تاریخ 1397/04/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4810 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سمنان هوشمند مي‌شود 

سرويس خبر

سيد مسعود ميررضايي مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان در نشست خود با سيد محمدناظم رضوي شهردار سمنان با اشاره به اينکه فناوري اطلاعات يکي از پايه‌هاي اصلي شهر هوشمند است خواستار هوشمند‌سازي شهر سمنان شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان، مدير کل ICT استان ورود شهرداري سمنان به حوزه فناوري اطلاعات را در هوشمند‌سازي شهر بسيار موثر دانست و خاطرنشان کرد:‌ استفاده از توانايي‌ها و پتانسيل شرکت‌هاي دانش بنيان همچون فناپ، پيشگامان يزد و غيره موجب مي‌گردد تا مجموعه‌ها و دستگاه‌هاي مختلفي همانند آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، پارک‌هاي علم و فناوري، راهنمايي و رانندگي و ساير نهادهاي خصوصي و دولتي درگير اين مساله شده و هوشمندسازي اين ارگان‌ها زمينه ايجاد شهر هوشمند در سمنان را فراهم سازد.

وي در ادامه با پيشنهاد مديريت شهر هوشمند در قالب سامانه يا اپليکيشن و نيز ارايه‌ي خدمات کارت شهروندي با نگاه ويژه به اين مهم در طرح جامع سمنان اظهار داشت: برون سپاري يکي از کارهايي است که شهرداري مي‌تواند انجام دهد چرا که بسياري از نيازهاي استان در اين بستر قابل شناسايي و برنامه‌ريزي خواهد بود.

همچنين شهردار سمنان ضمن استقبال از طرح‌هاي فناورانه اداره کل ICT استان خواستار انجام مطالعات و بر آورد‌هاي اوليه براي شهر سمنان در کنارحمايت‌هاي همه جانبه دست‌اندرکاران و دستگاه‌هاي ديگر شد و افزود:‌ عملياتي شدن طرح‌هاي شهر هوشمند، قطعا خروجي‌هاي بسيار خوبي را به همراه خواهد داشت و مشکلات بسياري از ساختارهاي سنتي با شيوه تسريع در بهبود کيفيت خدمات و افزايش درآمد و بهره‌وري و کاهش هزينه‌ها مرتفع خواهد شد.


 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي سمنان:
 20 درصد مشترکان آب روستاهاي استان سمنان کنتور ندارند 

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي سمنان با تاکيد بر ضرورت مديريت مصرف آب از سوي همه گفت : 20 درصد مشترکان اين شرکت کنتور ندارند که براي تعويض يا نصب کنتور به اعتبار نياز است.منصور کشاورزيان در گفت و گو با ايرنا افزود : مديريت هدر رفت آب يکي از سياست هاي راهبردي هدفگذاري شده سال هاي اخير اين شرکت است که به طور جدي پيگيري مي شود.

شرکت آب و فاضلاب روستايي سمنان 59 هزار و 200 مشترک را زير پوشش دارد.وي اظهارداشت : هدر رفت آب در شبکه آبرساني روستايي استان در سال 1392 حدود 51 درصد بود که اکنون به 45 درصد رسيده است.

وي با بيان اين که کمبود آب در سال هاي اخير ثابت کرد تنها طرح محوري در تامين آب کفايت نمي کند، گفت: اجراي طرح هاي تلفيقي بايد با مديريت مصرف و تقاضا همراه باشد تا به اثر بخشي بينجامد.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي سمنان مديريت تقاضا را مقدم بر مديريت مصرف در تامين آب روستايي ذکر و تصريح کرد : به عنوان نمونه در روستاي ده صوفيان مهدي شهر منبع آب جديدي تعريف نشد ولي با تعديل فشار و بهسازي کنتور تنش آبي در تامين آب برطرف شده است.کشاورزيان بيان داشت : بخش هاي کشاورزي، آشاميدني و صنعت و خدمات به عنوان مصرف کننده بايد در مراحل توليد و تامين بايد بخشي از فرآيند باشند نه تنها مطالبه گر.

وي با اشاره به شعار دولت يعني سازگاري با شرايط کم آبي، بر ايجاد پشتوانه فرهنگي براي تحقق اين مهم در طول سال تاکيد کرد.

