تاریخ 1397/04/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4792 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور معاون وزير بهداشت صورت گرفت ؛
 افتتاح بزرگترين مرکز پزشکي هسته‌اي شرق کشور در سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بزرگترين مرکز پزشکي هسته اي شرق کشور، با حضور محمدهادي ايازي معاون اجتماعي وزير بهداشت در سمنان راه‌اندازي شد.

دکتر مجيد جديدي مدير مرکز پزشکي هسته‌اي سمنان گفت: در اين مرکز امکان تصويربرداري‌هاي نيازمند به راديو دارو نظير اسکن قلب، ريه، استخوان، مغز، مغز استخوان، کليه، تيروئيد، کبد و طحال وجود دارد.

وي افزود: 90 درصد فعاليت اين مرکز، تشخيصي و تصويربرداري است و در حوزه درمان، فقط بخش سرپايي پرکاري تيروئيد آن فعال شده است.

جديدي اظهار اميدواري کرد: ساير بخش‌هاي درماني مرکز پزشکي هسته‌اي سمنان هم با مشارکت خيران راه‌اندازي شود.

احمد صديقي مديرعامل موسسه خيريه راه آسمان هم تاکيد کرد: همه هزينه‌هاي تشخيصي و تصويربرداري در اين مرکز براي مبتلايان به سرطان رايگان و براي ساير مراجعه‌کنندگان بر اساس تعرفه‌هاي دولتي است.

وي گفت: راديو داروهاي مورد استفاده در مرکز پزشکي هسته‌اي سمنان بر اساس سهميه تعيين‌شده به صورت هفتگي از سازمان انرژي اتمي ايران تامين مي‌شود.

صديقي گفت: ساخت و تجهيز مراکز راديوتراپي، شيمي درماني و کلينيک فوق تخصصي سرطان هم که بخش‌هاي درماني مرکز پزشکي هسته‌اي سمنان هستند، با کمک خيران آغاز شده است.

اين مرکز پزشکي که با تلاش نيکوکاران موسسه خيريه راه آسمان ساخته و تجهيز شده، داراي تجهيزات تصويربرداري با آخرين تکنولوژي‌هاي پزشکي هسته‌اي دنياست و هزينه ساخت و تجهيز چهار و نيم ميليارد توماني آن را نيکوکاران پرداخت کرده‌اند.

تاثير ثابت نوسانات ارزي بر قيمت دارو

معاون وزير بهداشت در حاشيه اين مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت: نوسانات ارزي غير از 9 درصد افزايش ناشي از تفاوت ارز 3800 تا 4200 تومان، اثر ديگري بر قيمت دارو نداشته است. محمدهادي ايازي گفت: 97 درصد نياز دارويي کشور در داخل توليد مي‌شود و فقط سه درصد از داروهاي خاص را وارداتي است. وي افزود: با تلاش و سازکارهاي انديشيده شده در سازمان غذا و دارو و معاونت درمان وزارت بهداشت، تلاش شده نوسانات ارزي تاثيري روي قيمت دارو نداشته باشد و بازار دارو مديريت شود.


 کاهش پرونده‌هاي ورودي به مراجع قضايي استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

تعداد پرونده‌هاي وارده مراجع قضايي استان سمنان در سال 96، هشت و شش دهم درصد کاهش يافته است.

رئيس کل دادگستري استان سمنان در نشست خبري مشترک با مديران کل سازمان‌هاي تابعه قوه قضائيه در استان، از تغيير روند صعودي پرونده‌هاي وارده به نزولي خبر داد و گفت: پرونده‌هاي دادگاه‌هاي عمومي 19 درصد و در دادگاه‌هاي تجديد‌نظر 39 درصد کاهش داشته است.

سيد‌‌محسن مظهري موفقيت مراجع قضايي استان در رسيدگي به پرونده‌هاي مُسن را يادآور شد و گفت: پارسال 80 درصد پرونده‌هايي که حداقل يک‌سال از تاريخ تشکيل آن گذشته مختومه شده است و از 476 پرونده فقط 95 پرونده باقي‌ است.

