تاریخ 1397/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4805 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شکارچي متخلف در مهدي‌شهر به ? سال زندان محکوم شد 

سرويس حوادث :

رئيس اداره محيط‌زيست مهدي‌شهر با بيان اينکه شکارچي متخلف در اين شهر به 9 سال زندان محکوم شد، گفت: در اين راستا سه رأس کل وحشي، دو تله آهني و تعدادي ادوات شکار کشف و ضبط شد.

عباس زارع از دستگيري شکارچي متخلف سابقه‌دار در مهدي‌شهر خبر داد و با بيان اينکه اين فرد به 9 سال زندان محکوم‌شده است، ابراز داشت: پس از شنيده شدن صداي تير مأموران اجرايي منطقه حفاظت‌شده پرور حوالي روستاي رودبارک بلافاصله به محل اعزام و مظنون به‌صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت.

وي افزود: ساعتي بعد يک دستگاه نيسان به منزل مظنون مراجعه و حوالي غروب با بار چوب محل را ترک مي‌کند که خودرو مذکور تحت نظر پاسگاه انتظامي فولاد محله متوقف و در بازرسي اوليه از خودرو يک دست جگرسياه مربوط به گونه کل وحشي کشف و ضبط شد.

رئيس اداره محيط‌زيست مهدي‌شهر با بيان اينکه در پي اعتراف مظنون اصلي مبني بر تعلق اين جگرسياه به وي راننده نيسان و فرزند او آزاد شدند، ابراز داشت: در بازرسي از منزل مظنون با حضور عوامل کلانتري، بقاياي سه رأس کل وحشي و دو تله آهني و تعدادي ادوات شکار و صيد کشف و ضبط شد.

زارع در ادامه تصريح کرد: پس از انجام مراحل قضايي متهم مذکور با رأي دادگاه و به جرم شکار غيرمجاز سه رأس کل وحشي به 9 سال حبس تعزيري محکوم شد.

وي افزود: از شهروندان و طبيعت دوستان تقاضا داريم چنانچه در مناطق تحت حفاظت محيط‌زيست با موارد مشکوکي مواجه شدند بلافاصله مراتب را به يگان محيط‌زيست يا عوامل انتظامي اطلاع دهند تا نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام شود.


 حادثه معدن زغال سنگ دامغان يک مصدوم داشت 

سمنان- ايرنا- مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي سمنان گفت: بر اثر سقوط يک قطعه سنگ در معدن کلاريز دامغان يک کارگر آسيب ديده است.

اسماعيل غنيان روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا زمان وقوع اين حادثه را ساعت 11 امروز اعلام کرد و افزود : در اين حادثه، يک کارگر استخراج به نام ابراهيم روشنايي 37 ساله از ناحيه پا و کمر دچار شکستگي شد.

وي با رد شايعه جان باختن يک نفر در اين حادثه، تاکيد کرد: با رفع مشکل فني و با حضور مسوولان ايمني، فعاليت استخراج اکنون در اين معدن به حالت عادي بازگشته و شرايط ايمني کامل در اين معدن برقرار است.

وي بيان کرد: حال عمومي کارگر آسيب ديده که به بيمارستان دامغان منتقل شد اکنون خوب است و فقط دچار شکستگي اعضا شده است.مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي سمنان يادآور شد : معدن زغال سنگ کلاريز دامغان از مجموعه معادن البرز شرقي است که به صورت خصوصي فعاليت دارد.در اين معدن 140 نفر مشغول به کار هستند.در استان سمنان حدود پنج هزار نفر در بخش معدن اشتغال دارند.

فعاليت ديرينه شرکت زغالسنگ البرز شرقي به عمليات اکتشافي مناطق معدني شاهرود در سال 1348 باز مي گردد.

عمليات اکتشاف زغال سنگ در ابتدا تحت عنوان سازمان منطقه اي شاهرود-دامغان، سپس با نام مناطق معدني و اکتشافي شاهرود ادامه يافت و سرانجام در سال 1356 با نام شرکت زغالسنگ البرز شرقي ثبت شد که همچنان به فعاليت معدني ادامه مي دهد.