اين مسوول آب و فاضلاب و روستايي سمنان اظهار کرد : ايجاد تعادل بين مصرف و توليد به عنوان يک رويکردي ملي بايد در تمام کشور پيگيري شود. وي يادآور شد: نگاه به تامين آب نبايد تنها فني باشد، مشکل کمبود آب از طريق فرهنگ سازي و ارايه راهکارهاي مديريت تقاضا بايد در دستور کار قرار گيرد.وي به بهره برداري اولين گام مرکز توزيع(ديسپاچسنگ و اسکادا) تاسيسات آب روستايي استان تا پايان تابستان امسال خبر داد و گفت : اين مرکز در محل اين شرکت با هدف بررسي و نظارت بر حجم سطوح مخازن و فرماندهي توزيع آب افتتاح مي شود.

کشاورزيان به صرف 12 ميليارد ريال اعتبار براي اجراي گام اول اين مرکز اشاره و خاطرنشان کرد : اين مرکز اکنون به صورت آزمايشي فعال است و تکميل اين مجموعه به صورت گام به گام در دستور کار قرار دارد.


 همزمان با دهه کرامت
 موکب الرضا‌(ع) براي خدمات رساني به زائران حرم رضوي در سمنان فعاليت خود را آغاز کرد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همزمان با ميلاد با سعادت حضرت معصومه‌(س) و آغاز دهه کرامت و با هدف ارائه خدمات به زائران حرم رضوي، موکب الرضا‌(ع) در سمنان اغاز به کار کرد.

موکب الرضا‌(ع) با همکاري شهرداري و گروههاي مردمي در ورودي و خروجي شهر سمنان ايجاد شده و از زائران حرم حضرت امام رضا‌(ع) که از اين شهر عبور مي‌کنند، پذيرايي مي‌کند.

شهردار سمنان گفت: اين موکب با مشارکت بقاع متبرکه، فرمانداري، آموزش و پرورش و ميراث فرهنگي در مسير تردد زائران حضرت علي بن موسي الرضا‌(ع) در سمنان برپا شده است.

سيدمحمد ناظم رضوي با بيان اينکه عبور زائران حرم رضوي از سمنان ظرفيت عظيم گردشگري مذهبي به شمار مي‌آيد، اظهار داشت: اين موکب در مسير شرقي و غربي سمنان برپا شده و فعالان اين موکب‌ها استقبال شايسته‌اي از زائران حرم حضرت امام رضا‌(ع) که از اين مسير عبور مي‌کنند خواهند داشت.

وي امام زادگان يحيي بن موسي الکاظم‌(ع)، اشرف، علويان، امام‌زاده زکريا و امام‌زاده علي بن جعفر‌(ع) را از امام زادگان مشارکت کننده در اين طرح معرفي کرد و گفت: در نظر است با مشارکت آموزش و پرورش زمينه اقامت يک شب فراهم و پذيرايي با غذاي گرم در دهه کرامت از اين زائران به عمل آيد.

نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در بازديد از موکب الرضا‌(ع) در بوستان سيمرغ سمنان از نزديک با فعاليت و برنامه‌هاي آن آشنا شد.

احمد همتي در گفت و گو با اعضاي موکب الرضا‌(ع) از تلاش‌هاي آنان براي ارائه خدمات به زائران حضرت علي بن موسي الرضا‌(ع) تجليل کرد.

سمنان به خاطر واقع شدن در مسير مشهد مقدس در ايام سال به ويژه در تابستان و دهه کرامت شاهد عبور ميليون‌هاي زائر شيفته حضرت امام رضا‌(ع) است.

بيش از 550 کيلومتر از مسير يک هزار کيلومتريتهران - مشهد از استان سمنان مي‌گذرد و سالانه بيش از 20 ميليون نفر از اين مسير خود را به مشهد مقدس مي‌رسانند.


 دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان
 کاهش 17 درصدي ورودي پرونده ها به دادسراهاي استان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به آخرين وضعيت بررسي پرونده تخلف يک مدير اجرايي در استان سمنان گفت: ارتشا اتهام اصلي اين مدير سابق است و با تخلف آن پس از صدور حکم نهايي قضايي برخورد جدي مي‌شود.

