تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4805 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نمايش دور از انتظار شياطين سرخ مانع از فيناليست شدن؛
 فرانسه 1- بلژيک صفر؛ خروس پرواز مي‌کند!  

سرويس ورزشي:

فرانسوي‌ها با پيروزي يک بر صفر برابر بلژيک نخستين تيمي شدند که به فينال جام جهاني 2018 رسيدند.

تيم ملي فرانسه بعد از صعود هفت امتيازي و صدرنشيني در گروه C جام جهاني، با نتيجه 4 بر 3 آرژانتين را حذف کرد و در مرحله يک چهارم نهايي 2 بر صفر اروگوئه را شکست داد تا راهي نيمه نهايي شود که خروس‌ها در ادامه نتايج درخشان خود توانستند بلژيکي که بهترين خط حمله جام را در اختيار داشت را با تک گل ساموئل اومتيتي، شکست دهند و به‌عنوان نخستين تيم به فينال مسابقات 2018 روسيه صعود کنند.

شياطين سرخ اميدوار بودند انتقام باخت در بازي رده‌بندي جام جهاني 1986 برابر فرانسه را بگيرند ولي نتوانستند به روند پنج پيروزي اخيرشان از مرحله گروهي تا دور يک چهارم نهايي ادامه دهند و در شبي که نمايش هجومي مسابقات گذشته خود را نداشتند، با يک گل مغلوب شدند تا نتوانند بهترين نتيجه تاريخ خود را کسب کنند و اميدوار به کسب برتري در ديدار رده‌بندي بمانند.

نيمه نهايي جام جهاني 2018 روسيه

سه‌شنبه: 97/04/19 ؛ ساعت 22:30

استاديوم: سن پترزبورگ/ تماشاگر: 64286 نفر

داور: آندرس کونها(اروگوئه)؛ کمک‌ها: نيکولاس تاران، مائوريسيو اسپينوسا و سزار راموس(مکزيک)/ کمک داور ويدئويي: ماسيميليانو ايراتي(ايتاليا)/ کمک داور ذخيره: ماروين تورنترا

تيم ملي فرانسه

هوگو لوريس، رافائل واران، ساموئل اومتيتي، بنجامين پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کيليان امباپه، بليز ماتوئيدي(86- توليسو)، آنتون گريزمان و اوليويه ژيرو(85- استيون انزونزي).

سرمربي: ديديه دشان

تيم ملي بلژيک

تيبو کورتوا، توبي آلدروايرلد، ونسان کمپاني، يان فرتونگن، مروان فليني(80- يانيک کاراسکو)، اکل ويتسل، موسي دمبله(60- دريس مرتنس)، ناصر شاذلي(2+90- ميکي باتشوايي)، کوين دي بروين، ادن‌هازارد و روملو لوکاکو.

سرمربي: روبرتو مارتينس

اخطار

ادن‌هازارد(63) توبي آلدروايرلد(71) يان فرتونگن(4+90) از بلژيک

انگولو کانته(87) کيليان امباپه(2+90) از فرانسه

شرح گل

فرانسه 1 - بلژيک 0 (دقيقه 51: ساموئل اومتيتي): ارسال گريزمان از روي کرنر سمت راست زمين را اومتيتي مقابل تيرک اول و بالاتر از فليني بلند قامت، با ضربه سر تبديل به گل اول فرانسه برابر بلژيک کرد.

بهترين بازيکن

ساموئل اومتيتي، مدافع مياني فرانسه با عملکرد فوق‌العاده خود بارها بالاتر از بازيکنان بلژيکي ضربات سر را زد و مانع از گلزني آنها شد و يک بار هم اجازه ورود توپ به دروازه تيمش را نداد، اما بازي خوب او با مهم‌ترين گلي که در دوران بازي خود به ثمر رساند و تيمش را راهي فينال کرد، موجب شد تا به‌عنوان بهترين بازيکن زمين لقب بگيرد؛ ضمن اينکه او يک بار هم با پاس بلند تماشايي خود موقعيت گل خلق کرد که ژيرو نتوانست از آن استفاده کند.