وي استفاده از فناوري‌هاي رايانه اي بر بستر محيط وب را از طرح‌هاي شاخص قوه قضائيه در استان برشمرد و افزود: تا پايان سال 96 براي کاهش هزينه‌ها، اصل محرمانه بودن ابلاغ‌ها و جلوگيري از مشکلات روند اجرا، 82 درصد ابلاغ‌هاي مراجع قضايي استان به‌صورت الکترونيک انجام شد.

مظهري همچنين از همکاري مردم در دريافت شناسه قضايي قدرداني کرد و افزود: در حالي که ميانگين کشوري صدور اين شناسه 10 درصد است، استان سمنان با اعطاء افزون بر 108 هزار شناسه به مرز 15 درصد رسيده است.

رئيس کل دادگستري استان از خالي بودن 41 درصد پست‌هاي قضايي و 61 درصد پست‌هاي دفتري و اداري دادگستري استان خبر داد و گفت: با وجود اين مشکلات، با تلاش شبانه روزي قضات و همکاران قضايي و اجرايي سازمان‌هاي تابعه، استان سمنان از استان‌هاي موفق در شاخص‌هاي کشوري قوه قضائيه است.

دادستان کل استان، رئيس سازمان بازرسي، مديرکل زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي، مدير کل تعزيرات حکومتي و مدير کل پزشکي قانوني استان نيز در اين نشست با تشريح عملکرد يک‌ساله خود به سئوالات خبرنگاران در بخش‌هاي مختلف تخصصي پاسخ دادند.


 ضرورت هم‌افزايي با دستگاه‌هاي حوزه ترافيک در پيشگيري از سوانح جاده‌اي 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس پليس‌راه راهور ناجا بر هم افزايي با دستگاه‌هاي دخيل در حوزه ترافيک جاده اي براي پيشگيري از تصادفات تاکيد و بيان کرد: واژگوني، مهمترين سانحه رانندگي در محورهاي مواصلاتي استان سمنان به شمار مي‌آيد.

سردار محمدحسين حميدي در نشستي با روساي پاسگاه‌هاي پليس راه استان سمنان بر پيگيري هدفمند و هوشمند براي رفع نواقص و مشکلات جاده‌اي که تحقق اهداف برنامه‌هاي پيشگيرانه پليس را به همراه دارد، تاکيد کرد.

وي، کوتاهي و سهل انگاري در اين خصوص را مساوي با افزايش تلفات جاده‌اي دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازي، کار اصلي پليس در حوزه ترافيکي نيست؛ بلکه با جديت، اجراي مقررات و نظارت بر آن را پيگيري مي‌کنيم.

رئيس پليس راه راهور ناجا بر هم افزايي با دستگاه‌هاي برون سازماني و دخيل در امور ترافيک جاده‌اي تاکيد و تصريح کرد: براي رفع نواقص کنوني در جاده‌ها بايد همدلي، همراهي و هماهنگي سازمان‌ها و نهادهاي مرتبط افزايش يابد.

اين مقام ارشد انتظامي گفت: اطلاع‌رساني تاکتيکي با تقويت تعامل با رسانه‌ها از ديگر موارد مهمي است که دست‌اندرکاران اين بخش بايد مد نظر داشته باشند.

وي با اشاره به وضعيت سوانح رانندگي در جاده‌هاي استان سمنان، افزود: باتوجه به شرايط محيطي و جغرافيايي استان، واژگوني، مهمترين مشکل و سانحه در محورهاي مواصلاتي سمنان به شمار مي‌آيد.

سردار حميدي با تاکيد بر آشکارسازي محل‌هاي حادثه خيز در جاده‌هاي استان، عنوان کرد: با تلاش مسئولان انتظامي و ديگر دستگاه‌ها، تعداد تصادفات در استان سمنان نسبت به سال‌هاي گذشته، کاهش يافته است.