حيدر آسيابي، با اشاره به پرونده تخلف يکي از مديران اجرايي استان سمنان اظهار داشت: اين مدير سابق استاني به اتهام ارتشا دستگيرشده و اکنون در بازداشت به سر مي‌برد.

«رشا» و «ارتشا» به معناي رشوه دادن و رشوه گرفتن از جرايم عليه امنيت و آسايش عمومي به شمار مي‌رود.

وي با اشاره به اينکه مراحل رسيدگي به اين پرونده رو به پايان بوده و حکم نهايي دادگاه بدوي با اعتراض متهم در مرحله تجديدنظر قرار دارد، تأکيد کرد: در "آينده‌اي نزديک " اين پرونده منتهي به صدور حکم نهايي قضايي در مرحله تجديدنظر شده و درنهايت مطابق با قانون با اين شخص برخورد جدي مي‌شود.

دادستان عمومي و انقلاب اسلامي استان سمنان با بيان اينکه در حال حاضر اين پرونده در اختيار شعبه تجديدنظر قرار دارد، تصريح کرد: در اولين فرصتي که حکم قطعي براي اين مدير متخلف صادر شود بر اساس قانون حکم وي دريکي از نشريات محلي استان سمنان منتشر مي‌شود.

وي در ادامه با تأکيد بر اينکه اين مديرکل متخلف به جرم اتهاماتي متعدد بازداشت و پرونده وي براي دادگاه آماده شد، يادآور شد: مهم‌ترين اتهام اين مدير سابق استان سمنان ارتشا است.

آسيابي مقابله با جرائم اقتصادي را يکي از مهم‌ترين رويکردهاي قوه قضاييه دانست و افزود: تاکنون جرائمي ازجمله اختلاس در اين استان بسيار کم وجود داشته است و استان سمنان در حوزه سلامت اداري رتبه خوبي را در مقايسه با ساير استان‌ها داشته است. وي عدم نظارت درست نهادهاي درون‌سازماني را عامل اصلي وقوع اين جرائم اعلام کرد و ابراز داشت: در حال حاضر اين مدير متهم در بازداشت به سر مي‌برد و برخي فرآيندهاي قانوني سبب طولاني‌تر شدن اين پرونده شده است.

دادستان عمومي و انقلاب استان سمنان با تأکيد بر لزوم مشارکت عموم مردم استان در راستاي مقابله با جرائم اقتصادي ويژه در دستگاه‌هاي اداري استان خاطرنشان کرد: عموم مردم مي‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به دستگاه‌هاي قضايي استان اطلاع دهند.

وي با اشاره به شرايط اقتصادي کشور بيان کرد: در چنين شرايطي حفظ و حراست از حقوق مردم و جلوگيري از جرائم اقتصادي يکي از مهم‌ترين رسالت‌هاي دستگاه‌هاي قضايي به شمار مي‌رود.

مقابله با سرقت يکي از مهم‌ترين رويکردهاي دستگاه‌هاي قضايي استان سمنان است

وي با بيان اينکه اين طرح از سال 93 در سطح استان در حال اجرا است، افزود: در طول اين چهار سال بالغ‌بر 20 درصد ميزان وقوع سرقت در استان سمنان کاهش‌يافته است.

دادستان عمومي و انقلاب اسلامي استان سمنان گفت: اين آمار در يک سال اخير با کاهش 6 درصدي در استان سمنان روبه‌رو بوده است و بايد براي کاهش وقوع جرم در بخش‌هاي مختلف اقدامات لازم را انجام دهيم.

وي با تصريح به اينکه دستگاه‌هاي قضايي استان سمنان به‌شدت با متخلفان و مفاسد اقتصادي و اداري برخورد مي‌کند، تصريح کرد: ورودي پرونده‌ها به دادسراهاي استان سمنان بالغ‌بر 17 درصد کاهش‌يافته است.

آسيابي با تأکيد بر لزوم اجراي طرح ابلاغ الکترونيکي در راستاي تحقق اهداف عالي دولت براي ايجاد دولت الکترونيک خاطرنشان کرد: در حال حاضر 90 درصد ابلاغ‌ها به‌صورت الکترونيکي صادر مي‌شوند و استان سمنان در اين بخش نسبت به سراسر کشور پيشرو است.

وي افزود: راه‌اندازي ستاد پيگيري سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در استان از ديگر اقدامات مهم دستگاه‌هاي قضايي استان سمنان براي تحقق شعار سال و رفع مشکلات اقتصادي و توليدي است.

