تاریخ 1397/05/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4816 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سمنان قهرمان مسابقات ميکرو بسکتبال استان سمنان 

سرويس ورزشي:

مسابقات ميکرو بسکتبال استاني در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاري در سالن انقلاب اسلامي سمنان برگزار شد که در پايان تيم سمنان موفق شد به عنوان قهرماني دست پيدا کند تيم سمنان با نتيجه 51 بر 12 تيم شاهرود را شکست داد و با حساب 43 بر 22 تيم گرمسار را شکست داد.

» اسامي بازيکنان تيم سمنان:

آرين عدالت فرماني دامغانيان- الياس عمودي- رضا مومن آبادي- عرفان قدس- محمد مهدي صالح طريق-ماهان احمدپناه- محمدصدرا خيرالدين- آريا سعيدي- اميرحسام فروغي- بنيامين ميرحاج و توحيد کريمي

مربي: حسام رحيميان کمک مربي: عليرضا مرادي سرپرست: نصراله بهروان


 سه شکست متوالي تيم نوجوانان استان سمنان در مسابقات کشوري 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال قهرماني دسته دو نوجوانان كشور در کرمانشاه در حال برگزاري است که تيم نوجوانان استان سمنان در سه بازي پشت سر هم نتيجه را به حريفان واگذار کرد که نتايج ?ن به شرح زير است:

- فروشگاه مداح ( سمنان ) 1- خوزستان 3

- فروشگاه مداح سمنان صفر – يزد3

- فروشگاه مداح سمنان صفر – خراسان شمالي 3


 گزارش اختصاصي فارس از ادامه بي‌تدبيري‌ها در ورزش سمنان
 سکان پرافتخارترين هيأت سمنان روي زمين 
 مردِ مدال‌ها کنار کشيد!

سرويس ورزشي:

پرافتخارترين هيأت ورزشي استان سمنان در ادامه بي‌تدبيري‌ها در ورزش استان، اين روزها سکاندار ندارد.

به گزارش گروه ورزشي خبرگزاري فارس استان سمنان، سيدمرتضي نبوي، رئيس هيأت ووشوي استان سمنان که پرافتخارترين هيأت ورزشي اين استان محسوب مي‌شود، از سمت خود کناره‌گيري کرد.

گفته مي‌شود مردِ مدال‌ها که اعتقاد دارد سياست‌زدگي در ورزش از عوامل مهم در عدم موفقيت برخي از رشته‌هاي مدال‌آور است، به علت برخي اختلافات از مسؤوليت خود کنار کشيده است.

اوضاع و احوال هيأت ووشوي استان سمنان در سال‌هاي اخير هميشه خوب بوده است؛ راهيابي ووشوکاران خوب هم استاني به اردوي تيم ملي کشورمان براي حضور در مسابقات جاکارتا و همچنين کارنامه موفق هيأت ووشو در برگزاري مسابقات بزرگي همچون جام پارس، نبوي را از مديران موفق ورزشي در سمنان کرده است.

27 مدال از 54 مدال کسب‌شده بين‌المللي ورزش استان سمنان متعلق به ووشوکاران است و درخشش ووشوکاران در مسابقات بزرگ جام پارس، رقابت‌هاي ارمنستان و بازي‌هاي کره جنوبي نقطه عطفي در ورزش قهرماني استان محسوب مي‌شود که گويا اين روزها، اختلاف مانع رشد بيشتر آن شده است.

مقاومت برابر استعفاي نبوي؛ انتظار ووشوکاران از فدراسيون

اين در حالي است که مرتضي اصغري، دبير هيأت ووشوي استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در سمنان، استعفاي سيدمرتضي نبوي رئيس هيأت ووشوي استان سمنان از سمت خود را تأييد مي‌کند و مي‌گويد: نبوي استعفاي خود را بعد از هشت سال سکان‌داري هيأت ووشوي استان سمنان اعلام کرده است.

وي ادامه داد: يک سري حواشي به وجود آمد که منجر به استعفاي نبوي با برخورداري از کارنامه‌اي درخشان از مديريت ووشوي استان شد.

دبير هيأت ووشوي استان سمنان با تأکيد بر اينکه هنوز سرپرستي براي هيأت ووشوي استان سمنان معرفي نشده است، تصريح کرد: پيگيري‌هاي زيادي انجام شد تا استعفاي نبوي محقق نشود؛ اما اتفاقي نيفتاد.

