تاریخ 1397/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4809 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ضرورت جبران کمبود روحاني مستقر در استان سمنان 

سرويس خبر:

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه شهرها و روستاهاي استان نيازمند کار فرهنگي هستند، گفت: جبران کمبود روحاني مستقر در استان در راستاي تقويت کارهاي فرهنگي و ديني ضرورت دارد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد شاهچراغي در ديدار با معاون امور استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي کشور و همچنين مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان به ميزباني دفتر خود، ضمن بيان اينکه اقدامات خوبي در سطح استان براي ترويج فرهنگ ديني رخ‌داده اما هنوز کارهاي زيادي را بايد صورت داد، تأکيد کرد: مردم در شهر و روستاهاي استان نيازمند کارهاي فرهنگي به‌ويژه فرهنگ ديني و اسلامي هستند. وي خواستار تلاش بيشتر نهادهاي فرهنگي ذي‌ربط با امور تبليغي و ديني شد و افزود: بايد براي ترويج و اشاعه فرهنگ قرآني و سبک زندگي اسلامي به‌خصوص در حوزه روستاهاي محروم استان، تلاش و مساعدت بيشتري صورت پذيرد.

امام‌جمعه سمنان همچنين تأکيد کرد: در تعداد روحانيون مستقر استان کمبودهايي ديده مي‌شود که با توجه به وسعت جغرافيايي استان اميدواريم اين کمبود به نحوي جبران شود.

شاهچراغي ضمن بيان اينکه سازمان تبليغات اسلامي خدمات ارزنده‌اي در خصوص فرهنگ ديني مردم کرده و اين مهم شايسته تقدير است، گفت: بايد به حوزه روستاها به‌خصوص مناطق محروم نگاه ويژه‌تري داشت. وي درباره فعاليت روحانيون مستقر در سطح استان سمنان نيز توضيح داد: بايد فعاليت روحانيون در روستاها مورد بررسي و تحليل قرارگرفته و گزارش‌هاي آن گردآوري شود، از سوي ديگر مي‌بايست از مردم نيز درباره عملکرد و بازخوردهاي فعاليت‌هاي ديني و قرآني توسط روحانيون مستقر در سطح روستاها نيز نظرخواهي شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با تأکيد بر ضرورت انجام برنامه‌هاي جامع تبليغي براي جوانان و نوجوانان به مثابه آينده سازان ايران اسلامي، توضيح داد: روحانيون در سراسر استان مي‌بايست به دنبال جذب جوانان و نوجوانان باشند چرا که معتقد هستيم حفظ اين انقلاب و نظام، نيازمند همراهي جوانان و نوجوانان است.

شاهچراغي با بيان اينکه دشمنان ايران اسلامي جوانان را هدف گرفته‌اند و لذا روحانيون بايد با تلاش خود، جوانان را از تهديدات دشمنان فارغ سازند، گفت: روحانيون نه تنها در کلام بلکه در عمل نيز بايد به گونه‌اي رفتار کنند تا براي مردم و به ويژه جوانان جاذبه داشته باشند.وي افزود: روحانيون بايد بدانند که زير ذره‌بين جامعه هستند و گاهي يک عمل مناسب در بهترين موقعيت، مي‌تواند جاي ده‌ها جمله سخن تبليغي را بگيرد پس بايد به اعمال روحانيون نيز توجه وافري داشت.


 معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي:
 مطالبات از شبکه تبليغ بالا است 
  روحانيون در راس مقابله با تهديدات فرهنگي

سرويس خبر:

معاون امور مجلس سازمان تبليغات اسلامي، مطالبات مردمي از شبکه تبليغ ديني را بسيار بالا دانست و گفت: بايد ورود هوشمندانه‌اي در حوزه‌هاي فرهنگي و اجتماعي در دستور کار اين شبکه باشد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت‌الاسلام علي دارابي در ديدار خود با مديران تبليغات اسلامي استان سمنان به ميزباني اداره کل تبليغات اسلامي در شاهرود، ضمن بيان اينکه شناخت موقعيت يکي از مهم‌ترين ابزار موفقيت توسط شبکه تبليغي در مواجهه با پديده‌هاي فرهنگي و اجتماعي گوناگون است، تأکيد کرد: امروز مردم از روحانيون و شبکه تبليغي انتظار دارند که با اين شناخت، به بهترين راه براي رسيدن به راه‌حل برون‌رفت از معضلات اجتماعي دست يابند. وي با تاکيد بر اينکه سازمان تبليغات اسلامي به‌عنوان نهاد تخصصي مياني در عرصه مديريت فرهنگي و ديني صحنه‌گردان عرصه فرهنگي کشور است، افزود: اين نهاد در اين موقعيت‌شناسي از وضعيت جغرافياي فرهنگي و اخلاقي کشور، داراي جايگاه ويژه‌اي است.

معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي با طرح اين پرسش که امروز قدرت نرمي که در اختيار اين نهاد قرار دارد در ساحت بهره‌گيري از شبکه عظيم تبليغي مي‌تواند به چه تحولاتي در کشور بينجامد؟ گفت: مطالبات مردمي از شبکه تبليغ ديني بسيار بالا است لذا بايد از اين قدرت براي کمک به ارتقاي معنوي جامعه بهره برد.

دارابي، روحانيون را در رأس معادله مقابله با تهديدات فرهنگي و معضلات اجتماعي در سطح کشور دانست و بيان کرد: امروز وقتي از روحانيون مستقر صحبت مي‌شود، درباره واژه‌اي بيان نظر مي‌کنيم که براي همگان شناخته‌شده اما رسالت‌ها و انتظارات از روحانيون مستقر به اين سادگي نيست. وي افزود: امروز سطح مطالبات مردمي از شبکه تبليغ بسيار بالا است و از روحانيون انتظار دارند تا در ساحت اجتماعي و فرهنگي و همچنين مقابله با معضلات فرهنگي ورودي جدي داشته باشند.

معاون سازمان تبليغات اسلامي کشور با بيان اينکه روحانيون براي ورود هوشمندانه به مقوله‌هاي فرهنگي و اجتماعي بايد مجهز باشند، گفت: فهم نياز عمل به هنگام است لذا بايد ابتدا آگاهي و فهم نسبت به معضلات اجتماعي و مسائل جامعه توسط روحانيون وجود داشته باشد.

دارابي بيان کرد: عدم فاصله از مسائل اجتماعي و مردمي بودن راه‌حل رسيدن به فهم متقابل نسبت به جامعه و مسائل آن است که روحانيون مي‌بايست به آن دقت نظر ويژه‌اي داشته باشند. وي افزود: روحانيون بايد مردمي و درعين‌حال به علم روز نيز مسلط باشند تا بتوانند به‌خوبي در حوزه رفع آسيب‌هاي اجتماعي، ورودي هوشمندانه که همانا رسالت و تقاضاي سازمان تبليغات اسلامي نيز محسوب مي‌شود، را به نمايش بگذارند.


 نوجوانان سمناني صاحب پارک مي‌شوند 

سرويس خبر:

مراسم کلنگ‌زني پارک فرهنگ و هنر نخستين پارک ويژه نوجوانان با حضورمديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کشور در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهدي جمال از احداث نخستين پارک ويژه نوجوانان در آينده‌اي نزديک خبر داد و گفت: مراسم کلنگ‌زني پارک فرهنگ و هنر با حضور فاضل نظري مديرعامل کانون پرورش فکري کشور، آيت‌الله مهدي احدي فقيه اخلاقي و مفسر قرآن کريم، سيدمحمد ناظم رضوي شهردار، اعضاي شوراي شهر و جمعي از اعضا و مربيان کانون پرورش فکري در سمنان برگزار شد.

مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان اظهار داشت: بر اساس نيازسنجي صورت‌گرفته به‌منظور تأمين بخشي از سرانه‌ي فضاهاي جمعي مورد نياز براي کودکان و نوجوانان همراه با ايجاد فضاهاي تفريح و گذران اوقات فراغت در کنار خانواده، طراحي بوستان نوجوان جنب مجتمع فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري با همکاري شهرداري سمنان انجام شد.