رئيس کل دادگستري استان سمنان نيز با اشاره به روند بررسي پرونده اين مديرکل متخلف عنوان کرد: برخي محدوديت‌هاي قانوني براي اطلاع‌رساني درباره مشروح پرونده‌هاي افراد در قوه قضائيه وجود دارد و بر اين اساس نمي‌تواند پيش از رأي نهايي و قطعي از افراد نام برد.

سيد محسن مظهري با اشاره به اينکه هدايت‌هاي دادستان و اقدام اداره کل بازرسي سمنان، مديرکل متخلف را به دام انداخت؛ ابراز اميدواري کرد تا در آينده‌اي نزديک رأي نهايي اين فرد متخلف در دادگاه تجديدنظر نهايي شود.

به گفته وي، حساسيت‌هاي موجود در فرايند بررسي و تکميل پرونده و نيز لزوم دقت بالا براي بررسي دقيق آن در فرايند دادگاه علت مهم عدم صدور رأي نهايي اين متهم تاکنون شده است.


 مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
 پيوست فرهنگي لازمه نهادينه کردن يک مقوله اجتماعي است 

سرويس خبر:

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان، با بيان اينکه پيوست فرهنگي براي نهادينه کردن يک مقوله اجتماعي نياز است، گفت: استفاده از رسانه‌ها براي اشاعه کار فرهنگي ضرورت است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام علي شکري در نشستي با فرماندار سمنان به ميزباني دفتر وي درباره پديده‌هاي اجتماعي و فرهنگي حاکم بر جامعه و نقش رسانه‌ها و نهادهاي فرهنگي در مديريتشان، تاکيد کرد: نقش رسانه‌ در پيوست مقوله‌هاي اجتماعي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي، بسيار مهم است لذا امروز شرايط به‌گونه‌اي رقم خورده که نمي‌توان مقوله اقتصاد را از فرهنگ و اجتماع و حتي سياست جدا کرد.

وي با تاکيد بر اينکه بسياري از معضلات اجتماعي ما ريشه در اقتصاد دارند، تصريح کرد: خشک‌سالي وقتي باعث کمبود زراعت و در نتيجه خوراک دام مي‌شود، شاهد پديده اجتماعي به نام مهاجرت هستيم که مديريت آن در بخش سياسي برعهده مسئولان است و در مقوله فرهنگي نيازمند برنامه‌هاي مختلف پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي؛ پس همه موارد امروز مي‌تواند به اقتصاد مرتبط باشد.مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: يکي از اتفاقاتي که در دهه‌هاي اخير رخ‌ داده، مهاجرت محسوب مي‌شود که داراي چند بعد است، نخست مهاجرت از روستا به شهر که نتيجه آن امروز در برخي شهرهاي استان مثل شاهرود به‌وضوح ديده مي‌شود که به خالي شدن برخي روستاها انجاميده است.شکري بيان کرد: دومين نوع مهاجرت که امروز در جامعه باب شده، مهاجرت شغلي است، يعني افراد کشاورزي را رها کرده و براي شغل ديگري به شهرها مراجعت مي‌کنند که هر دوي اين موارد متأسفانه فرصت توليد را از روستاها گرفته است. وي با طرح اين پرسش که چرا امروز بسياري از مشاغل سخت روستايي مانند گله‌داري توسط اتباع خارجي انجام مي‌شود، تأکيد کرد: سابقاً تمام مردم ساکن روستا مايحتاج خودشان را از همين مشاغل سخت تأمين و حتي به توليد شهري نيز سود مي‌رساندند اما امروز اين‌گونه نيست و اين امر پديده‌هاي فرهنگي و اجتماعي سوء را پيش مي‌آورد پس در نتيجه تفکيک مقوله‌هاي اقتصادي و فرهنگي صحيح نيست.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اينکه مشکل ما از آنجا شروع شد که فرهنگ کار کم با درآمد زياد در جامعه جاي خود را به سخت‌کوشي و کارهاي توليدي در روستاها و شهرها داد، گفت: وقتي کشاورزي مشاهده مي‌کند که فردي در شهر با کمترين تلاش در مشاغلي مانند دلالي، درآمد يک سال کشاورز و يا گله‌دار را دارد، از کار و زندگي در روستا نااميد مي‌شود و ناخواسته به شهرنشيني فکر مي‌کند.شکري با ابراز اينکه برخي کنش‌هاي رفتاري در جامعه رخ داد که نتيجه آن اختلاف بين نسل‌ها و تعارض‌ها است که در نتيجه نظام خانواده را دستخوش تغيير مي‌کند، بيان کرد: برخي حفره‌ها و کمبودهايي در فضاهاي فرهنگي و اجتماعي ما در سطح کشور، استان سمنان وجود دارد که پر کردنشان نيازمند عزم همگاني و استفاده از ظرفيت رسانه‌ها است.وي افزود: امروز فراوان فرزنداني هستند که از خيلي لحاظ با مادران و پدران خود همخوان نيستند و اين از يک تضاد شکل‌گرفته از فرهنگ ايجاد مي‌شود و اين نتيجه کنش‌هايي قلمداد مي‌شود که در اجتماع شکل‌گرفته و فرهنگ سازي و اطلاع‌رساني درباره آن برعهده نهادهاي فرهنگي و به خصوص رسانه‌ها اعم از نوشتاري، اينترنتي، الکترونيکي، چاپي، کتاب و... است.