اصغري با اشاره به اينکه اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان بايد پيگير باشد تا استعفاي نبوي رسميت پيدا نکند، اضافه کرد: استعفاي مرتضي نبوي به ضرر ورزش استان سمنان به‌ويژه ووشو است. هشت سال اخير در عرصه مديريت ووشوي استان، شاهد پيشرفت و رشد اين رشته بوديم.

وي با بيان اينکه هشت سال پيش رتبه ووشوي استان سمنان در کشور 31 بود، تصريح کرد: امروز رتبه استان در ووشو تک‌رقمي شده است و اين حاصل زحمات و مديريت مرتضي نبوي رئيس هيأت و ورزشکاران بوده است.

دبير هيأت ووشوي استان سمنان با تأکيد بر اينکه انتظار ما از فدراسيون ووشو مقاومت برابر استعفاي مرتضي نبوي است، اضافه کرد: ووشو ورزش اول استان سمنان اين روزها سکاندار ندارد.

اصغري با اشاره به اينکه چهار ماه از سال گذشته است و برنامه‌اي نداشتيم، اظهار کرد: در صورتي که در برگزاري ليگ‌هاي استاني و... برنامه‌ريزي‌هايي انجام شده؛ اما اين برنامه‌ها تا امروز اجرايي نشده است.

سخنان دبير هيأت ووشوي استان سمنان در حالي مطرح مي‌شود که گويا با استعفاي نبوي هم موافقت و سرپرست هيأت ووشوي استان سمنان منصوب شده است و مسؤولان ورزشي استان بايد در اين زمينه پاسخگو باشند.

حمايت‌هاي همه‌جانبه از ووشو؛ اولويت مديران

ترديدي وجود ندارد که امروز حمايت‌هاي همه‌جانبه از ووشو به‌عنوان پرافتخارترين ورزش استان سمنان بايد در اولويت مديران ورزشي اين استان باشد.

کسب ده‌ها نشان برتر رقابت‌هاي ملي و بين‌المللي، برگزاري ميزباني‌هاي موفق و کلاس‌هاي مختلف مربي‌گري، استاژهاي داوري و کارگاه‌هاي مختلف و... در رشته ووشو نشان داده است که اين رشته نيازمند توجهي بيش از پيش است.

ووشو در استان سمنان نيازمند حمايت‌هاي همه‌جانبه مسؤولان است تا مسير رشدش همچنان ادامه‌دار باشد.

مرتضي مزيناني‌صفابين


 پيگيري مسابقات ليگ برتر فوتبال ساحلي جوانان در سمنان  

سرويس ورزشي:

در چهارمين روز برگزاري مسابقات ليگ برتر جوانان فوتبال ساحلي منطقه يک کشور در سمنان، فرش حدادي اصفهان و کيان سمنان رقباي خود را شکست دادند.

فرش حدادي اصفهان با نتيجه پر گل 9 بر صفر شهرداري سمنان را شکست داد.

در بازي دوم هم شهرداري تبريز مقابل کيان سمنان حاضر نشد و نتيجه اين بازي سه بر صفر به نفع تيم سمناني اعلام شد.

تيم ملوان بندر گز، قرعه استراحت داشت.

تيم شهرداري تبريز هم که هر سه بازي قبلي خود را واگذار کرده، عملا شانسي براي صعود ندارد.

ليگ برتر جوانان فوتبال ساحلي منطقه يک کشور در چهار منطقه کشور برگزار مي‌شود و از هر منطقه دو تيم به مرحله بعدي راه مي‌يابند.


 جام جهاني و درس‌هاي عبرت‌انگيز  
نويسنده : رضا ميرزاييان

جام جهاني 2018 با تمامي سايه روشن‌هايش به آخر خط رسيد و با قهرماني شاگردان ديديه دشان همراه شد اما درسهاي عبرت آموزي را پيش روي ما گذاشت تا از اين رويداد مهم الگو بگيريم و در فاصله شش ماه به آغاز جام ملت‌هاي آسيا، بنايي موزون براي تيم ملي فوتبال کشورمان بسازيم.

بحث نحوه برگزاري و مديريت روس‌ها در جريان رقابت‌هاي يک ماهه اخير که اسباب تحسين همگان را برانگيخت به کنار، اما چه نيکو خواهد بود که براي فردايي اميدآفرين قدم‌هاي اساسي بر داريم و به دور از موج سواري و شعارهاي پرطمطراق، دايره کارآمدي تيم ملي فوتبالمان را گسترده‌تر کنيم.

