تاریخ 1397/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4796 برو جستجو جستجوی پیشرفته   17 فضاي آموزشي جديد در استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل نوسازي و توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان از کمبود فضاي آموزشي در استان خبر داد و گفت: هم‌زمان با آغاز سال تحصيلي جديد در مهرماه امسال 17 فضاي آموزشي جديد در استان بهره‌برداري مي‌شود.

سعيد هژبري در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سمنان به‌شدت با کمبود فضاي آموزشي و مدرسه مواجه است و بايد اين کمبود با بهره‌گيري از ظرفيت خيران مدرسه‌ساز در استان مرتفع شود.

وي با اشاره به اينکه در هر محله‌اي که مسکن مهر ايجادشده بايد مدارس نيز براي ساکنان اين منطقه ايجاد شود، افزود: تراکم مسکن مهر در شهر سمنان بالا است و اين مسئله چالش کمبود فضاي آموزشي را پررنگ‌تر مي‌کند.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان با بيان اينکه بيش از 12 هزار واحد مسکوني در اين منطقه ساخته ‌شده است، تصريح کرد: در همه شهرستان‌هاي استان سمنان محله‌هاي مسکن مهر نيازمند تأسيس مدارس است.

وي با تأکيد بر اينکه در بافت‌هاي فرسوده و قديمي شهرستان‌ها نيز مدارس قديمي نيازمند بازسازي و نوسازي است، اعلام کرد: امسال هم‌زمان با آغاز سال تحصيلي جديد در مهرماه 17 فضاي آموزشي جديد در استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد.

هژبري با بيان اينکه بالغ‌بر 43 درصد از مدارس اين استان نيازمند بازسازي و مقاوم‌سازي است، اضافه کرد: در حال حاضر تنها 20 درصد از مدارس استان سمنان مقاوم‌سازي شدند. وي ابراز داشت: عدم تخصيص اعتبارات مهم‌ترين چالش ما در اين نهاد براي پيشرفت فيزيکي پروژه‌ها است.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان بيان کرد: مسئولان پروژه‌هاي نوسازي و تجهيز مدارس و مديران آموزش‌وپرورش بايد براي تخصيص 100 درصدي اعتبارات و تشويق خيران براي مشارکت در امر مدرسه‌‌سازي تلاش بيشتري کنند.


 فرماندار شهرستان گرمسار:
 مسئله مهم مديريت آب و اصلاح الگوي مصرف نبايد به آينده واگذار شود 

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طاهري فرماندار شهرستان گرمسار اظهار کرد: مسئله مهم مديريت آب و اصلاح الگوي مصرف نبايد به آينده واگذار شود.فرماندار در ادامه افزود: درهمه بخش‌ها بايد الگوي مصرف اصلاح شود و اگر الگوي مصرف تغيير نکند، آثار بسيار بد و نگران‌کننده‌اي را براي شهرستان به‌‌دنبال دارد و اين جفا به مردم و کشاورزان است.

نماينده عالي دولت در گرمسار خاطرنشان کرد: صنايع هم بايد مانند ساير بخش‌ها، الگوي مصرف را اصلاح نمايند و ما در هيچ بخشي کوتاه نيامده و حتي مصرف آب و برق در دستگاه‌هاي دولتي را هم بررسي و پيگيري مي‌نماييم. طاهري از مسؤولين و دستگاه‌هاي اجرائي شهرستان خواست تا آمار و اقدامات خود را به صورت کمي ارائه و برنامه‌هايي که روي کاغذ مي آورند را اجرائي و عملي نمايند. وي ادامه داد: تشکيل جلسه شوراي حفاظت از منابع آب به جهت رفع مشکلات کشاورزان شهرستان، با حضور نمايندگان کشاورزان با دستور کار، راهکارهاي عملياتي در اولويت اين فرمانداري قرار دارد.


 اعتبارات سال 97 شهرستان سمنان توزيع شد 

سرويس خبر

توزيع اعتبارات سال 97 شهرستان سمنان با حضور دکتر دانايي فرماندار و رئيس کميته برنامه‌ريزي شهرستان، دکتر همتي نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلسه شوراي اسلامي به همراه مديران دستگاه‌هاي اجرايي در محل فرمانداري سمنان انجام شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، در اين جلسه سيد‌عباس دانايي فرماندار و رئيس کميته برنامه ريزي شهرستان سمنان از توزيع 31 ميليارد اعتبارات استاني و متوازن سهم شهرستان سمنان در سال 1397 در بين 40 دستگاه در شهرستان سمنان خبر داد.

وي آموزش و پرورش،نوسازي مدارس- راه و ترابري- جهاد کشاورزي- ميراث فرهنگي- دانشگاه علوم پزشکي را با توجه به شرايط موجود شهرستان از نظر بحران کمبود اماکن آموزشي و بحران کمبود آب در مرکز استان افزود افزايش 1500 دانش‌آموز در ثبت‌نام سال تحصيلي جديد و کمبود 380 ليتر در ثانيه آب شرب در مرکز استان به دو بحران جدي تبديل شده است که نگاه ويژه مديران استان و کشور را ميطلبد که در سطح شهرستان در توزيع اعتبارات بطور ويژه اين دو دستگاه ديده شده‌اند.

فرماندار سمنان با اشاره به تخريبي بودن 60 تا 70 درصد مدارس مرکز استان از کمبود فضاي آموزشي براي ثبت‌نام 120 دانش آموز پايه اول در سال تحصيلي جديد خبر داد و از پيگيري دستگاه‌هاي متولي براي اجاره اماکن غير از فضاهاي آموزشي آموزش و پرورش براي تحصيل دانش‌آموزان خبر داد.

