تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4819 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برخورد با پزشکاني که از بيمار پول بگيرند
  تغييري در قيمت داروها ايجاد نشده است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل بيمارستان سيناي سمنان با بيان اينکه تغييري در قيمت داروها ايجاد نشده است، تأکيد کرد: برخورد با پزشکاني که بابت خدمات‌دهي در بيمارستان از بيمار پول بگيرند، با قوت انجام مي‌شود.

حميدرضا همتي در نشست خبري با اصحاب مطبوعات و رسانه که در سالن کنفرانس بيمارستان سيناي سمنان برگزار شد، بيان کرد: ارائه خدمات تشخيص و درمان به 9 هزار و پنج بيمار از تيرماه سال گذشته تا امروز انجام شده است و دو هزار و 715 بيمار طي اين مدت در اين بيمارستان تحت عمل جراحي قرار گرفتند.

وي اظهار داشت: از بيش از 9 هزار بيمار، چهار هزار و 205 بيمار در بخش‌هاي بستري و چهار هزار و 800 بيمار نيز به‌صورت سرپايي از اين مرکز درماني خدمات گرفتند.

مديرعامل بيمارستان سيناي سمنان علت طولاني شدن دوره ساخت اين بيمارستان را چالش نقدينگي و مشکلات اقتصادي دانست و تأکيد کرد: علي‌رغم مشکلات موجود، کارکنان از لحاظ دريافت حقوق و مزايا به‌روز هستند.

همتي ميزان سرمايه‌گذاري خالص در اين بيمارستان را 60 ميليارد تومان عنوان کرد و يادآور شد: براي تجهيز ساير بخش‌ها، نيازمند 15 تا 20 ميليارد تومان اعتبار هستيم. وي از راه‌اندازي حدود 60 تخت در اين بيمارستان خبر داد و افزود: بخش ويژه بيمارستان نيز آماده تخت‌گذاري است.

همتي با تأکيد بر اينکه تمام سياست‌گذاري اين بيمارستان در چارچوب ضوابط و بر مدار حقيقت است، گفت: ميزان رضايتمندي بيماران و مردم از اين بيمارستان در بحث کادر درماني، 95 درصد و در بحث انتظامات، 98 درصد است.

مديرعامل بيمارستان سيناي سمنان در پاسخ به سؤال خبرنگاري مبني بر علت راه‌اندازي اين مرکز با توجه به تعدد مراکز درماني در سمنان گفت: هويت‌سازي براي جامعه پزشکي، ارائه خدمات خصوصي به بيماران، خلوت شدن بيمارستان‌هاي دولتي و جلوگيري از خروج نيروي متخصص از عوامل مهم راه‌اندازي اين مرکز بوده است.

وي با اشاره به کيفي بودن خدمات اين مرکز، انتخاب مراکز درماني خصوصي را حق بيماران دانست و تأکيد کرد: پزشکان به بهانه تبليغ براي اين بيمارستان حق ندارند خدمات خود در مراکز دولتي کم کنند و اگر با مواردي در اين بحث مواجه شويم، با آنان برخورد خواهد شد.

همتي درباره اظهارات خبرنگار ديگر که گفته بود برخي از پزشکان به بهانه ارجاع بيماران به اين مرکز خدمات در بيمارستان دولتي را آن‌طور که بايد ارائه نمي‌دهند، گفت: داير کردن اين مرکز و انتخاب آن توسط بيمار امري ضروري بوده و اجباري به بيماران در انتخاب مراکز درماني خصوصي نيست؛ اما پزشکان حق ندارند به بهانه تبليغ براي اين مرکز درماني، از ارائه خدمات مطلوب در بيمارستان‌ها و مراکز درماني دولتي بکاهند.

مديرعامل بيمارستان سينا بيان کرد: در آيين‌نامه‌اي با پزشکان قرار شد که هرگونه ارتباط مالي به‌طور مستقيم با بيمارستان بوده و هرگونه اخذ وجه از بيمار خلاف مقررات است؛ بيمارستان يک صندوق دارد و بيمار مبالغ را به صندوق پرداخت مي‌کند و اگر خلاف اين امر ثابت شود، با متخلفان برخورد خواهد شد. وي تجهيزات و فروش داروها در اين مرکز را به قيمت گذشته اعلام و خاطرنشان کرد: اکنون به‌واسطه افزايش قيمت‌ها، تغييري در قيمت داروها ايجاد نشده است.