اتفاق ويژه

بلژيک در 23 مسابقه اخيرش با هدايت روبرتو مارتينس هيچ باختي نداشت و در جام جهاني 2018 هم بهترين خط حمله را در اختيار داشت ولي آنها با نمايشي دور از انتظار که مشابه بازي‌هاي اخيرشان نبود، براي نخستين بار در اين رقابت‌ها نتوانستند گلي به ثمر رسانند تا با شکست يک بر صفر برابر فرانسه از راهيابي به فينال باز بمانند و مثل تقابل‌هاي گذشته نتيجه را به خروس‌ها واگذار کنند.

لحظات حساس

دقيقه 4: ارسال خطرناک دي بروين از پشت محوطه جريمه از مقابل دروازه فرانسه عبور کرد و به سمت چپ زمين رفت.

دقيقه 6: فرار سريع ‌هازارد از سمت چپ زمين و ارسال زميني او را اومتيتي قبل از رسيدن به لوکاکو به کرنر دفع کرد.

دقيقه 11: فرتونگن با زير توپ زدن به موقع اجازه نداد پاس امباپه در مقابل دروازه بلژيک به ژيرو برسد و موقعيت خطرناکي خلق شود.

دقيقه 13: پاس در عمق پوگبا پس از يک حرکت تکنيکي از ميانه زمين، به امباپه که با فرار سريع فرتونگن را جاي گذاشته بود، نرسيد تا کورتوا با خروج به موقع از دروازه توپ را در اختيار بگيرد.

دقيقه 15: پاس در عمق عالي دي بروين را‌هازارد نتوانست تبديل به گل کند و شوت پاي چپ زميني او با اختلاف کمي از کنار دروازه فرانسه به بيرون رفت.

دقيقه 18: شوت روي پاي محکم و ناگهاني ماتوئيدي از پشت محوطه جريمه را کورتوا در دو مرحله جمع کرد.

دقيقه 19:‌هازارد با نفوذ تند و تيز از جناح چپ و سر توپي که پاوارد را جاي گذاشت، شوت پُرقدرتي به سمت دروازه فرانسه زد که ضربه سر واران توپ را راهي کرنر کرد و منجي تيمش شد.

دقيقه 20: لوريس با خروج و شيرجه بلند اجازه نداد ارسال دي بروين موقعيت براي بلژيک ايجاد کند.

دقيقه 22: پاس به عقب فليني روي توپ ارسالي از کرنر را آلدروايرلد با چرخش و شوت پاي چپ ناگهاني به سمت دروازه فرانسه زد که فوق واکنش لوريس مانع از به گل رسيدن بلژيک شد و دوباره يک کرنر نصيب اين تيم کرد.

دقيقه 23: پاس بلند اومتيتي از ميانه زمين به پشت مدافعان بلژيک را ژيرو با ضربه کم دقت خود به اوت زد.

دقيقه 31: گريزمان ضربه آزاد ميانه زمين را کوتاه کار کرد و به پاوارد پاس داد ولي سانتر او و ضربه پشت سر ژيرو از کنار دروازه بلژيک به بيرون رفت.

دقيقه 33: شوت پاي راست گريزمان دقت لازم را نداشت و با اختلاف زيادي از دروازه بلژيک راهي اوت شد.

دقيقه 34: پاس در عرض عالي امباپه بعد از يک فرار سريع با ضربه نه چندان خوب ژيرو همراه شد تا توپ به بيرون برود.

دقيقه 40: امباپه پاس فوق‌العاده‌اي به پاوارد داد که او را در موقعيت تک به تک با کورتوا گذاشت ولي شوت او را دروازه‌بان بلژيک با فوق واکنش خود راهي کرنر کرد.

دقيقه 1+45: سانتر دي بروين از جناح راست زمين نزديک بود با اشتباه اومتيتي در دفع توپ تبديل به موقعيت خطرناکي براي بلژيک شود ولي توپ به لوکاکو برخورد کرد و به بيرون رفت.

دقيقه 50: شوت پاي راست ژيرو بعد از برخورد به پاي کمپاني راهي کرنر شد

دقيقه 56: امباپه با حرکت نمايشي چشم‌نواز به ژيرو پاس داد ولي شوت او مثل دفعات قبل بي‌دقت بود و تکل عالي موسي دمبله مانع از به گل رسيدن فرانسه براي دومين بار شد.