جمال در ادامه افزود: پارک فرهنگ و هنر به عنوان نخستين پارک ويژه نوجوانان در زميني با وسعت نزديک به 4هزار و 700 متر مربع احداث مي‌شود و داراي عناصر جذابي مانند سراي نوجوان براي برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي، علمي، ورزشي و مشاوره، سالن آمفي‌تئاتر به‌منظور برگزاري مراسم‌هاي فرهنگي، هنري و...، تنوع در مسيرهاي حرکتي با هدف تقويت حس ماجراجويي، پيست دوچرخه‌سواري، زمين اسکيت و فوتبال دستي با هدف ايجاد پويايي و نشاط، باغ کاشت و گياه‌شناسي با رويکرد آشنايي با فرهنگ کشت و کار و گل‌کاري و آشنايي با گياهان بومي سمنان، باغ مينياتور، فضاي بازي‌هاي جمعي با هدف افزايش روحيه همکاري، صخره‌نوردي و نمايشگاه روباز با هدف تبادل علمي و فرهنگي است و به پيشنهاد شهردار سمنان براي اين بوستان، مبلماني متفاوت نصب خواهد شد.

جمال در پايان تصريح کرد: احداث پارک ويژه نوجوانان از مهم‌ترين برنامه‌هاي پيش‌روي کانون پرورش فکري بوده و از آنجا که بيشتر استفاده‌کنندگان آن، نوجوانان هستند، خدمات فرهنگي، آموزشي و هنري در اين پارک‌ سهم بسزايي در غني‌کردن اوقات فراغت آنان خواهد داشت.


 پرداخت بدهي دولت به سازمان تأمين اجتماعي در برنامه پنج‌ساله تصويب‌ شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر گفت: پرداخت بدهي دولت به سازمان تأمين اجتماعي در برنامه پنج‌ساله تصويب‌شده است.

احمد همتي در ديدار با مديران و مسئولان تأمين اجتماعي استان سمنان اظهار داشت: رفع مشکلات اقتصادي دولت يکي از مهم‌ترين رويکردهاي ما در مجلس شوراي اسلامي است.وي با اشاره به اينکه راهکارهايي براي رفع اين مشکلات در قانون بودجه 97 ارائه‌شده است خاطرنشان کرد: پرداخت بدهي دولت به سازمان تأمين اجتماعي در يک برنامه پنج‌ساله تصويب‌شده است که با پرداخت آن در سال 97 مي‌توان بسياري از مشکلات اقتصادي دولت را در اين بخش مرتفع کرد.

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر با تأکيد بر اينکه ارائه خدمات مطلوب به مردم يکي در دستور کار سازمان تأمين اجتماعي قرار گيرد تصريح کرد: به‌کارگيري فناوري و تکنولوژي‌هاي به‌روز در ارائه خدمات به مردم از ديگر اهداف دولت در اين چند سال است. وي با بيان اينکه طرح تحول سلامت يکي از بهترين طرح‌هاي دولت براي کاهش هزينه‌هاي درمان مردم است، اذعان کرد: عده‌اي درصدد ايجاد مانع براي اين طرح در وزارت بهداشت هستند و اين در حالي است که با مانع‌تراشي براي اجراي اين طرح دچار آسيب مي‌شويم.

همتي با اشاره به اينکه 80 درصد از مصوبات دولت که تاريخ ابلاغ آن تا گذشته است اجرايي نمي‌شود، تأکيد کرد: عدم اجراي کامل مصوبات ضربه مهلکي را به بدنه کشور وارد مي‌کند.

وي ابراز داشت: عده‌اي در داخل و خارج از کشور با برهم زدن ثبات اقتصادي و سياسي به دنبال تخريب دولت و نظام هستند که اين امر مي‌تواند تبعات بدي را در کشور به همراه داشته باشد.

نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر با بيان اينکه اجراي کامل مصوبات دولت مانع از تحقق اهداف دشمنان مي‌شود، يادآور شد: عموم مردم و مسئولان بايد همگام با دولت قدم بردارند و اتحاد و همدلي خود را در اين برهه تقويت کنند.

طرح‌هاي الکترونيکي در ارائه خدمات تأمين اجتماعي فعال مي‌شود

مديرکل تأمين اجتماعي استان سمنان هم با تأکيد بر اينکه طرح‌هاي الکترونيکي در ارائه خدمات تأمين اجتماعي فعال مي‌شود گفت: دز يک سال گذشته بالغ‌بر 3 درصد افزايش جمعيت بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي را شاهد بوديم.

محمد اخلاقي اظهار داشت: ميانگين جمعيت افراد بيمه‌شده نسبت به جمعيت کل کشور بالغ‌بر 51 درصد است و اين در حالي است که اين آمار در استان سمنان معادل 70 درصد است.