همتي از انعقاد قرارداد با تمام بيمه‌هاي پايه و تکميل به‌جز ايران خبر داد و گفت: 3.5 ميليارد تومان از بيمه‌ها مطالبه داريم.

بيمارستان خصوصي سينا پنج هزار و 431 مترمربع زمين در 6 طبقه و 9 هزار ‌مترمربع زيربنا دارد.


 سرپرست دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان تشريح کرد؛
 طرح حمايت از اشتغال پايدار در روستاهاي استان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان از اجراي طرح حمايت از اشتغال پايدار در روستاهاي استان سمنان و اختصاص تسهيلات لازم به طرح‌هاي اشتغال‌زايي خبر داد.

راضيه شهاب با حضور در صداوسيماي مرکز سمنان اظهار داشت: کارآفرينان و متقاضيان طرح‌هاي روستايي در استان ضمن شناسايي پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي هر منطقه با کمک بخش خصوصي و حمايت‌هاي دولتي در جهت ايجاد اشتغال پايدار و توسعه روستا تلاش کنند.

وي آخرين اقدامات و اهداف دولت تدبير و اميد را در بخش توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در روستاهاي استان را تشريح کرد و با اشاره به طرح قانون حمايت از مشاغل خانگي و روستايي در قالب ارائه تسهيلات ارزان‌قيمت در دولت دوازدهم اظهار داشت: انتظار اين است که همه جوامع روستايي و کارآفرينان براي ايجاد اشتغال خانگي و روستايي به اعتبارات محدود دولتي زياد متکي نباشند، بلکه با شناسايي پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي هر منطقه و استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در زمينه ايجاد اشتغال پايدار و توسعه روستايي در استان سمنان اهتمام بيشتري ورزند.

سرپرست دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان به قانون تأسيس دهياري‌ها در سال 77 اشاره کرد و آن را نقطه عطفي در پيوند حاکميت و مردم در عرصه مديريت محلي نام برد.

وي افزود: پس از اجراي اين قانون گام‌هاي ارزشمندي در رابطه با احياي توسعه پايدار در مناطق روستايي برداشته شده که در اين راستا روستاهايي که پتانسيل تبديل به دهياري‌ها را دارند، مجموعه دفتر روستايي از آن‌ها حمايت کرده که تاکنون 257 روستا در استان سمنان مصوب شد که صاحب دهياري شوند که از اين تعداد، 125 هزار نفر جمعيت روستايي را در استان زيرپوشش قرار مي‌دهد که در حال حاضر 10 درصد دهياران و سه درصد جمعيت اعضاي شوراي روستايي را بانوان تشکيل مي‌دهند.

شهاب در پاسخ به پرسشي در رابطه با وظايف دفاتر روستايي در زمينه توسعه گردشگري خاطرنشان کرد: در راستاي سياست‌هاي دولت تدبير و اميد و با هدف رفع محروميت، توسعه اقتصادي، ايجاد و حفظ اشتغال موجود در راستاي حمايت از طرح‌هاي اشتغال‌زا در مناطق روستايي از طريق اعطاي تسهيلات ارزان‌قيمت تفاهم‌نامه مشترکي بين برخي دستگاه‌هاي اجرايي ازجمله معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم کشور، بنياد مستضعفان، بانک سينا و استانداري‌ها در سال 95 در جهت حمايت و ارائه تسهيلات ارزان‌قيمت به طرح‌هاي روستايي ازجمله در زمينه صنعت گردشگري و بوم گردي منعقد شده است.

وي افزود: نظارت بر اجراي اين تفاهم‌نامه بر عهده دفاتر روستايي در استانداري‌ها قرار گرفته که هماهنگي لازم جهت پرداخت کمک‌هاي قرض‌الحسنه براي ايجاد اشتغال روستايي و وام‌هاي خرد جهت توسعه و رونق روستاها در زمينه گردشگري انجام شده که اين اعتبارات توسط بانک‌هاي عامل همچون بانک سينا و پارسيان در استان سمنان تا سقف 50 ميليارد تومان تعيين شده که جلسات مختلفي تاکنون برگزار و طرح‌هاي مختلف روستايي با حضور متقاضيان طرح در اين جلسات به بحث گذشته و سرانجام پس از تصويب نهايي در کميته فني به بانک‌هاي عامل ابلاغ شده است.

