تاریخ 1397/04/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4806 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شاهرود:
 سهم شاهرود از اعتبارات تملک دارايي استاني ?? ميليارد تومان است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود در کميته برنامه‌ريزي شاهرود گفت: سهم شهرستان از اعتبارات تملک دارايي استاني 41 ميليارد و 371 ميليون تومان است و اولويت توزيع اعتبارات پروژه‌هاي آبخيزداري و احياي حوزه‌هاي آبريز است.

محمد کرم محمدي افزود: با توجه به اينکه 90 درصد بودجه تملک و دارايي به‌ صورت گلوبال است بنابراين اين مهم مي‌طلبد تا دستگاه‌هاي اجرايي نسبت به پيگيري جذب آن اهتمام ويژه‌اي داشته باشند.

وي افزود: با توجه به بحث خشک‌سالي و کمبود منابع آبي اولويت تخصيص و توزيع پروژه‌ها با طرح‌هاي آبي به‌ويژه در بحث آبخيزداري و احياي حوزه‌هاي آبريز شهرستان و سپس طرح‌هاي نيمه تمام خواهد بود.

فرماندار شاهرود با بيان اين که 85 الي 95 درصد آب مصرفي در بخش کشاورزي استفاده مي‌شود، ابراز داشت: بازيافت آب از طريق ايجاد تصفيه‌خانه ازجمله اولويت‌هاي دولت براي حفظ منابع آبي به شمار مي‌رود که بايد اين مهم نيز در شاهرود مورد پيگيري واقع شود.

کرم‌محمدي در ادامه تصريح کرد: يکي از روش‌هاي مقابله باکم آبي استفاده از پساب تصفيه‌خانه‌ها است که اين موارد در حوزه محيط‌زيست و بهداشت اثرگذار خواهد بود که انتظارمي رود مديران آبي شهرستان نسبت به تخصيص و جذب اعتبارات لازم تلاش کنند.

وي با بيان اين که سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان سمنان نيز بايد در راستاي ارشاد تبصره‌هاي مختلف و موارد مورد پيگيري اهتمام کافي را بايد داشته باشند، افزود: با توجه به اينکه هنوز در بحث جذب اعتبارات با مشکلاتي مواجه هستيم انتظار مي‌رود مديران دستگاه‌هاي اجرايي با اعتبارات تملک دارايي نسبت به تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام خود اقدام کنند تا شاهد خدمت‌رساني بيشتر به مردم باشيم.


 فرماندار سمنان:
 توسعه عدالت اجتماعي و رفع نقاط کم‌برخوردار  
 اولويت حوزه اجتماعي شهرستان در سال 97

سرويس خبر

جلسه مشترک کارگروه تخصصي فرهنگي اجتماعي و ستاد ساماندهي و مديريت آسيب‌هاي اجتماعي شهرستان با هدف تبيين و تشريح وضعيت فرهنگي و اجتماعي شهرستان با رويکرد آسيب‌هاي اجتماعي با حضور جناب آقاي همتي نماينده مردم شهرستانهاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي و عضو فراکسيون آسيب‌هاي اجتماعي مجلس شوراي اسلامي، سيادتي رئيس شوراي شهر، شهردار و اعضا شورا در محل شوراي شهر سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، در اين جلسه سيد‌عباس دانايي فرماندار و رئيس کارگروه تخصصي فرهنگي اجتماعي ورئيس ستاد ساماندهي و مديريت آسيب‌هاي اجتماعي شهرستان با اشاره به اسکان 30 درصدي جمعيت مرکز استان در مناطق کم‌برخوردار شهرستان سمنان، از ورود جدي مديران براي ساماندهي و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي در اين مناطق با استفاده از پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي موجود خبر داد و افزود توسعه عدالت اجتماعي و رفع نقاط کم‌برخوردار اولويت حوزه اجتماعي شهرستان در سال 97 قرار خواهد گرفت.

