تاریخ 1397/04/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4807 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه سمنان:
 فعاليت هاي تامين اجتماعي اميد آفرين باشد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان سمنان بر لزوم اميدآفريني و افزايش خدمات رساني تامين اجتماعي در جامعه تاکيد کرد.

حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد شاهچراغي در جمع مديران و کارکنان اداره کل تامين اجتماعي گفت: با توجه به وضعيت کنوني جامعه، مهمترين کار شما بايد ارائه خدمات مطلوب تر و تقويت اميد بين مردم باشد.

وي افزود: تامين معيشت مردم بخصوص بازنشستگان و ارائه خدمات درماني به بيمه شدگان کار خيري است که تامين اجتماعي بر عهده دارد و با اخلاق مداري در حال انجام آن است.

سيد مجتبي اکرم مدير درمان تامين اجتماعي استان سمنان گفت: تامين اجتماعي استان سمنان، هشت درمانگاه و يک بيمارستان در اختيار دارد و پارسال يک ميليون و 200 هزار نفر به اين مراکز مراجعه و خدمات دريافت کرده اند .

به گفته وي ، 350 مرکز درماني و مطب هم طرف قرارداد با تامين اجتماعي استان سمنان است و خدمات درماني را با تعرفه دولتي ارائه مي دهند.

محمد اخلاقي مديرکل تامين اجتماعي استان سمنان هم گفت: 460 هزار نفر معادل 70 درصد از جمعيت استان سمنان تحت پوشش تامين اجتماعي هستند.

اخلاقي تصريح کرد: اجراي پرونده هاي الکترونيکي به جاي پرونده هاي کاغذي و همچنين راه اندازي ميز خدمت در شعب براي تسهيل در رسيدگي به درخواست هاي مردم در تامين اجتماعي استان سمنان اجرا شده است.


 استاندار سمنان در بازديد از شرکت توزيع برق:
 برق دستگاه‌هاي اجرائي که در مديريت بهينه مصرف همکاري نکنند، قطع خواهد شد 

سرويس خبر

استاندار، معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري و فرماندار شهرستان سمنان، به صورت سرزده از شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، استاندار سمنان در اين برنامه از وضعيت روشنائي محيطي و ميزان سرمايش ساختمان اداري اين شرکت بازديد به عمل آورده و بيان داشت: اقدامات الگوئي در بخش بهينه سازي مصرف مي‌بايد در استان معرفي و مشترکاني که در اين زمينه‌ها همکاري نمي‌نمايند شناسائي و اخطارهاي لازم به آنان ارائه شود.

سيدشهاب الدين چاوشي با اشاره به اين که بخشي از مشکلات به صورت ناخواسته بوده و اجتناب ناپذير است و همگي بايد با همکاري يکديگر، در گذر موفق از آن مشارکت نمائيم، گفت: هدف از اين گونه بازديدها در جهت تقويت حس همدلي و بازديد ميداني از اقدامات صورت گرفته در راستاي مديريت بحران است، تا بتوان راهکارهاي موثري که فشار کمتري در مشکلات به مردم وارد مي‌شود را به بهترين نحو ممکن عملياتي نمائيم.

وي با تاکيد بر اين که دستگاه‌هاي اجرائي مي‌بايست مصوبه هيئت وزيران مبني بر مديريت مصرف انرژي را به نحو مطلوبي به انجام برسانند تصريح کرد: تمامي ادارات مي‌بايد مصوبات ابلاغي را به گونه‌اي طرح‌ريزي و اجرا نمايند که آثار اقدامات مثبت آنان براي مردم ملموس و محسوس باشد.

استاندار سمنان در اين برنامه از نزديک وضعيت ميزان مصرف برق دستگاه‌هائي اجرائي که توسط شرکت توزيع برق استان از راه دور کنترل مي‌گردند را بازديد نموده و خاطر نشان کرد: برق دستگاه‌هاي اجرائي که در مديريت مصرف برق همکاري نکنند، قطع خواهد شد.

وي همچنين از سيستم پانل‌هاي خورشيدي منصوبه در شرکت توزيع برق استان بازديد کرده و اظهار داشت: با توجه به اقليم استان و شرايط مناسب براي بهره گيري حداکثري از انرژي خورشيدي، استفاده از اين ظرفيت براي توليد برق بسيار راهگشا است.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان گفت: به دليل کاهش بارندگي در سال گذشته، ظرفيت کامل نيروگاه‌هاي برق آبي در مدار نبوده و با مشارکت جمعي تمامي مشترکان اعم از صنعتي، کشاورزي، اصناف، خانگي و دستگاه‌هاي اجرائي در زمينه مديريت بهينه مصرف مي‌توان بخشي از اين مشکل را جبران کرد.