رئيس پليس‌راه راهور ناجا، اقدامات کم هزينه و زودبازده را يکي از عوامل اصلي کاهش تصادفات در استان سمنان برشمرد و خوشايندسازي محيط پاسگاه‌هاي پليس‌راه را از بديهيات شرايط مناسب براي ارائه خدمات مطلوب به مردم عنوان کرد.

در اين جلسه، سرهنگ "عبدالله حسني" جانشين فرمانده انتظامي استان سمنان و سرهنگ "تقي کبيري" رئيس پليس‌راه استان، برنامه‌ها و اقدامات پليس براي کاهش تصادفات جاده‌اي را تشريح کردند.


 گزارش بيش از 1400 شکايت موردي به اداره کل بازرسي سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بازرسي استان سمنان گفت: بيش از يک‌هزار و 400 شکايت موردي به اداره کل بازرسي اين استان گزارش شده است.

محمدتقي مشهدي در نشستي با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان سمنان که به مناسبت هفته قوه قضاييه برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بازرسي به‌عنوان بازوي نظارتي قوه قضاييه فعاليت مي‌کند و کار نظارت بر دستگاه‌هايي را عهده‌دار است که از بودجه عمومي و دولتي ارتزاق مي‌کنند. وي با بيان اينکه مردم با شماره تلفن 136 مي‌توانند شکايت خود را به سازمان بازرسي انتقال دهند، ادامه داد: سال گذشته بيش از يک‌هزار و 400 شکايت موردي به اداره کل بازرسي استان سمنان گزارش شد که همه آنها هم‌زمان به بازرسان ابلاغ و رسيدگي شده است.

مديرکل بازرسي استان سمنان افزود: برخي مواقع بازرسي‌هاي فوق‌العاده در دستور کار سازمان بازرسي قرار مي‌گيرد که شامل دستوراتي است که از دفتر رهبر معظم انقلاب، رئيس سازمان بازرسي، رئيس جمهوري و رئيس قوه قضاييه ابلاغ مي‌شود.

مشهدي اضافه کرد: رسيدگي به بازرسي‌هاي فوق‌العاده داراي اهميت زيادي است و بدون نوبت و با ارجحيت پيگيري مي‌شوند که بررسي علت سانحه قطار تبريز- مشهد در ايستگاه هفت‌خوان دامغان جزو اين بازرسي‌هاي فوق‌العاده بوده است.

وي افزود: به مدت دو ماه همکاران اداره کل بازرسي استان سمنان درگير بررسي علت سانحه قطار تبريز- مشهد بودند و موارد کارشناسي به مرکز ارسال شده است.

مديرکل بازرسي استان سمنان ادامه داد: بخش عمده فعاليت سازمان بازرسي، نظارت است که اين نظارت‌ها به‌صورت سيستمي و غيرسيستمي انجام مي‌شود.


 افزايش حدود 12 درصدي داوطلبان کنکور در استان سمنان 

سرويس خبر

نماينده تام الاختيار برگزاري آزمون سراسري سال 97 دانشگاه سمنان گفت: تعداد داوطلبان آزمون سراسري ورود به دانشگاه‌ها در اين استان امسال 11.8 درصد بيشتر از پارسال است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان ؛ دکتر پرويز ملک‌زاده با اعلام اين خبر افزود: امسال 10 هزار و 411 نفر در آزمون سراسري 97 در چهار حوزه امتحاني سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار در نوبت‌هاي صبح و عصر روزهاي پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم تير 1397 با يکديکر رقابت مي‌کنند.

دکتر ملک زاده تعداد داوطلبان گروه آزمون رياضي را يک‌هزار و 491 داوطلب و گروه تجربي را چهار هزار و 939 داوطلب اعلام و تصريح کرد: در گروه علوم انساني يک‌هزار و 894 داوطلب، در گروه هنر 809 داوطلب و در گروه زبان‌هاي خارجي هم يک‌هزار و 278 داوطلب در آزمون شرکت مي‌کنند.