ناگفته پيداست که در سه بازي اخير تيم ملي مقابل مراکش، اسپانيا و پرتغال هم شکنندگي ديديم و هم ردپاي موفقيت اما اين را هم بايد ملکه ذهنمان کنيم که رقباي دندان گرد قاره کهن نيز قطعا با مطالعه و تحقيق بسيار از اوضاع و احوال تيم ما، قدم به امارات خواهند گذاشت.

ژاپن در جام جهاني سيمايي دلپذير داشت و حتي کلمبيا را از ميان برداشت و کره جنوبي نيز با برتري خيره کننده 2 بر صفر مقابل آلمان نشان داد که تيمي احياء شده است و آماده عبور از موانع پيش روست و براي حضوري مقتدر در جام ملت‌هاي آسيا عزم خود را جزم کرده است.

به اين چشم بادامي‌ها، تيم‌هاي قدر ديگري همچون استراليا، چين، عراق، عربستان، کره شمالي را نيز اضافه کنيد تا متوجه شويد در ميدان سخت امارات، نبايد ذره‌اي بي‌گدار به آب زد.

آنچه که بايد در اولويت باشد اين است که نبايد برنامه‌هايمان بر مدار احساسات بچرخد وگرنه بلايي که در چهار دهه اخير بر سرمان آمده باز هم خواهد آمد و کاخ آرزوهايمان براي قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا فروخواهد ريخت.

از اينها گذشته اين را هم مدنظر داشته باشيم که فدراسيون فوتبال بايد سريعا تکليف تيم ملي را مشخص و نقشه راه را براي فردايي روشن ترسيم کند. بالاخره کي روش يا ماندني است يا رفتني، اگر مورد نخست مطرح است بايد مسوولان فدراسيون و کي روش تغيير ذائقه داده و تعامل ميان سرمربي تيم ملي با مربيان ليگ را عملي کنند که اين پيوند قطعا مي‌تواند پل‌هاي اعتماد بسازد و دايره موفقيت و خودباوري را گسترده‌تر کند.

اما چنانچه راه دوم مد نظر است، اين دست و آن دست کردن و اتلاف وقت بسان زهري مهلک خواهد بود که بدنه تيم ملي ما را خواهد بلعيد، لذا با توجه به در پيش بودن جام ملت‌هاي آسيا در امارات ( دي و بهمن 97 ) بايد در اسرع وقت مبادرت به استخدام سکاندار جديد تيم ملي بود که قطعا بايد او «صاحب سبک» و «برنامه محور» باشد و چم و خم فوتبال قاره کهن را مثل کف دستش بشناسد.


 سرويس ورزشي: 

گردشگري ورزشي در سمنان توسعه مي‌يابد

سرويس ورزشي:

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سمنان گفت: ظرفيت ورزش و مناطق بکر طبيعي با قابليت ماجراجويي يکي از ابزارهاي توسعه گردشگري در اين استان قابل استفاده است.

محمد جهانشاهي روز دوشنبه در گفت و گويي افزود: استفاده از تمام ظرفيت‌هاي استان براي توسعه گردشگري مدنظر قرار دارد و براي تمام بخش‌هايي که چنين قابليتي براي جذب گردشگر داشته باشد، برنامه‌ريزي مي‌شود.

وي بيان کرد: اولين دوره مسابقات ماراتن جنگلي در جنگل ابر شاهرود روز هشتم شهريور 97 با هدف توسعه گردشگري ورزشي و با حضور دوندگان داخلي و تعدادي از چهره‌هاي سرشناس خارجي برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به هدف اصلي از برگزاري اين رويداد، خاطرنشان کرد: توسعه گردشگري ورزشي يا گردشگري ماجراجويانه با توجه به ظرفيت‌هاي ورزشي و طبيعي از اهداف اصلي برگزاري اين رويداد است.

مديرکل ميراث فرهنگي استان سمنان بيان کرد: برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي برگزاري اولين ماراتن جنگلي در استان با مشارکت بخش خصوصي و هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط در حال انجام است.

وي با بيان اين که برگزاري هر چه بهتر اين رويداد گردشگري و ورزشي در استان نيازمند مشارکت همه بخش‌هاست، اضافه کرد: اين رويداد بايد پيش زمينه‌اي براي توسعه هر چه بيشتر گردشگري ورزشي در استان باشد.

جهانشاهي با اشاره به اينکه هنرمندان صنايع دستي استان براي حضور در نمايشگاه بين‌المللي صنايع دستي شهريور 97 در تهران آماده مي‌شوند، گفت: تلاش مي‌شود حضور صنايع دستي استان در اين نمايشگاه امسال متفاوت از گذشته باشد.

