاضا يک نياز واقعي است و تغيير نگرش به استفاده بهينه از برق و مديريت مصرف و توسعه انرژي‌هاي تجديد پذير براي توليد برق صرفاً بهترين گزينه نيست، تنها گزينه است.

سيدمحمد موسوي‌زاده به علل کاهش سطح توليد نيروگاه‌ها، افزايش مصرف برق و خاموشي‌هاي اخير اشاره کرد و افزود: محدوديت توليد برق در نيروگاه‌هاي برق آبي به دليل کاهش بارندگي‌ها و کم شدن ذخيره آب سدها در توليد نيروگاه‌هاي برق آبي، از 11 هزار مگاوات به پنج هزار مگاوات کاهش يافته است.

وي با عنوان اين که افزايش همزمان دماي کل کشور به صورت متوسط بين يک تا 1.5درجه سانتي گراد، از ديگر علل افزايش مصرف انرژي است يادآور شد: افزايش سطح رفاه و تغيير رفتار مصرفي مشترکان از سمت کولرهاي آبي به سمت کولرهاي گازي و اسپيلت‌هاي غير استاندارد، از جمله مواردي است که منجر به زياده روي در مصرف انرژي الکتريکي شده است.

وي تصريح کرد: کاهش ميزان مصرف پيک بار از طريق کنترل مستقيم نرخ تعرفه‌ها مبتني بر فصول و زمان‌هاي مختلف، کاهش هزينه توليد و صرفه جويي در سرمايه با بهبود ضريب بار و بهينه کردن مصرف به طوري که نياز به ساخت نيروگاه جديد براي پوشش مصرف پيک نباشد، از جمله اين سياست گذاري‌ها به شمار مي‌رود.

مهندس موسوي‌زاده با ابراز اين که 17 واحد کوچک و بزرگ در بخش مولدهاي مقياس کوچک در نقاط مختلف استان راه‌اندازي شده اظهار داشت: با هماهنگي و سرمايه‌گذاري که توسط يک سرمايه‌گذار به عمل آمده تا شهريور ماه امسال يک نيروگاه برق آبي مقياس کوچک بين دو تا سه مگاوات آماده بهره‌برداري خواهد بود.

وي ضمن تاکيد بر بهره‌مندي مناسب از انرژي‌هاي نو و تجديدپذير و حمايت لازم از سرمايه‌گذاران اين بخش در استان، خاطرنشان کرد: تا پايان امسال، حدود 10 مگاوات نيروگاه‌هاي تجديد‌پذير و مقياس کوچک(DG) در استان وارد مدار خواهند شد.


 نشست دکتر ملک‌زاده با هيات رئيسه و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان 

سرويس خبر

در ادامه سفر يک روزه دکتر ملک‌زاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر ملک‌زاده با هيات رئيسه و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در سالن امام جواد (ع) ستاد مرکزي دانشگاه ديدار و گفت ‌و‌گو کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر ملک‌زاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بيان کرد: با توجه به اين که ده درصد از اعضاي هيات علمي کشور، از جامعه پزشکي هستند و سي درصد توليدات علم در کشور در حوزه علوم پزشکي مي‌باشد؛ مي‌توان گفت سهم توليدات جامعه پزشکي سه برابر نيروي انساني آن مي‌باشد.

دکتر ملک‌زاده اظهار داشت: کشور ايران در بين کشورهاي دنيا در زمينه علوم پزشکي، رتبه 17 و از بين دانشمندان يک درصد برتر دنيا، کشور ما رتبه 50 را کسب نموده و با توجه به درصدهاي مذکور جايگاه علمي ما از 49 به 17 ارتقاء يافته.

وي افزود: دانشمندان جوان ما با توجه به جايگاه علمي خوبي که در جهان دارند و همچنين پتانسيل بالا، دانشمندان جوان مي‌توانند جزء دانشمندان برتر دنيا باشند.

معاون تحقيقات و فناوري وزير بهداشت تصريح نمود: اين سفر يک روزه به دانشگاه را به فال نيک مي‌گيريم و اين معاونت آمادگي خود را در راستاي کمک به اين دانشگاه در هر حوزه پژوهشي اعلام نموده و تلاش نماييد در يک حوزه خاص ارتقاء يافته و محصول دانش بنيان را توليد و به مرحله فروش و صادرات برسانيد.

دکتر دانايي سرپرست دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان اذعان نمود: دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان مسير مشخصي براي حوزه پژوهشي دانشگاه ترسيم نموده و اميدوارم با هدايت و حمايت جنابعالي و همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بتوانيم آينده خوبي را در اين حوزه شاهد باشيم.

دکتر وطن پور رئيس مرکز توسعه فناوري سلامت وزارت بهداشت نيز بيان کرد: با توجه به ارتقاء و پيشرفت جايگاه پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، مي‌توان گفت که توقع و خواسته‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از اين دانشگاه افزايش يافته و اميدوارم بتوانيد با تلاش و همکاري بيشتر جامعه پژوهشي اين دانشگاه، جايگاه مرتفع تري را در سطح کشور و هم تراز با دانشگاه‌هاي مادر کسب نماييد.

وي افزود: حوزه سلامت براي خريد محصولات سلامت محور آمادگي کامل دارد و شما در مراکز فناوري و با همکاري شرکت‌هاي دانش بنيان ضمن بررسي نيازهاي جامعه، تحقيقات خود را به محصولات تبديل نماييد.