وي با بيان اينکه حوزه امتحاني دانشگاه سمنان با سه هزار و 928 نفربيشترين داوطلب را در ميان حوزه‌هاي امتحاني استان سمنان دارا است افزود: در حوزه امتحاني شاهرود سه هزار و 876 داوطلب، در حوزه امتحاني دامغان يکهزار و 407 داوطلب و در حوزه امتحاني گرمسار يکهزار و 200 داوطلب در کنکور 97 شرکت مي‌کنند.

نماينده تام‌الاختيار برگزاري آزمون سراسري سال 97 دانشگاه سمنان به زمان‌بندي برگزاري گروه‌‌هاي مختلف آموزشي اين آزمون هم اشاره کرد و اظهار داشت: بنا بر برنامه آزمون سراسري، آزمون گروه‌هاي رياضي و علوم انساني صبح پنجشنبه و آزمون گروه هنر عصر پنجشنبه هفتم تير 97 برگزار مي‌شود.

دکتر ملک‌زاده ادامه داد: آزمون گروه علوم تجربي صبح جمعه و آزمون گروه زبان‌هاي خارجي هم عصر جمعه هشتم تير 97 برگزار مي‌شود. ملک زاده يادآور شد: کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ همه‌ داوطلبان‌ پنج گروه‌ آزمايشي‌ به همراه برگ راهنماي شرکت در آزمون از بعد از ظهر يکشنبه سوم تير براي مشاهده و پرينت در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفته است.

وي خاطرنشان کرد: باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان در مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه سمنان در پرديس شماره يک اين دانشگاه در روزهاي سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت هشت و 30 دقيقه تا 12 و 30 دقيقه در نوبت صبح و بعد از ظهر‌ها از ساعت 14 الي 18 فعال است.

وي با بيان اين که سه هزار و 928 نفر در حوزه امتحاني سمنان متقاضي شرکت در کنکور سراسري هستند، گفت: در حوزه امتحاني سمنان 618 داوطلب در گروه رياضي و 644 داوطلب در گروه علوم انساني صبح پنجشنبه، 338 نفر در گروه هنر در عصر پنجشنبه، يک‌هزار و 760 داوطلب در گروه علوم تجربي صبح جمعه و 568 داوطلب در گروه زبان‌هاي خارجي در عصر پنجشنبه آزمون مي‌دهند.

نماينده تام‌الاختيار برگزاري آزمون سراسري سال 97 دانشگاه سمنان گفت: در حوزه امتحاني سمنان 64 درصد از شرکت‌کنندگان در کنکور امسال را دختران و 36 درصد را پسران تشکيل مي‌دهند.

امسال يک ميليون و 11 هزار و 384 داوطلب در 385 حوزه امتحاني کشور متقاضي شرکت در آزمون سراسري 97 هستند.


 ارسال بيش از 200 اثر به جشنواره داستان کوتاه رضوي
 خراسان رضوي در صدر استان‌ها 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسوول دبيرخانه دائمي جشنواره ملي داستان رضوي از ارسال بيش از 200 اثر به چهاردهمين جشنواره داستان رضوي خبر داد و گفت: استان خراسان رضوي در صدر استان‌هاي ارسال‌کننده آثار قرار دارد.

نيره کاشي اظهار داست: بر اساس آخرين بررسي‌ها 203 اثر تاکنون به دبيرخانه اين جشنواره رسيده است. وي با بيان اينکه اين آثار توسط 148 شرکت کننده ارسال شده است افزود: پس از خراسان رضوي، استانهاي تهران و زنجان در رده‌هاي دوم و سوم قرار دارند. چهاردهمين جشنواره ملي داستان کوتاه رضوي به ميزباني سمنان برگزار مي‌شود و دوستداران شرکت در اين جشنواره تا پنجم مرداد براي ثبت‌نام و ارسال آثار به اين جشنواره مهلت دارند.

