تاریخ 1397/05/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4819 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نهم مرداد؛
 دومين دوره جشنواره جنگل‌بان، در جنگل ابر شهرستان شاهرود برگزار مي‌شود  

سرويس خبر

کارشناس مسئول روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان از برگزاري جشنواره روز جنگل‌بان با رويکرد "جنگل‌بان و خانواده" در نهم مرداد در جنگل ابر شهرستان شاهرود خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، ابوالفضل صيادجو اعلام کرد: اين جشنواره با زيربخش‌هاي "انتخاب جنگل‌بان نمونه"، "انتخاب جنگل‌بان افتخاري"، "من و باباي جنگل‌بانم"، "عشق و افتخار"، برگزار مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به اينکه اين رويداد با هدف تکريم و تجليل از مقام جنگل‌بان و نوع فعاليت آنان، همچنين افزايش آگاهي و شناخت مردم نسبت به جنگل‌بان انجام مي‌شود، تصريح کرد: اين روز فرصتي است براي اداي احترام به کساني که براي حفاظت ازعرصه‌هاي منابع طبيعي استان تلاش صادقانه کرده و در حين انجام وظيفه مجروح شده و يا به مقام شهادت رسيده‌اند.

صيادجو اظهار داشت: جنگل‌بانان مردان بي‌ادعايي هستند که براي حفاظت از عرصه‌هاي طبيعي مورد تهديد، ضرب و شتم قرار مي‌گيرند که تاکنون 15 جنگل‌بان در کشور شهيد و 50نفر مجروح و جانباز شدند.

وي با اشاره به برگزاري جشنواره جنگل‌بانان استان در نهم مردادماه سال جاري در شهر شاهرود گفت: شغل جنگل‌باني با محيط‌باني متفاوت است و به مراتب وظايف جنگل‌بانان خطيرتر و حساس‌تر است.وي تکريم و معرفي شغل طاقت‌فرساي جنگل‌بانان را از اهداف برگزاري اين جشنواره اعلام و اضافه کرد: آنان از جان و آسايش خود در راه حفظ و نگهداري جنگل‌ها، مراتع و عرصه‌هاي طبيعي مي‌گذرند تا اين ميراث ارزشمند به سلامت در اختيار آيندگان قرار گيرد.

کارشناس مسئول روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، اظهار داشت: در اين رويداد از جنگل‌بانان، نماينده مردم درمجلس شوراي اسلامي شهرستانهاي ميامي و شاهرود،معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان شاهرود، مديران دستگاه‌هاي اجرايي، اصحاب رسانه، همچنين تشکل‌هاي مردم نهاد، فعالان حوزه محيط زيست و منابع طبيعي دعوت به عمل آمده است.

صيادجو افزود: اين جشنواره به همت يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري، روابط عمومي،ترويج و مشارکت مردمي برگزار مي‌شود.

وي به پويش ملي «من هم يک جنگل‌بانم» اشاره نمود و گفت: اين پويش که همزمان با اولين دوره جشنواره روز جنگل‌بان در سال گذشته آغاز شده است کماکان در اين جشنواره نيز ادامه خواهد داشت.

شايان ذکر است اولين جشنواره روز ملي جنگل‌بان نهم مرداد سال گذشته با حضور پرشور علاقمندان، استاندار و معاونين استاندار سمنان، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي شهرستانهاي مهديشهر، سرخه و سمنان، فرماندار شهرستان مهديشهر و مديران دستگاه‌هاي اجرايي در جنگل شهرستان مهديشهر برگزار شده بود.


 «مشق‌ روز» شماره 184 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

برادري پيشنهاد کرد عنوان مشق روز به سخن روز تغيير يابد که پذيرفتم و اولين نوشته را به سفيران ايران در خارج اختصاص مي‌دهم که هر سال سفيران جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور فرصتي در ايران حضور مي‌يابند تا بازديدي در خارج از کشور به عنوان فرصتي در ايران باشد تا بازديدي انجام گيرد و گزارش متنوعي از مقام معظم رهبري و رياست جمهوري و رئيس قوه قضائيه تا وضعيت کشور بشنوند و به سوالات آنها پاسخ داده شود. اکثر سفيران و کارداران، ميانسال مي‌باشند و اي کاش به خود آنها فرصت داده مي‌شد که از کشور محل کار خود با مردم ايران صحبت مي‌کردند و دستاوردهاي کاري خود را بازگو مي‌کردند.