در ادامه اين نشست مديران پژوهشي و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با طرح موضوعات مختلف پژوهشي، ديدگاه‌هاي خود را بيان داشته و مديران وزارتي حوزه پژوهش با ارائه راهکارهاي عملياتي به موضوعات مطرح شده پاسخ دادند.


 سرويس خبر 

با همکاري حوزه هنري استان و اداره کل کتابخانه‌ها؛

رمان«بي کتابي» در سمنان نقد شد

سرويس خبر

نشست نقد رمان بي‌کتابي در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، نخستين نشست نقد رمان حوزه هنري استان سمنان با نقد و بررسي رمان «بي کتابي» با همکاري اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان در محل کتابخانه مرکزي سمنان برگزار شد.

بر اساس اين گزارش، در اين نشست که با حضور محمد رضا شرفي خبوشان نويسنده و مدرس رمان و نويسنده رمان بي‌کتابي برگزار شد، منتقداني چون حسينعلي جعفري، رسول گلپايگاني، عاطفه شمس الدين، الهه طاهريان و محبوبه حاجيان نژاد به ارائه مطلب پرداختند.

در نشست نقد رمان بي‌کتابي، مباحثي پيرامون زبان اثر، سير تحول شخصيت‌ها، مضمون اثر، استفاده از موقعيت‌هاي تاريخي و...مطرح شد.

شايان ذکر است رمان بي‌کتابي نوشته محمد رضا شرفي خبوشان در دهمين دوره جايزه ادبي جلال آل احمد در سال 1396 برگزيده شده است.

مدير کل انتقال خون استان سمنان کارمند نمونه

سازمان انتقال خون در كشور:

عاشق کار کردن در انتقال خون هستم

سرويس خبر

پژمان صالحي فرد مدير کل انتقال خون استان سمنان که به عنوان کارمند نمونه انتخاب شده است اين را يکي از رازهاي موفقيت خود مي‌داند.

به گزارش روابط عمومي سازمان انتقال خون ايران وي که داراي مدرک کارشناسي ارشد علوم آزمايشگاهي است پيش از اين از همکاران اداره کل انتقال خون استان کردستان بوده است و مدت 8 ماه است که مديريت انتقال خون استان سمنان را به عهده دارد.

مدير کل انتقال خون استان سمنان همچنين آموزش کارکنان را رمز موفقيت مديريت خود طي 8 ماه گذشته مي‌داند و مي‌افزايد: اغلب قسمت‌هاي انتقال خون را ديده ام و با کار آن آشنايي دارم و مطمئنم با آموزش مناسب و اثر بخش کارکنان و پايش نتايج، بدون صرف بودجه‌هاي کلان مي‌توان به ارتقاي کيفي سازمان کمک کرد.

صالحي‌فردر مورد ديدگاه خود از مديريت مي‌افزايد: مدير نبايد فقط دستور بدهد بايد به روند اصلاحي اعتقاد قلبي داشته باشد به سازمان عشق بورزد و خود، اولين مجري اصلاحاتش باشد تا از سوي کارکنان الگو قرار بگيرد.

وي يکي از عوامل موفقيت خود را پي‌گيري و انجام دقيق و صحيح امور دانست و گفت: به سازمانم عشق مي‌ورزم و اگر شبانه‌روز در آن کار کنم، خسته نمي‌شوم.

وي موفقيت در بازرسي خارجي را در اين استان،حاصل کار شبانه روزي خود و همکاران اداره کل سمنان مي‌داند و اين موفقيت را به ايشان تقديم مي‌کند و معتقد است اگر همکاري و همدلي ايشان نبود کيفيت و کميت محصولات و فرايند‌ها افزايش نمي‌يافت و موفق به گواهي تاييد در بازرسي خارجي نمي‌شدند.

وي معتقد است: بايد کارکنان را براي ديد انتقادي سازنده و اصلاحي و گزارش عدم انطباق تشويق کرد زيرا اين روند در استان سمنان منجر به موفقيتي قابل توجه شد و تاکيد مي‌کند: تا مشکل را شناسايي نکنيد، نمي‌توانيد آن را از بين ببريد.

وي همچنين از مديرعامل سازمان تشکر کرد که به وي اعتماد داشتند و عملکرد او را در استاني کوچک در نظر داشتند و فرصت اين موفقيت را فراهم ساختند و تاکيد کرد: اين موفقيت سبب خودباوري کارشناسان در تخصص‌هاي علوم آزمايشگاهي مي‌شود و به آنها اميد مي‌دهد که مي‌توانند با عملکرد مناسب تا بالاترين سطح مديريت ارتقا پيدا کنند.

وي ضمن تشکر از معاونان سازمان انتقال خون و مديراني که وي را در اين راه راهنمايي کرده‌اند، گفت: اول راه هستم و تا رسيدن به موفقيت راه درازي در پيش دارم.

اولين جلسه کارگروه‌هاي تعالي شرکت گاز استان سمنان

سرويس خبر

جعفر شعباني مدير تعالي شركت گاز استان سمنان از برگزاري اولين جلسه تعالي سازماني اين شركت خبر داد و گفت: در اين جلسه نقشه راه تعالي تشريح گرديد و ضمن معرفي کارگروه‌ها؛ برنامه‌هاي پيش‌رو در جهت کسب موفقيت بيشتر اعلام گرديد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان؛ براساس نتايج ارزيابي سال 96 مبتني بر مدل EFQM شرکت گاز استان سمنان به عنوان يكي از پنج شركت برتر شركت ملي گاز ايران در سال جاري در جايزه‌ي سرآمدي و بهبود مستمر صنعت نفت ارزيابي خواهد شد.