آيين اختتاميه و معرفي برترين‌هاي اين جشنواره ملي هشتم تا دهم شهريور امسال همزمان با ايام ولادت با سعادت حضرت امام موسي الکاظم(ع) در سمنان برگزار مي‌شود.

نويسندگان سراسر کشور مي توانند آثار خود را به صورت ثبت‌نام و ارسال اثر از طريق تارنماي شمس توس به نشاني semnan.shamstoos.ir و portal.shamstoos.ir و ارسال آثار از طريق پست الکترونيکي جشنواره به نشاني semnan.shamstoos@gmail.com اقدام نمايند.

در 13 دوره گذشته جشنواره ملي داستان رضوي 9 هزار و 656 اثر توسط شش هزار و 240 نويسنده ارسال و مورد داوري قرار گرفته و تاکنون با استفاده از آثار برگزيده اين جشنواره‌ها 10 عنوان کتاب چاپ و منتشر شده است.


 سرويس خبر 

صدور حکم قطعي مديرکل متخلف ظرف يک ماه آينده/ انتشار حکم نهايي در نشريات محلي سمنان

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دادستان عمومي و انقلاب سمنان گفت: پرونده مديرکل سابق يکي از دستگاه‌هاي اجرايي که هم‌اکنون در زندان به سر مي‌برد حداکثر تا يک ماه آينده منتهي به صدور حکم قطعي از سوي دادگاه تجديد‌نظر استان مي‌شود.

حيدر آسيابي از قطعي بودن برخورد با اين مدير متخلف خبر داد و اظهار کرد: اين پرونده آخرين مراحل رسيدگي خود را مي‌گذراند و در اختيار شعبه تجديدنظر است.

وي در پاسخ به پرسشي در خصوص عدم اطلاع‌رساني در خصوص اين پرونده تصريح کرد: به محض اينکه حکم قطعي شود، براساس قانون حکم قطعي در يکي از نشريات محلي استان براي اطلاع عموم منتشر خواهد شد.

دادستان عمومي و انقلاب سمنان با بيان اينکه اتهام اين مدير سابق ارتشاء است نه اختلاس، گفت: خوشبختانه موارد اختلاس در استان بسيار کم است و چنانچه موردي نيز باشد، مسوولان ذي‌ربط و از جمله دستگاه قضايي برابر قوانين برخورد مي‌کند.

آسيابي در پاسخ به پرسشي در خصوص چرايي وقوع چنين جرائمي اظهار کرد: به نظر مي‌رسد، وقوع جرائمي از اين دست ناشي از عدم نظارت درست نهادهاي درون‌سازماني است.

وي با بيان اينکه اين متهم در بازداشت به سر مي‌برد افزود: پرونده منتهي به حکم بدوي شده و در هم‌اکنون در مرحله تجديدنظر است. ضمن اينکه برخي دلايل طولاني شدن پرونده‌ها به دلايل و فرآيندهاي قانوني برمي‌گردد.

اين مقام ارشد قضايي از آمادگي دادستاني براي دريافت هرگونه گزارش در خصوص جرائمي از اين قبيل خبر داد و گفت: دستگاه قضايي در برخورد با تخلفات اقتصادي و اداري جدي است و همچنان که در اين پرونده نشان داد با متخلفين برخورد جدي مي‌کند.

وي با اشاره به برخي اقدامات دادستاني مرکز استان در يک سال گذشته از اجراي طرح مقابله با سرقت در استان خبر داد و افزود: در اين طرح که از سال 93 در استان آغاز شده از طريق برخورد با سارقان و مالخران و ديگر عوامل دخيل در سرقت توانسته طي اين چهار سال ميزان وقوع سرقت در استان را 20 درصد کاهش دهد. ضمن اينکه وقوع سرقت طي يک سال اخير نيز 6درصد در استان کاهش داشته است.

دادستان آسيابي از کاهش 17درصدي ورودي پرونده‌ها به دادسراهاي استان خبر داد و اضافه کرد: دادسراهاي استان در ارزيابي که از ابلاغ الکترونيکي انجام گرفت با الکترونيکي شدن 90 درصد ابلاغ‌ها، حائز رتبه اول کشور شد.