وي بيان کرد: براي اولين بار يک خانه صنايع دستي از استان سمنان در نمايشگاه بين‌المللي صنايع دستي تهران با طراحي متفاوت و جذاب ايجاد مي‌شود.

مديرکل ميراث فرهنگي سمنان به برخي برنامه‌ريزي براي حضور فعال‌تر صنايع دستي سمنان در استان‌هاي ديگر اشاره و خاطرنشان کرد: تفاهم نامه‌اي با شهرداري منطقه 15 تهران منعقد شده تا امکان استفاده از بازار بزرگ داخلي مانند تهران به ويژه در مناطق گردشگرپذير فراهم شود.

وي يادآور شد: در قالب اين تفاهم‌نامه در فصل‌هاي مناسب سال که گردشگر در اين مناطق قابل توجه است، صنايع دستي استان در قالب نمايشگاه به بازديدکنندگان ارايه مي‌شود تا هنر و جاذبه‌هاي سمنان به مردم ديگر استان‌ها بيشتر معرفي شود.

مديرکل ميراث فرهنگي استان سمنان تصريح کرد: صنايع دستي استان ظرفيت جذابي است که با توجه به منحصر به فرد بودن در برخي رشته‌ها، بايد در جذب گردشگر بيشتر نقش آفرين باشد که اين مساله به برنامه‌ريزي دولتي و تلاش صنعتگران اين بخش بستگي دارد.

استان سمنان حدود 800 اثر شناسايي شده تاريخي، فرهنگي، طبيعي و معنوي و پنج هزار هنرمند در 52 رشته صنايع دستي دارد.

شعار 'سمنان 1400' با محوريت 'استان سمنان مقصد تازه‌اي براي سفر' متمرکز بر جذب و ماندگاري هر چه بيشتر گردشگران به ويژه مسافران عبوري در دستور کار حوزه‌هاي مختلف ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي اين استان قرار گرفته است.

شکايت از رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا

به اتهام استفاده شخصي از اموال سازماني

سرويس ورزشي:

در حالي که حرف و حديث‌ها درباره تصميم اخير رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا به پايان نرسيده بود، حالا جنجالي جديد عليه او به راه افتاده است.

به نقل از سايت راديو کادناسر اسپانيا، قاضي دادگاه شعبه ششم شهر والنسيا، پرونده‌اي را براي رسيدگي به اتهام وارده شده به لوئيس روبيالس رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا به جريان انداخت.

روبيالس که با تصميم جنجالي‌اش براي اخراج خولن لوپتگي، سرمربي تيم ملي اسپانيا در آستانه جام جهاني 2018 از سوي برخي مورد انتقاد واقع شد، متهم است که 3 سال پيش در دوران فعاليتش به عنوان رئيس اتحاديه فوتباليست‌هاي حرفه‌اي اسپانيا، از پول اين مؤسسه استفاده شخصي کرده و بخشي از هزينه مرمت و بازسازي خانه‌اش را پرداخته است.

شخصي که روبيالس متهم کرده است، ميگل آنخل گالا، رئيس مرکز ملي حمايت از سرمربيان فوتبال اسپانيا است که در انتخابات اخير رياست فدراسيون فوتبال اسپانيا رقيب روبيالس بود. او مدعي شده که روبيالس بخشي از هزينه بازسازي خانه‌اش که رقمي بالغ بر 120 هزار يورو بوده با ساخت و پاخت با معماري که خانه او را مرمت کرده - شخصي به نام ياسمينا ايدماچد - پرداخته است.

طبق ادعاي گالان، روبيالس به ايدماچد گفته پروژه بازسازي ساختمان اتحاديه فوتباليست‌ها را به او مي‌دهد و براي او حق‌الزحمه‌اي از حساب اين مؤسسه در نظر مي‌گيرد که بدهي شخصي خودش به او را هم جبران کند. به اين ترتيب روبيالس صورت‌حسابي را به اتحاديه فوتباليست‌هاي حرفه‌اي اسپانيا ارائه مي‌کند که هزينه بازسازي ساختمان اين موسسه در آن 28 هزار و 593 يورو قيد شده که 40 درصد بيش از هزينه واقعي تمام شده اين پروژه بوده است.

محمد حسين فاضلي

سرپرست دبيري انجمن دارت شد

سرويس ورزشي:

محمد حسين فاضلي با حکم کامبيز ايوب زاده سرپرست محترم انجمن دارت جمهوري اسلامي ايران به عنوان سرپرست دبيري انجمن دارت جمهوري اسلامي ايران منصوب گرديد و کار خود را رسما" در انجمن دارت شروع نمود.