وي با بيان اينکه استان سمنان بيش از 702 هزار نفر جمعيت دارد، تصريح کرد: از اين ميزان بيش از 480 هزار نفر زيرپوشش بيمه تأمين اجتماعي هستند.

مديرکل بيمه تأمين اجتماعي استان سمنان با اشاره به افزايش 3 درصدي جمعيت بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي در يک سال گذشته خاطرنشان کرد: اين امر حاکي از افزايش نرخ اشتغال در استان سمنان است.

وي با بيان اينکه 110 هزار نفر در استان سمنان بيمه‌شده اجباري هستند، يادآور شد: در اين مدت شاهد افزايش 2000 نفري در تعداد بازنشستگان بيمه تأمين اجتماعي بوديم.

اخلاقي اشاره به اينکه درمجموع 161 هزار نفر در بخش‌هاي مختلف مشاغل آزاد، کارگران ساختمان و غيره بيمه شدند اضافه کرد: 22 هزار نفر بازنشسته بيمه تأمين اجتماعي در استان سمنان هستند.

وي ابراز داشت: تعداد زياد دفترچه‌هاي تأمين اجتماعي و هم‌پوشاني آن‌ها چالش افزايش دفترچه‌ها نسبت به جمعيت استان را ايجاد کرده است.

مديرکل تأمين اجتماعي استان سمنان تحقق دولت الکترونيک را ضروري دانست و گفت: طرح‌هاي الکترونيکي در ارائه خدمات اين سازمان به مردم استان سمنان تقويت مي‌شود.

گسترش خدمات درماني سازمان تأمين اجتماعي به مردم

مدير درمان تأمين اجتماعي استان سمنان نيز در اين نشست اظهار داشت: 8 درمانگاه تأمين اجتماعي در استان سمنان راه‌اندازي شده است و توسعه و گسترش فعاليت و خدمات درماني اين سازمان در اولويت نخست قرار دارد.

سيد مجتبي اکرم با بيان اينکه يک بيمارستان تأمين اجتماعي نيز در استان سمنان وجود دارد خاطرنشان کرد: بيش از يک‌ميليون و 200 هزار نفر به اين مراکز مراجعه و خدمات بيمه‌اي دريافت کردند. وي افزود: تاکنون 350 مرکز درماني و مطب پزشکان نيز با اين سازمان تفاهم‌نامه همکاري امضا کردند و خدمات درماني را باقيمت دولتي به مراجعه‌کنندگان تحت پوشش بيمه ارائه مي‌کنند.

مدير درمان تأمين اجتماعي استان سمنان از فعاليت 180 پزشک در اين مراکز درماني خبر داد و گفت: 70 داروخانه در سطح استان سمنان و 56 مرکز درماني MRI در سمنان در حال ارائه خدمات درماني با حمايت تأمين اجتماعي به بيمه‌شدگان هستند.


 معرفي برترين انجمن‌هاي علمي دانشجويي دانشگاه سمنان 

سرويس خبر:

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه سمنان گفت: انجمن‌هاي علمي دانشجويي برتر اين دانشگاه براساس شاخص‌هاي مصوب وزارت علوم تحقيقات و فناوري ارزيابي و معرفي شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ دکتر رستم شامحمدي با اعلام اين خبر گفت: تلاش يک ساله انجمن‌هاي علمي در اين رتبه‌بندي مورد ارزيابي قرار گرفت و نهايتا انجمن علمي دانشجويي نجوم موفق شد، عنوان انجمن برتر دانشگاه سمنان را از آن خود کند.

دکتر شامحمدي افزود: انجمن‌هاي علمي دانشجويي فيزيك و گرافيك هم در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند.

وي اظهار داشت: از نيم سال دوم سال تحصيلي 97- 96 سامانه پويا، سامانه رتبه‌بندي و دسته‌بندي اطلاعات راه‌‌اندازي و ميزان كاركرد انجمن‌هاي علمي به صورت آنلاين و روزانه، مطابق شاخص‌هاي مطرح در آيين نامه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مورد سنجش قرار گرفت .

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه سمنان با بيان اينکه راه‌‌اندازي اين سامانه نقش به سزايي در ترسيم نقشه راه انجمن‌ها در دانشگاه سمنان داشت و به عنوان يك الگوي موفق در دانشگاه‌هاي منطقه 9 كشور هم مورد استقبال قرار گرفت تصريح کرد: ايجاد نسل سوم انجمن‌هاي علمي و تبديل آنها به انجمن‌هاي کار آفرين و ارتقاء فعاليت‌هاي علمي پژوهشي انجمن‌ها با كمك مشاوران و كادر مديريتي دانشكده‌ها از اهداف مجموعه فرهنگي دانشگاه سمنان است.