وي در جواب پرسشي در رابطه با آخرين وضع ارائه تسهيلات کم‌بهره طرح حمايت از اشتغال پايدار در روستاها تصريح کرد: از مجموع طرح‌هاي ارائه‌شده، 108 طرح مصوب و جهت ارائه تسهيلات به بانک عامل فرستاده شده که اعتبار تسهيلات، موردنظر 81 ميليارد تومان است که بيش از 30 ميليارد تومان مازاد بر اعتبار تخصيص يافته به استان سمنان در قالب اين طرح‌هاي تعريف شده است که از اين مقدار تسهيلات تاکنون 630 نفر در روستاي استان مشغول به کار شدند.

سرپرست دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان مهم‌ترين طرح‌هاي تخصيص يافته جهت ارائه تسهيلات را در بخش کشاورزي، صنعت، گردشگري و ميراث فرهنگي و نيروگاه برق خورشيدي برشمرد و افزود: تاکنون 35 ميليارد تومان از طرح‌هاي مصوب به مرحله پرداخت تسهيلات رسيده که نرخ پرداخت اين تسهيلات 18 درصد است که 10 درصد آن يارانه‌اي و هشت درصد نيز توسط متقاضيان تسهيلات با فرآيند و سازوکار مناسب به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

شهاب در پاسخ به سؤالي در رابطه با حداقل و حداکثر مبلغ تسهيلات و مدت بازپرداخت وام‌هاي اشتغال‌زايي خاطرنشان کرد: حداقل تسهيلات پرداختي طرح‌هاي فوق يک ميليارد ريال آن و سقف آن تا 20 ميليارد ريال است که به‌نوعي اختيارات استان تا سقف 10 ميليارد ريال براي هر طرح است.


 با کسب 3 مدال برنز و 3 ديپلم افتخار
 نخبگان مهارتي سمنان در هجدهمين المپياد ملي مهارت درخشيدند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان گفت: نخبگان مهارتي اين استان در هجدهمين المپياد ملي مهارت موفق به کسب سه مدال برنز و سه ديپلم افتخار شدند.

فاطمه منصوري اظهار کرد: تيم نخبگان مهارتي اين استان با کسب سه مدال برنز و سه ديپلم افتخار در هفدهمين مسابقات ملي مهارت، انتخابي مسابقات جهاني روسيه در استان البرز، به کار خود پايان داد.

وي با معرفي افتخارآفرينان استان سمنان در اين دوره از مسابقات گفت: پوريا جهان در رشته تراش CNC، منصور خالقي در رشته فرز CNC، نسرين عباسي در رشته فناوري مد با کسب مدال برنز و فاطمه نيک‌منش در رشته آشپزي، مجتبي صادقيان در رشته طراحي مهندسي مکانيک و رضا نوري در رشته نگهداري ماشين‌هاي سنگين با کسب ديپلم افتخار براي استان افتخارآفريني کردند.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان افزود: 13 جوان نخبه برگزيده استان، پس از رقابت در مراحل شهرستاني و استاني اين دوره از مسابقات به مرحله کشوري راه يافتند.

منصوري ادامه داد: اين تعداد در 13 رشته شامل فرز و تراش CNC، طراحي مهندسي مکانيک، طراحي گرافيک، طراحي و توسعه وب، مديريت سيستم‌هاي تحت شبکه، الکترونيک، کنترل صنعتي، آشپزي، فناوري مد، نگهداري ماشين‌هاي سنگين، فناوري اتومبيل و نقاشي خودرو به رقابت پرداختند.

وي ضمن تقدير از تلاش کاروان اعزامي استان سمنان به سرپرستي مهدي دارايي خاطرنشان کرد: تيم نخبگان مهارتي استان با وجود کمبود بودجه و امکانات توانستند موفق به کسب مدال و ديپلم افتخار شوند.

سازمان آموزش فني و حرفه‌اي به‌عنوان نماينده ايران در سازمان جهاني مهارت (WSI) به‌طور سالانه مسابقات ملي مهارت را در کشور برگزار مي‌کند و برگزيدگان آن را جهت شرکت در مسابقات جهاني مهارت که هر دو سال يک‌بار در يکي از کشورها برگزار مي‌شود، اعزام مي‌کند.


 تاثير مناسب موکب‌ها در کاهش تصادفات و سوانح رانندگي 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده انتظامي استان به برپايي موکب‌ها در مسير زائران امام رضا(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: اين اقدام، تاثير مناسبي بر کاهش تصادفات و سوانح رانندگي دارد البته براي افزايش اين نقش، پليس بايد بر محل دايرکردن موکب‌ها نظارت داشته باشد. سردار "روح الامين قاسمي" در دومين جلسه قرارگاه کاهش تصادفات فرماندهي انتظامي استان فرارسيدن سالروز ولادت باسعادت امام رضا(عليه‌السلام) را تبريک گفت و بر فراهم کردن شرايط مطلوب براي پذيرايي مناسب از زائران بارگاه ملکوتي ثامن‌الحجج(ع) تاکيدکرد.