دقيقه 58: شوت پشت محوطه آلدروايرلد با اختلاف زيادي از دروازه فرانسه به بيرون رفت.

دقيقه 64: سانتر سريع مرتنس از جناح راست را لوريس با مُشت دفع کرد.

دقيقه 65: ارسال مرتنس و ضربه سر فليني بالاتر از پوگبا، با فاصله کمي از کنار دروازه فرانسه به بيرون رفت.

دقيقه 82: شوت‌هازارد بعد از يک- دو با لوکاکو برگشت داده شد که در ادامه شوت روي پاي محکم ويتسل را لوريس به خوبي دفع کرد.

دقيقه 88: ارسال دي بروين را انزونزني با ضربه سر دفع کرد که توپ بعد از برخورد به واران دور شد.

دقيقه 88: لوکاکو براي زدن ضربه سر روي سانتر دي بروين از ميانه زمين يک قدم کم آورد و توپ به اوت رفت.

دقيقه 3+90: کورتوا اميد بازگشت به بازي را براي بلژيک زنده نگه داشت و شوت خطرناک گريزمان از پشت محوطه را جمع کرد.

دقيقه 6+90: پاس پوگبا و شوت توليسو را کورتوا با واکنشي عالي تبديل به کرنر کرد.

آنچه در حاشيه گذشت

* رفع محروميت ماتوئيدي موجب شد به ترکيب فرانسه بازگردد و جانشين کورنتين توليسو در سمت چپ خط مياني خروس‌ها شود.

* بلژيک به دليل دو اخطاره بودن توماس مونيه تنها يک تغيير در ترکيب بازي امشب، در مقايسه با بازي اخيرش برابر برزيل داشته و موسي دمبله را به جاي بازيکن محروم خود در زمين داشت.

* طرفداران تيم ملي فرانسه علاوه بر شکل و شمايل خاصي که براي خود طراحي کردند، ماشين‌هاي خود را نيز به رنگ پرچم اين کشور درآوردند و در اطراف استاديوم خودنمايي مي‌کردند.

* ادي مرکس، قهرمان سابق دوچرخه‌سواري جهان و يکي از پُر افتخارترين ورزشکاران بلژيک براي حمايت از تيم ملي اين کشور در ورزشگاه سن پترزبورگ حضور داشت.

* يک ساعت به شروع مسابقه بازيکنان تيم ملي بلژيک وارد زمين چمن شدند و بعد از آنها، نفرات تيم فرانسه بازديدي از ورزشگاه داشتند و به رختکن رفتند تا آماده گرم کردن قبل از مسابقه شوند.

* «يک تيم، يک رويا»؛ شعاري است که روي کاغذ نوشته شده و روي ديوار رختکن تيم بلژيک قرار گرفته و شياطين سرخ با ترسيم مسيري که در جام جهاني 2018 طي کردند، اميدوار هستند امشب برابر فرانسه به برتري برسند و به فينال برسند.

*‌هازارد، ستاره و کاپيتان شياطين سرخ 45 دقيقه به شروع بازي وارد زمين شد؛ بازيکني که اميد بسياري از هواداران بلژيک به درخشش او بود.

* امباپه در دور گروهي نمايش چندان درخشاني نداشت ولي در دو بازي مرحله حذفي برابر آرژانتين و اروگوئه عملکرد فوق‌العاده‌اي داشته و ممکن است در اين ديدار هم ستاره خروس‌ها مقابل بلژيک باشد.

* امانوئل مکرون، رئيس جمهور فرانسه و فيليپ، پادشاه بلژيک دو چهره سرشناسي هستند که در جايگاه ويژه استاديوم حضور دارند و در کنار جاني اينفانتينو، رييس فيفا بازي را از نزديک تماشا مي‌کردند.


 وحيد اميري هيچ شرطي براي تمديد قرارداد ندارد!  

سرويس ورزشي:

بعضي از رسانه‌ها اين موضوع را پوشش داده‌اند که وحيد اميري براي بازگشت به پرسپوليس يک سري شرط و شروط گذاشته که اگر آنها به سرانجام برسد، قطعا به تيم برمي‌گردد.