 به همت شرکت گاز استان سمنان؛
 نرم‌افزار بومي سامانه يکپارچه مديريت مصرف انرژي (سيما انرژي) توليد شد 

سرويس خبر

عليرضا شريفي‌نژاد مديرعامل شرکت گاز استان سمنان از طراحي، توليد نرم‌افزار بومي «سيما انرژي» به عنوان سازوکار سنجش و کنترل انرژي مصرفي در ساختمان‌هاي اداري و صنايع انرژي بر در امور پژوهش اين شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، شريفي‌نژاد افزود: نسخه اول اين نرم‌افزار بومي به عنوان نرم‌افزار تحليل‌گر مصرف انرژي موفق به اخذ تأييديه شوراي عالي انفورماتيک کشور شده است و به زودي و پس از رونمايي از آن به ذي‌نفعان دولتي و خصوصي عرضه خواهد شد.

مديرعامل شرکت گاز استان سمنان هدف از اين پروژه را توسعه نرم‌افزار مديريت انرژي دانست که قادر است وضعيت مصرف انرژي در واحدهاي مختلف از طريق اندازه‌گيري شدت انرژي بررسي نموده و داراي سيستم کامل گزارش‌گيري به صورت دلخواه، قابليت تعريف دسترسي متناسب با سياست‌هاي مجموعه و ساختار سازماني، ارائه گزارشات فني و مديريتي به صورت نمودار‌هاي آماري و جداول، توليد گزارش براي سطوح مختلف ساختار سازماني، مشاهده سوابق عملکرد کليه بخش‌ها و واحدها با قابليت تعريف بازه زماني مشخص مي‌باشد.

شريفي‌نژاد تعيين برچسب انرژي و اندازه گيري شدت انرژي بر مبناي استانداردهاي ISO50001 و ISIRI14253 را از ويژگي‌هاي ممتاز اين نرم‌افزار معرفي کرد و گفت: بهره‌برداري از اين نرم‌افزار، مزايايي برجسته‌اي همچون ايجاد امکان مقايسه ميزان مصرف انرژي ساختمان‌هاي اداري و تجهيزات انرژي بر با خط مبناي انرژي، امکان مقايسه و رتبه بندي مصارف ساختمان‌هاي اداري يک سازمان و يا چند سازمان مختلف با هم، ايجاد قابليت تعيين پتانسيل‌هاي صرفه جويي در مصرف انرژي، امکان سنجي فني و اقتصادي فرصتهاي صرفه جويي انرژي و تعيين ميزان صرفه جويي هر يک از اقدامات بهينه‌‌سازي براي سازمان‌ها به همراه خواهد داشت.


 سرويس خبر 

سومين دوره جايزه ادبي آهوي کومش

در خوان آخر

سرويس خبر

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از برگزاري اختتاميه سومين دوره جايزه ادبي آهوي کومش در سال جاري خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري سمنان، عباس بابايي ضمن اعلام اين خبر گفت:‌فراخوان اين دوره جايزه ادبي آهوي کومش در آبان ماه 96در سطح کشور برگزار شد که شامل 4 بخش براي شرکت و ارائه آثار داستان نويسي کودکان و نوجوانان،والدين و بزرگسالان بوده است.