وي با اشاره به راه‌اندازي ستاد پيگيري سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در استان افزود: اين ستاد در ساختار جديد خود سه کارگروه حمايت قضايي، امنيت و رفع موانع توليد و مبارزه با مفاسد اقتصادي پيش‌بيني کرده است. ضمن اينکه طي يک سال اخير 12 جلسه در استان برگزار شده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:

2 محصول عشاير استان سمنان صاحب برند مي‌شوند

سرويس خبر

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از پيگيري براي دريافت برند براي محصولات کشاورزي اين استان خبر داد و گفت: به زودي 2 محصول عشاير استان صاحب برند مي‌شوند.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سيد حسن ميرعماد با اشاره به تنوع توليدات لبني عشاير در اين استان اظهار داشت: عشاير استان سمنان 32 محصول لبني را توليد مي‌کنند که داراي کيفيت بسيار مطلوب و قابليت برند‌سازي هستند.

وي با بيان اينکه ايجاد بازار هميشگي فروش براي اين محصولات نيازمند اين است که اين محصولات صاحب برند شوند به اقدامات انجام شده براي اخذ برند براي اين محصولات اشاره کرد و گفت: مراحل ابتدايي براي دريافت اين برند در استان در حال انجام است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان افزود: در گام نخست با هماهنگي دانشگاه علوم پزشکي سمنان 2 محصول « آروشه» و « چيکو» که خاص عشاير استان هستند براي دريافت برند معرفي شده و در مرحله نخست بايد اين محصولات کد بهداشتي دريافت کنند.

ميرعماد با اشاره به برگزاري جلسات متعدد با دانشگاه علوم پزشکي سمنان در راستاي دريافت برند براي اين محصولات گفت: در اين جلسات مقرر شد، تا مشکلات و موانع موجود در اين مسير مانند اخذ کد بهداشتي، راه‌اندازي کارگاه مطابق با اصول بهداشتي، به کارگيري کارشناس نظارت و... رفع شود.

وي با اشاره به مهمترين مزيت‌هاي برندسازي و اخذ پروانه و کد بهداشتي براي توليدات دامي و کشاورزي خاطرنشان کرد: برند‌سازي و اخذ کد بهداشتي سبب مي‌شود تا مصرف‌کنندگان با اطمينان بيشتري نسبت به خريد اين محصولات اقدام کنند و اين مهم منجر به رونق بازار فروش آن خواهد شد.

مدير کل امور مالياتي استان سمنان خبر داد

16 تيرماه؛ آخرين مهلت ارائه اظهارنامه الکترونيکي ارزش افزوده دوره بهار 97

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان از مهلت ارائه اظهارنامه الکترونيکي ماليات بر ارزش افزوده دوره بهار سال‌جاري از طريق سامانه www.evat.ir حداکثر تا 16 تيرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان سمنان، عباس بي‌نياز ضمن اشاره به مهلت قانوني تسليم اظهارنامه ماليات برارزش افزوده و پرداخت ماليات و عوارض ابرازي بيان کرد: موديان محترم مي‌توانند با مراجعه به آدرس سايت عمليات الکترونيکي ماليات بر ارزش افزوده به نشاني www.evat.ir از ابتداي تيرماه لغايت 16 تيرماه سال‌جاري نسبت به ارائه اظهارنامه و پرداخت الکترونيکي ماليات اقدام نمايند.مديرکل امور مالياتي استان سمنان با اشاره به افزايش حجم ارائه اظهارنامه در روزهاي پاياني مهلت قانوني تعيين شده، اظهار داشت: موديان مشمول اين قانون مي‌توانند به منظور رفاه حال خود و جلوگيري از تراکم مراجعه‌کنندگان به سامانه ماليات بر ارزش افزوده و همچنين جلوگيري از بروز مشکلات احتمالي، ارائه اظهارنامه را به روزهاي پاياني مهلت مقرر موکول ننمايند.