اين اتفاق در حالي افتاده است که شايعه شده باشگاه نيز براي تحقق اين امر، از وحيد زمان خواسته تا بتوانند او را حفظ کنبد. البته اين خبر نيز چندان درست نيست زيرا اميري هرگز نشستي با پرسپوليسي‌ها نداشته که بخواهد در آن نشست، شرطي براي تيم بگذارد! از وقتي وحيد به ايران برگشته، نه پاسخگوي تماس‌هاي تلفني مديران باشگاه پرسپوليس بوده است و نه ديدار حضوري با آنها داشته است. از اين رو، زماني وجود نداشت که وحيد بخواهد شرطي براي پرسپوليسي‌ها بگذارد.

ظاهرا او سه پيشنهاد بسيار خوب از ليگ‌هاي انگليس، اسپانيا و آلمان دارد که در کنار پيشنهاداتش از ترکيه و قطر مي‌تواند اميري را به يکي از پرپيشنهادترين بازيکنان فوتبال ايران بدل کند. درخشش در جام جهاني به علاوه آمار و ارقام خوبي که در فصل گذشته از خود برجاي گذاشت و اينکه يک بازيکن چپ پاي تخصصي است، شانس شماره 19 پرسپوليس براي لژيونر شدن را افزايش مي‌دهد. اميري به گفته مديران باشگاه، هيچ شرطي براي تيم نگذاشته چون هيچ مذاکره‌اي با آنها نداشته است. البته قرار شده به زودي و با بازگشت او از خرم آباد، مذاکرات از سر گرفته شود اما تا به حال، شرايطي براي بازگشت او به جمع سرخپوشان مطرح نشده است.


 سيد حسين زرگر؛
 فغاني توانمندي قضاوت در فينال جام جهاني را داردتيم داوري ايران فراتر از آسياست 

سرويس ورزشي:

داور سمناني ليگ برتر فوتبال کشورمان گفت: فغاني توانمندي قضاوت در فينال جام جهاني را دارد و تيم داوري ايران در جام جهاني روسيه ثابت کرد که فراتر از آسياست.

حسين زرگر در گفت‌وگويي در سمنان با اشاره به احتمال قضاوت فغاني در مرحله پاياني جام جهاني اظهار کرد: پيش‌بيني مي‌شد تيم داوري ايران در رقابت‌هاي جام جهاني قضاوت‌هاي خوبي انجام دهد.

وي با اشاره به اينکه علي‌رضا فغاني به همراه سخندان و منصوري تا الآن از اعتبار ايران دفاع کرده و قضاوت‌هاي خوبي به نمايش گذاشته‌اند، افزود: تيم داوري ايران در جام جهاني روسيه ثابت کرد که فراتر از آسياست.

داور سمناني ليگ برتر فوتبال کشورمان اضافه کرد: فغاني بدون تحت تأثير قرار گرفتن نام ستارگان فوتبال جهان، ديدار فرانسه- آرژانتين را صوت زد.

زرگر با بيان اينکه تيم داوري ايران شخصيت قضاوت در مرحله پاياني جام جهاني را دارد، تصريح کرد: داوران ايراني تا الآن قضاوت‌هاي خوبي را برابر تيم‌هاي بزرگ جهان انجام داده‌اند.

وي با اشاره به اينکه کلاس داوري تيم ايراني حاضر در جام جهاني رسانه‌ها را تحت تأثير قرار داده است، اضافه کرد: فغاني در صحنه جام جهاني با اعتماد به نفس و جديت بالايي صوت مي‌زند.

داور سمناني ليگ برتر فوتبال کشورمان با تأکيد بر اينکه تيم داوري ايران شامل فغاني، سخندان و منصوري بايد الگويي براي داوران ما در مسير حرفه‌اي داوري باشند، اظهار کرد: بايد در آينده شاهد حضور داوران ايراني در عرصه‌هاي بين‌المللي باشيم و اميدواريم فغاني و تيم داوري ايران را در فينال جام جهاني ببينيم.