وي در ادامه اظهار داشت:‌ از ميان 173 داستان ثبت شده در دبيرخانه و دو مرحله داوري،تعداد 33 داستان موفق شدند به مرحله سوم داوري راه يابند که در روز پنج شنبه چهارم مرداد ماه 1397 از ميان 12 داستان به عنوان داستان‌هاي برگزيده معرفي خواهند شد.

بابايي اعلام کرد:‌ آيين اختتاميه سومين دوره جايزه ادبي آهوي کومش به منظور تجليل از شرکت‌کنندگان و برگزيدگان با حضور شاعر و نويسنده نام آشناي کودکان و نوجوانان، مصطفي رحماندوست پنج شنبه 4 مرداد ماه سال جاري در کافه کتاب فرهنگسراي اميد خانواده با اعطاي لوح و هديه برگزار خواهد شد.

بابايي با اشاره به اينکه حضور اعضاي کتابخانه رنگين کمان سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در اين جشنواره ستودني است، تصريح کرد:‌ اعضاي کتابخانه رنگين کمان توانستند 15 آثار از 33 آثار برگزيده اين جشنواره ادبي آهوي کومش را از آن خود کنند.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در ادامه بيان کرد:‌ اسامي راه‌يافتگان به مرحله نهايي داوري و نويسندگان زهرا فولادي، فرهاد مداح منش، مينا نوري،صبا همتي،ابوالفضل صفري، رهرا رجبي، فاطمه شادکام،،‌هاوژين عبودي، نازنين قدوسيان،زهرا صمدي، هستي ضميري، محمد رسول کارايي، مهشيد دانايي، فاطمه معلم، مبينا همتيان، امير حسين نبيلي، مهتا قريب، پرتو پيوندي، فاطمه سادات زرگر و سيد محمدياسين زرگر، زهرا صمدي، امير صدرا قاضي مومن، سوگند شعباني نژاد، مهتا قريب، مريم مهربخش، عليرضا قدس از سمنان، مريم اويسي و مهرنوش اشرف از تهران، نجمه مولوي از مشهد، نيلوفر ناظري از قزوين، شهناز نيکفر از دامغان، فاطمه آتش پنجه از کرمان، آرش شاهي از شهر ري و فرخنده رضا‌پور از گرگان مي‌باشند. وي هدف از برگزاري اين دوره جايزه ادبي آهوي کومش را افزايش آثار تاليفي ويژه کودکان و نوجوانان و دستيابي به آثار تازه، متفاوت و برتر عنوان کرد.

اختتاميه سومين دوره جايزه ادبي آهوي کومش با همکاري سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان نشر کتاب سمنگان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان برپا مي‌شود.

جايزه ادبي آهوي کومش از سال 1392 هر دو سال يک بار در پنج رشته‌ي داستان، شعر، نمايشنامه، فيلمنامه و پژوهشـنامه ادبـي برگزار مي‌شود.

درخواست آتش‌نشاني از مردم فهيم شهر اخلاق سمنان

لطفا درباره قطع برق با ما تماس نگيريد

سرويس خبر

مدير روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني شهرداري سمنان در اين باره گفت: متاسفانه قطع برق موجب شده است سيل تماس شهروندان سمناني سمت آتش‌نشاني سرازير شود و با توجه به اينکه در زمان‌هاي قطعي برق حوادث متعددي رقم مي‌خورد لذا تماس شهروندان با سامانه 125 آتش‌نشاني علاوه بر اينکه هيچ مشکلي از شهروندان را در زمينه قطع برق حل نمي‌کند بلکه به بار ترافيکي خطوط تلفن آتش‌نشاني هم مي‌افزايد و اين باعث تاخير در عمليات نجات به حادثه‌ديدگان مي‌گردد.

مهدي حميدي در ادامه عنوان کرد: تنها در 48 ساعت گذشته 15 مورد عمليات نجات (محبوسي در کابين آسانسور) به علت قطع برق داشته‌ايم. بنابراين از شهروندان تقاضا داريم جهت امور قطع برق تنها با شماره 121 اداره برق تماس بگيرند.