تاریخ 1397/05/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4815 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس سازمان زندان‌هاخبر داد:
  رسيدگي به وضعيت زندان‌هاي استان سمنان 

رئيس سازمان زندان‌هاي کشور گفت: رسيدگي به وضعيت زندان‌هاي استان سمنان در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از سمنان، اصغر جهانگير ظهر امروز در حاشيه جلسه شوراي قضايي استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رسيدگي به وضعيت زندان‌ها يکي از مهم‌ترين اولويت‌هاي اين سازمان در راستاي ارتقاي سطح امنيت و آرامش است.

وي با بيان اينکه زندان‌هاي استان سمنان در شاخص‌هاي مختلفي دراين‌باره از وضعيت مطلوبي برخوردار نيست افزود: رسيدگي به وضعيت زندان‌هاي اين منطقه در دستور کار قرار دارد.

رئيس سازمان زندان‌هاي استان سمنان با اشاره به اينکه طرح‌هاي مرتبط با ايجاد فضاي مناسب براي زندانيان اجرايي مي‌شود تصريح کرد: جابه‌جايي زندان‌ها و فرسودگي ساختمان زندان‌ها يکي از دغدغه‌هاي ما در اين سازمان است.

وي با بيان اينکه کاهش وقوع جرم از ديگر رويکردهاي اين سازمان در راستاي گاهش آمار ورودي به زندان‌ها است اعلام کرد: جمعيت زندانيان استان سمنان در 5 سال گذشته بالغ‌بر 4 درصد کاهش داشته است.

جهانگير با تأکيد بر اينکه اجراي قانون‌هاي جايگزين حبس در دستور کار قرار دارد خاطرنشان کرد: اگر به هر علتي مجازات افراد مجرم حبس باشد اين مجازات تأثير بسزايي در جلوگيري از وقوع جرم و اصلاح افراد ندارد.

وي ابراز داشت: افزايش جمعيت کيفري از ديگر مسائلي است که جلوگيري از آن در اولويت نخست سازمان زندان‌ها قرار دارد.

رئيس سازمان زندان‌هاي کشور بيان کرد: سرانه زندانيان نسبت به جمعيت کل کشور 284 نفر به ازاي هر 100 هزار نفر است.

وي با اشاره به اينکه اين آمار در استان سمتان از ميانگين کشوري بالاتر است يادآور شد: جمعيت زندانيان در استان سمنان بالغ‌بر 324 نفر نسبت به جمعيت کل کشور است.

جهانگير با بيان اينکه کاهش آمار ورودي زندان‌ها در اولويت نخست ما قرار دارد تصريح کرد: سالانه به‌طور متوسط شاهد کاهش 3 تا 4 درصدي ورودي زندان‌ها هستيم.


 مدير کل ICT استان سمنان:
 تاکيد وزيرارتباطات برپيگيري مطالبات مردم و مسوولين در استان‌ها 

سرويس خبر

سيد مسعود ميررضايي مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان به نقل از وزيرارتباطات گفت: ارتباط با شخصيت‌هاي موثر استان در راستاي پيگيري مطالبات مردم و مسوولين از جمله وظايف مديران کل ict به عنوان نمايندگان ارشد وزارت در استان‌هاي کشور است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان،مدير کل ICT استان در جلسه شوراي مديران دستگاه‌هاي زيرمجموعه وزارت در استان از جمله پست، پست بانک، ارتباطات زيرساخت و مخابرات استان با اشاره به تاکيد وزير ارتباطات برپيگيري مطالبات مردم و مقامات ارشد استان از جمله استاندار، نماينده ولي فقيه و ائمه جمعه و نيز نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: ارتباط مديران بايد به گونه‌اي باشد که در نهايت منجر به توسعه متوازن ارايه خدمات خوب و بهينه به نقاط محروم و روستاها گردد.

وي توسعه دولت الکترونيک جهت صرفه جويي در زمان و هزينه مردم و نيز جلوگيري از فساد ارزي را از ديگر خواسته‌هاي وزير ارتباطات دانست و با اشاره به نقش روابط عمومي‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در تنوير افکار عمومي اظهار داشت: بايد خدمات انجام شده در استان‌ها از طريق سايت و يا ارسال بولتن خبري به مسوولين استاني و دهياران روستاها به اطلاع عموم رسانده شود تا مردم بتوانند درکوتاه‌ترين زمان ممکن از بيشترين خدمات ارتباطي جهت رفع مشکلات خود بهره‌مند شوند.مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان درادامه با اشاره به پيگيري تخصصي مباحث دفاتر پيشخوان دولت در اداره کل متبوع خود تصريح کرد: سامانه ارايه خدمات دفاتر پيشخوان دولت در وزارت ارتباطات طراحي شده و تا پايان شهريور ماه در اختيار ادارات کل ICT استان‌ها قرار خواهد گرفت.

همچنين مديران کل حاضر در جلسه به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص مشکلات ارتباطي مردم در نقاط مختلف استان‌ها پرداخته و نسبت به رفع موانع ارتباطي ارايه طريق نمودند.