سيدمحمد موسوي زاده افزود: شبکه‌هاي توزيع برق استان پايداري لازم به منظور تامين برق مشترکان را دارند و مديريت اضطراري بار موجب گرديده تا به صورت ناخواسته قطعي‌هائي به مشترکين اعمال شود.

وي به کنترل و بازرسي مستمر ميزان مصرف برق دستگاه‌هاي اجرائي استان اشاره کرد و يادآور شد: گزارش‌هاي لازم از وضعيت مصرف برق ادارات تهيه گرديده و به نهادهاي ذيربط جهت تصميم گيري لازم ارائه شده است.


 مدير پايانه راه‌آهن سمنان:
 تکميل زيرگذر راه‌آهن سمنان نيازمند اعتبار است 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير پايانه راه‌آهن سمنان گفت: نيمه‌کاره ماندن طرح زيرگذر ايستگاه راه‌آهن سمنان به دليل عدم تخصيص کامل اعتبارات آن است.

محمدرضا سليماني پور گفت: طرح زيرگذر ايستگاه راه آهن سمنان از اواخر سال 1395 آغاز شد و اکنون 55 تا 60 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

وي با اشاره به تسويه حساب پيمانکار اوليه طرح زيرگذرهاي مسير تهران- مشهد، اظهارداشت: تعريف، برآورد و تخصيص اعتبار مجدد به صورت متمرکز از ادارات کل ستادي در مرکز کشور در حال پيگيري است تا با فعال‌شدن دوباره روند اجرايي، زيرگذر ايستگاه راه آهن سمنان مراحل تکميلي را طي کند.مدير پايانه راه آهن سمنان بيان کرد: غفلت از جوانب طرح، بي توجهي به شرايط و موقعيت بومي و شرايط اقتصادي از دلايل برآورد غير دقيق اعتبار و توقف عمليات زيرگذر ايستگاه راه آهن سمنان است.سليماني پور تاکيد کرد: اگر پيمانکار جديد براي زيرگذر ايستگاه راه آهن سمنان تا شهريور تعيين شود و در صورت پيش بيني درست اعتبار براي اين طرح، احتمال تکميل آن تا پايان سال جايي وجود دارد.

وي با اشاره به اجراي طرح ساخت زيرگذر ايستگاه هاي راه آهن در استان سمنان، تصريح کرد: شرايط ساخت زيرگذر شاهرود مانند سمنان به علت نقص اعتبار نيمه‌کاره است و احداث زيرگذر در ايستگاه دامغان هنوز آغاز نشده است.مدير پايانه راه آهن سمنان با اشاره به روند ساخت زيرگذر ايستگاه ها بيان داشت: مسوولان و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي براي تکميل اين طرح ها پيگير روند اعتباري آن در مرکز کشور هستند.

سليماني پور با اشاره به طرح برقي شدن قطار در مسير تهران مشهد، اضافه کرد : طرح برقي کردن مسير ريلي گرمسار- اينچه برون افتتاح شد و طرح برقي کردن مسير منتهي به مشهد شروع به کار خواهد شد که در صورت تحقق اين طرح، تاثير زيادي در سرعت و امنيت تردد قطارها در مسير تهران- مشهد خواهد داشت.

وي ادامه داد: قطار سمنان - مشهد به عنوان قطار جامع استاني در صورت تامين واگن و ديزل راه اندازي مي‌شود که در ايستگاه هاي مسير سمنان - مشهد در استان مسافرگيري خواهد داشت.

مدير پايانه راه آهن سمنان يادآور شد: راه اندازي قطار سمنان- مشهد به تامين واگن و ديزل نيازمند است، اين طرح در قالب برنامه هاي سال 97 در حال رايزني و پيگيري است.مدير پايانه راه آهن سمنان با اشاره به فعال شدن قطار محلي تهران- سمنان از ابتداي تير97 که از خواسته هاي مردم سمنان بود، گفت: اين قطار از نوع اتوبوسي است و ساعت حرکت روزانه آن از سمنان پنج و 10 دقيقه و بازگشت از تهران ساعت 15 و 25 دقيقه و قيمت بليت آن 45 هزار ريال است.