وي با اشاره به نگاه ويژه شوراي پنجم شهر سمنان به آسيب‌هاي اجتماعي، تعامل و هم‌افزايي ادارات را در جهت برنامه‌ريزي جامع براي تحقق اين امر لازم عنوان نمود و افزود توليد نشاط اجتماعي با در نظر گرفتن ظرفيت‌هاي موجود جامعه از سياست‌هاي دولت است که بايد در تحقق آن از تمام ظرفيت‌ها ادارات، سمن‌ها، مردم استفاده شود.

دانايي شناخت جامعه و شناسايي کمبودها و نيازها را از ديگر اقدامات مهم دستگاه‌هاي متولي عنوان نمود و ضمن تاکيد تقويت شور و نشاط خواستار فراهم نمودن زيرساخت‌هاي اجراي برنامه جامع نشاط اجتماعي در شهرستان شد.

فرماندار سمنان در پايان بيان داشت 86 متکدي خردسال و بزرگسال در سال 96 جمع‌آوري شده‌اند که براي اولين بار در استان در سال 96 براي کليه متکديان شناسنامه تهيه شده است.

سيادتي رئيس شوراي شهر سمنان نيز از آمادگي شورا و شهرداري در تحقق برنامه‌ها با محوريت شور و نشاط اجتماعي با مشارکت دستگاه‌ها خبر داد و افزود توجه به آموزش عمومي در جامعه از نکات حايز اهميت از سوي مديران دستگاه‌هاي متولي عنوان نمود.

 


 آغاز عمليات اجرايي گازرساني به روستاهاي کرک و احمد‌آباد در شهرستان گرمسار 

سرويس خبر

عمليات اجرايي گازرساني به روستاهاي کرک و احمد‌آباد در شهرستان گرمسار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان؛ در اين مراسم که با حضور دکتر کاتب نماينده مردم شريف گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي و مديران اين شهرستان برگزار شد، عليرضا شريفي‌نژاد مديرعامل شرکت گاز استان سمنان توسعه عادلانه گازرساني در شهرها و روستاهاي استان پهناور سمنان را از افتخارات مديران و کارکنان شرکت گاز دانست و گفت: با اجراي پروژه گازرساني به روستاهاي کرک و احمد‌آباد گرمسار پوشش گاز در بخش روستايي اين شهرستان به 97 درصد مي رسد.

وي با اشاره به طراحي اجراي 31 کيلومتر شبکه‌گذاري و تخصيص اعتباري بالغ بر چهل و هشت ميليارد ريال براي اجراي اين طرح گفت: انرژي يکي از مهمترين زيرساختهاي توليد است و با توجه به نقش انرژي پاک گاز به عنوان زيربناي توسعه استان اميدواريم اجراي اين پروژه علاوه بر ارتقاي سطح رفاه ساکنين منجر به ايجاد رونق بخش توليد و کشاورزي اين منطقه گردد.

 


 معاون کميته امداد استان سمنان:
 ارائه مشاوره به مددجويان کميته امداد سمنان ?? درصد رشد داشت 

سرويس خبر

معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد سمنان با بيان اين که ارائه مشاوره به مددجويان 30 درصد رشد داشت، گفت: مسائل خانوادگي با 550 مورد بيشترين ميزان مشاوره‌ها را به خود اختصاص مي‌دهد.

به گزارش سايت خبري کميته انداد استان سمنان، علي عرب با اشاره به خدمات مشاوره‌اي گروهي و فردي به مددجويان کميته امداد ضمن بيان اين‌که ارائه مشاوره به مددجويان در استان سمنان 30 درصد رشد داشت، ابراز داشت: درمجموع 302 مشاوره در مناطق روستايي کم‌برخوردار و يک هزار 268 مشاوره در مناطق شهري به مددجويان ارائه‌ شده است.

وي با بيان اين که يک هزار و 570 مددجوي تحت حمايت کميته امداد از خدمات مشاوره‌اي بهره‌مند شدند، افزود: مسائل خانوادگي با 550 مورد بيشترين ميزان مشاوره‌ها را به خود اختصاص داده است.

معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد استان سمنان با بيان اين‌که انواع مشاوره‌هاي روحي و رواني، تحصيلي، شغلي، زناشويي، عقيدتي و مذهبي به مددجويان ارائه ‌شده است، ابراز داشت: مددجويان طي سه‌ماهه نخست سال جاري از 510 مشاوره زناشويي و 110 مشاوره عقيدتي و مذهبي بهره‌مند شدند.

عرب با بيان اين که 400 زوج‌ جوان طي اين مدت خدمات مشاوره‌اي دريافت کردند، تصريح کرد: ارائه اين مشاوره‌ها ضمن کمک به حل مسائل اقتصادي در بهبود معيشت و کيفيت زندگي مددجويان نيز اثرگذار است.

وي با بيان اين که ارائه اين مشاوره‌ها از بروز آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از طلاق و اعتياد پيشگيري و به تقويت بنيان خانواده کمک مي‌کند، افزود: در کنار اين مشاوره‌ها تلاش شد تا با برگزاري کلاس‌هاي مختلف کيفيت سبک زندگي سالم را در بين خانواده‌هاي مددجويان اين نهاد افزايش دهيم.


 با توافق اداره کل ميراث فرهنگي استان سمنان و بنياد سعدي؛
 مدرسان و دانشجويان خارجي، رشته زبان فارسي از استان سمنان بازديد مي کنند 

سرويس خبر

سفر بيش از 600 دانشجو و مدرس خارجي رشته زبان فارسي از استان سمنان در ديدارمدير‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان با رييس بنياد سعدي مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي استان سمنان، در اين ديدار مقرر شد اين مدرسان و دانشجويان زبان فارسي که از مليت‌هاي مختلف هستند در سالجاري از استان سمنان بازديد داشته باشند.

براساس اين توافق مقرر شد، در دور اول اين سفرها، بيش از 80 مدرس خارجي زبان فارسي در دانشگاه‌هاي خارج از کشور، چهارم و پنجم مرداد ماه امسال از جاذبه هاي استان سمنان بازديد کنند.

رييس بنياد سعدي در اين ديدار با بيان اينکه يکي از اهداف بنياد سعدي، فراهم کردن زمينه آشنايي مدرسان و دانشجويان خارجي با فرهنگ و تمدن ايران است، گفت: حضور اين اساتيد در استان سمنان مي تواند زمينه معرفي ظرفيت‌هاي استان سمنان را در ساير کشورها فراهم کند.

دکتر«غلامعلي حداد عادل» خواستار معرفي جاذبه‌هاي کويري و اقليم متنوع استان سمنان به اين مدرسان و دانشحويان شد.

وي رشد گردشگري و توجه به محيط زيست را در رشد و توسعه کشور موثر دانست و گفت: امنيت جاده‌اي مي‌تواند يکي از عوامل جذب گردشگر باشد.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان در اين ديدار گفت: استان سمنان داراي ظرفيت هاي بالايي در حوزه‌هاي تاريخي و گردشگري است.

«محمد جهانشاهي» افزود: علاوه بر آثار تاريخي، طبيعت منحصر‌به‌فرد و بکر جنگلي، معادن نمک، کوير و... از جمله جاذبه‌هاي استان سمنان است.

وي گفت: يکي از اولويت هاي استان سمنان افزايش گام به گام تعداد گردشگران با علايق خاص به سبد گردشگران استان است.

وي با بيان اين که دانشجويان زبان فارسي خارجي دانشگاه‌هاي مختلف دنيا در بازديد از استان سمنان مي‌توانند سفيران گردشگري اين استان در کشورهاي مختلف شوند، گفت: استان سمنان ظرفيت ميزباني از اين دانشجويان را در تمام ايام سال دارد.

استان سمنان چهارم و پنجم مرداد‌ماه امسال ميزبان مدرسان خارجي زبان فارسي است.

اين مدرسان در بازديد از جاذبه‌هاي استان سمنان در دوره‌هاي آموزشي که توسط بنياد سعدي برگزار مي‌شود، نيز شرکت مي‌کنند.