وي روحيه جستجوگري و پويايي را از ضروريات فعاليت‌هاي انجمن‌هاي علمي برشمرد و تاکيد کرد: راه رسيدن انجمن‌هاي علمي به وضعيت مطلوب، پيوند آنها با صنعت و نيازهاي جامعه و ايجاد زمينه براي بروز و ظهور خلاقيت‌ها و ايده‌هاي مبتکرانه دانشجويان است.

دکتر شامحمدي با بيان اينکه نسل سوم انجمن‌هاي علمي در حال شکل گيري است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ريزي براي دست يافتن به دستاوردهاي علمي با ايجاد و تقويت انجمن‌هاي علمي و تخصصي به عنوان مجموعه‌هاي توانمند دانشگاه از برنامه‌هاي آينده معاونت فرهنگي است.


 سرويس خبر: 

برنامه اقتصادي استان سمنان تدوين مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان با تأکيد بر لزوم به‌روزرساني صنايع در استان سمنان گفت: برنامه اقتصادي استان با توجه به آمايش سرزميني تدوين مي‌شود.

حشمت‌الله عسگري در جلسه کارگروه اقتصادي توليد استان سمنان اظهار داشت: براي ايجاد رونق اقتصادي بايد برنامه‌اي مدون و با در نظر گرفتن طرح آمايش سرزميني در استان اجرايي شود.

وي از تدوين برنامه اقتصادي استان سمنان خبر داد و گفت: اين برنامه به تحليل دقيقي از درآمد خانوار در مناطق شهري و روستايي و احصا نيازها و ظرفيت‌هاي موجود در استان مي‌پردازد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان بيان کرد: طرح آمايش سرزميني برنامه‌هاي اقتصادي را در مسير توسعه سوق مي‌دهد و جايگاه استان را در ترازهاي مختلف کشوري نشان مي‌دهد.

وي با بيان اينکه تأمين و تجهيز منابع اقتصادي استان سمنان در دستور کار قرار دارد افزود: رفع موانع توسعه اقتصادي استان سمنان در اولويت نخست قرار دارد و در اين راستا بايد نسبت به احصا نيازهاي واحدهاي توليدي بپردازيم.

عسگري با اشاره به اينکه به‌روزرساني تجهيزات صنايع در دستور کار است اذعان کرد: بيشتر واحدهاي توليدي در استان سمنان بيش از 10 سال عمر دارند که بايد بازسازي و نوسازي شود. وي ابراز داشت: يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي امروز ما کمبود منابع آبي است و بايد براي حفظ اين منابع در راستاي ايجاد توسعه پايدار کوشا باشيم.

معاون استاندار سمنان تصريح کرد: استفاده از انرژي‌هاي نو در اولويت بعدي ما در حوزه اقتصادي قرار گيرد.

معاون شرکت توزيع برق استان سمنان:

مصرف برق سيستم‌هاي سرمايشي در تابستان سال قبل بيش از 93 ميليون کيلووات ساعت بوده است

سرويس خبر:

معاون فروش و خدمات مشترکين شرکت توزيع برق استان سمنان اعلام کرد: مقدار انرژي مصرفي سيستم‌هاي سرمايشي استان در تابستان سال قبل، به ميزان 93 ميليون و 500 هزار کيلووات ساعت برآورد شده است. به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، احمد غني پور با بيان اين که صرفه‌جوئي حداقل 10 درصدي مشترکان استان در مصرف برق وسايل برودتي، تأثير مثبتي در کاهش پيک بار استان خواهد داشت گفت: با اين ميزان صرفه جوئي، 9 ميليون و 350 هزار کيلووات ساعت انرژي در استان مديريت خواهد شد.

وي تصريح کرد: با توجه به اين که اوج بار استان علاوه بر ساعات اوليه شب به ساعات بين 11 صبح الي 15 بعدازظهر نيز تسرّي پيدا کرده، صرفه‌جوئي حداقل 10 درصدي توسط مشترکان و مديريت وسايل برقي پرمصرف و استفاده از آنها در ساعات اوليه صبح، اواخر شب و روزهاي تعطيل، کمک شاياني در کاهش پيک بار دارد.