فرماندار سمنان با اشاره به بند الف ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه، بيان داشت کليه دستگاه‌هاي عضو ستاد بازآفريني شهري نسبت به اختصاص حداقل 30 درصد از اعتبارات مربوط به فعاليت‌هاي خود در شهر به محلات هدف بازآفريني (بافت ناکارآمدي مياني) اختصاص دهند.

در ادامه دکتر همتي نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان مهديشهر و سرخه در مجلسه شوراي اسلامي در ابتدا جلسه با اشاره به اقدامات مطلوب از سوي مديران کشوري بيان داشت مديريت حال حاضر کشور از سوي سه قوه در هر بخش راحت نيست و نيازمند تعامل و همدلي در بخش‌ها و سطوح‌هاي مختلف مديريتي در کشور است.

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص تخريب ساختار نظام، انقلابي‌گري نيست، ويرانگري است، مديران کشوري را افرادي دلسوز و کارآمد عنوان نمود و اقدامات برخي افراد در تخريب و شايعه پراکني سزاوار آنان ندانست.

همتي از پيگيري‌هاي به عمل آمده در خصوص بحران کم‌آبي از مکاتبات صورت گرفت با وزير نيرو، از سفر وزير نيرو در آينده نزديک به شهرستان سمنان خبر داد و افزود: استان سمنان با توجه به ظرفيت‌هاي مطلوب گزينه بسيار مناسبي براي پدافند غير‌عامل در زمان‌هاي بحراني است که بايد نسبت به کمبود‌ها اقدام شود.


 سرويس خبر 

تلاش مسئولان دانشگاه سمنان براي افزايش

رضايت‌مندي دانشجويان جديدالورود

سرويس خبر

نخستين جلسه كميته دانشگاهي ستاد استقبال از دانشجويان جديدالورود سال تحصيلي 98-97 دانشگاه سمنان با هدف بررسي مشکلات اين کميته و نيز افزايش رضايتمندي دانشجويان جديدالورود برگزار شد.به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، دكتر شامحمدي معاون فرهنگي، اجتماعي و رئيس ستاد استقبال از دانشجويان جديدالورود دانشگاه سمنان در اين جلسه بر تكريم و افزايش رضايتمندي داوطلبان و خانواده‌هاي دانشجويان جديدالورود و نيز كاهش زمان ثبت‌نام به عنوان اهداف اين کميته تاکيد کرد.

آسيب‌شناسي عملكرد اين كميته در سال‌هاي گذشته و نيز ارائه پيشنهادات براي برون رفت از آسيب‌ها از ديگر موضوعات اين جلسه براي ارتقاي کيفيت خدمت‌رساني به دانشجويان جديد الورود بود.

در ادامه هر يك از اعضاي ستاد با طرح تجربيات خود در سال‌هاي گذشته و بيان ضعف‌ها و قوت‌هاي كار، نقطه نظرات و پيشنهاداتي پيرامون نحوه برگزاري مطلوب‌تر ثبت‌نام و استقبال از دانشجويان جديدالورود ارائه نمودند. كوتاه شدن زمان ثبت‌نام دانشجويان، الكترونيكي شدن مدارك ثبت‌نامي و همچنين ايجاد تعامل دانشگاه با خانواده دانشجويان از مهمترين مصوبات اين جلسه بود.

در پايان اين جلسه مقرر شد، در دومين جلسه اين ستاد تمامي پيشنهادات امكان سنجي و بررسي، سپس تصميمات نهايي اتخاذ شود.

برگزاري اولين جشنواره گردشگري

غذا و هنر آشپزي ايراني در سمنان

سرويس خبر

مدير کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: اولين جشنواره گردشگري غذا و هنر آشپزي ايراني، هفته جاري در سمنان برگزار مي‌شود.به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان «محمد جهانشاهي» در گفت و گويي افزود: اين جشنواره با هدف حمايت از فرهنگ غذايي به عنوان ايراني‌ترين کالا، استعداديابي آشپزي در استان، افزايش شادابي و نشاط در مردم و ترويج گردشگري غذا از سيزدهم تا پانزدهم تيرماه در پارک 17 شهريور سمنان برگزار مي‌شود.

وي گفت: اجراي مراسم آيينى، مسابقه استعداديابي آشپزي، مسابقه انتخاب برترين مراکز عرضه غذا، اجراى كارگاه‌هاى آموزشى عمومى، علوم و فنون آشپزى و رستوران‌دارى، عرضه غذا در غرفه‌هاي جشنواره، نمايش كالاها و محصولات ايرانى در غرفه‌هاى مختلف، اجراى كارگاه‌هاى پرسش و پاسخ در زمينه انواع غذاها توسط اساتيد برجسته كشور از جمله برنامه‌هاي جشنواره گردشگري غذا و هنر آشپزي ايراني است.

جهانشاهي از جمله مزاياى شركت در اين جشنواره را انتخاب استعدادهاى آشپزى استان، انتخاب بهترين مراكز عرضه غذا و حضور برندگان مسابقه‌هاي استعداد‌يابى و مراكز عرضه غذا در جشنواره ملى و فينال مسابقات (بهمن‌ماه- نمايشگاه بين‌المللى گردشگرى) عنوان کرد.

وي گفت: علاقمندان مي‌توانند براى شركت در جشنواره و مسابقه‌ها به اداره كل سازمان ميراث فرهنگى صنايع دستى و گردشگرى استان و ادارات شهرستاني ميراث فرهنگي استان مراجعه و ثبت‌نام کنند.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: اين جشنواره در دو بخش «مسابقه تفريحي آشپزي بين خانواده‌ها» و «مسابقه حرفه‌اي انتخاب برترين استعدادهاي آشپزي» برگزار مي‌شود.