تاریخ 1397/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4809 برو جستجو جستجوی پیشرفته   راهبري چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب با افتخار و اميد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه ستاد راهبري چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با محوريت شعار «افتخار به گذشته؛ اميد به آينده » در دفتر نماينده ولي فقيه در استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محمد شاهچراغي در اين جلسه با گراميداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي ايران گفت: انقلاب اسلامي در چهار دهه گذشته برکات بسيار زيادي براي ملت ايران به همراه داشته که بايد براي مردم بازگو شود.

شاهچراغي با بيان اينکه تبليغات و اطلاع رساني از ارکان مهم براي آگاه سازي مردم است، فعاليت‌هاي رسانه ملي را در بيان دستاوردهاي نظام و انقلاب موثر دانست.

وي گفت: صدا و سيماي مرکز سمنان با داشتن کارنامه خوب و عملکرد مطلوب در کشور، در زمينه برنامه سازي در خصوص 40 سال افتخارات نظام و انقلاب موفق عمل خواهد کرد.

نماينده ولي فقيه در استان بر لزوم دعوت از چهره‌هاي باسابقه و شناخته شده براي جشن‌هاي چهل سالگي انقلاب تاکيد و تصريح کرد: بايد از چهره‌هاي شناخته شده و مورد علاقه مردم دعوت شود که زمينه ساز اميد و نشاط در جامعه باشد.

شاهچراغي گفت: براي ايجاد و تقويت اميد در مردم بايد برنامه‌هاي مناسبي طراحي و در آن دستاوردهاي 40 ساله انقلاب بيان شود.

حجت‌الاسلام قندهاري رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و دبير ستاد راهبري چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي هم دراين جلسه از تشکيل 12 کارگروه در بخشهاي اقتصادي، فرهنگي، هنري، علمي، بهداشت و سلامت، ورزشي و رسانه‌اي براي برنامه‌ريزي و ساماندهي برنامه‌هاي چهل سالگي انقلاب خبر داد.

سعيد ناجي معاون سياسي امنيتي استاندار هم فعاليت کارگروه‌ها با به کارگيري افراد متخصص و مشاوره‌هاي مردم را در برگزاري هر چه بهتر برنامه‌هاي چهل سالگي انقلاب مهم دانست.

سردار حسن‌زاده فرمانده سپاه قائم استان سمنان نيز اهميت چهل سالگي انقلاب را با توجه به شرايط حاکم بر منطقه و جهان و حساسيت‌هاي موجود يادآور شد و گفت: معرفي دستاوردهاي چهل ساله انقلاب بايد متفاوت از سي و نه سال قبل و ويژه باشد.

مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان هم با ارائه گزارشي از روند برنامه سازي‌هاي رسانه ملي با موضوع چهل سالگي انقلاب گفت: فعاليت‌هاي رسانه‌اي در بخش‌هاي مختلف خبر، صدا و سيما از بهمن 96 شروع شده و تا بهمن 97 ادامه خواهد داشت. محمد منتظر حجت معرفي 58 نفر از موثرين انقلاب و نظام در استان براي چاپ کتاب، توليد برنامه‌هاي مختلف راديويي و تلويزيوني با محوريت بازگويي عملکرد دستگاههاي اجرايي ونهادهاي انقلابي و دستاوردهاي نظام و انقلاب و اخذ نظرسنجي‌هاي مختلف و دوره‌اي براي بهره‌گيري از ديدگاه‌هاي مردم را از اقدامات صدا و سيماي مرکز سمنان در بيان ارزش‌هاي انقلاب عنوان کرد.


 شرايط مساعد سمنان براي احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي؛
  سمنان 3400 ساعت در سال هواي آفتابي دارد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل هواشناسي استان سمنان با بيان اينکه در اين استان 3400 ساعت در سال هواي آفتابي وجود دارد گفت: زمينه مساعد احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي در اين استان وجود دارد.

غلامرضا حسني غربا، با بيان اينکه يکي از آثار مثبت تغيير اقليم قابليت استفاده از انرژي‌هاي نوين و خورشيدي است، اظهار داشت: بايد از وجود 3400 ساعت روز آفتابي در سمنان براي تأمين انرژي بهره لازم را برد.