اداره ماليات کاپيتان فقيد پرسپوليس

را ممنوع‌الخروج کرد

سرويس ورزشي:

به تازگي نامه‌اي از طرف اداره ماليات به منزل مرحوم‌هادي نوروزي ارسال شده و به وي ابلاغ شده است که در صورت عدم پرداخت ماليات مربوط به دريافتي‌هايش از باشگاه پرسپوليس، به زودي ممنوع الخروج مي‌شود!


 سرويس ورزشي: 

رونالدو به يوونتوس پيوست

سرويس ورزشي:

«کريستيانو رونالدو» فوق ستاره پرتغالي تيم فوتبال رئال مادريد از اين تيم جدا شد و به يوونتوس پيوست.

بر اساس توافق صورت گرفته بين مالکان تيم رئال مادريد و باشگاه يوونتوس، رونالدو مهاجم تيم رئال مادريد اسپانيا با ارزش صد ميليون يورو به قهرمان سري آ منتقل مي‌شود.

بر اساس اين قرارداد رونالدو سالانه رقمي معادل 30 ميليون يورو از يوونتوس دستمزد دريافت خواهد گرفت.

زمزمه جدايي اين بازيکن از تيم رئال مادريد به اواخر فصل جاري رقابت‌هاي لاليگا و زماني که اين بازيکن از سران باشگاه رئال مادريد تقاضاي افزايش دستمزد را مطرح کرد بازمي‌گردد که اين درخواست براي افزايش دستمزد با مخالفت مسئولان باشگاه رئال مادريد مواجه شد.

به دنبال اين موضوع رونالدو تصميم قطعي به جدايي از اين تيم گرفت، اما همه چيز را به بعد از رقابت‌هاي جام جهاني 2018 روسيه موکول کرد و امروز اين انتقال جنجالي در دنياي فوتبال نهايي و اين بازيکن به رقابت‌هاي سري آ و تيم يوونتوس مشهور به بانوي پير منتقل شد.

باشگاه رئال مادريد سه‌شنبه شب با صدور بيانيه‌اي ضمن تاييد انتقال رونالدو به يوونتوس، اعلام کرد: در پاسخ به درخواست «کريستيانو رونالدو»، او با انتقال خود به يوونتوس موافقت کرد.

در ادامه بيانيه آمده است: امروز رئال مادريد قدردان بازيکني است که ثابت کرد در دنيا بهترين است و يکي از درخشان ترين نقاط تاريخ باشگاه و دنياي فوتبال را به ثبت رساند. رونالدو با عناوين و افتخاراتي که در اين 9 سالبه دست آورد، الگوي تعهد، کار، مسئوليت، استعداد و پيشرفت است.

همچنين او آقاي گل تاريخ رئال مادريد با 451 گل در 438 بازي است. در مجموع او توانست 16 قهرماني از جمله چهار بار فتح ليگ قهرمانان (3 بار متوالي و 4 بار در 5 فصل اخير) را کسب کند. در جوايز فردي او با پيراهن رئال مادريد 4 توپ طلا، 2 جايزه بهترين بازيکن سال فيفا و 3 کفش طلا در کنار انبوهي از جوايز ديگربه دست آورد.

در پايان بيانيه افزوده شده است: «رونالدو براي رئال مادريد هميشه يکي از بهترين نمادهاي باشگاه است و يک الگوي بي‌همتا براي نسل‌هاي آينده خواهد بود. رئال مادريد هميشه خانه تو خواهد بود...»

رونالدو:

حضورم در رئال بهترين سال‌هاي زندگي‌ام بود

سرويس ورزشي:

«کريستيانو رونالدو» سه‌شنبه شب طي نامه‌اي احساسي ضمن تاييد انتقالش به تيم يوونتوس با بيان اينکه سال‌هاي حضورم در رئال مادريد و در اين شهر احتمالا بهترين سال‌هاي زندگي‌ام بود.