مقام معظم رهبري از ادامه مذاکره با اروپا صحبت کردند و اعلام داشتند که امور مملکت را به مذاکره وابسته ننمايند. رئيس جمهور سخنراني مبسوطي در مورد آمريکا و سياست‌هاي غلط ترامپ ايراد نمودند و اعلام داشتند که بهره‌برداري از تنگه هرمز فقط در صدور نفت خلاصه نمي‌شود و همگان بدانند بهترين صلح، صلح در تنگه است و بدترين جنگ نيز در همين منطقه خواهد بود زيرا حمل و نقل و عبور کشتي‌ها در نفت خلاصه نمي‌شود هر نوع صادرات دريايي از کالا و نفت و مسافر و حتي صلاح از همين تنگه است و اين تنگه کشورهاي همسايه (عراق، عربستان، عمان، امارات، يمن، کويت و ايران) دارد و بايد حرمت همگان را پاس داشت هر نوع محروميت بر ايران در مورد صدور نفت وضع ديگران را تغيير خواهد داد. تنگه ايران فقط تنگه هرمز نيست و تنگه‌هاي متعدد وجود دارد.

در جهان امروز صادرات و واردات و تجارت و صنعت و سياست و فرهنگ و اقتصاد به يکديگر مرتبط و پيوسته شده‌اند. اينترنت و ماهواره و فضاي مجازي در همه امور تاثيرگذار شده‌اند. اگر امنيت و ارتباط محلي و منطقه‌اي و ملي و جهاني را مي‌خواهيم، بايد امنيت و آسايش را همگاني سازيم و قانون عادلانه و منصفانه و اخلاقي بر جهان حاکم باشد وگرنه بسياري از ناامني ضرر مي‌بينند.

4- برابر آمريکاي جهانخوار که از 28 مرداد 32 تا 57 و از 57 تا 97 جز تهديد و تحريم و 8 سال جنگ تحميلي عليه ايران خود را نشان داده و آمدن ترامپ جمهوري‌خواه بدترين شيوه بدعهدي و پيمان‌شکني خود را به نمايش گذاشته بايد بر اساس قرآن کريم بود و ايستادگي و مقاومت همه جانبه نمود. اين نسخه لازم است ولي کافي نيست و بايد در داخل کشور مشکلات عديده (بروکراسي و رانت و اختلاس و سکه و ارز و بيکاري و اعتياد و بي‌سوادي) را نيز برطرف نمود و کشور را به راه انداخت. ايران ظرفيت‌هاي بسياري دارد. بايد پول رسمي کشور ارزشمند باشد و بهره کاري در بخش دولتي و خصوصي و تعاوني افزون گردد و قانون کسب و کار تسهيل شود. نقدينگي سرگردان به سمت توليد سوق داده شود. نظارت در همه جا و همه حال و همه کس تکليف شود و سيستم تشويق و تنبيه و امر به معروف و نهي از منکر پياده شود. قانون درون‌گرايي را اجرا کنيم و در برابر دشمن باشيم، بايد در ايران جهادي کار بشود و از ابتذال و استزلال و انفعال و اسراف فاصله بگيريم. با برگزاري غرفه سگ‌هاي ژرمني در مشهد و فروش سگ از 15تا 500 ميليون تومان؛ آرمان 25/4/97) و تفريح دادن سگ در چمن و فضاي سبز تهران و سگ‌گردي و وجود بي‌سوادان 9 ميليون نفري، کار سامان نخواهد يافت. بايد همت و حميت و حمايت و هدايت عمومي به کار گرفت تا به هدف اقتدار و استقلال رسيد.