وي با بيان اينکه در استان زمينه‌هاي لازم براي استفاده از انرژي‌هاي نو وجود دارد گفت: بايد از انرژي‌هاي پاک مانند باد در دامغان و انرژي خورشيد در سراسر استان بهره گرفت.

مديرکل هواشناسي استان سمنان با اشاره به اينکه کشورهاي اروپايي تنها يک‌پنجم از سال را آفتاب دارند افزود: بيش از 20 درصد از انرژي را از منابع خورشيدي تأمين مي‌کنند.

مديرکل هواشناسي استان سمنان به منابع ورودي ريز گردها اشاره کرد و گفت: در سال‌هاي گذشته بيشتر منشأ ريز گردها منابع خارجي داشت و از کشورهاي غربي وارد مي‌شد.

حسني غربا گفت: اگرچه منابع ريز گرد خارجي هنوز ادامه دارد، اما خشک‌سالي‌هاي اخير اين نگراني را براي ايران به وجود آورده که هجوم ريزگردها از کانون‌هاي داخلي باشد.

مديرکل هواشناسي استان سمنان حق آبه‌هاي زيست‌محيطي کوير را يکي از منشأ هجوم ريزگردها برشمرد و گفت: در اثر منع ورود آب به مناطق کويري خطر هجوم ريزگردها افزايش مي‌يابد.

حسني غربا با بيان اينکه کانون‌هاي ريزگردها داخلي کوتاه برد هستند تصريح کرد: چون وزن ذرات گردوغبار در ايران از 2.5 ميکرون‌(قطر) بزرگ‌تر است، بنابراين زود افول مي‌کند، اما ذرات معلق ناشي از گردوغبار کشورهاي همسايه کمتر 2.5 ميکرون هستند که قابليت کيلومترها حرکت را دارند.

مديرکل هواشناسي استان سمنان درباره لزوم تطابق شهرسازي و معماري با اقليم گفت: هماهنگي شهرسازي و معماري با اقليم مقوله‌اي است که بايد جدي گرفته شود.

حسني غربا خاطرنشان کرد: در حال حاضر هدر رفت منابع ازجمله مصرف انرژي، آب، برق و گاز در ساختمان‌سازي بسيار زياد است که نيازمند بازنگري است.

وي به اقدام وزارت شهرسازي و هواشناسي اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شکل‌گيري سند آمايش فرادستي بين دستگاهي با عنوان هماهنگي و تطابق شهرسازي با اقليم در سطح کشور در دست اجرا است که استان سمنان آمادگي اجراي اين طرح را دارد.


 در اربعين حسيني امسال
 شمار موکب‌هاي استان سمنان در عتبات عاليات افزايش مي‌يابد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان سمنان از برنامه‌ريزي براي افزايش استقرار موکب‌هاي اين استان در ايام اربعين امسال در کشور عراق خبر داد.عباسعلي طالب بيدختي در همايش مديران موکب‌هاي استان سمنان در دامغان افزود: پيش بيني شده امسال 9 موکب به شمار موکب‌هاي استان افزوده شود.وي با اشاره به برنامه استقرار و فعاليت 30 موکب اين استان در عراق گفت: موکب‌هاي مذکور با هدف ارائه خدمات اسکان، تغذيه و فرهنگي در شهرهاي کربلا و نجف برپا مي‌شود. وي برپايي موکب‌هاي رسانه، خواهران، پزشکي، پاکبانان و امانات را از موکب‌هاي جديد اين استان برشمرد و گفت: اين موکب ارائه خدمات به هزاران نفر از زائران را در برنامه دارند. جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان سمنان گفت: سهميه اعزام و پذيرايي از زائران در سال جاري براي اين استان 25 هزار نفر پيش‌بيني کرده‌اند. اين همايش با هدف برنامه‌ريزي و هماهنگي فعاليت موکب‌ها در بخش‌ها و کميته‌هاي مختلف تغذيه، اسکان، فرهنگي و... در اردوگاه منصوري بخش آباد دامغان برگزار شد.