رونالدو در نامه‌اي خطاب به هواداران تيم رئال مادريد نوشته است: به اين باشگاه و هوادارانش درود مي‌فرستم. فقط مي‌توانم از تمامي کساني که به من عشق ورزيدند، تشکر کنم.به هر حال فکر مي‌کنم حالا زمان بازشدن يک دوره جديد در زندگي‌ام رسيده است و به همين خاطر از باشگاه خواستم انتقال مرا قبول کند. فکر مي‌کنم اين راهش باشد و از همه و مخصوصا از هواداران خواهش مي‌کنم که مرا درک کنند.وي با اشاره به حضور 9 ساله‌اش در رئال مادريد ادامه داده است: اين 9 سال واقعا فوق‌العاده بود. 9 سال خاص. زمان شگفت‌انگيزي برايم بود و البته سخت چون در رئال مادريد انتظارات هميشه خيلي بالا است. هيچ وقت فراموش نمي‌کنم که چقدر در اينجا از فوتبال لذت بردم. فوق ستاره پرتغالي تيم رئال مادريد در ادامه اضافه کرد: هم تيمي‌هاي شگفت انگيزي در زمين و رختکن در اين تيم داشتم. گرماي بي‌نظيري از هواداران دريافت کردم و با هم سه قهرماني پياپي اروپا و چهار قهرماني در پنج سال کسب کرديم و در کنار آنها به چهار توپ طلا و سه کفش طلا رسيدم. همه دوران حضورم در اين باشگاه فوق العاده بود.

وي افزوده است: رئال مادريد قلب من و خانواده‌ام را تسخير کرد براي همين بيشتر از هميشه مي‌گويم: از اين باشگاه، از رئيس، از مديران، هم تيمي‌ها، مربيان، پزشکان و تمام کساني که در باشگاه کار مي‌کنند، تشکر مي‌کنم.وي تاکيد کرد: بي‌نهايت از هواداران تشکر مي‌کنم و همچنين از فوتبال اسپانيا. در اين 9 سال عالي بازيکنان بزرگي در مقابل من بودند. به همه آنها احترام مي‌گذارم و درود مي‌فرستم.

وي در ادامه در خصوص دلايل تصميم اين جدايي آورده است: خيلي فکر کردم و حالا زمان شروع يک دوره جديد است. هرجا که باشم حس مي‌کنم اين پيراهن و سانتياگو برنابئو بخشي از من است.

از همه ممنونم. مثل اولين باري که 9 سال پيش در استاديوم گفتم: زنده باد رئال مادريد.

بالاخره تذکرها به توقيف رسيد!

سرويس ورزشي:

برنامه "زابي‌واکا" که اين روزها در فضاي مجازي مورد توجه قرار گرفته بود،تعطيل شد.

"زابي‌واکا" ويژه برنامه تلويزيون اينترنتي آيو براي جام جهاني 2018 روسيه بود. برنامه‌اي که از همان روز دوم پخش با چالش روبه‌رو شد. صداوسيما با وجودي که پيش از آغاز برنامه مخالفتي با حضور مجري زن در اين برنامه نداشت، در دومين روز و درست ميانه برنامه به مسوولان آيو و تهيه کننده برنامه گفتند که آزاده صمدي بايد از برنامه حذف شود. توجيه‌شان هم اين بود که اجراي زنان براي برنامه‌هاي ورزشي، مصداق استفاده ابزاري از آنان است.

پس از دو روز تعطيلي برنامه و بي‌نتيجه ماندن رايزني‌هاي مديران آيو براي ماندن آزاده صمدي، آنها مجبور شدند گزينه‌هاي ديگر را مدنظر قرار بدهند. علي انصاريان و مجيد ياسر دو مجري‌ بودند که راهي اين برنامه شدند و از همان ابتدا هم خبرساز شدند. اين برنامه که هر روز برش‌هاي جذابي از آن در فضاي مجازي به صورت گسترده منتشر و ديده مي‌شد اما بارها از سوي تلويزيون تذکر گرفت طوري که علي انصاريان در گفت‌وگو با خبرآنلاين از بيش از 140 تذکر در حدود ده روز پخش برنامه خبر داد.تذکرهايي که نه تهيه کننده برنامه و نه علي انصاريان به آنها بهايي ندادند تا اينکه در نهايت با نامه‌اي که امروز از سوي صداوسيما به اين برنامه داده شد، زابي‌واکا به طور کلي متوقف شد.