اين مسئول انتظامي با اشاره به قرار گرفتن سمنان در مسير مشهد مقدس اظهار داشت: 540 کيلومتر از جاده اصلي و بين المللي تهران- مشهد در محدوده اين استان قراردارد و سالانه ميليون‌ها نفر از هموطنان براي زيارت امام هشتم، از اين جاده کويري عبور مي‌کنند. وي در همين راستا، توجه بيشتر مديران و مسئولان کشوري به اين محور را براي پيشگيري از سوانح رانندگي و تصادفات در آن و حفظ جان مردم خواستار شد.

سردار قاسمي، ايجاد جاذبه‌هاي بين‌راهي از جمله راه‌اندازي مجتمع‌هاي تفريحي گردشگري همچنين تلاش مضاعف در رفع نقاط حادثه خيز که به افزايش ايمني راه مي‌انجامد را از جمله اقدامات مهمي برشمرد که پيشگيري از تصادفات را در اين جاده به همراه خواهد داشت. مسئول سازي تمام نهادها و دستگاه‌هايي که ماموريت آنها به نوعي با حوادث رانندگي مرتبط مي‌شود نکته مهم ديگري بود که در اين نشست مورد تاکيد سردار قاسمي قرارگرفت.

وي در پايان با بيان اين که بايد سهم و نقش دستگاه‌ها مشخص و به آنان اعلام شود، مطالبه اين موارد را براي پيشگيري از تصادفات ضروري خواند.


 سرويس خبر 

دبير شوراي اطلاع‌رساني استان سمنان:

روابط عمومي‌هاي استان سمنان

فاصله بين مديران و مردم را کاهش دهند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دبير شوراي اطلاع‌رساني استان سمنان، با اشاره به کارکردهاي اصلي يک روابط عمومي موفق در استان، گفت: روابط عمومي‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي استان فاصله بين مديران و مردم را کاهش دهند.

حميدرضا خدايي راد در نشست مديران روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرايي که به ميزباني اداره کل بيمه سلامت استان سمنان برگزار شد، ضمن اشاره به رسالت‌هاي اصلي روابط عمومي‌ها در جامعه، تأکيد کرد: يکي از اصلي‌ترين رسالت‌هاي يک روابط عمومي موفق کاهش فاصله بين مدير و دستگاه اجرايي با مردم است تا اعتماد عمومي افزايش يابد و از اين لحاظ روابط عمومي‌ها داراي اهميتي ويژه هستند.

وي با بيان اينکه مديران روابط عمومي‌ها بايد فاصله مديران با مردم را به حداقل برسانند، افزود: بزرگ‌ترين خاصيت اين امر، ارتقاي اعتماد عمومي به دستگاه مربوطه است که البته پيش‌نياز اين امر، اعتماد و فهم مديران از جايگاه روابط عمومي است.

دبير شوراي اطلاع‌رساني استان سمنان درباره ضرورت ارتقاي جايگاه روابط عمومي‌ها طبق قانون، گفت: در حوزه روابط عمومي‌ها امروز مي‌بايست به تعريف يک جايگاه برسيم تا در کنار تعريف رسالت‌هاي روابط عمومي، بتوانيم براي اين نهادها، رسالت پاسخگويي نيز قائل شويم.

خدايي کمبود نيروي انساني در مقوله روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرايي را يک مشکل اساسي در استان سمنان دانست و تاکيد کرد: آموزش و ارتقاي کيفي و کمي نيروهاي روابط عمومي مي‌بايست مد نظر دستگاه‌هاي اجرايي استان باشد.

به همت مديرکل کانون پرورش فکري:

تشکيل انجمن پژوهشگران نوجوان در سمنان

سرويس خبر

نخستين نشست پژوهشي اعضاي نوجوان مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهدي جمال مديرکل کانون پرورش فکري سمنان از تشکيل انجمن پژوهشگران نوجوان و برگزاري نخستين نشست پژوهشي اعضاي نوجوان مراکز فرهنگي‌هنري سمنان خبر داد و گفت: اين نشست با حضور 30 عضو دختر و پسر نوجوان، صبح پنج‌شنبه چهارم مردادماه سال جاري با دعوت از رضا شمس‌خاني رئيس بنياد آرمان روشن در مجتمع فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري سمنان برگزار شد.

مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان، دانايي را يکي از محورها و شاخص‌هاي اصلي پيشرفت و تعالي جامعه دانست و بر وابستگي سنجش سطح دانايي به ميزان توليد و به‌کارگيري دانش و گسترش آن و دسترسي سريع و آسان به منابع موثق تأکيد کرد.

جمال در ادامه افزود: دانسته‌هاي ما با مطالعه منابع اطلاعاتي موجود يا بنا به پژوهش‌ها به دست مي‌آيد و اگر اين دانسته‌ها بر پايه نتايج پژوهش‌هاي قبلي باشد، دانش توليد شده قبلي را به‌کار گرفته‌ايم و اگر مبتني بر مشاهدات، پژوهش و تحليل‌هاي جاري باشد تلاش ما به توليد دانش جديد منجر شده است.

وي همچنين با اشاره به تشکيل انجمن پژوهشگران نوجوان دانشمند، گفت: علاقمندان به پژوهش با حضور در نشست‌هاي پژوهشي با ماهيت و رويکرد پژوهش در کانون پرورش فکري بيش از پيش آشنا مي‌شوند و با بررسي و بازبيني آثار پژوهشي، راهي نو پيشِ روي دانشمندان نوجوان پژوهشگر باز مي‌شود.

جمال، هدف از برگزاري اين نشست‌ را علاوه بر فراهم کردن زمينه بروز استعداد، خلاقيت و توانايي پژوهشگري اعضاي نوجوان و آشنايي با مراحل انجام يک فعاليت تحقيقي، کمک به ارتقاي بينش و نگرش پژوهشي در کانون، معرفي پژوهشگران و ايجاد زمينه مناسب براي اشاعه و کاربست پژوهش‌هاي بنيادي و کاربردي در توسعه کمي و کيفي فعاليت‌هاي کانون، عمق‌ بخشيدن به آگاهي‌ها و ايجاد بستر‌هاي مناسب براي هم‌افزايي اعضاي پژوهش‌گر و بهره‌گيري از اساتيد مطرح در اين حوزه، عنوان کرد.

شايان ذکر است؛ شمس‌خاني در نشست اول اين انجمن ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع اعضاي نوجوان و يادآوري خاطرات شيرين دوران عضويتش در مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري سمنان، به نقش ارزنده‌ي آن در فرهنگ‌سازي و غني‌سازي اوقات فراغت کودکان و نوجوانان اشاره و تأکيد کرد: کانون پرورش فکري، مناسب‌ترين و تأثيرگذارترين مکان براي پرورش فکر و استعداد کودکان و نوجوانان و محيطي بکر براي يادگيري انعطاف‌پذير است. وي در ادامه درخصوص چرايي و چگونگي فعاليت تحقيقي، انتخاب موضوع مناسب براي پژوهش و مراحل علمي انجام آن مطالبي بيان کرد و از اعضا خواست تا نسبت به محيط زيست خود توجه بيشتري داشته باشند و درباره موضوعاتي مانند آب، برق و اهميت آن در زندگي، مطالعه و تحقيق کنند.

بانک مهر اقتصاد از جايگاه مناسبي

در بين بانک‌ها برخوردار است

سرويس خبر

رئيس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان با مدير کل زندان‌هاي استان سمنان ديدار وگفتگو کرد.

"حسين زندي مقدم" رئيس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان در اين ديدار اظهار داشت: بانک مهر اقتصاد آمادگي دارد تا در اهتمام به اجراي مسئوليت‌هاي اجتماعي، به ويژه هم افزايي با خيرين حوزه سلامت و به منظور حمايت از اقشار آسيب پذير جامعه در ترويج فرهنگ نوع دوستي و کمک به زندانيان نيازمند، حمايت از حوزه سلامت و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي مشارکت فعال نمايد.

"محمد باهنر" مدير کل زندان‌هاي استان سمنان گفت: بانک مهر اقتصاد توانسته در بين بانک‌ها جايگاه خوبي را به خود اختصاص دهد ومردم شناخت و اعتماد خوبي به اين مجموعه ارزشي دارند.

وي در ادامه گفت: اميدواريم با مساعدت و همکاري بانک مهراقتصاد بتوانيم در حوزه سلامت وحمايت از خانوادهاي زندانيان در حوزه‌هاي مختلف ازجمله تحصيل، ازدواج، درمان وبيماري با کمک اين مجموعه کارهاي قابل توجهي را انجام دهيم.