 سرويس خبر: 

احداث بيش از دو هزار متر

کابل خودنگهدار در بسطام

سرويس خبر:

مدير امور برق بسطام از احداث دو هزار و 171 متر کابل خودنگهدار از ابتداي سال تاکنون خبرداد.

جمال فرخ‌زاده با اشاره به احداث يک هزار و 591 متر شبکه فشار ضعيف هوائي و زميني در سه ماهه نخست سال 97 گفت: دو هزار و 548 متر شبکه فشار متوسط هوائي و زميني هم داير گرديده است.

وي با بيان اين که 12 پست هوائي به قدرت 457 کيلوولت آمپر برقرار شده افزود: مجموع ظرفيت کل پست‌هاي توزيع برق منطقه بسطام 94 هزار و 280 کيلوولت آمپر مي‌باشد.

وي با اعلام اين که دو هزار و 735 متر شبکه توزيع برق در طي مدت ذکر شده بهسازي گرديده بيان داشت: 49 دستگاه سرچراغ جديد روشنائي، از جمله اقدامات به عمل آمده است.

فرخ‌زاده در ادامه به بهره‌برداري از 100 پروژه برق رساني اشاره کرد و يادآور شد: در راستاي اجراي اين تعداد از پروژه‌هاي عمراني برق رساني، پنج ميليارد و 326 ميليون ريال هزينه صرف شده است.

وي همچنين خاطرنشان کرد: اصلاح يک هزار و 15 متر شبکه فشار ضعيف هوائي روستاهاي ميقان و قلعه نوخرقان، احداث پست هوائي عمومي بلوار داود ميرباقري با ظرفيت 50 کيلوولت آمپر و تامين روشنائي اين بلوار به طول يک هزار متر، ارتباط هفت هزار متر فيدرهاي فشار متوسط ابرسج به محرم، برقرار کردن ايستگاه هوائي عمومي روستاي اميريه به قدرت 75 کيلوولت آمپر و بهينه سازي يک هزار و 500 متر شبکه فشار متوسط هوائي حدفاصل شهر کلاته خيج تا روستاي خيج، به عنوان مهم ترين اقدامات پيش بيني شده اين امور در سه ماهه دوم براي منطقه بسطام به شمار مي‌روند.

شوراي تشکل‌هاي کشاورزي در دامغان برگزار شد

سرويس خبر:

جلسه برنامه‌ريزي و بررسي مسائل و مشکلات تشکل‌هاي بخش کشاورزي و دامداري شهرستان دامغان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تعاون روستايي استان سمنان؛ ميرمحسني، رئيس اداره تعاون روستايي استان سمنان هدف از برگزاري اين جلسه را بررسي و رفع مشکلات موجود در تعاوني‌ها و تشکل‌هاي صنفي کشاورزي شهرستان دامغان بيان کرد.اين جلسه با حضور ابوالفضل حسن بيگي نماينده مردم دامغان، سيد حسن ميرعماد رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، احسان عباسپور مديركل تعاون روستايي استان سمنان، علي اصغر مجد فرماندار دامغان، عبدالكريم غريب مدير اداره ثبت شركتهاي استان سمنان، اسفنديار مونسان مدير پشتيباني امور دام استان سمنان، مديران و کارشناسان نهادهاي وابسته به جهاد کشاورزي، منابع طبيعي و آبخيزداري، تعاون روستايي و نظام صنفي کشاورزي شهرستان دامغان برگزار شد.در اين جلسه پس از بيان مشکلات کشاورزان از تعاوني‌ها و تشکل‌هاي صنف کشاورزي،پيرامون هريک از آنها راه حل و ارائه طريق بابت پيگيري بعدي از سوي مسئولين و دستگاه‌هاي مرتبط،مقررشد در جلسه ماه آينده نتيجه پيگيري و اقدامات مسئولين براي مديران تشکل‌ها ارائه گردد.ابوالفضل حسن بيگي نماينده مردم شريف دامغان در مجلس شوراي اسلامي هم، بر لزوم تقويت تعاوني‌ها و تشکل‌هاي کشاورزي، و ارائه خدمات از طريق آنها به کشاورزان و توليدکنندگان را در مقطع زماني کنوني بسيار مهم و حائز اهميت خواند.