وي افزود: استفاده از دور کُند کولر در ساعات اوج مصرف و در صورت بهره‌گيري از کولرهاي گازي، تنظيم ترموستات بين 23 الي 25 درجه سانتي گراد، از راه‌هاي ساده کاهش مصرف است. وي خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌هاي تبريدي با رده انرژي بالا، سرويس منظم و دوره‌اي تجهيزات سرمايشي، عايق کاري کانال کولر و نصب سايه‌بان بر روي آن، از جمله مهم ترين راهکارهاي مديريت مصرف برق در اين بخش به شمار مي‌رود.

استقرار ميز خدمت در سازمان صنعت،

معدن و تجارت استان سمنان

سرويس خبر:

معاونت توسعه مديريت و منابع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از استقرار ميز خدمت در اين سازمان خبر داد و گفت: اين امر از ابتداي خرداد ماه به صورت آزمايشي و از ابتداي تيرماه به صورت رسمي اجرايي شده است.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، سيدعلي تقوي با اعلام اين خبر افزود: در راستاي اجراي بخشنامه رياست جمهور مبني بر استقرار ميز خدمت و به منظور جلوگيري از تضييع حقوق شهروندان و تکريم ارباب رجوعان محترم اين سازمان اقدام به استقرار ميز خدمت در ساختمان‌هاي اداري نموده است که از اول تيرماه به صورت رسمي شروع به فعاليت نموده است. وي تصريح کرد: بدين منظور کارگروه‌هاي متناسب با دستورالعمل سازمان اداري و امور استخدامي و جلسات آموزشي توسط سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان پيرامون نحوه استقرار ميز خدمت برگزار گرديده است.

معاون توسعه مديريت و منابع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: کارشناسان واجد شرايط از سه بخش صنعت، معدن و تجارت به منظور استقرار در ميز خدمت و خدمت رساني به ارباب رجوعان معرفي شده‌اند و خدمات قابل ارائه در ميز خدمت جهت احصاء خدمات از معاونت‌ها درخواست شده است.

تقوي ادامه داد: در اين راستا شناسنامه خدمات حاوي نحوه فرايندها، زمان، هزينه، استعلام‌ها و دستگاه پاسخ‌دهنده جهت ارائه به کاربران ميز خدمت و اطلاع‌رساني لازم تهيه گرديده است.

از صداي مرکز سمنان پخش شد؛

ارائه راهکارهاي مديريت بهينه مصرف برق

در لوازم خانگي

سرويس خبر:

در بيست و هفتمين قسمت از برنامه راديوئي پرتو که از صداي مرکز سمنان به روي آنتن رفت، مطالبي پيرامون راهکارهاي بهينه‌سازي مصرف برق در لوازم خانگي ارائه گرديد.

در بخش گزارشي اين برنامه به موضوعاتي از قبيل جايگزين نمودن نور طبيعي روز به جاي نور مصنوعي و دقت به برچسب انرژي رده A و بالاتر در هنگام خريد لوازم برقي خانگي پرداخته شد.

اولين اقدام در هنگام جمع شدن گاز در فضاي خانه، قطع نمودن کنتور برق مي‌باشد که اين امر مهم و ايمني توسط عوامل صدا و سيماي مرکز سمنان به صورت ميان پرده نمايشي "آقا و خانم پيک" اجرا گرديد.

سيد بهروز کسائيان مدير دفتر مديريت مصرف شرکت توزيع برق استان در خصوص راهکارهاي استفاده از کولرگازي شامل توجه به موقعيت اقليمي محل زندگي، دقت به برچسب انرژي گريد A به بالا، نصب کندانسور کولر گازي در سايه که باعث جلوگيري از اتلاف انرژي مي‌شود، سرويس دوره‌اي و به موقع آن و استفاده از نوار‌هاي درزگير براي پنجره‌ها جهت جلوگيري از خروج سرما، مطالب آموزشي را ارائه نمود.

خاطرنشان مي‌سازد:در بخش پاياني اين برنامه گزيده اخبار صنعت توزيع برق استان توسط ريحانه عامري کارشناس اين شرکت اطلاع رساني و «جعفر متقي» به عنوان برنده مسابقه زيباترين جمله پيرامون مديريت مصرف برق تحت عنوان «مصرف بي‌رويه برق باعث آسيب به چرخه اقتصاد خواهد شد » معرفي شد.